• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2021!

    כנס המשחקים של הקיץ חוזר ב-26-27 באוגוסט, במלון דן פנורמה בתל-אביב. פתחנו כעת את הגשת המשחקים לכנס, אז בואו להריץ משחק - עמוד הגשת המשחקים לכנס

ויהי חושך- עץ משחק (מו"ד 5) 4/4

Dr_RPG

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
"קשה לי להאמין שהמספרים יהיו מוחבאים כאן. שלושה מספרים הם לא משהו שקשה מדי לזכור." אנור מרים את היומן בעדינות. "הייתי מציע שמישהו ינסה לפרוץ אותו, אבל הוא בבירור קסום. זה יכול להיות מסוכן." הוא משחק ביומן בידיו, מנסה לסקור את הקסם שגלום בו. "ואולי זה בכלל לא יומן. אם זה היה יומן היא בטח הייתה לוקחת אותו איתה."

meta
בדיקת מאגיה על היומן- 19+4=23
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
אנור בטוח שהימון מוגן בקסם כלשהו, הוא חושב שיש קסם שמונע מהדפים להיפגע יחד עם קסם שמחזק את המנעול, נראה לו שאפשר להפיג את הקסם של המנעול, אבל זה לא יהיה פשוט
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
"קאליון קורומאיטה, מהשיירה של מהאטרו." הדרו מציג את עצמו בתגובה להיכרות של ג'ול בזמן שהוא מתקדם לתוך החדרון הקטן ופותח את הארונית, הוא לא באמת מצפה שיהיה שם משהו, אבל מאחר והחדרון הוא מבוי סתום יפריע לו להשאיר את הארונית ללא בדיקה.
"יומן קסום עם קוד בעל שלוש ספרות ושלושה פמוטים קסומים עם נרות שלא כבים, אולי יש קשר." קאליון מציע לחלל האוויר כשהוא שומע את האחרים מתמקדים בקוד של היומן.
 

Dr_RPG

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
אנור מניח את היומן על השולחן, עוזב אותו לבינתיים. הוא מתקרב לדוט'בקוס ומעיף מבט על ספר המעשיות בעצמו. "לא שמעתי על השיירה של מהאטרו. זו שיירת דרו?"
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
נקאליון נראה כאילו הוא נאבק בעצמו לפני שהוא ממלמל משהו לא ברור ועונה "כן, זו שיירת דרו." אבל משהו בקולו נשמע כאילו הוא מתאפק לשמור על סבר פנים רציני.
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
כשדו' יקרא את הסיפור הוא ירגיש תחושה לא ברורה של דז'ה-וו. אני מניח שהוא כרגע תוהה אם יצא לו כבר לקרוא את הסיפור הזה פעם או שהוא סתם כבר נתקל ביצירות מהסוג הזה. זה סיפור על איזה ילד שהפך לאביר בשם האלים ואז התאהב באיזו נסיכת פיות כלשהי ולבסוף מת מוות הירואי בקרב גדול. נראה שרוב הסיפור מגיע מנקודת המבט של האביר ועד כמה היה קשה לו להתמודד עם הקונפליקט שבין האמונה שלו לבין הלב שלו והשבועות שלו. הסיפור משעמם אותו די במהירות.
 

padron

פונדקאי ותיק
"אה, מהסיפורים האלה. טוב, כנראה גאווה רומנטיקנית בסתר או משהו. אני לעולם לא אבין פנאטים דתיים - בין אם כהנים של האימפריוס או כל מיני משוגעים אחרים." דו' מפטיר בקול נגעל בעודו מנסה להבין אם יש סיבה עמוקה לכך שגאווה סימנה את הסיפור. לאחר מכן הוא מניח את הספר על השולחן, הולך אל המדרגות ומתחיל לעלות לקומה השניה
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
הקומה השנייה של החדר די עמוסה, היא קטנה יותר ומסתיימת במעקה שניתן להשקיף ממנו על הקומה הראשנה של החדר.
לצד המדרגות יש ארון שירות קטן שנראה שבנוי לתוך הקיר, ולצידו ספרייה גדולה עמוסת ספרים.
בצד השני של החדר יש עוד ספרייה, שצמודה למיטה גדולה ומבוגלנת לחלוטין, נראה שמישהו ישן בה ואיש עדיין לא הספיק לסדר אותה. למעשה יש איזו תחושת חמימות לא ברורה בחדר, כאילו החדר היה מאוכלס עד לפני כמה רגעים.
שולחן אוכל שהיה ערוך לשנים נמצא לא רחוק מהמדרגות, הצלחות שבו מלוכלכות אבל לא הסכו"ם או הכלים האחרים.
לצד השולחן ישנה ערימת בגדים זרוקה על הרצפה, היא נראית מעורבת יחסית ועשויה משלל בגדים.
לבסוף יש שידת לילה לצד המיטה.
 

padron

פונדקאי ותיק
"יש פה מישהו? אני חבר שלא מתכוון להרע לאיש - רק רוצה לדעת מה קורה כאן. אני סוג של יכול להבין למה אתם לא רוצים לשתף פעולה עם התוכנית של ההורים - אבל לפחות צאו לדבר איתי." דו' קורא בקול ברחבי החדר. לאחר מספר שניות של המתנה, הוא מתקדם ארון השירות ופותח אותו.
Meta
גלגול Deception: 14+3=17
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
אם לחדר יש תכונית ארוכה לענות לד'ו, הוא לא עושה את זה. הוא כבר נפל בפח הזה פעם. הוא לא יפול בפח הזה שוב.
כך או כך, ארון השירות מכיל את הדברים שכל בית כיסא צריך להכיל בתקופה הזו למעט חיבור לביוב. סיר לילה שדו' בטוח שהוקסם על מנת שלא יצחין ותמיד יהיה נקיא, מס' חומרי ניקוי. וחור שאמור להיות פיר אשפה.
 

Dr_RPG

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
אנור עוקב אחרי דוט'בקוס לקומה השנייה וניגש לדבר הראשון שמושך את תשומת ליבו- שולחן האוכל. "הצלחות מלוכלכות, אבל הכלים נקיים. די משונה." הוא בוחן את השולחן והפרטים שעליו מקרוב, מנסה למצוא קצה חוט.
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
קאליון רואה את הדברים שהוא היה מצפה לראות בנוחיות, הארון מכיל בעיקר ציוד לניקוי וכמה סחבות, נראה שבניגוד לציפיות לא כל דבר בחדר הזה מנקה את עצמו, כנראה שגם לקסם של הברון יש גבולות.

אנור מעיף מבט, אבל ללא בדיקה מדודקת הוא לא ידע בדיוק מה לזהות.
META
ד"ר, מוזמזן לגלגל כל מיומנות שמרגישה לך רלבנטית
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
קאליון עוזב את תא הנוחיות ועובר לשולחן המרכזי בחדר בוחן בקפידה את הנרות והכיסאות בעיקר כדי לבדוק אם ההנחה שהגה מקודם נכונה ואם יש סימנים המעידים על כך.

META:
הבחנה: 11+4=15
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
קאליון די בטוח שאף אחד לא עשה שימוש בשולחן בקומה התחתונה, לפחות לא בזמן האחרון. ניסיון לכבות את אחד הנרות גולם לו להדילק מחדש ללא קול וללא חום. על שלוש מהכיסאות יש קצת יותר אבק מאשר הרביעי.

בנתיים אנור לא מבחין במשהו מיוחד באיזור השולחן העליון. בעוד חיפוש של דו' גורם לו להאמין שיש משהו שנמצע במיטה, ככל הנראה עטוף במצאים והסדינים שמכסים אותה. הוא לא בטוח מה כרגע.
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
לקאליון נראה קצת מוזר שיש אבק בחדרה של גאווה מאחר וזה אומר שלא ניקו את הכיסאות לאורך זמן והוא די בטוח שלכל מי שחי כאן יש משרתים. לכן הוא לוקח סחבה מהארון בחדר השירותים ומשליך אותה בעדינות על הכיסא הנקי יותר כדי לראות אם יקרה משהו לפני שהוא אוחז בו ומנקה את הכיסא בחיפוש אחר סימנים שהאבק מסתיר.
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
כשקאליון מבין שניקיון הכיסאות לא יקדם אותם בחקירה הוא מחזיר את הסמרטוט למקומו ועולה לקומה השנייה שם הוא אומר לאחרים "מעניין מה זה אומר על גאווה אם על השולחן והכיסאות שלה הצטבר אבק ולה ולמשרתיה לא נראה שאכפת."
לאחר שהוא סוקר במבט מהיר את הקומה השנייה קאליון מחליט לבדוק את המיטה דבר ראשון, קודם כל אם יש משהו מעניין על השידה לידה ולאחר מכן אם דו' צריך עזרה במה שהוא מצא על המיטה.
 
עריכה אחרונה:

liorgonen3

פונדקאי ותיק
דו וקאליון מוצאים יחד כי מתחת לסדינים של המיטה ישנה חרב. הנשק הקר זרוק מתחת לכמות סדינים וכריות שלא הייתה מביישת אצילים בכל סיאן. שניהם די בטוחים שהסימנים על החרב מתאימים לת'טמור. היא נראית יחסית חדשה או לפחות במצב מאוד טוב. אין עליה דם או כל סימון שהשתמשו בה למשהו.
 
Top Bottom