• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

ויהי חושך- עץ הרשמה [מו"ד 5] 0/4

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
לגבי נשק חם - אין אופציה לכתוב שאני קיבלתי איזה אקדח מעודפי צבא (בהתחשב בכך שעבדתי בשביל חטא הזעם זה הגיוני מאוד, ומעולם לא אמרתי שהפסקתי לעבוד אצלו)? לגבי רקע - מצורף כאן בקובץ.

קבצים מצורפים

• רקע לדמות ג'ון סגיהארה.pdf
    36.4 KB · צפיות: 9

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
אז אני עדיין רוצה לשחק את הלוחם הנ"ל, אבל אני רוצה לדעת מה הסיכויים (בין 1ל 10) שאוכל להשיג נשק חם 2ק8 לפחות עוד בדרגה 1. לגבי הרקע - תוכל לומר לי מה הרקע המכני שלי נותן לי? ואגב, מה לגבי שפות בעולם שלך?

liorgonen3

פונדקאי ותיק
מאחר ואין נשק חם שעושה 2ק8. אז הסיכוי לא קיים. כמו שרשמתי הנשק החם זה או אקדח של ק10 או מוסקט של ק12.

בקשר לרקע מכאני, שפות וכו- כרגע פחות רלבנטי. אחרי שאני אבחר את ה4 שהתקבלו נעבוד על דפי דמות וכו. אם תתקבל נטפל בזה כבר אז

liorgonen3

פונדקאי ותיק
כמה הערות כלליות, שום דבר קריטי אבל כן אשמח להסבר

* הפטרון של ג'ול, אני קורא אותו והוא נורא מרגיש לי כמו פטרון של שדים ולא בתור הקסבלייד, גם אם הפטרון הוא שד הוא עדיין יכול להיות עם ברית הלהב וכו', אני חושב שאולי לתת לחרב מקור אחר יכול להיות מעניין יותר חוץ משדים. היא יכולה להיות לצורך העניין אולי נשק עתיק של מלאך, חרב שהדרו הביאו ממתחת לאדמה, אולי אפילו יצור תבוני מוזר שג'ול לא בדיוק סוגרה מה הוא באמת... הייתי שמח להבין למה זה הקסבלייד ולא שטן לצורך העניין.

* הקסם של ג'ול, קצת מסקרן אותי איך זה משפיע עליה, כי אם אני מבין נכון היא מעולם לא הייתה באקדמיה, אז כיצד היא מתרצת את הכוחות שלה? האם היא מזייפת תיעול קסם? האם היא מגשימה קסם ומנסה לספר לאחרים שהיא בכלל מכשפת? או שהיא מספרת לאנשים שהיא מחבורת לחרב מקוללת שנותנת לה כוחות?

* אני כן אשמח לדעת יותר על החיים של ג'ול מאז שעזבה את הבית. מה היא עשתה? אילו אנשים היא הכירה? אולי היא מכירה אנשים מהאצולה שהיא שומרת איתם על קשר? אבא שלה לא רוצה את החרב בחזרה? יש לה חברים מהטבעות הנמוכות? דברים כאלה

tkhag1

פונדקאי ותיק
אגיש את הרקע עד יום ראשון בעזרת ה'.
נ.ב. אני וליזי חושבים לחבר רקעים, הדמויות כנראה יתחברו בתקופה שהדמות שלי הגיעה לעיר בשביל להתגייס או מוקדם יותר במידה והדמות של ליזי הסתובבה בשממות בשלב זה או אחר. אנחנו כרגע חושבים מה יותר מתאים.
זה בסדר מבחינתך?

yds

פונדקאי ותיק
טוב, עקב כמה מהשיקולים שדיסקסנו מחוץ לעץ, וכמה נוספים, אני חושב שאוותר על טמיסקרה. היא דומה מדי לדמויות אחרות ששיחקתי, ואני רוצה ללכת על כיוון טיפה אחר.

הפרמיס, אני חושב, הוא לשחק על הכיוון של קונפליקט המהגרים - דור שני לקובולדים שהגיעו לעיר, ההורים שלו עבדו ממש קשה כדי להגיע למעמד חשוב במערכת הפוליטית של העיר, והוא מתכנן להיאבק בשיניים ובציפורניים כדי לשמור על המעמד הזה.

tkhag1

פונדקאי ותיק
אני חושב במקום ללחת על מאסטר קרב ממוקד ברובים לקחת אקו נייט עם הלברד, עם הרפלף הבא:
הדמות כל כך רוצה להיות משהו אחר שהיא עד שהיא הצליחה ליצור הקרנה של "העצמי" שהיא רוצה להיות.

liorgonen3

פונדקאי ותיק
אני אגיד שאני מסתייג מקובלדים, קשה לי לראות אותם בתור דמות שחקן רצינית, אם הרקע יהיה מוצלח אז אולי זה יהיה שולי, אבל אני מזהיר מראש

זה משהו שאני ארצה עליו בילד אפ פסיכי ברקע של הדמות, להיות מישהו שטוב בלהילחם ואז אחרי 2 דרגות לזמן העתק שלך מטיימלין אחר זה לא משהו קטן. וזה ידרוש הסבר טוב מאוד ברקע

tkhag1

פונדקאי ותיק
סליחה לא הייתי ברור.
התכוונתי לעשות ריפלף שבמקום שזה הד של ציר זמן חלופי זה התממשות/הקרנה של השאיפה שלו, של מי שהוא רוצה להיות.

Larkin

פונדקאי ותיק
ליאור
מאז ילדותו גרינדל ידע שהוא הולך ללמוד באקדמיה בשואלמנס בדיוק כמו אימו. היא הייתה ראשת אחת העיירות הגדולות בסרגנדיה בקרבת הגבול עם שנבריה. היא לא היתה אחת מתריסר התלמידים של המכשפה אך כולם ידעו שכשיתפנה מקום היא בעלת סיכויים טובים מאוד להיבחר.

מגיל צעיר הוא התאמן בלחשים אך מעולם לא היה לו את הכישרון. הוא נדרש למאמץ של שנים ארוכות רק כדי להצליח ללמוד את הנוסחאות הפשוטות ביותר אך למרות זאת לא גוועה בו התקווה שיום אחד, אחד מהתריסר יקח אותו כשוליה.

אך היום הגורלי הגיע, השוליות נבחרו וגרינדל נותר בעיירה שלו בלי אף מורה שילמד אותו את האמנות הנעלה של הכשפים. בדמעות הוא ברח אל הביצות שהקיפו את העיירה כשלא אכפת לו כבר אם הוא יחיה או ימות שם.

אך הוא לא מת באותו היום. בביצות הוא פגש את אוזים, דרואיד תמהוני שברח לסרגנדיה מדבר שהוא לא מוכן לדבר עליו אך גרינדל חושב שהוא היה מעורב בדרך כלשהי במרד שהתרחש בשנבריה בילדותו. גרינדל שנואש ללמוד קסם מכל סוג שהוא התחנן לאוזים שילמד אותו את המסורות הדרואידיות ולאחר בקשות רבות הוא הסכים.

וכך בשנים שלאחר מכן, בהפסקות שהיו לו בין העבודות בנגריה שבה אימו שלחה אותו להתלמד לאחר הכישלון שלו בלהפוך לשוליה, גרינדל היה מתגנב אל הביצה שהקיפה את הכפר ולומד את הדרכים העתיקות של הטבע והכוכבים, ומקבל על עצמו את צורות היצורים שאכלסו את הביצה.

אך למרות כוחותיו החדשים גרינדל לעולם לא יהיה מרוצה. הוא לעולם לא יספר את זה לאוזים אך הוא מזלזל במסורות העתיקות שלו. בתוך תוכו הוא עדיין מקנא באשפים שבאקדמיה ורואה את הכוחות שלו רק כתחליף זמני עד שהוא יצליח להשתלט על הקסם האמיתי. וירכב על הרוחות של סיאן במקום הראוי לו.
כשגרינדל קיבל את המכתב שמזמין אותו לנשף בסינטדל הוא לא ידע מה לחשוב. הוא יודע שהורגים שם אנשים שמשתמשים בכוחות כמו שלו ולפני שבועיים, אוזים, המורה שלו נעלם. זאת לא הפעם הראשונה שהוא נעלם לשבועות ואפילו חודשים אבל יחד עם המכתב הזה זה מאוד מדאיג. אבל גרינדל יודע שהוא ילך בכל זאת. אקדמיית הכישוף השוכנת שם עשויה לתת לו את הדבר שאליו הוא משתוקק יותר מכל. הזדמנות שניה.
נ.ב- בעיקרון הוא יכול גם להתלוות לאמא שלו שיותר הגיוני שהיא הוזמנה לנשף בסינטדל.
בגלל ההיעלמויות הרבות שלו לביצות וההתעלמות העיקשת שלו מכך שהוא לא יוכל להיות שוליה כנראה לעולם, הוא נחשב יחסית עצלן בעיירה שלו אך הוא עדיין מחונך לפי מסורת העבודה של סרגניה וכשהוא רואה פועלים כמו בשנבריה שלא מועסקים ורק יושבים כל היום הוא מאוד מוטרד מזה שאין עבודה לכולם.

הוא טיפוס די מתבודד ובלי חברים רבים והשנים שבהן הוא התמקד רק במטרות שלו לא השאירו לו מקום לדברים אחרים כך שגם יחסית קשה לו לקשור קשרים עם אנשים. הוא מתיחס לאשפים בשנאה מהולה בקנאה והוא מקנא אף יותר בכושפים שהכל בא להם טבעי והם לא התאמצו אפילו יום אחד בחיים שלהם.

לאחר הכישלון הצורב שלו הוא נשלח לנגריה של העיירה ולמרות שהתחום לא הלהיב אותו במיוחד הוא התגלה כלא רע בעבודה וכמו שאומרים בסרגניה:"עבודה לא צריך לאהוב, עבודה צריך לעשות".

בנוסף גרינדל למד מהמורה שלו מבחר גדול של ביטויים וקללות משונים למדי שלרוב כוללים כל מיני סוג צמחים אזוטרים ומגוון בוטני מרשים של פטריות רעילות ומשונות והוא עלול להשמע מוזר למדי לאנשים שלא מכירים אותו.
בעיקרון בן אנוש דרואיד וחשבתי לקחת את הכישרון magic initiate כדי ליצג את הלחשים הבודדים שהוא הצליח ללמוד במאמץ רב.

liorgonen3

פונדקאי ותיק
זה נשמע די מוזר, כאילו אקו-נייט הוא מישהו שמזמן את עצמו מזמן אחר, מה שאתה מתאר פה קצת מוזר לי כי זה "כוח חדש" שאין לא הסבר, להגיד "אני ממש רוצה להיות מישהו אחר אז זימנתי אותו" זה לא סיבה טובה לבאמת לזמן מישהו כזה, זה יצטרך תירוץ פלאפי טוב כדי שאני אוכל לאשר דבר כזה

רקע טוב, אבל אני אשמח לעוד, אני לדעת מה הופך את הדמות ל"אנושית" האם יש לה חברים? האם יש לה אויבים? מה היא עושה בזמנה הפנוי. מה טיב הקשר שלה עם הדרואיד? מה טיב הקשר שלה עם הסביבה שלה? יש לכל הדברים האלה התחלתה טובה ברקע, אבל אני אשמח שתרחיב קצת

tkhag1

פונדקאי ותיק
זה מאוד תלוי איך כוחות מימוש פועלים בעולם שלך, אם זה עוצמה חופשית שבמהלך חיי הדמות מקבל צורה הייתי אומר שזה משהו שנבנה לעורך הזמן עקב החיים שלה (זה יותר מ"אני ממש רוצה להיות מישהו אחר" זה יותר בכיוון של התעללות מלולית שגרמה לו ליכל לסירוגין לבין שהוא מעולם לא היה נולד לבין שהוא היה מישהו אחר ולא היצור חסר התועלת שאביו טוען שהוא) יתכן גם שזו יכולה להיות גרסה מוזרה של כוח משיחי כאשר השאיפה מחליפה את האידיאלים.
מבחינת איך הכוח עובד זה די פשוט, הקרנה של משהו שעומד איפו שהוא בין אשליה לכוח (כמו קיר כוח) או אנרגיה שנקלטה ומוקרנת בצורה ספציפית (לדוגמה מהשמש).

אין שום יכולת כל שהיא שאי אפשר להסביר בצורה הזו אצל האקו נייט (בכנות נראה לי שהוא היה עובד הרבה יותר טוב כגואוסט נייט)

עריכה אחרונה:

liorgonen3

פונדקאי ותיק
שוב, זה משהו שאתה תצטרך להסביר בצורה מורכבת ברקע, אביר-אקו זה משהו מאוד חריג ברמה שאני כמעט רוצה להגיד לך שאלא אם כן תסביר איך לדמות שלך יש גישה לכוחות זמן, אז אני לא הייתי מאשר את זה. מאחר ואתה רוצה לעשות ריפלאפ זה צריך להיות כוח ששווה ב"הגיוין" שלו לכוח של משהו בקסם זמן.

בקיצור, אני רוצה הסבר מפורט, זה שמישהו ממש ממש רוצה להיות מישהו אחר לא אומר שהוא מפתח כוחות, גם אם אתה ממש ממש רוצה לעשות משהו זה לא גורם לקסם להידלק בך

nautti

פונדקאי ותיק
טוב, מצורף קישור לרקע.

liorgonen3

פונדקאי ותיק
הרקע ברמת העיקרון הוא טוב, אבל יש לי כמה שאלות

ראשית אושרג'אד, יש משהו שאני לא סגור עליו והוא על בן כמה הוא, מהסגנון שאתה מתאר את זה יש מצב שהוא מדבר תיאורטית על התקופה שבה האורקים עשו פשיטות, ומצד שני יש מצב שהוא מדבר על זה כאילו הוא היה שם, אני אשמח להבהרה כי אם הוא בן 2000 שנה ומעלה זה משהו שידרוש קצת יותר דיבור עליו ועל היחס של וורגות' כלפיו.

בקשר לנדידה בין ברוניות וכו'- עקרונית אורקים אכן יכולים לנדוד בין הגבולות, אבל כמו שציינתי הם כבר לא עושים את זה ברמה שהם לא באמת יודעים יותר איך לעשות את זה. אני אשמח אם תרחיב ברקע שלך איך מצאת מישהו שיוכל "לסמן" אותך (כמו הסימנים של הדרו) בשביל לעבור בין הברוניות, כי זה לא משהו קטן.

לבסוף, אני אשמח אם הדמות תהיה יותר "אנושית" (לא כגזע אלא כקונספט) במשך כל השנים שהוא חי הוא לא פגש אף אחד חשוב שרואי לציון? הוא לא גר בשום מקום? הוא היה שודד, זה אומר שיש לו בעיות עם שלטונות חוק? האם הוא מבוקש באחת הברוניות? האם הוא שדד לבד? באם כן, איך הוא התמודד עם הבדידות? באם לא, האם יש לו חברים מקבוצת השודדים שלו?

הרצון ללמוד איך להכין נשמות הוא מעניין, אבל אני טיפה מתקשה להבין בין המטרה הזו לבין הסיפור, אתה רוצה לתקן את העולם, אבל איך בדיוק לתקן וממה לתקן אותו? (אתה רוצה להחזיר את האלים? אתה רוצה לתקן את גלגול הנשמות? אתה רוצה להביס את הברונים? - אם כן, למה? ואיך הדמות הגיעה לזה?)

תשים לב שזה לא רשימת שאלות לצ'קליסט, אני סתם זורק לך שאלות מנחות, אם אתה מוצא דברים אחרים שיותר מעניין אותך להרחיב עליהם אז בשמחה, זה יכול גם להיות לתאר את איך שהדמות שלך חיה במשך התקופה האחרונה באיזור שולמאנס וכו'.

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
לא הבנתי. כתבת שיש אקדחים ומוסקטים לאזרחים, אבל לצבא יש יותר משוכלל. אם התכוונת שגם לצבא זה מה שיש, זה ממש, אבל ממש לא תואם את התיאור שלך על ברון הצללים, שבו הצבא המסורתי היה חלש משמעותית מהחדש, והאקדחים והמוסקטים שלך לא חזקים משמעותית מנשקים רגילים. אם אין סיכוי להשיג נשק צבאי, אני מעדיף להיות אשף.

Top Bottom