• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • דרקוניקון 2022 מגיע בסוף אוגוסט
    הכנס חוזר ב 25-26 באוגוסט, לאחר הקורונה ועם המון משחקים והפתעות. פרטים נוספים באתר הכנס.
    לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

התוכניות של Achtung! Cthulhu 2d20 ל-2022

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
מודיפיוס פרסמו בלוג על הספרים החדשים שהם מתכננים להוציאו לאור למשחק בשנת 2022, וזה נראה כמו שנה מלאה בהרפתקאות ומערכות.
מערכה אחת תתמקד בתקופה של לפני פרוץ המלחמה, עד לקרב על סטלינגרד.
Image1_1c365b97-8884-4566-aea7-63912554f62f_1024x1024.jpg
המערכה השנייה תתחיל בפלישה לנורמנדי ועד לקרב הסופי על קן הנץ.
Image4_8ad4e3d8-3cd5-48d8-9379-3dfd0e403bb2_1024x1024.jpg
בנוסף מתוכנן גם ספר מערכה משולב בספר הרחבה על צפון אפריקה
Image5_022b9cfc-432a-4d21-8549-6dda51d593f3_1024x1024.jpg
באופן מוזר, יש סיכוי סביר שכל אחד מהספרים הללו ילמדו הרבה יותר את הילדים של היום על ההיסטוריה ועל מלחמת העולם השנייה מאשר השיעורים בבית בספר. משיחה עם האחיינים לפני כמה ימים, הבנתי שהם לא לומדים על ההיסטוריה ועל המלחמה, אלא מתעסקים בללמוד את חיי הקהילה בגטו (חיי נפשי, זה מה שאמרו לי שהם למדו בשיעורי היסטוריה....). אז קתולהו להצלת המולדת!

BadBug

פונדקאי ותיק
תכלס זה לא רע (טוב נו, עדיף מאשר לא לדעת היסטוריה בכלל :) ), אני עדיין לא בטוח מה אני חושב לגבי קת'ולהו במלה"ע ה-I, אבל בהחלט זה יכול להיות סוג של בוסט לידע היסטורי.
אחד הדברים שאהבתי בD&D, זה גרם לי ללמוד: משחק, מיפוי, היסטוריה, צביעה, יצירה, כתיבה ועוד המון...

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
באופן מוזר, יש סיכוי סביר שכל אחד מהספרים הללו ילמדו הרבה יותר את הילדים של היום על ההיסטוריה ועל מלחמת העולם השנייה מאשר השיעורים בבית בספר. משיחה עם האחיינים לפני כמה ימים, הבנתי שהם לא לומדים על ההיסטוריה ועל המלחמה, אלא מתעסקים בללמוד את חיי הקהילה בגטו (חיי נפשי, זה מה שאמרו לי שהם למדו בשיעורי היסטוריה....). אז קתולהו להצלת המולדת!
ספר לי על זה... פעם פגשתי מישהו שסיים תיכון מבלי לשמוע מעולם שהאמריקאים הפילו פצצות אטום על יפן בסוף מלחמת העולם השנייה. כל שיעורי ההיסטוריה שלו היו על גטאות.
זה היה לפני כמעט 15 שנה, אז לא הייתי ממהר לפסוק שהבעיה היא "היום" אלא שזה משתנה בין בתי ספר.

אני עדיין לא בטוח מה אני חושב לגבי קת'ולהו במלה"ע ה-I,
זה לא בדיוק חוקרים ומאבדים את השפיות כמו בסיפורי לאבקראפט. המותג של עצור! קת'ולהו! תמיד היה יותר פאלפי על גבול המטופש, עם סוכנים אנגלים שמרביצים לשוכני מעמקים נאצים.

tkhag1

פונדקאי ותיק
כשאני חושב על זה אני לא למדתי כמעט שום דבר שלא קשור באופן ישיר ליהודים בהיסטוריה והמעט שלמדתי היה בדרך כלל יחסית ישן מאוד...

בן מחצית

פונדקאי מהשורה
מודיפיוס פרסמו בלוג על הספרים החדשים שהם מתכננים להוציאו לאור למשחק בשנת 2022, וזה נראה כמו שנה מלאה בהרפתקאות ומערכות.
מערכה אחת תתמקד בתקופה של לפני פרוץ המלחמה, עד לקרב על סטלינגרד.
צפייה בקובץ מצורף 4742
המערכה השנייה תתחיל בפלישה לנורמנדי ועד לקרב הסופי על קן הנץ.
צפייה בקובץ מצורף 4743
בנוסף מתוכנן גם ספר מערכה משולב בספר הרחבה על צפון אפריקה
צפייה בקובץ מצורף 4744
מדהים! מדובר בשיטה ששקלתי לקנות כבר הרבה זמן ועכשיו יש לי תמריץ,סופם של שחקני מתקרב (צחוק מרושע)...

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
נאצים וקריאתו של קת'ולהו מתחבר לא רע, כי גם במציאות היו לנאציזם שורשים בכל מיני תנועות מיסטיות כמו "אגודת ת'ולה". חוקרים נאצים מהאהננרבה נשלחו לכל מיני חורים בטיבט ולפלנד כדי לגלות את שורשי הגזע הארי ולכאורה גם כדי למצוא כל מיני מקורות כוח מיסטיים - קו העלילה של סרטי אינדיאנה ג'ונס זה ממש זה.

גם אחרי מלחמת העולם השנייה ועד ימינו-אנו, נותר עיסוק די שולי במיסטיקה נאצית, עם כל מיני "מורים רוחניים" ממש מוזרים שרואים בהיטלר את התגשמות אל השמש מאטלנטיס או משהו דפוק דומה.

בנוגע ללימודי ההיסטוריה בבית הספר - בכל מדינה שמים דגש על ההיסטוריה הלאומית. אבל אם לאיטלקים ולצרפתים ולאמריקאים יש כל מיני אבירים וגנרלים ואוניות עם אקשן ופיצוצים, הרי שאחוז גדול מההיסטוריה של עם ישראל הוא פחות מגניב.

dragonian

פונדקאי ותיק
בעקרון כתבתי תרחיש לקתולנו במלחמת העולם בראשונה, אבל פחות פאלפי ויותר מתמקד בנסיון לא למות או להשתגע או למות מהיפותרמיה.

אבל אני בספק שבאמת אנחה את זה

Top Bottom