• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

השתתפות כל הקבוצה בקניית תוכן

היי לכולם, הייתי רוצה לשמוע את דעתכם בנושא הבא:
רכשתי ספר פיזי של הרפתקה חדשה ובלי קשר במהלך השנים ביצעתי המון רכישות שקשורות למשחק, כמנחה וגם כאדם שהתחביב חשוב לו.

האם לדעתכם זה יהיה הוגן שבקבוצה חדשה שאפתח, כל שחקן יתרום לרכישת תוכן מקוון (הרפתקה) שאמנם יש לי אותה פיזית אבל החומר המקוון יחסוך לי המון עבודה וזמן יקר?

מדובר במודול שעולה 50$ שזה לא מעט, אבל כשמתחלק ב5-6 אנשים זה הרבה יותר פשוט.

נשמע לכם בקשה הגיונית ממי שמצטרף למשחק חדש?

אני יודע שלהכין מערכה שלמה במדיום וירטואלי כמו רול20 או פנטזי גראונדס זו די עבודת נמלים אבל שההשקעה ממש משדרגת את המשחק. לדעתי זה הוגן לבקש מהשחקנים לתמוך ברכישה של גרסה וירטואלית שבה כבר הכינו לך מראש את כל המפות, היריבים והפתקים. בסופו של דבר זה חוסך לך מלאאא עבודה ומשפר להם את החוויה.

לגיטימי.
הקבוצה בה שיחקתי בעבר נהגה כך.
לגבי תוכן מקוון- שווה בשווה בין כולם. (אם מדובר בתוכן לשה"מ בלבד, סוכם שלאחר סיום נשימוש ישלח לכל הקבוצה).
לא היו לנן ספרים פיזיים באותה תקופה. (כולנו עם לפטופים)

בהחלט לגיטימי
זה לא שאתה מכריח אותם לעשות את זה או יכול,אבל הדרישה לגמרי הוגנת
tkhag1 אמר/ה:
לעומת זאת אם מדובר בספר פיזי אני פחות ממליץ בהתחשב בכך שכאשר הקבוצה תתפזר זה עשוי לעורר ויכוחים.
אני לא יודע כמה ויכוחים יתעוררו, זה משתנה מקבוצה לקבוצה, אבל בהחלט כדאי לתת על זה את הדעת ואם יש סיכוי טוב לוויכוחים אז עדיף להסדיר דברים כאלה מראש.

כמו שנאמר, לגמרי לגיטמי - שנים ארוכות זה מה שעשינו עם ספרים פיזיים - לא חושב שזה מהותי שזה נשאר אצל המנחה אחר-כך, הרי הוא זה שמשקיע גם המון עבודה בדרך.

בשנים האחרונות לי אישית זה פחות מהותי - אני קונה ספרים הרבה פעמים בשביל הכיף שלי, שלא לדבר על הוצאות עתק על מיניאטורות או על תוואי שטח תלת-מימדי שאני אוהב (ולא ממש בטוח שכולם אוהבים מספיק כדי להשקיע מאות ש"ח). אם כשהייתי סטודנט אז 200 ש"ח על ספר זה היה סכום רציני, היום 200 ש"ח זה משהו שהייתי מוציא על הילדים ביום ממוצע שאני איתם בחוץ (עכשיו כשיש סגר אפשר לחסוך כסף :bones:)

חזרה