• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה /

פאת'פיינדר פראי הצצה לקלפי הדמות של פאת'פיינדר פראי, וגם לדמויות בשיטה

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אז אחרי שהגענו בהצלחה ליעד המימון של פאת'פיינדר פראי, הגיע הזמן לגלגל העלאה ולהתחיל לכבוש את יעדי ההרחבה. יעד ההרחבה הראשון הוא מגניב במיוחד - קלפי דמות #1, שמכיל 23 קלפים עם דמויות מוכנות (11 דמויות ב-2 רמות ניסיון כל-אחת וגם חיה מלווה אחת)
תימכו ועיזרו לנו להגיע ליעד:
כל תומך מקבל עותק דיגיטלי בחינם של כל יעדי ההרחבה 🥳

איך נראים קלפי הדמויות והדמויות בכלל בפאת'פיינדר פראי? מצוין ששאלתם, הנה מרסיאל הנוכלת האהובה מפאת'פיינדר, בגרסה שלה לעולמות פראיים:
archtypes-cards.JPG
 
עריכה אחרונה:
מגניב במיוחד להשוות בין דף הדמות הרשמי של מריסיאל בפאת'פיינדר פראי ובין הדף הרשמי שלה מפאת'פיינדר 1:

pic3115946.jpg

נראה לי שהיה נאמן יותר למקור אם הם היו נותנים למריסיאל פיקחות ק6 אבל כוח ק8 או זריזות ק10... מצד שני, זה יותר "אייקוני" לנוכל להשקיע גם בפיקחות, בטווח הארוך.
 
עריכה אחרונה:
האם אפשר לראות דוגמא מלאה כלשהיא למאפיין המקצוע עצמו? כלומר מהדף דמות כאן אני מבין שהוא מכיל את התקפת פתע ומגבלת שיריון קל.
האם יש עוד משהו שנגזר מהיתרון מקצוע?
 
במקרה של נוכל, לא - זה ממש הכל. יתרון המקצוע הראשון נותן את הכי bare bones של המקצוע, ומי שרוצה יותר, שיוסיף יותר. למשל במקרה שלה, הכי הגיוני לה לקחת בהמשך יתרונות כמו אקרובט או פריצה, וכמובן, את היתרונות שממשיכים את יתרון המקצוע הראשון.
 
מה זה יתרונות שממשיכים את יתרון המקצוע הראשון?
לכל מקצוע מצאו את היכולות המהותיות ביותר שלו בכל tier של פאת'פיינדר/מו"ד שיש רק לו או כמעט רק לו, ובנו מהן "עץ" יתרונות.

לדוגמה מסלול היתרונות של דרואיד מתחיל עם לחשים ונדרי דרואיד, ממשיך בצורת פרא ומסתיים בלחשים מתקדמים. נוכל מתחיל עם התקפת פתע, ממשיך עם פירוק מלכודות קסומות ומסתיים עם היכולת להתחמק מפיצוצים שאמור להיות בלתי אפשרי להתחמק מהם.

אתה יכול לדלג על יתרונות מלבד הראשון ולפעמים אחד מאלו שבאמצע, וככה ליצור לדוגמה דרואיד בלי לחשים מתקדמים או נוכל שלא מגלה מלכודות אבל כן מתחמק מפיצוצים, אבל אם תיקח את כולם - תקבל דמות שיש לה את כל היכולות "המהותיות" של המקצוע.

מעבר לזה, בשביל להעתיק דברים כמו נתיבים או ארכיטיפים של פ"פ/מו"ד 5, פשוט מערבבים פנימה יתרונות "רגילים". הנוכלת שלך גנבת? תן לה אקרובטיקה ופריצה. היא גששית? תן לה יערנות. היא בכלל מאסטרמיינד כזו, או שקרנית נהדרת? תן לה כריזמה או יתרונות מנהיגות.

מקצועות יוקרה, אגב, הפכו לעצים של 3 יתרונות, במקום 4.
 
חזרה
Top