• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הצללים של אמבר [חופשיטה, בהשראת רוג'ר זילאזני, הרשמה]

gorge

פונדקאי מהשורה
מי ייתן ורוג'ר זילאזני, ז"ל, ינוח על משכבו בשלום.

טיזר:

הלכתי ברחובות הקרים של ניו-ג'רזי.
שלג כבד היה על הגגות, ושירי חג המולד נשמעו מהבתים הסמוכים.
עצרתי לרגע, בהיתי בטלוויזיה שמעבר לחלון הראווה לחצי שנייה, והמשכתי.
מפעם לפעם שלחתי מבטי לאחור, לראות אם הוא עדין שם.
המשכתי במורד הרחוב, ופניתי אל תוך הסמטא.
כעבור רגע הדמות חמקה מבין הצללים, עוקבת אחרי צעדי.
---------------------
החזקתי את חרבי אל מול אויבי, לא מרצון.
גופי נע שלא בשליטתי, אלא מאינסטינקטים טהורים.
חשדתי שכך גם שלו.
להבינו התנגשו וחסמו זה את זה בעקביות,
הטעייה מצידי, וחתך עמוק הופיע לאורך כתפו.
חרבו סטתה שמאלה, רגלו נכנסה קדימה, ערערה את יציבתי,
וחדירה של חרבו קדימה.
--------------------
הגיבן ישב, צייר להנאתו.
הוא קיבע מבטו בשמיים במבט מהופנט,
וחזר לציורו. ניכר שמחה מחיוכו הרחב.
הוא התרכז בקלף שציר, וזה נהיה קר.
"הגיע הזמן שתבוא סוף סוף",
הוא חייך בממזריות .
--------------------
תחושת צינה קלה, קור, ניסיון לקיום מגע.
נתתי לקשר לעבור, ולעיני הצטיירה תמונתו המעורפלת והמקוטעת.
גלגל של אור קסום, הוא קרא אליי בקולי שלי,
"אבא", אמר קולי, "ייתכן שהסתבכתי פה קצת."
---------------------
שני השומרים העתיקים ישבו זה מול זה,
שיחקו משחק לוח אסטרטגי כלשהו, לא מוכר.
האחד חייך בעודו מזיז את חיילו השחור,
"אינך כשהייתה בעבר, חשיבתך נפגמה."
השני ענה לו באותו חיוך ממזרי,
"זו לא החשיבה שנפגמה, זה הצורה בה רואים את הדברים"
אמר בעוד הוביל את חיילו לעמדה של ניצחון.
---------------------
הדמות השחורה והמפוחמת עמדה,
גובהה כגובהו של עץ זית, אפילו יותר.
לצידה עמוד ירוק, סביבו מסתחררים גפיים ואיברים.
"ההכתרה תתקיים, רצונו הוא כאין וכאפס.", אמרה האישה.
"אם כך, הנסיך יהיה הקלף המכריעה?"
לשאלתו ענה קול חסר מין, גובהו משתנה,
"המשחק עומד להסתיים."

זה הרגע שבו אני צריך לומר שאני לא מוצלח במיוחד בכתיבת טיזרים XD נקווה שזה לא יהוו בעיה.
בכל מקרה! הנושא שלשמו התכנסנו כאן:
תחילה, לכל אלו אשר לא מוכרים עם העולם, הינה קישור בויקיפדיה שיכול לעזור לדעתי לאן נכנסים. עם זאת, אני אשמח לעזור לכם ולמקד אתכם, או פשוט לתקצר לכם בעצמי, אז פשוט פנו אליי בפרטי ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Chronicles_of_Amber

שיטת המשחק, כפי שצוין, תהיה חופשיטה. הכוח שלכם הוא התיאור, וזכרו, זהו כוח שאין לו גבול ;)
אז מה צריך כדי לבנות דמות? שמח ששאלתם :)
שם: אין הרבה מה לפרט אני משער...
מקור עוצמה: כיצד היא למדה להסיט צללים, אם בכלל? האם היא בת תוהו, בת אמבר, או שמא חצתה את אחד הדגמים השבורים? כל דבר העולה בדעתכם יכול לעבוד, אבל צריך את אישורי.
משפחה: אם מדובר בבן אמבר או בבן תוהו, זה חשוב מאוד, לציין את בני המשפחה (במקרה של אמבר, מי האב/אם האמברי, או במקרי של התוהו, לאיזה בית אתה שייך, ומי הדמויות החשובות בו (ניתן להמציא בית משלכם))
הכשרה: מה הדמות שלכם יודעת לעשות? האם היא למדה קסם? האם היא אומנית חרב? הכל אפשרי.
ציוד: האם יש לדמות חפץ מיוחד שהופך אותה לחזקה באופן יוצא דופן? כל ציוד שהוא חשוב
גיל: אתם כמעט בני-אלמוות, כך שהגיל יותר רלוונטי בכדי להבין כמה חוכמת חיים יש לכם, מה עברתם, ואולי בשביל להביא מושג כללי על התנהגות סבירה.
תיאור פיזי: איך הדמות נראית. אין הרבה מה לומר פה, יותר פירוט יותר טוב.
מקום מגורים נוכחי: אמבר, התוהו, צל כלשהו, הכול אפשרי, אבל חשוב לדעת איפה אתה מתחיל.
התנהגות: כיצד אתם רוצים לשחק את הדמות שלכם?
רקע: רקע זה בערך הדבר הכי חשוב שיש בדף הדמות הזה. הוא החיים, הנשמה, והגוף של הדמות, והוא הדבר העיקרי שיקבע אם התקבלתם או לא. אני לא מגביל באורך, אבל אני מצפה לרמת השקעה גבוהה מאוד.

אני ממש מקווה שלא שכחתי כלום, מצטער אם נראית התחלה קצת צולעת, אני סחוט מעייפות כרגע, (לפני מבחן בתנ"ך... למה התנ"ך לא מעניין כמו אמבר :( )

אהה כן, אני לא מגביל כמות שחקנים נכון לעכשיו, אבל אני מכוון בערך ל-4 עד 6, אבל זה לא בהכרח אומר שאני אקח את המספרים הללו, הכול תלוי באיכות הדמויות שהתקבלו.

עריכה: העובדה שקיימת 'עלילה' אינה מחייבת. העלילה היא יותר מה קורה בעולמות העיקריים בזמן ההרצה. אתם יכולים לעשות בעצם כל דבר שבא לכם, מלהיות הכפרי המשוקע, דרך להקים ממלכות עד ללכבוש צללים שלמים. העלילה, כביכול, היא רק מה קורה מסביב, וכיצד היא עלולה להשפיע עליכם. מה לעשות עם זה, זה כבר בחירה שלכם.

אני חושב שזו שאלה רלוונטית לכולם-
כשאתה אומר אב אמברי למשל- אתה מתכוון לתשעת הנזיכים? נגיד... לשחק את הבן של קורין?
דבר שני- קראתי רק את הספרים על קורין... זה מאוד משנה? נראה לי אקרא שוב את כל הסדרה...
חייב להצטרף!

אה נכון! ידעתי ששכחתי משו. יש גם סעיף של ידע, כלומר כמה הדמות שלכם מוכרת עם מה שקורה סביבה. (סעיף זה הוא למעשה תת סעיף ברקע, לא חייבים לציין אותו, אבל מי שרוצה יכול לכתוב בתמצות מה הוא יודע על העולם, ידע שתרצו לקבל עלול להיות מוגבל בהתאם לצרכיי).

זה לא מאוד יפריע, כי אני גם ישלים לך פערים IN PLAY, אבל ישנם נושאים שאתה תתקשה להבין אם לא תקבל הסבר טוב, כמו למשל על קיומו של הלוגרוס, שהוא הניגוד של הדגם, כלומר הסמל של התוהו ביקום, ודרכו צריכים בני התוהו לעבור כדי לקבל את יכולת המסע בצללים.

אב אמברי יכול להתפרש גם כלהיות בן של אחד הנסיכים, אבל אל תגביל את עצמך. אם אתה רוצה אתה יכול להיות בן ממזר של אוברון, או בן שלא הוזכר בספרים כי נטש את אמבר מסיבה מסוימת, אתה יכול להיות הבן של דוורקין, ויכול להיות שאתה אפילו לא יודע של מי אתה בן. בקיצור, אין גבול למה שאתה יכול להיות, אתה פשוט צריך לחשוב על איך הצלחת לחצות את הדגם/לוגרוס/משו אחר כדי לקבל את כוחותיך.

אני עוד כאן, כן, אבל אני די מיואש מהעובדה שאין עוד אנשים שמראים התעניינות, ובקצב הזה המשחק ישקע עוד לפני שהתחיל ונראלי שחבל... מצד שני אולי לטובה, כי אני רק רואה איך הזמן שלי פוחת ככל שהשנה מתקדמת... בקיצור, אם אני ארצה להריץ את המשחק זה יצטרך להיות בזמן הקרוב

עריכה: אגב, אתה מוזמן לשלוח את הדף דמות, אני רק מחכה לקבל בקשות הצטרפות כל פעם שאני נכנס.

חזרה