• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

מהדורה 5 העולם Trudvang מגיע למבוכים ודרקונים 5

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
עולם המערכה הקלטי/סקנדיבי Trudvang, יוצא עכשיו במהדורה התואמת למבוכים ודרקונים 5 בשני ספרים שונים - הראשון הוא המדריך לעולם המערכה והשני הוא ספר לשחקן עם גזעים חדשים, בילדים חדשים למקצועות ועוד.
העולם סיקרן אותי מאז שקראתי על משחק הלוח השיתופי בעולם Trudvang Chronicles ונראה שהקיקסטרטר, בניגוד להרבה אחרים, מציע מחירים שפויים יחסית של משלוח ויחס עלות/תועלת נורמלי.
יש הרפתקה חינמית לסקרנים: https://riotminds.se/download-ta5e-wurmtongue-pdf/
בהרפתקה יש את מכאניקת הנזק, שלמעשה מוסיפה מנגנון של פצעים למבוכים ודרקונים 5. במבט ראשון נראה מעניין מאוד למי שרוצה להפוך את חמש לקצת יותר ריאלית.
בנוסף, הם גם מוסיפים מכאניקה של שגעון שמרחיבה את המצבים של הפחד בשיטה.
שווה להעיף מבט גם בהרפתקה וגם בקיקסטרטר:
https://www.kickstarter.com/projects/riotminds/trudvang-adventures-for-5e
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
האמת, קצת הופתעתי כשהם הכריזו על ההמרה למהדורה 5 בעיקר מפני שבשיטה המקורית קרבות זה דבר מסוכן שיש להימנע ממנו ועדיף לנסות לפתור את ההיתקלויות בדרכים אחרות, TPK יכול להתרחש בכל קרב כמעט (בייחוד אם משחקים עם שחקנים שבאים עם מנטליות של מו"ד). סקרן אותי איך הם ניסו להעביר את זה למהדורה 5, הגבלת הרמות ל-10 לדעתי היא התחלה טובה, אבל אני עדיין לא בטוח בקשר למכאניקות הפצעים והפחד.
ההבדל העיקרי השני הוא מערכת הקסם, אבל בלי לקרוא את החוקים קצת קשה לדעת איך הם העבירו את ההבדלים (וזאת שהדמות לדוגמה בהרפתקה היא המקבילה של פייטן לא עוזר במיוחד) למרות שהם כן התייחסו לזה באחד העדכונים.

כהערה למי שרוצה לתמוך RiotMinds היא לא חברה ששומרת על עדכונים קבועים לתומכים וכמעט תמיד לא עומדת בתאריך היעד (הם השתפרו מעט במתן תשובות ועדכונים אחרי שהם נתנו לאחד התומכים להיות מנהל בפורומים שלהם וגישה ישירה להציק להם עד שהם יעדכנו, אז יש תקווה שהפעם זה יהיה שונה).. אבל הספרים בסופו של דבר מגיעים ולטעמי שווים את זה.
 
Top Bottom