• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

הסרט החדש של חולית, מומלץ?

ליאור

פונדקאי פעיל
אני עוד לא ריאיתי אותו אבל המליצו לי אליו גם חבר שמעריץ גדול של חולית וגם חברה שבחיים לא קראה את הספר
צריך רק להוסיף שהסרט מסתיים בערך 1/2 מהספר

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
מבחינה וויזואלית ואסתטית, נהניתי מאד מהסרט. מבחינת עלילה, הסיפור פושט - כמישהו שקרא את הספר, זיהיתי איזה קווי עלילה הם הסירו - ואני לא חושב שמישהו יזכור משהו מהדמויות אחרי שיעזוב את הסרט. אני סבור שאם חולית היה נכתב כיום, פול היה אישה שמשנה את המיניות שלה מגבר לאישה באמצעות התורות של בנות גשרית כלומר היא הייתה ג'נדרפלואידית, רק עם שליטה רבה יותר במצב המגדר שלה... או לפחות איזה חוכמולוג היה שואל את פרנק הרברט מדוע בנות גשרית לא שקלו את האפשרות (אני מניח שהתשובה היא שקפיצת דרך כזאת תהיה חלשה מדי לצרכי המסדר שלהן).

עריכה אחרונה:

ליאור

פונדקאי פעיל
ראיתי את הסרט ואני חייב להודות שיש לי רגשות מעורבים לגביו
מבלי להיכנס לספוילרים יש הרבה דברים שחסרים שם 1 הדמויות החליטו לשנות אותה מגבר לאישה
התרבות של הפרמנים חסרה הסרדוקר הרגישו לי חלשים לעומת מה שהם אמורים להיות ועוד כל מיני דברים
הם לא מסבירים למה ארקיס והספייס חיוני כל כך וכו..

אני חושב שעדין אני אמליץ לאנשים לראות את הסרט ואני שמח שהם אישרו סרט המשך
אבל להגביל את הציפיות

אני אציין שהייתי רוצה לראות יותר סרטים כאלה שהם יותר איטים ומורכבים מאשר רק אקשן וזהו (למרות שגם אותם צריך)

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
ראיתי לפני מספר ימים את הסרט, והוא בהחלט הרשים אותי לטובה.
זה סרט קולנועי במובן הטוב של המילה, בקצב איטי ועם הרבה תשומת לב לצילום ולמנגינה שמלווה את הסרט. חוויה שצריך קולנוע (ביתי) כדי להתרשם ממנה, לא חושב שהייתי נהנה מהסרט על מסך טלויזיה של 50״ בלי מערכת קול איכותית.

מבחינת העלילה, אני לא זוכר את הספר במדויק, אך זה היה נראה לי דומה מאוד ועשוי היטב. מאוד אהבתי את השחקן של לטו.
אני לא חסיד גדול של הסוף של הספר הראשון, שברגע פול הופך להיות הקיסר, לדעתי הרברט רצה לרוץ קדימה לעלילות השיבוטים והזמן שלו… אני משער שבסרט השני לא ישנו את זה כלל…

The scribe

פונדקאי פעיל
*אני חסיד מושבע של חולית, אני מסיים את כל ששת הספרים פעם בכמה שנים*.

אני חושב שהסרט מצוין.
כן, הסירו קווי עלילה מסוימים.
כן, עיגלו פינות מסוימות כדי שהסרט יהיה ניתן לעיכול על ידי הוליווד של ימינו.
כן, עיקמו ושיטחו דמויות.

אבל זה סרט על ספר, ולא סתם ספר, אלא ספר שחופר עמוק אל תוך דקויות פוליטיות, מורכבויות חברתיות ודתיות ועולם החוויה האקסנציאלי של הדמיות שלו. אלו נושאים שכמעט ואי אפשר להעביר למסך.

אז ההנאה העיקרית שלי הייתה לראות את הדמויות והנופים קמים לתחייה, וזה מצויין. אני כן שואל את עצמי, כמה יהנה מזה צופה שלא קרא את הספר.

וכן, השחקן של לטו מדהים.

ליאור ליאור אני לא חושב שהחלישו את הסרדוקאר, אם כבר חיזקו אותם.

ליאור

פונדקאי פעיל
אני לא מסכים הסרדוקר בקושי בסרט אפשר היה לחתוך אותם ורק להגיד שהקיסר נתן את האישור שלו להתקפה מול הספר שיש שם קו עלילה משנה שהם לוחדים סרדוקר 1 במדי ארקונן ואך הוא כמעט הורג את כולם ובסוף מתאבד כדי שלא יוכלו להוציא מימנו מידע

The scribe The scribe למה אתה חושב שחיזקו אותם?

Top Bottom