• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הספר המצליח ביותר למהדורה חמש שלא שמעתם עליו

ספר שמתאר שלל פונדקאים מעניינים ומפחידים, שכבר גייס מעל 1.1 מיליון דולר :eek:

התשורות השונות כוללות הרבה תוספות מגניבות כמו אריחי מפות, סמנים, בובה מדליקה ועוד.
בניגוד לקמפיין שרץ במקביל של הטבעת האחת הפעם מדובר במגה-קמפיין שלא נשען בהכרח על איכות הספר עצמו או מציג שיטה חדשה, אלא על חבילה כוללת ומגניבה (או חמודה)
קצת מזכיר לי את ההצלחה האדירה של הקמפיינים של מט קולוויל שגם נשענו על הערוץ המצליח שלו. נראה שיותר קל לגייס הרבה כסף במשחקי תפקידים עם משהו ״מגניב״ מאשר משחק תפקידים ״מעולה״ (כמובן שאין סתירה ביניהם)

כמו בספר של מאט קולביל, גם כאן מדובר בפרויקט של מהדורה 5 מאת מישהו עם ערוץ יו-טיוב פופולרי בתחום - הכותב הוא בעל הערוץ Runesmith, והוא עושה הרבה שיתופי פעולה עם הערוצים XP to lvl 3 ו-JoCat ("Crap Guide to D&D"), אז הוא דוחף פרסום רציני ביו-טיוב.

אני חושב שחלק מההצלחה של הפרויקטים הללו זה קודם כל משום שהם נתמכים על ידי ערוצי יו-טיוב פופולריים.

הקמפיין הזה (ומפלגה שאני לא עומד להצביע לה) ממלאים את תפקיד הפרסומות המחלפות באינטרנט עבורי לפחות בחודש האחרון, אבל אני לא רואה מה מושך במיוחד בקמפיין הזה.
אין לי סיבה להניח שהרעיונות בספר יהיו יותר טובים מרעיונות דומים שניתן למצוא בחינם או בdmsguild עבור כמה דולרים, וכל הפיצ'פקס הנלווים יותר לא נראים זולים במיוחד (אם כי אני לא בקיא במחירי קוביות/תוספים למשחק)

הייתי רוצה לראות פעם נתונים מכירות של ספרים בקיקסטאטר אחרי הקיקסטאטר. כלומר אני לא בטוח כמה קמפיין מהסוג הזה (של מאט קולוויל למשל) מכניס אחרי הקיקסטאטר אם בכלל ומצד שני, אני סובר שקמפיינים כמו של משחקי תפקידים עם ביקורות טובות כן מכניסים (ואולי אפילו רוב ההכנסה). מישהו יודע איפה אפשר לחפש נתונים אמינים?

הייתי רוצה לראות פעם נתונים מכירות של ספרים בקיקסטאטר אחרי הקיקסטאטר. כלומר אני לא בטוח כמה קמפיין מהסוג הזה (של מאט קולוויל למשל) מכניס אחרי הקיקסטאטר אם בכלל ומצד שני, אני סובר שקמפיינים כמו של משחקי תפקידים עם ביקורות טובות כן מכניסים (ואולי אפילו רוב ההכנסה). מישהו יודע איפה אפשר לחפש נתונים אמינים?
בחלק מהמקרים אפשר להעריך את ההצלחה לפי מצב המכירות של המוצר ב-DrivethruRPG או בגילדת השה"מים. אבל במקרה של מאט קולוויל הוא מוכר באתר עצמאי אז קשה להעריך. אני כן אציין שהמחיר נראה כמו מחיר של משהו שמודפס או הודפס בכמות גדולה, ולא POD.

נתוני מכירות של ספרים זה משהו שרק החברות בעצמן יודעות... אפשר לשער וגם להתבסס על הדירוג באמזון - שיותר רלוונטי לספר פיזי מאשר dtrpg, אבל גם זה חלקי כי לא כולל מכירות בחנויות פיזיות...
האתר icv2 כן מנסה לשקלל מכירות פיזיות אבל הוא מתייחס לשיטות ולא לספרי הרחבה ספציפיים.

חזרה