• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • עדכון חשוב לגבי דרקוניקון והקורונה
    מסתבר שליקום יש שליט מבוך אכזר, שאוהב להניח מלכודות למארגני כנסים בארץ ובעולם - אחרי שב-2020 המלכודת הזו תפסה את דרקוניקון, השנה אנו נחושים לא ליפול במלכודות והכנס יתקיים השנה! כל הפרטים בנושא

הנער המפוסל הזה זז! וזה יכול להיות הדבר האחרון שתראו (יצור חדש וקטלני באוגדן המפלצות של מלסטרה)

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
הנער המפוסל הזה זז! והוא יכול להיות הדבר האחרון שתראו...
העדכון החדש במלסטרה מכיל תיאור מפורט (כולל נתונים) של אחד היצורים האיקוניים שקשור למאמיני אל העונג באבוס, על שלל היכולות מעוררות הפלצות (וגם סיכוי לאוצר יקר-ערך, למי ששרד)

לינק ישיר לערך על עלם החרס: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/monsters/clay_guardian.html

עולם המערכה מלסטרה: עולם המערכה מלסטרה
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
בלי שמץ של ספק, מפלצת לא נעימה להיתקל בה אף על פי שהמפלצות הקודמות היו מפחידות יותר, לדעתי.

מוטיב 'האור הכוזב' של עלם החרס נראה מעט מוזר לאור טבעו של באבוס כאדון העינוגים. הייתי מצפה ממנו לעורר בדמות את הצד רודף התענוגות שלה באופן כזה שהיא תבין שהיא חיה עד כה במוסר שמנע ממנה ליהנות באמת ובתמים מהחיים. אני מצפה לדבר כזה מסדנת היוצר של טוטנהאגן, לא באבוס. אומנם לדמויות הרדיקלים אצלך יש היגיון מעוות שהולם את מוטיב 'האור הכוזב' אבל אין סיבה שמישהו, ששקוע עמוק בתוך אמונת באבוס, יצטרך הנמקה כזאת.

כיצד בדיוק עובדים קסמי צל? האם מדובר במסורת הרמטית שמבוססת על היסוד הזה או במשהו אחר לחלוטין? האם יש להם גם שמות נוספים?
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה על התגובה.

לגבי 'האור הכוזב' כפי שאתה מכנה אותו - To each their own.
לשיטתי, דווקא הטבע של באבוס מגולם יפה בכמה מהיכולות של היצור - גם בפירוט הסיפורי יותר של איך שנראה ה'שעבוד' ואיך הדמות מרגישה אותו (שונה לגמרי מהשלשלאות הנאצלות והקדרות החצי צבאית של טוטנהאגן), גם במוטיב הנשיקה הקטלנית, ועוד - אבל יש גבול למה אפשר לעשות עם יצור שהוא במהות קונסטרוקט במסגרת התקלות קרבית.
רמזתי אמנם לעוד שימושים שלו אצל הכוהנים/מאמינים - אבל מאחר ואני לא מעוניין לעבור מידה מסויימת של קרינג'יות, בחרתי לא לפרט.

קסמי צל זו אסכולה נפרדת מהקסם ההרמטי - הם בשימש אצל מטילי לחשים מרושעים, ועובדים על פחד, יאוש, סיוטים, וכוחות מהחלקים האפלים יותר של הקיום.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אם זה לא קסם הרמטי, כיצד מנחה שמנחה במלסטרה אמור להבין כיצד עובד קסם צל גם אם זה לא פתוח לדמויות שחקן?

לגבי עלם חרס, היה לי הרושם שהוא סוג של מלכודת חיה מהתיאור שלו אם להיות כן. עכשיו, כשאני חושב על זה, אני יכול להבין איזה שימושים אחרים יכולים להיות לו.
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אין עדיין פירוט מסודר של קסמי צל.
בינתיים, מנחה יכול פשוט להפעיל את היכולות דמויות-הלחש של יצור ספציפי כפי שהן מתוארות באוגדן.
 

Larkin

פונדקאי ותיק
נשמע בהחלט כמו מפלצת מפחידה וכזאת שאפשר לשלב בקלות במשהו בסגנון המלאכים הבוכים מדוקטור הו שזזים כשאתה לא מסתכל עליהם כדי ליצור אווירה אפילו יותר מאיימת.
מה ההשפעה של שאיבת נקודות כוח הרצון? נשמע לי די מסובך לחשב מחדש את כל הדברים שמסתמכים על זה וגם לא ברור מתי הנקודות חוזרות אם בכלל? חוץ מזה כבר יש השפעה של שאיבת תכונה ונשמע לי מוזר להשתמש במכאניקה אחרת פתאום.

האמת שמפתיע אותי הדיבור על בעלי מלאכה ברמה גבוהה ששירתו את באבוס, היה לי את הרושם שהעיסוק בדברים חומריים לא השאיר הרבה מקום לדברים כאלו. באופן כללי, מה היה המקום של האומנות בדת שלו?
 
Top Bottom