• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנחיה: תיאורים כלליים ודרישות שחקנים

אז לפעמים אני מתאר קצת בכלליות כי אני לא בטוח מה נכון. כמו כשהטרובדור הדב''ש שר ''אדוארד, אדוארד'' ואני רק אמרתי ''זאנקדיריין שר אדוארד אדוארד בנימה דרמטית מאוד, על מנת להסיח את דעתו של האדון סטירסון.''
ואז, הטרובדור השחקן שאל: ''מה המילים? מה המנגינה? יש לך דף תווים?" להצביע על הגיטרה שלי כדי שאדגים. אבל איך לעזאזל מנגנים אדוארד אדוארד? אין לי מושג.
זה קורה גם עם תיאורי מפלצות מבעיתות בנוכחות ילד בן 6 :) ועוד הרבה דוגמאות שיכולתי להביא.
אז מה עושים?! למישהו זה קרה פעם?!

פשוט... תגיד שאין לך. אם השחקנים מצפים ממך לדף תווים, הם מצפים ממך יותר מדי.
אם זה משהו שאתה יכול לאלתר, תאלתר. אבל אל תיתן לשחקנים למתוח את יכולות האלתור שלך בלי סיבה, לפחות לא מעבר למה שאתה מרגיש בנוח איתו.

ספציפית אדוארד אדוארד נשמע ממש טוב כששרים אותו באנגלית אז אני ממליץ להקשיב.
עוד אפשרות היא להעביר את האחריות לשחקנים. הפייטן רוצה לדעת איך השיר נשמע, שיאלתר אותו בעצמו.
זאת דוגמא קצת קיצונית אבל באופן כללי כשחשקנים שואלים משהו על העולם שקשור לתחום המומחיות של הדמויות שלהם לתת להם להמציא אותו בעצמם גם חוסך לך עבודה וגם גורם לם להנות יותר כי הם שותפים ליצירה של פרטים על העולם ומרגישים כאילו שהם באמת מומחים במוזיקה או מיתולוגיה וכו.

נשמע הגיוני, אבל לפעמים חבל לאכזב אותם...

אם השחקן שלך באמת ציפה שתלמד לנגן אדוארד אדוארד בשביל הקמפיין, הוא כנראה לא מבין מה זה אומר להיות שה"מ וצריך קצת תיאום ציפיות. אם הוא לא באמת ציפה וסתם אמר את זה כבדיחה, אז זו בדיחה ואין לך איך לאכזב אותו, פשוט תזרום עם הבדיחה. אם הוא לא באמת ציפה וסתם אמר את זה כדי לגרום לך להיראות רע, זו התנהגות רעילה שצריכה להיפסק. לא משנה באיזו אפשרות בחרת, הדרך הכי טובה לפתור את זה היא פשוט להגיד שאתה לא יודע לנגן את אדוארד אדוארד, או לאלתר את אדוארד אדוארד אם בא לך.
אם שואלים אותך משהו רלוונטי להרפתקה ואתה לא יודע את התשובה, תאלתר. אם לא, אל תרגיש רע לומר שאתה לא יודע.

ממש לא הייתי מתרגש מדבר כזה - בתור מנחה אתה צריך לדעת מה הדמויות עושות, מה הן רוצות ומה קורה בהרפתקה.
כשאתה מוסיף צבע למשחק על-ידי תיאורים, הם צריכים לזרום איתך ולהגיד איזה מנחה מגניב יש לנו. אם במקום זאת הם תוקעים הערות סתם, אז הניתוח של nav566 nav566 מדויק.

אלא אם מדובר בילד צעיר, נניח 6 או 8 שלא ממש מבין בהכרח מה הוא שואל ומה המשמעות.
נ.ב. אם זה שיר אמיתי, אז הכי פשוט זה להריץ חיפוש בגוגל עליו וכנראה תוך 20 שניות הוא מתנגן.
נ.ב.2. זה לא קשור למהדורה 5, הורדתי את התווית. בבקשה לא להשתמש בתוויות לשווא - זה מיועד רק לתוכן שמתאים רק לאותה מהדורה.

אפשר להגיד לשחקן במקרה ספציפי כזה לאלתר משהו ולשיר אותו שזה רעיון כיף שתמיד מצחיק את כולם לדוגמא אם אני הייתי בסיטואציה הזאת הייתי מאלתר משהו על איש שיכור בשם אדוארד שמתנשק אם חזיר כי הוא חושב שמדובר באשתו

אפשר להגיד לשחקן במקרה ספציפי כזה לאלתר משהו ולשיר אותו שזה רעיון כיף שתמיד מצחיק את כולם לדוגמא אם אני הייתי בסיטואציה הזאת הייתי מאלתר משהו על איש שיכור בשם אדוארד שמתנשק אם חזיר כי הוא חושב שמדובר באשתו
אדוארד אדוארד היא בלדה עממית סקוטית על אביר שרצח את אביו, לאחר שאמו שכנעה אותו לעשות את זה.

אדוארד אדוארד היא בלדה עממית סקוטית על אביר שרצח את אביו, לאחר שאמו שכנעה אותו לעשות את זה.
בזמנו, גם לימדו אותה בשיעורי ספרות בבית הספר, יחד עם "שלושה בני עורב" (על אביר מת ואהובתו שמתה מצער) ו"לורד רנדל" (אחד שאמא שלו הרעילה אותו, וגם את רקסי הכלב).

בכל מקרה, אם שחקן מבקש ממני המחשה אז היום הכלל הוא "אם אתה יכול לדמיין את זה, מישהו כבר עשה את זה ואיזה אסיאתי עשה לזה גרסת פורנו" אז שירים, חפצים, בניינים, נופים וכו אפשר לשלוף מהטלפון הנייד בגיגול זריז.

בזמנו, גם לימדו אותה בשיעורי ספרות בבית הספר, יחד עם "שלושה בני עורב" (על אביר מת ואהובתו שמתה מצער) ו"לורד רנדל" (אחד שאמא שלו הרעילה אותו, וגם את רקסי הכלב).
גם לא כל כך בזמנו, למדתי את הבלדות האלו בשיעור ספרות בכיתה ז' אי שם ב2018 הרחוקה

חזרה