• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2021!

    כנס המשחקים של הקיץ חוזר ב-26-27 באוגוסט, במלון דן פנורמה בתל-אביב. פתחנו כעת את הגשת המשחקים לכנס, אז בואו להריץ משחק - עמוד הגשת המשחקים לכנס

המסכה נסדקת: רשומות הרפתקאה חדשות באתר של מלסטרה (עדכון 5.4.21)

Larkin

פונדקאי ותיק
פרק טוב. מאוד אהבתי את החלק עם אבא של פאג. מראה למה רוב השחקנים בונים דמויות בלי הורים או לפחות בלי קשר איתם... ;)
כמה שאלות.
המלומד ט'ורבה נראה חשוד יותר מרגע לרגע. יחסית לספרן בספריה נידחת ניראה שהוא יודע הרבה ושולט בכישופים די מסובכים, לא?
בעל המנסרה בכושר קרבי? זה די מרשים לקשיש.
קללת המוות של היצור הפטרייתי משפיעה רק על מי שנדבק בה או שעל כל מי שסביבו?
האם יש מכאניקה ספציפית למלכודות? דירוג אתגר כמו למפלצות נגיד?
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
תודה על התגובה :)

תאמין לי, שגם לשחקן של פאג חלפו מחשבות כאלו בראש כאשר הוא קיבל את ההטפה הארוכה על הגדיים והכבשים :)

המלומד טור'בה ראה לא מעט מהעולם... כבר כעת ידוע לדמויות שהוא לא מקומי, אלא מלומד גולה מאורמת'ריל (שכנראה העיר כמה הערות שנונות מדי על תורת הגאבוטו, בין היתר), ודי ברור שהוא קוסם, ולא ברמה בסיסית בלבד.

בעל המנסרה לא באמת כזה קשיש כמו שהוא נראה בהתחלה. הוא אחד המורדים של ת'רילין, והוא כנראה בתחילת שנות החמישים שלו; הוא פשוט נראה הרבה יותר קשיש ועלוב כאשר הוא היה תחת ההשפעה של הפטריה.

לגבי היצור-
יש שתי יכולות נפרדות (השלישית היא הנשיפה, אבל היא לא קשורה לעניין)
- יש הילה מקוללת שכל הדמויות מקבלות מרגע שהן נכנסות לטווח - שחוסמת ב-100% את כל קסמי ויכולות הריפוי.
- יש קללה שהוא מטיל מדי פעם על אויב אחד, שגורמת לזה שאחרי 3 סיבובים הוא יספוג 6ק10 נקודות נזק של אנרגיה נקרוטית (או פחות, לפי כמה גלגולי הצלה הוא הצליח). היא משפיעה רק על אותה דמות, אבל כל שני סיבובים היצור יטיל אותה מחדש על דמות אחרת.

לגבי בניית מלכודות:
כרגע החוקים הם די אינטואיטיביים וכללים; הדמות זורקת גלגול של 3ק10 / ואם היא מצליחה עוד 1ק10, לגבי כמה היא הצליחה בבניית המלכודת. בד"כ, מלכודת בסיסית של תייל ממעיד מחובר ללהב או משהו דומה, מסבה משהו כמו 1ק10 נקודות נזק + אפשרות להמעיד ולהכניס את היריב לחסרון בסיבוב הראשון, כמו שאכן קרה בתקציר.
כמובן, שאם המלכודת במקום אסטרטגי, כמו שהיה במערת המבריחים, היא יכולה להשפיע עוד יותר.

יתכן שבהמשך אני אדרש לכתיבת חוקים מפורטים יותר לבניית מלכודות.
 

Larkin

פונדקאי ותיק
אולי כדאי להוסיף בפרק על איזון ההיתקלויות גם איך מלכודות משפיעות על עצמת המפלצות בקרב. (כשהמפלצות בונות את המלכודת הכוונה).
 

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
רעיון טוב.

לעומת זאת - כאשר הדמויות בונות מלכודות ומנצלות את הכשרון המתאים, זה די לגיטימי שהן 'הרוויחו' את העובדה שאיזון ההתקלות יטה מעט לטובת החבורה מעבר למה שכתוב בנתונים.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
פרק מעניין. חבל על וארדו.

לגבי פאג, אני חושב שהוא נמצא במצב טוב. אביו יכל לנסות לארגן לו כלה (או לחטוף אותו ולכפות עליו לכבד את גבולות מעמדו כפי שעשה אביו של האקלברי פין). מעניין שפאג מגדיר את עצמו כחייל שכיר ולא כמשרת. אני מבין שהוא רואה בטירה תחנה בחייו ולא יעד סופי.

האם ראנדליר לא מבוגר מדי לשמש כמלווה חמוש? התקופה במלסטרה אמורה להקביל לימי הביניים המוקדמים. אין ספק שמצבו של ראנדליר מזכיר מאד את מצבם של הרבה מבעלי העסקים הקטנים בארץ כרגע. אני מניח שיש לו היכרות מסוימת עם נארת' הזקן ולכן הלורד חשב שהוא מתאים להיות המלווה של הדמויות למקום.

המלומד טור'בה מצטייר מפרק לפרק כברייה מעניינת מאד. האם הוא ניסה פעם לחקור דרך לרפא את הנזקים שעשתה ההתנפצות לאורמת'ריל? ת'ירנפל הוא פשוט טיפוס מנוול שמנצל את הצורך של אנשים לחפש תשובות במצב משבר ("הגאבוטו אשמים!"). פתרון אמתי עובר במתן תשובות אמתיות למשבר ולא בהאשמת אוכל הנבלות התורן למרות שניתן גם להבין אם הוא מעדיף לכתוב סאטירה ולהשאיר לאחרים את העבודה הקשה.
 
עריכה אחרונה:

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
בהתחשב בזה שפאג הוא קוסם בשירות הלורד, ואביו הוא בסך-הכל רועה שחי בבקתה, נראה שאפשרויות הכפיה ו/או חטיפה הן די מוגבלות...
וכן, אין ספק שפאג רואה בטירה רק שלב במסלול ולא יעד סופי.

ראנדליר לא כל-כך מבוגר כמו שהוא נראה במבט ראשון. בתקופות עתיקות תוחלת החיים נמוכה כי הרבה אנשים מתים בינקות או בגיל צעיר או ממחלות, זה לא אומר שאדם בן חמישים עם נסיון צבאי וגם כזה שעבד בעבודה פיזית קשה כל החיים, לא יוכל להיות לוחם אפקטיבי.
(וזה משעשע למדי, להקביל בין הקורונה לבין הפטריה שהכתה במנסרה. עכשיו רק חסר שיתגלה שהמזבח הופעל בידי מכחישי פטריות :p)

לגבי טור'בה - לא ידוע; אבל נראה שכל מטילי הלחשים החזקים באורמ'תריל נכשלו במשימה הזו; הכוהנות האפורות הצליחו רק לתחום ולעצור או לפחות להאט מאד את ההתפשטות של המוות של הארץ למחוזות נוספים, וגם זה באמצעות חפצים רבי עוצמה שאין לטור'בה; וכן, הוא נראה כמו מי שמחבב מאד כתיבת סאטירות, ומחבב פחות עבודה קשה...
 
Top Bottom