• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

המלצות לסיפורים קצרים

A

Anonymous

Guest
הלן.

כהתנסות מעשית אני מלמד פילוסופיה לכיתות י', וכרגע אנחנו לומדים על אתיקה. כביקורת על תורת מוסר מסוימת (תועלתנות) אני מחפש סיפורי מדע בדיוני שמציגים ביקורת על החברה האנושית בעתיד כחברה שמונעת רק מהנאות. כלומר אנושות שפיתחה טכנולוגיה מאוד מורכבת כדי למקסם הנאות. יש למישהו רעיון?

תודה על כל עזרה!

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
שמעתי מתישהו על ספר של רב שפורסם לא מזמן, אבל שכחתי את השם. הרעיון הוא שמסגרת המשפחה פורקה לטובת הסכמים קצרי טווח, וטכנולוגיה החליפה את התקשורת האישית. מישהו מכיר?...

yds

פונדקאי ותיק
הרב חיים נבון כתב ספר דיסטופי בשם ''חופשי זה'' שמתעסק בגישה הפוסט מודרניסטית, למיטב הבנתי.
לזה התכוונת?

בנוגע לשאלה המקורית - לא מכיר מספיק מד''ב לצערי, בטח שלא בתחום הסיפורים הצקרים, אבל שמעתי שפיליפ ק דיק נוהג להתעסק בסיפורים מסוג זה.

yds

פונדקאי ותיק
אני לא חושב זהמעניק זו דוגמה טובה...סדרת המעניק מדברת על עולם שבו התועלת הפרטית ותאוות החומר מוצנחת לרמה הפחותה ביותר אחרי הכל (לא נשמע לי כמו ספןילר גדול מדי אבל אם כן אערוך ואמחק)

Hell lord

פונדקאי ותיק
הסיפור של אוסקר וויילד "התמונה של דוריאן גריי" עוסק גם בנושאים האלה, והוא בנוסף לזה גם הסיפור הכי יפה שקראתי אי פעם - מומלץ בחום גם בלי קשר לנושא המדובר.

Top Bottom