• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

פאת'פיינדר 2 המיומנויות של פאת'פיינדר 2

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
הבלוג החדש של פאיזו עוסק במיומנויות, ואיך מקבלים אותן במהדורה החדשה - http://paizo.com/community/blog/v5748dyo5lkm3?Are-You-Proficient
אני אפתח בזה, שזה עדיין לא הכי ברור לי, אבל בגדול אני מגרד את הראש.
התוסף למיומנות זה הדרגה שלך ורמת האימון במיומנות, כשרמת האימון משפיע בעד 5 (לא-מאומן עד אגדי) שזה הבדל יחסית קטן. במקביל, הם טוענים שם שחלק מהשימושים של מיומנויות יהיו מוגבלים לפי האימון של הדמות. כלומר, מלח מאומן יוכל להפליג בספינה, ודמות לא מאומנת עם דרגה גבוהה תוכל... לקבל פלוס גדול לגלגול שלא מועיל?
בכל מקרה, נראה שממש יהיה מדרוג של היכולות/כשרונות לפי רמת האימון. זה איפשהו מזכיר לי תעצומות של הנשגבים, שהיו כאלו שהיו חסומות בהתאם לרמה הבסיסית שלך ביכולת.
בסך הכל המכאניקה נשמעת מעניינת, אבל Overkill למיומנויות ולא בטוח שכל-כך מתאימה למבוכים ודרקונים / פאת'פיינדר.
בכלל, המהדורה שהכי טוב עשתה מיומנויות בעיניי, זו מהדורה 4 - בעיקר בזכות אתגרי המיומנות, שבאמת הפכו את השימוש בהם למאתגר ומעניין. אחד הדברים שאני לא מבין למה לא שמרו עליהם ב-5...
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
למזלנו, מישהו הסביר איך להכניס אתגרי מיומנויות ל5 (ובכללי, הסביר הרבה יותר טוב את הרעיון של אתגרי מיומנות מהסל"ש של 4 לדעתי)
http://www.critical-hits.com/blog/2016/08/16/skill-challenges-in-5th-edition-dd/

בכל מקרה, לנושא. רפרפתי על הרשומה, וזה באמת נראה קצת מסורבל. זה כאילו הם לקחו את הרעיון ב4 שיש דברים שרק אם יש לך הכשרה במיומנות אתה יכול לעשות, ופשוט הרחיבו אותו הרבה יותר מדי. אז יש 5 רמות שונות של "הכשרה במיומנות" עכשיו, זה נשמע ממש מסורבל ומעצבן.
הרעיון שאקרובטיקה בדרגת אומן מאפשרת לך נגיד לחמוק מהחצי נזק של הכדור אש (אם הצלחת בהצלה) הוא נחמד, אבל פשוט מרגיש לי מסורבל. הוא יעבוד נהדר במשחק מחשב שמחשב את הכל מאחורי הקלעים, אבל במשחק חי? פחות.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אביעד, אפשר גם באותה המידה לטעון שכל בדיקות המיומנויות הן מיותרות... האתגרים הפכו את זה למשהו מעניין מבחינה משחקית, כי זו לא בדיקה בודדת. וזה גם שיתף את כל השחקנים, כי זו לא מיומנות בודדת.

נקסטורל, הקשור שלך מגיע ל-404
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
The oldman אמר/ה:
[post]698025[/post] נקסטורל, הקשור שלך מגיע ל-404
דרש קצת חפירה ברחבי האינטרנט, אבל הנה:
https://web.archive.org/web/2016081...016/08/16/skill-challenges-in-5th-edition-dd/

אביעד- סבבה, אני ממש לא מסכים איתך. למען האמת, אני לא רואה שום הבדל בין השימוש במיומנויות ב3.5 לבין השימוש במיומנויות ב4, חוץ משב4 הוא משמש גם לטקסים.
 
Top Bottom