• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות

הכה את הפונדקאי 22 - ג'וני

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
היי, אני ג'וני שזה קיצור של ג'ונסון שזה כינוי שאיתי עוד מאז הצבא ובתעודת זהות שלי כתוב אוריאל. אני כרגע בהפסקה מלימודי התואר ועובד בחברה קטנה לבניית אתרים ולכן אני מרגיש שחסר לי זמן פנוי…
התחלתי לשחק במשחקי תפקידים כבר מבית הספר היסודי, אבל למרות שהמשחק הראשון היה מבוכים ודרקונים מהר מאוד עברנו לשחק במהדורה השנייה של מרוצללים (האמת, אני לא חושב שהיה אז הרבה מבחר למי שלא קרא אנגלית). הפעם הראשונה ששיהמתי הייתה שנים מאוחר יותר בתקופת התיכון.

תחביבים נוספים שיש לי שקשורים לתחום הם:
קריאה - האמת אני מוכן לקרוא הכל, אבל יש לי חיבה לספרי פנטזיה ומד"ב. כרגע אני קורא את הספר השלישי של גנזך אורות הסער (לצערי יש לי אותו כעץ מת אז אני לא באמת מצליח להתקדם) ואת נפילת הדרקונים של מילס קמרון שזה הספר החמישי והאחרון בסדרת Traitor Son שאותו יש לי כספר אלקטרוני ולכן יוצא לי להתקדם בו מעט יותר. מבחינת קומיקס אני לא מבין גדול, אבל עוקב אחרי שני דברים בקביעות: א. סדרת הפנטזיה של סולייל, אדמות אראן (המורכבת משלושה קומיקסים שונים: 1. אלפים. 2. גמדים. 3. אורקים וגובלינים - אני אפילו אימצתי כמה דברים מהסדרה למשחקי תפקידים). ב. קומיקס הרשת פפר וקרוט (שחלום שלי הוא לתרגם אותו לעברית… הוא בכל זאת מתורגם למעלה מ-40 שפות, אבל לא לעברית).
כתיבה - הייתה תקופה שהייתי כותב יחסית הרבה ועדיין יש לי ספר שאני רוצה לסיים, אבל בשנים האחרונות לא יוצא לי לכתוב כמעט בכלל וכשיוצא זה בעיקר סיפור שמתרחש בעולם המערכה שלי/הרחבה לעולם עצמו/תוכן למ"ת שאני מעביר.
צפייה סרטים/סדרות ומשחקי מחשב- דברים שהייתי מכור אליהם בעבר ואני מצליח לעשות רק לעיתים יחסית נדירות (הסרט האחרון בקולנוע היה דרדוויל 1, המשחק מחשב אחרון היה וויצ'ר 3 ובסדרות המצב שלי יותר טוב אבל עדיין).

אני חושב שכתבתי מספיק על עצמי והגיע זמנם של המשחקים שאני משחק בהם:
 • בפורום:
  • היער המושחת - בשיטת העידן ה-13
  • בשערי המצודה - PF.
  • מסתורי מי-מצולות - מו"ד 5.
 • IRL:
  • יש לי קבוצה שאני משחק איתה כבר כמה שנים בשיטה פרטית שמתאימה לנו, אבל מאחר והקמפיין הראשי בד"כ מתנהל בפגישה פעם ב3-5 שבועות יש לנו גם פגישה בהרכב חסר (כל פעם מישהו אחר לא יכול) לחד"פים או מיני קמפיין בין המפגשים כשבזמן הזה אנחנו לפעמים עושים פלייטסט לשיטות שונות או לחומרים שאנחנו כותבים (ומדי פעם יוצא שאנחנו משלבים דברים מהשיטה שאהבנו בשיטה הפרטית שלנו). לכן, לא תמיד יוצא לי להכיר שיטות לעומק, אבל יוצא לי להכיר כמות מכובדת…

שיטות משחק אהובות:
בהמשך למה שכתבתי למעלה אפשר להבין שהשאלה הזו ממש לא שאלה קלה עבורי, לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה, אבל אם אני חייב לענות על זה:
 • מרוצללים- כמו שכתבתי בהתחלה זו השיטה שהתחלתי איתה ולכן אפשר לומר שהיא תמיד תישאר אחת מהאהובות עליי. אני המשכתי לעקוב ולשחק גם במהדורה השלישית ומעט החמישית, אבל כמעט תמיד אהיה מוכן לשחק בה ואפילו שמרתי את הספר של המהדורה השנייה עד היום… ששש, מרוצללים אנרכיה לא קיים. (איכשהו יצא לי לכתוב על זה הרבה ביומיים האחרונים. ).
 • SWN- גם אליה יש לי פינה חמה בלב ואם אני רוצה לשחק מד"ב אני כנראה אפנה אליה. רוב הניסיון שלי הוא במהדורה הראשונה של המשחק, אבל יצא לי לשחק חד"פ או שניים במהדורה השנייה.
 • עולמות פראיים - כנראה השיטה הגנרית המועדפת עלי, למרות שגם קורטקס היא מועמדת לא רעה.
 • Spire- אם אני אנסה לסכם אותו זה משחק שלוקח את האווירה של סייברפאנק ומכניס אותה לעולם פנטזיה (משחקים אלפים אפלים בעיר/מגדל שבשליטת האלפים הבהירים) ומשתמש במכניקה נרטיבית. כנראה השיטה הנרטיבית המועדפת עלי, אבל זה משהו שמותאם לסטינג ספציפי.
 • DSO- היא אחת השיטות המועדפות עליי לחד"פים, בכל זאת מי לא אוהב לארגן שוד וזמן הכנה ממש קצר…
 • Cabal - משחק תפקידים/ניהול שאני הכי אוהב, אבל למען האמת אני לא מכיר הרבה כאלה. בכל מקרה במשחק הראשי (ראיתי כל מיני סגנונות להרחבה) כל הקבוצה מנהלת ביחד ארגון סודי אשר מדי פעם שולח חלק מחברי הארגון למשימות. במהלך חלק מהמשימות, כאשר רוצים להגביר את סיכויי ההצלחה של אחד ממהלכי הארגון, השחקנים משחקים את חברי הארגון שיוצאים למשימה.
גיבורי על, פנטזיה ואימה יש לי התלבטות או שלא שיחקתי במשחקים מסוג זה מספיק כדי לגבש להחליט והאמת, אם אני אמשיך אני עוד אכתוב את כל השיטות שאני מכיר... בכל מקרה אני חושב שההספק שלי לא רע אם פירטתי על שיטות: סייברפאנק, מד"ב, גנרית, נרטיבית, לחד"פים ואפילו ניהול.

סיפור משעשע / מיוחד על הפורום או התחביב ו/או חוויה מגניבה מהחיים האמיתיים:
סיפור א: שזה סיפור משעשע מהחיים האמיתיים.
כמו שכתבתי בהתחלה השם שלי הוא אוריאל, אבל כמעט רק המשפחה קוראים לי ככה. זה הגיע למצב כזה שאנשים שמכירים אותי כמה חודשים פשוט לא יודעים את זה. למשל חבר התקשר אלי הביתה וביקש לדבר עם ג'וני ואחותי ענתה ואמרה לו שזה טעות במספר. מקרה אחר היה בצבא עצמו כשמפקד הגף הגיע למטוס ושאל את אחד החיילים "איפה אוריאל?" והחייל שהכיר אותי כבר שנה פשוט ענה לו "מי?" ורק אחרי הסבר שהוא מחפש את ראש הצוות שלו החבר ענה: "אהה, ג'ונסון… למה לא אמרת מההתחלה? הוא במטוס השני…". המקרה השלישי הוא אולי אחד ההזויים והיה כשעבדתי באבטחה בנתב"ג. בגדול, בתחילת כל משמרת משתמשים בשמות שלנו כדי לבדוק נוכחות ולחלק משימות ואני בהתחלה הבאתי את השם הפרטי שלי, אבל מהר מאוד אחרי כמה פגישות מחוץ לעבודה כולם התחילו לקרוא לי ג'וני חוץ מבזמן התדריך הראשוני. מאחר והמאבטחים בנתב"ג מתחלפים בקצב יחסית מהיר, אז החדשים הכירו אותי בכמה משמרות הראשונות בתור אוריאל ובאופן משעשע יצא לי לשמוע מהם על כמה שטויות שג'וני עשה/ראה במהלך המשמרת שלו…
סיפור ב: שזה גם סיפור מהחיים האמיתיים, אבל קשור לתחביב.
לא יודע אם זה באמת נחשב כמיוחד או כמשעשע, אבל מאחר ואני בעיקר עובד ורוב היום נמצא מול מחשב, אז כפיצוי לעצמי, אני נכנע לפיתוי ויוצא לי לתמוך בכל מיני קיקסטאטרים שאני לא 100% בטוח שאשחק בהם, לפעמים כPDF ולפעמים בחבילות המלאות. למשל, בשנה האחרונה פחות או יותר קיבלתי בעץ מת את השיטות של: Trudvang Chronicles, LexOccultum, Forbidden Lands ואת עיר בערפל כשלמען האמת את LexOccultum, Forbidden Lands אפילו לא הספקתי לקרוא (טוב נו, הספרים הגיעו בחודש-חודשיים האחרונים ואני רוצה לסיים עם הספר של גנזך אורות הסער קודם...).
אחת הסיבות שאני קונה משחקים שאני לא בטוח אשחק בהם היא כי משהו בה מעניין אותי ואני אוכל למצוא דרך לשלב אותו בדברים אחרים שאני עושה. למשל להתאים מכניקה מעניינת לשיטה שלנו או אולי לשלב דברים בעולם המערכה או לפעמים זה סתם כי הציורים בספר מעניקים לי השראה וכו'.

השאלה של צ'ואי: כשאתה משחק משחקי תפקידים, איך אתה בוחר איך להתפשר בין המחשבות והרצונות שלך כשחקן לאלה של הדמות שלך?
בגדול, זו לא בעיה שאני מתמודד עמה הרבה כי בדרך כלל אני רוצה מה שהדמות שלי רוצה (גם אם אני כשחקן יודע שמה שהדמות רוצה ייגמר רע אני בכל זאת חושב שמגיע לה ללמוד מהטעויות שלה ומנצל את הרצון ותוצאתו השלילית לפיתוח הדמות). רוב הפעמים שאני כן נתקל בבעיה הזאת, זה כשהרצונות של הדמות תוקעים את המשחק, ממש פוגעים בהנאה של השחקנים האחרים או שהיא פשוט משעממת אותי ואז אני בדרך כלל חושב על הסיבה לכך ומשנה את הדמות הדרגתית (פיתוח דמות שלוקח כמה סשנים עד שאני מקבל את התוצאה שאני רוצה) או במקרים קיצוניים מחליף את הדמות. לפעמים השינוי הזה בא רק אחרי שיחה עם השה"מ ולפעמים השיחה כוללת גם את השחקנים האחרים (כדי שיתנו לדמות להתפתח לכיוון הנכון או פשוט יחוו את דעתם).
היה מקרה בודד, בו בנינו דמויות לחד"פ, שבסופו של דבר נמשך ונמשך עד שהפך לקמפיין, בו הדמות שלי והדמות של אחד השחקנים האחרים כ"כ לא הסתדרו אחת עם השנייה שזה התחיל להעיק על המשחק בשלב שכבר לא באמת בא בחשבון שנחליף דמויות (בהתחלה זה היה נחמד, אבל כשזה חזר על עצמו יותר מדי ולא באמת התפתח לשום מקום…). אז לאחר שלא באמת הצלחנו להגיע לפשרה שתכלול שינוי הדרגתי בדמויות עשינו משהו יחסית יוצא דופן עבורנו והחלטנו שהדמויות שלנו יאבדו את הזיכרון כשהשחקנים האחרים והשה"מ ישלימו עבורנו פערים (אפילו עשינו קפיצת זמן מסוימת כדי שאני והשחקן השני באמת לא לגמרי נדע מה קורה) שאני חייב לומר שזה הפך את המשחק למעניין, אבל זה לא פתרון שאני אשתמש בו יותר מפעם אחת או פעמיים.

טוב, עכשיו אחרי שכולם כבר התייאשו מלקרוא את כל זה הגיע הזמן לשאלה שלי ואף אחד לא ישים לי שלא היה רעיון טוב.
בזמן האחרון אני רואה הרבה עולמות מערכה מבוססים על מדיומים אחרים (וויטצ'ר, השופט דרדד, האקספנס, חולית וכו'). באיזה עולם מערכה מעין אלו אתם רוצים לשחק? כזה שיצא וכזה שאתם רוצים וחושבים שיהיה מדהים אם יצא? ובאלו כבר שיחקתם?
 

המגדל הבודד

פונדקאי ותיק
האמת שלא ראיתי הרבה עולמות מערכה מבוססים על דברים קיימים (חוץ מסטאר וורס, ששאו"ק ועוד כמה), אבל אם יש אחד שממש הייתי רוצה שיתאימו אותו לשיטה כלשהי זה העולם של סדרת "הרואים למרחוק" (The Farseers)
ראיתי שהמירו את הספרים לשיטה ישנה של מו"ד, אז הייתי שמח אם היו מתאימים את העולם לשיטות עדכניות יותר, כמו ואנור, מו"ד 4 או 5 וכו'.
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
אכן אדם מעניין מאוד :)
ובהזדמנות זו, מצטער על הסינון שלי עם דומנאל. טעות שלי.

מאיפה קיבלת את הכינוי ג׳ונסון?
איך אתה מצליח לקרוא שני ספרים בו זמנית? לי זה נשמע מבלבל.

ג'וני אמר/ה:
בזמן האחרון אני רואה הרבה עולמות מערכה מבוססים על מדיומים אחרים (וויטצ'ר, השופט דרדד, האקספנס, חולית וכו'). באיזה עולם מערכה מעין אלו אתם רוצים לשחק? כזה שיצא וכזה שאתם רוצים וחושבים שיהיה מדהים אם יצא? ובאלו כבר שיחקתם?
לא בטוח שהבנתי - האם הכוונה היא לעולם מערכה שמבוסס על סרט או סדרה?
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
כמו שכתבתי בהתחלה הכינוי איתי מהצבא. הכל התחיל מנגד שהייתה לו בעיה לזכור שמות ולכן כל פעם שהוא קרא למישהו הוא התבלבל, נתקע או השתמש בכינוי אחר, אבל משום מה כינויים שתפסו אף פעם לא הייתה לו בעיה לזכור... איך דווקא הכינוי הזה נתפס ולמה דווקא אני זכיתי בכינוי, אני לא מאה אחוז בטוח כי זה האמת הכינוי הכמעט יחיד שתפס (היה עוד אחד שלו, ושאר הכינויים הגיעו ממקורות אחרים). לרוב זה מיוחס לדרך בה זה נאמר ומה בדיוק קרה באותו רגע, דברים שקצת קשה לנסח בכתב. לחברים מחוץ לצבא לקח זמן לקבל את הכינוי, אבל זה לא עזר במיוחד שעם כמה מהם שיחקתי מרוצללים (ואני לא מזכיר את הפנקס השחור...).

בדרך כלל לא יוצא לי לקרוא את שני הספרים באותו יום, אם אני בבית ויש לי זמן אני קורא את גנזך אורות הסער ובנסיעות (מתי שאני עושה את רוב הקריאה והכתיבה שלי) אני שולף את הספר האלקטרוני, ככה שזו לא באמת קריאה במקביל.
אפשר להשוות את זה לאנשים שצופים בשתי סדרות טלוויזיה לפחות או כאלה שכותבים באותו הזמן ואני לא אתחיל לדבר על עבודה...

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
האם הכוונה היא לעולם מערכה שמבוסס על סרט או סדרה?
ספר, סרט, סדרה, קומיקס וכדומה. מבחינתי זה יכול להיות אפילו מבוסס על מיתולוגיה (אם אני אתן דוגמה אז מיתוס המאורי, משחק תפקידים שמבוסס על פולקלור ומיתולוגיה ניו-זילנדית).
אם אני אנסח את השאלה בצורה שונה אז איזה עולמות יצא לך להכיר שהיית רוצה לשחק בו משחק תפקידים ובאלו כבר שיחקת?
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אממ, שתי סדרות טלויזיה אין לי בעיה לראות במקביל - אני עושה את זה עכשיו עם סיפורה של שפחה ועם טיטאנים. למרות שבמקרה של סיפורה של שפחה, זו לא באמת סדרה שאפשר לעשות לה Binge. אבל ספרים, זה באמת פעם ראשונה שאני שומע על זה. אה, וממש אהבתי את גנזך אורות הסער, אני חושב שקראתי את כל הספרים בעברית תוך שבועיים בערך. השלישי כבר תורגם?

הסיפור של הכינוי בצבא קורע :) יפה שככה אימצת לך שם, עכשיו רק תקפוץ למשרד הפנים ותחליף רשמית :)

אתה באמת מעדיף את מהדורה שנייה של מרוצללים על פני מה' 4/5? או שזה רק נוסטלגיה? לא שאני בדיוק זוכר את מה' 2, אבל במעומעם היא מסורבלת ומעיקה. מה' 3 תמיד התעלמתי ממנה, אבל מה' 4 ובייחוד השיפורים שלה (20 השנה ומה' 5) הביאו את השיטה למצב הכי טוב יחסית בשבילה, ועדיין לשמור על המהות של השיטה, בעיניי.

בנוגע לעולם שאני רוצה לשחק, בו אני מאוד אוהב את העולם והשיטה של שיר של אש וקרח. השילוב של ימי הביניים עם low level magic וההיבט האסטרטגי של ניהול בית הוא פשוט מצוין בעיני. בקשר לעולמות אחרים, גם מלחמת הכוכבים זה מעולה. אבל כנראה שאני נדבק לישן והטוב :)
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
עד כמה שאני יודע הספר השלישי של גנזך אורות הסער עדיין לא תורגם. אני קורא אותו באנגלית כי רוב הפעמים שיצא לי לקרוא ספרים בשתי השפות שפת המקור הייתה יותר טובה. בנוסף, יוצא לי גם לחסוך קצת כסף כי אני קונה ספר אחד באנגלית במקום שני ספרים בעברית - נראה לי שזה יוצא פחות משליש מחיר. בכל מקרה אני לא חושב שבשנים האחרונות יצא לי לקרוא הרבה בעברית.

אימצתי? זה לא שהייתה לי יותר מדי ברירה, כבר סיפרתי שבנתב"ג הכינוי הגיע אחרי כמה פגישות מחוץ לעבודה. באוניברסיטה ובעבודה הנוכחית בכלל לא היה לי סיכוי, כי חלק מהאנשים ששירתו איתי בבסיס למדו איתי או המליצו עלי לעבודה...

אני אוהב את המהדורה השנייה של מרוצללים בעיקר מנוסטלגיה ולא באמת מתכוון לשחק בה היום. רוב הפעמים שאני משחק היום זה במהדורה החמישית, אך פשוט לא יוצא לי לשחק הרבה במרוצללים וגם כשכן זה חד"פים או מיני קמפיין, לכן זו מהדורה שאני מכיר פחות מאחרות. בכל מקרה, אני עדיין חושב שיש מקום לשיפור בחוקים (המהדורה החמישית היא שילוב של השלישית והרביעית ולכן אני מרגיש שיש לה כמה בעיות של סדר, עקביות וסיבוך מיותר) ומקווה שהמהדורה הבאה תתקן את זה.
האמת, מפתיע אותי מה שאתה כותב על המהדורה הרביעית שכמו שאולי שמת לב אין לי ניסיון משחק בה כלל. הסיבה שאין לי ניסיון זה שחלק מהקבוצה ששיחקתי איתה הכירו את המהדורה, התלוננו עליה רבות וסירבו לשחק בה ולכן הקבוצה המשיכה לשחק במהדורה השלישית עד שיצאה החמישית (נ.ב. מאחר והפסקנו לשחק קצת אחרי שעברנו לחמישית, עדיין נמצא אצלי בתודעה שהטכנומאנסר/אוטקו מגיע בספר הרחבה כמו שהיה במהדורות השנייה והשלישית).
הם גם לא היחידים ששמעתי אותם מתלוננים על המהדורה הרביעית..
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אני חושד שרוב התלונות על המהדורה הרביעית היא עקב שיטת בניית הדמויות שהיא על בסיסי נקודות ולא עדיפות? המכניקה עצמה עבדה היטב, צריך גם לשים לב שבמהדורה הרביעית יש שתי גרסאות: הרגילה ומהדורת 20 השנה.
אני מכיר את מהדורת 20 השנה ולזכרוני נאמר שהיא עשתה סדר וניקיון לעומת המהדורה הרביעית המקורית.
 

ג'וני

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
בתכלס, אני לא חושב שתזיק גם למהדורה החמישית מהדורת 30 שנה עם סדר וניקיון (כמו לחלק גדול מהספרים האחרים של החברה ובכללם מרוצללים: אנרכיה. כמעט כל פעם שאני קורא ספר שלהם אני מקבל הרגשה שלהוציא את הספר חשוב להם יותר מהתוכן שלו).
רוב התלונות שהזכרתי הגיעו לפני מהדורת ה-20 שנה, אבל הן לא היו רק על השינוי בבניית הדמות. היו גם טענות על כמה פשוט לשבור דמויות, על האווירה של המשחק שהיא פחות סייברפאנק ויותר פוסט-סייברפאנק וכנראה עוד כמה דברים שאני כבר לא זוכר..
 

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
ג'וני אמר/ה:
בזמן האחרון אני רואה הרבה עולמות מערכה מבוססים על מדיומים אחרים (וויטצ'ר, השופט דרדד, האקספנס, חולית וכו'). באיזה עולם מערכה מעין אלו אתם רוצים לשחק? כזה שיצא וכזה שאתם רוצים וחושבים שיהיה מדהים אם יצא? ובאלו כבר שיחקתם?
לאחרונה יש 2 עולמות שאני מדמיין משחקים בהם- העולם של הסדרה RWBY, שכבר מהעונות הראשונות נראה כמו עולם שממש יעבוד טוב למשחקי תפקידים ואני מכיר כמה אנשים שאכן משחקים בו.
ובנוסף, בעקבות שינויים לרקע של העולם ושיפור של הפורמט שבו העולם מוצג, אני חושב שגם משחק ב-Runeterra, העולם של League of Legends, יכול להיות ממש מעניין. הוא כולל בתוכו הרבה דברים ועדיין מרגיש קטן מספיק בשביל שלא תצטרך עכשיו לקרוא הררי רקע על מנת להבין אותו.
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
ג'וני אמר/ה:
איזה עולמות יצא לך להכיר שהיית רוצה לשחק בו משחק תפקידים ובאלו כבר שיחקת?
הייתי רוצה לשחק במשחק בהשראת מיתולוגיה כלשהי. במשחק בהשראה יוונית אני מדמיין את ההרפתקנים כבני-אלים שמתחילים במשימות קטנות (נניח, מלך מקומי שרוצה שהם יחסלו את חזיר הבר מארימנתוס כי הוא מציק לתושבים), ולאט לאט מתחזקים ועוברים למשימות קשות יותר (הפלגה לקצה העולם כדי להביא למלך טרויה תפוחי זהב, הבסת צבא האמזונות, אולי אפילו תככים אצל האלים עצמם). במשחק בהשראה קלטית, אני מדמיין את הדמויות כלוחמים / ברברים / דרואידים / בארדים. יש במיתולוגיה הזו המון רוחות טבע ומפלצות וכמות הזויה של אלים, ומשחק באווירה קלטית / סקוטית יהיה מאוד מעניין. משחק באווירה אצטקית יהיה די מגעיל (קורבנות אדם ואיכסה), אבל אם הדמויות יהיו נניח קונקיסטדורים ספרדיים (ההגדרה הקלאסית להרפתקנים) יהיה ממש מגניב לשוטט ג'ונגלים של מקסיקו, להילחם ביגוארים ובלוחמי-יגואר-מכושפים ובכוהני שדים, ולחפש את ערי הזהב הנסתרות.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
ג'וני אמר/ה:
רוב התלונות שהזכרתי הגיעו לפני מהדורת ה-20 שנה, אבל הן לא היו רק על השינוי בבניית הדמות. היו גם טענות על כמה פשוט לשבור דמויות, על האווירה של המשחק שהיא פחות סייברפאנק ויותר פוסט-סייברפאנק וכנראה עוד כמה דברים שאני כבר לא זוכר..
זה נכון גם ללא-מעט משחקים אחרים, מה שקופץ לי לראש הנשגבים מה' 2, וכאן נורא חשוב יתר השחקנים בקבוצה - אם יש פאואר-גיימרז, אז כן, יש הרבה משחקים שקל להרוס. אבל המשחקים שלי במרוצללים היו עם שחקנים שלא ממש משקיעים בלחפש את הקומבואים השבורים, ולכן כנראה גם לא הגענו לפינות כאלה.
 
Top Bottom