• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטריילר החדש של ההוביט.

לא מתרגש מאוד מהסרט, כי כנראה הם יעוותו אותו אבל עדיין הוא בטח יהיה שווה צפייה.
אכן שריון מיתריאל הוא מגניב, בעיקר על בילבו.

מסכים, בעיקר בגלל אי היצמדות למקור, דווקא הדברים ששווים הם האפקטים שהשתדרגו וסר איאן מק'קלן שהוא בדיוק גאנדאלף.

2MUCH אמר/ה:
אני חושב שאנחנו צריכים להספיק לשנוא את הסרטים האלו בגלל אי הצמדויות למקור, הרי זה עיבוד לסרט וצריכים לעשות דברים כאלו. למיטב זכרוני, הראשון היה די טוב.

אבל יש גבול עד כמה משנים. דברים כמו הרקע של העולם אני לא מצפה שיכניסו, אבל לדוגמה הייתה את הסצנה שבה גנדלף התחזה לטרולים. זאת הייתה יכולה להיות קומדיה לכל המשפחה, אבל הם החליטו לשבור את האבן ל2. רק דוגמה למשהו שלא היו צריכים לשנות. אחרי הראשון הייתי מאוכזב, אבל מהשני פשוט ראיתי את זה כסרט ולא כעיבוד לספר, ומאז זה כיף.

אבל זה כן עיבוד לספר. הוא פשוט לוקח חירויות כדי להתאים לפורמט של סרט, וסתם כי סרט לא חייב לחקות את המקור במדויק. את הרקע והעולם דווקא הכניסו, בגבולות האפשר: זוכר את הנספח של עם דורין ב"שר הטבעות"? הוא מופיע שם.

כשאני מסתכל על זה כעיבוד לספר, כל מה שאני רואה זה את הכיעור של הוליווד והשחתת העבודה של טולקין. אני רואה את פיטר ג'קסון זורק דברים אקראיים בתקווה שזה יכניס לו פרס טוב או שניים ומבזה את העבודה של טולקין, עבודה שהייתה חלק עצום מחייו במשך שלושה סרטים שלמים בהם שמר כמעט לחלוטין על קו העלילה בצורה נכונה ומתאימה.
כשאני לא מסתכל על זה כעיבוד לספר, אני רואה קרבות מצחיקים ושחקנים טובים (והכי טוב מביניהם - גנדלף) ואני מסוגל להנות מהסרט ולא להתייחס אליו כ"ההוביט" האמיתי.

הסרטים האלה לעולם לא יהיו ההוביט האמיתי בשבילי, וככה אני מצליח להנות. עצם זה שפיטר ג'קסון זורק החוצה הרבה מאוד מהדברים של טולקין ומכניס מלא דברים טיפשיים אחרים לא פוגע בחווית הצפייה שלי אם אני לא משווה בין הספר לסרט.

rui אמר/ה:
כשאני מסתכל על זה כעיבוד לספר, כל מה שאני רואה זה את הכיעור של הוליווד והשחתת העבודה של טולקין. אני רואה את פיטר ג'קסון זורק דברים אקראיים בתקווה שזה יכניס לו פרס טוב או שניים ומבזה את העבודה של טולקין, עבודה שהייתה חלק עצום מחייו במשך שלושה סרטים שלמים בהם שמר כמעט לחלוטין על קו העלילה בצורה נכונה ומתאימה.
כשאני לא מסתכל על זה כעיבוד לספר, אני רואה קרבות מצחיקים ושחקנים טובים (והכי טוב מביניהם - גנדלף) ואני מסוגל להנות מהסרט ולא להתייחס אליו כ"ההוביט" האמיתי.

הסרטים האלה לעולם לא יהיו ההוביט האמיתי בשבילי, וככה אני מצליח להנות. עצם זה שפיטר ג'קסון זורק החוצה הרבה מאוד מהדברים של טולקין ומכניס מלא דברים טיפשיים אחרים לא פוגע בחווית הצפייה שלי אם אני לא משווה בין הספר לסרט.
מסכים, אם כי גם ההשוואה לספרים לפעמים זה כיף, בעיקר כי אז אני נזכר בספרים...
כל עוד אני לא בא עם ציפיות, הכל בסדר.

אה, וכשאמרת גנדלף לרגע חשבתי שהתכוונת לסול :confused:

Danny אמר/ה:
לא מתרגש מאוד מהסרט, כי כנראה הם יעוותו אותו אבל עדיין הוא בטח יהיה שווה צפייה.
אני מסכים עם רוי. הגעתי כבר לשלב שלא אכפת לי כי הסרט זה הסרט והספר זה הספר והם 2 דברים שונים לגמרי.

לדעתי הסרט הראשון היה טוב, אבל השני כבר לא. אני לא מצפה שיהיה דומה לספר, אבל רוב הדברים שהוסיפו לא היו טובים במיוחד והסרטים ארוכים הרבה יותר מדי בלי שום סיבה.
בשני זה יותר בולט לדעתי כי רוב מה שהוסיפו היה די דפוק ולא תורם לסיפור (למה יש סיפור אהבה בין האלפית לגמד, ומה האלפית בכלל עושה שם?)

הדרקון הכסוף אמר/ה:
נו,ברור. הרי בסופו של דבר ההוביט זה ספר ילדים. הסרט והספר הם שני סגנונות שונים לגמרי.

ספר ילדים? o_O
לספרים של טולקין אין גיל, זה מה שטוב כל כך בהם, ילד בן 10 יוכל באותה מידה להתרגש, לצחוק וכדומה כמו גבר בן 50.

Danny אמר/ה:
הדרקון הכסוף אמר/ה:
נו,ברור. הרי בסופו של דבר ההוביט זה ספר ילדים. הסרט והספר הם שני סגנונות שונים לגמרי.

ספר ילדים? o_O
לספרים של טולקין אין גיל, זה מה שטוב כל כך בהם, ילד בן 10 יוכל באותה מידה להתרגש, לצחוק וכדומה כמו גבר בן 50.
ובכול זאת, הוא ספר ילדים, כי ככזה טולקין כתב אותו. גם יכול להיות שגבר בן חמישים יתרגש מ"מעשה בחמישה בלונים", זה לא משנה את העובדה שזה ספר ילדים. זה אותו הדבר.

ההוביט מתאים גם למבוגרים, והוא אמנם נכתב קודם כל לילדים אבל הוא מתאים גם למבוגרים.
ההוביט זה לא מעשה בחמישה בלונים.
בניגוד למעשה בחמישה בלונים, ההוביט הוא סיפור מתמשך לילדים, מעין "מערכה" או ספר ארוך, בעוד מעשה בחמישה בלונים הוא ספר קצר שכל ייעודו הוא לספק את הנאת הילדים בדרך הזולה ביותר, מבלי להעלות שום דבר מ"בלונים מתפוצצים". (סליחה למעריצי מעשה בחמישה בלונים, אם קיימים כאלה)

בקיצור, disagreed

חזרה