• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

החללית האמריקאית Starliner עגנה בהצלחה בתחנת החלל הבינלאומית

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אתמול בצהריים האמריקאיים, חברת בואינג ליתר דיוק, שיגרה בהצלחה את Starliner, חללית מאוישת לעד שישה אסטרונאוטים. היום, מעט אחרי חצות החללית עגנה בהצלחה בתחנת החלל הבינלאומית 🥳
זה הישג מרשים ביותר, בייחוד שזה אומר שממש בקרוב, לראשונה בהיסטוריה, למדינה אחת יהיו שתי חלליות מאוישות פעילות - ה Dragon וה Starliner. בנוסף, חללית מאוישת שלישית נמצאת בפיתוח, כשהטיסה הראשונה שלה, גם לא מאוישת, צריכה להיות במהלך השנה.
ההישג מרשים במיוחד אם מסתכלים על העולם: נראה שהרוסים כושלים בתוכנית החלל שלהם, שבנויה בעיקר על פיתוח טכנולוגי מתקופת ברית המועצות, האירופאים מתקדמים יפה בתחום הלוויינים והמשגרים אך ללא תוכנית מאוישת ורק הסינים ממשיכים בקידום תוכנית החלל המאוישת שלהם, עם תחנת חלל משלהם - אך בפער משמעותי מאוד מהאמריקאיים.

לפי הקצב הנוכחי, כל ספרות המדע-בדיוני שמדברים על שיתוף פעולה גלובלי בחקר החלל, לא ממש יתממשו - נכון שתוכנית ארטמיס היא בינלאומית, אבל הבסיס הטכנולוגי האיתן הוא אמריקאי.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אני לא בדיוק זוכר יצירת מד"ב שדיברה במפורש על שיתוף פעולה בינלאומי. מרביתן, היות והן מגיעות מארה"ב, מניחות שארצות הברית מובילה את מרוץ החלל. על כל פנים, ניצחון זה שייך יותר לבואינג ופחות לארצות הברית. היא יכולה למכור את הטכנולוגיה למדינות אחרות אלא אם כן יש סעיף חוזי שאוסר עליה לעשות זאת. כמובן שאם זה היה מאמץ גלובלי, היינו כבר עדים לקפיאה על השמרים בתחום החלל. אין כמו מרוץ טוב כדי להתניע מחדש את המרוץ.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
כל טכנולוגיות החלל מהסוג הזה הן תחת פיקוח ו Dual use.
הן יכולות למכור שירותים - להביא אסטרונאוטים לחלל, כמו שאיתן סטיבה שילם על כרטיס. אבל לא למכור טכנולוגיה.
 
Top