• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה /

הוצאה מחודשת של משחקי התפקידים עיר קרה ומלחמה חמה בקרוב!

כליל החורש נאורי

פונדקאי פעיל
לפני כמה שבועות או חודשים סיפרתי על כך ששיחקתי במשחק מאד מעניין בשיטה מלחמה חמה, המתרחשת בלונדון של אחרי מלחמה קרה שהתחממה בחטף, וחוץ מנשק גרעיני היא כללה כל מיני זוועות בין-מימדיות, זומבים, וטכנולוגיה איומה, שגמרו לכך שהעיר וסביבותיה מבודדות משאר העולם, לא לגמרי ברור מה קרה עם אירופה, קל וחומר העולם החדש, וצריך לשחק דמויות שמערבות אינטרסים אישיים עם אלה של ארגונים שונים שנלחמים על כוח והשפעה במצב החדש. השיטה הזו היא סוג של המשך לשיטה בשם עיר קרה, המתרחשת בברלין של שנות הארבעים, כשארגון משטרה חשאי (סוכנות משטרת עתודה) עם נציגים מכל ארבעת המדינות ששלטו שם, שמנסה לפתור ולטייח מקרים הקשורים לכל מיני ניסויים ביזאריים שהנאצים ביצעו, שוב מתקשר לזוועות בין-מימדיות, זומבים, וכאלה.

הצלחתי להשיג עותקים של שתי השיטות בחנויות יד שניה, קראתי, ומאד התעניינתי - אבל מה לעשות, קשה להפיץ את העניין במשחק שכבר איננו בנמצא. ואז התברר שהיוצר של המשחק, שבינתיים הפך למרצה להיסטוריה שמתמחה בתולדות המלחמה הגרעינית במשחקי תפקידים, החליט להוציא את המשחקים מחדש, עם התובנות האקדמיות שעלו לו עם הזמן.

יש פה הכרזה על זה וראיון עם היוצר (שטרם צפיתי בו). אם יש שאלות על השיטות עד כמה שאני מכיר אותן (כאמור, שיחקתי בעיר חמה פעם אחת וקראתי את שני הספרים), אשמח לענות.
 
עריכה אחרונה:
להשוואה:
עיר קרה גרסה 1.1:
cold-city-cover.jpg

מלחמה חמה גרסה 1:
show-pic.phtml
 
יש פה הכרזה על זה וראיון עם היוצר (שטרם צפיתי בו). אם יש שאלות על השיטות עד כמה שאני מכיר אותן (כאמור, שיחקתי בעיר חמה פעם אחת וקראתי את שני הספרים), אשמח לענות.
צפיתי בסרטון – זו שיחה של מלקולם קרייג היוצר עם ג'ון הודג'סון מ-Handiwork Games.
מלקולם מספר איך במהלך העבודה שלו כהיסטוריון של המלחמה הקרה, נחשף לתחום של ההשפעה של המלחמה על התרבות והמדיה, והוא התחיל לחקור את ההשפעה של המלחמה הקרה והאיום הגרעיני על משחקי תפקידים (כמו פרנויה, עולם הגאמא ואחרים).
המהדורה החדשה של המשחקים שלו היא מהדורה חדשה של משחקים מלפני כ-15 שנה, אבל מלבד זאת היא גם עבודת מחקר שלו. זה אומר שבתור שחקן אתה משתתף במובן מסוים בניסוי של מלקולם לחקור אימפקט תרבותי וכיצד משחק תפקידים יכול ללמד על הנסיבות וההתנהגות של המעצמות במלחמה הקרה.

כל זה נשמע מאוד מעניין ברמה התיאורטית, אבל כמובן שצריך לראות גם מה תהיה המשחקיות והמכאניקה.

האומנות כנראה תהיה מצוינת, כי מעורב בזה ג'ון הודג'סון ומלבדו הוזכר גם סקוט פראדי שגם הוא מאייר ממש מצוין.
 
אם לא יעשו שינויים מכאניים משמעותיים אז זה יהיה על בסיס מערכת הקוביות והתכונות הבסיסיות במכשף של רון אדווארדס, בלי שדים כמובן, עם תוספת של תכונות חיוביות ושליליות, משקל מכאני לאינטרסים השונים, נטיה לגלגול אחד גדול ורב-משמעות לסצנה במקום המון קטנים יותר (כך שלמשל קרבות הופכים להרבה יותר קלים לתפעול), ובמקרה של עיר קרה, מכאניקה לעד כמה חברות הצוות סומכות אחת על השניה, ובמקרה של מלחמה חמה, מכאניקה לטיב הקשר עם דב"שיות.
 
יצא עכשיו קובץ טיזר חינמי, זמין להורדה באתר drivethrurpg:

 
חזרה
Top