• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה /

הוכרז משחק תפקידים לגנזך אורות הסער

מאחר שמדובר על חברה שונה מזאת שיצרה את משחק התפקידים של הערפילאים מעניין אם הם ישארו אם אותה שיטה או יבנו שיטה חדשה בשביל גנזך אורות הסער. האם הם בכלל יכולים להשתמש באותה השיטה מבחינת זכויות יוצרים וכו?
בכל אופן, אני מניח שהשיטה הולכת להתמקד בלשחק אבירי אור אבל מעניין אם יטרחו אפילו להכניס מכניקה ל"דמויות רגילות" כמו במשחק של הערפילאים כי כאן הבדלי הכוח הם אפילו יותר קיצוניים.
 
מאחר שמדובר על חברה שונה מזאת שיצרה את משחק התפקידים של הערפילאים מעניין אם הם ישארו אם אותה שיטה או יבנו שיטה חדשה בשביל גנזך אורות הסער. האם הם בכלל יכולים להשתמש באותה השיטה מבחינת זכויות יוצרים וכו?
התכנון הוא לבנות שיטה חדשה לפי מה שהבנתי. הם אמרו שהם ישימו עין על מה שאנשים רוצים (ככה שאני מקווה שהם יקבלו את הסנטימנט של "אל תשתמשו במהדורה 5!" שהדהד בת'רדים שונים ברדיט)

אני גם כן מעט מופתע שהחליטו להכריז על זה כבר, אבל גם על המיניאטורות הם הכריזו הרבה הרבה לפני שהקיקסטארטר יצא. אם כי במקרה ההוא זה היה 9 חודשים, לא שנה-שתיים.
 
מוקדם יותר היום, בראדרוויז פרסמו את ההצצה הראשונית לשיטה, שאמורה לצאת דרך מימון המון בשנה הבאה.

אז מה אנחנו יודעים מההצצה הזו?
מדובר בשיטה מבוססת עצי מיומנויות (המכונים paths), ולא מקצועות. קאלאדין לדוגמה יהיה מנתח/חייל/מנהיג/שועט-רוחות, ולא סתם לוחם.
יש 6 תכונות- כוח ומהירות, תבונה ורצון, מודעות ונוכחות. הן מחולקות ל3 קבוצות של שתיים, לכל אחת מהקבוצות יש הגנה שמקושרת אליה, מיומנויות שמקושרות אליהן, ומשאב מתכלה- נקודות פגיעה לתכונות הגופניות, מיקוד לתכונות המחשבתיות, והשקעה לתכונות הרוחניות. למעשה, הן מחולקות בהתאם לקוסמולוגיה של העולם- שמורכב מ3 רבדים מקבילים, הממלכה הפיזית, המחשבתית (ידועה גם כשיידסמאר) והרוחנית. טאץ' חמוד.
מיקוד משמש להפעלת יכולות רגילות, כמו הפחת השראה או התקפה מיוחדת. השקעה משמשת ליכולות על-טבעיות, כמו כבילת-פרצים ושאר מערכות הקסם.

ממה שנראה, גם יש 3 פעולות בתור- 2 פעולות רגילות ופעולה מהירה אחת. בנוסף אליהן, יש גם פעולה תגובתית.

זו שיטת ק20, עם דרגות. זו דמות דרגה 6, ויש לה מה שנראה כמו 6 יכולות, אז הגיוני שמקבלים בחירה בכל דרגה. חביב. רוב היכולות הללו לא חזקות במיוחד אבל.
בנוסף, הדמות שמוצגת היא מזמר (פרשנדי)- ולא בן אנוש. אז מגניב לראות שאפשר לשחק גם את המזמרים.
 

הכנס של ברנדון סנדרסון- Dragonsteel convention- מתרחש בימים אלו ביוטה וחוגג את יציאת הספר החדש והאחרון בסדרת Skyward. בין השאר, מורצים שם משחקי הדגמה של משחק התפקידים של סטורמלייט, אז גילינו עליו טיפה יותר.

מעבר לזה, גם הוכרז משחק בניית-חפיסה לערפילאים, שקצת מגיע לו נושא משלו- אבל זה באותה הכתבה.
 
חזרה
Top