• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

הוכרזה ערכת התחלה של פאת'פיינדר 2

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
והיא נראית טוב, ממש טוב - רק לא ברור לי למה חיכו מעל שנה כדי להוציא אותה לאור... הייתה צריכה לצאת לאור ביחד או אפילו קצת לפני ספר החוקים הבסיסי.
הערכה היא למעשה סט חוקים מצומצם, וכוללת:
* ספר לגיבור בן 80 עמודים שכולל חוקים ליצירת דמויות (מניסיון העבר, משער שעד דרגה 6), לחשים, חפצים וחוקי המשחק. הספר גם מגיע עם הרפתקאת סולו, שזה חמוד.
* ספר לשליט המשחק בן 96 עמודים, עם הרפתקאה מוכנה, 20 עמודים של מפלצות, חפצי קסם, והנחיות ליצירת הרפתקאות משלך.
* דמויות מוכנות מראש, דפי דמות, קוביות, סמנים לגיבורים ולמפלצות ועוד.
היא תצא לאור לקראת סוף השנה ותעלה 40 דולר. זה מחיר סביר בהשוואה למשל למשחקי לוח, אבל יותר גבוה מערכת ההתחלה הבסיסית של מה' 5.

המבנה שלה מאוד מזכיר את ערכות ההתחלה של פאת'פיינדר 1 ושל סטארפיינדר, אני רק מקווה שההרפתקה תהיה מעניינת יותר. שם ההרפתקה הייתה בסיסית...
מה שאהבתי זה שפאיזו כבר הכריזו על חוברת הרפתקאות המשך, Troubles in Otari, שכוללת שלושה הרפתקאות נוספות, מדרגה 2 ועד דרגה 4, שמתאימה גם עם ערכת ההתחלה בלבד. לפי התיאור שלה, כל הרפתקה מתמקדת בסגנון משחק אחר.
pathfinder-beginner-box.jpg
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
The oldman אמר/ה:
רק לא ברור לי למה חיכו מעל שנה כדי להוציא אותה לאור... הייתה צריכה לצאת לאור ביחד או אפילו קצת לפני ספר החוקים הבסיסי.
אני דווקא חושב שזה מוצדק ואפילו עדיף שהיא יוצאת עכשיו.
ההדפסה הראשונה של ספר הבסיס כללה לא מעט שגיאות עריכה, כולל כמה כשרונות ומאפיין מקצוע של האלכימאי שהתייחסו בטעות למכאניקות שירדו כבר בזמן הפלייטסט, ותוקנו בהדפסה השניה של הספר. זה יכול היה להיות די מבאס אם ערכת ההתחלה הייתה כוללת טעויות מהסוג הזה.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
תזמון זה הכל בחיים.
הבעיה שעד שהיא תצא כבר תעבור יותר משנה מאז היציאה לאור של פאת'פיינדר 2. זה קצת מזכיר לי את זה שחברת Dwarven forge הוציאה 4 סטים מיוחדים של תוואי השטח שלה למודול Plaguestone - רעיון נהדר, אבל המודול כבר יצא לפני חצי שנה, ותוואי השטח יוצא רק עוד חודש (או יותר, עקב הקורונה).
מבחינת המומנטום ההתחלתי, הם פספסו. אני מעדיף את הגישה של 5, שהוציאו ערכת התחלה ראשונה בהתחלה, ואחרי זה הוציאו כבר 3 או 4 נוספות.

למשל כך היה עם FFG, שערכות ההתחלה יצאו לרוב לפני ספרי הבסיס, מהדורה 5, ולזכרוני גם ב WFRP למשל.
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
טוב, מכרות פנדלבר היא גם ההרפתקה הרשמית הכי מוצלחת וקוהרנטית שיצאה למו"ד 5. הכוכבים הסתדרו שם בשורה. יתר ערכות ההתחלה לא זכו להצלחה משמעותית וחלקן סוחבות סתם מותג נוסף שגרם להן להראות Cash-grabby משהו.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אני מסכים שערכות התחלה כמו של ריק ומורטי או Stranger Things הן ניסיון למנף את המותג לטובת גיוס שחקנים חדשים. שיווקית, זה מהלך טוב מאוד.
מצד שני, עכשיו שיצא גם ה Essentials שמציע תוכן משחקי דומה במהות שלו לערכות ההתחלה של פאת'פיינדר (יצירת דמויות), ל-5 יש באמת את המבחר המושלם של ערכות התחלה לדעתי.
 

Sayeg

פונדקאי מהשורה
מישהו יודע מי אייר את כופסאת הספר? והאם זה אותו אמן שאחראי על שאר הכירכות או שאלו אמנים שונים שמחכים סגנון של אותו אמן?
 
Top Bottom