• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים הדרך אל הניצחון רצופה ברצפים טובים ( FAQ על רצפים )

כוחם של הנשגבים הוא באמת אדיר ונפלא.
ובמרבית המקרים נשגב לא יאלץ להשתמש ביותר מתעצומה אחת בשביל להתגבר על מה שניצב בדרכו.
אולם ישנם מקרים בהם אפילו כוחם של הנשגבים עומד למבחן או מקרים בהם הם מבקשים להראות את עליונותם לאחרים. בדיוק עבור מקרים אלו קיימים הרצפים.
רצף הוא טכניקה מרהיבה המהווה את אחד מסימני ההיכר הבולטים של הנשגב, הוא תמיד מרשים בעוצמתו ותמיד מלווה בתצוגת מהות ייחודית ונפלאה.

יצירת רצפים

ש: אילו תעצומות מותר לי להכניס לתוך רצף?
ת: רק תעצומות בעלות מילות המפתח רצף או רצף-בסיסי יכולות להיכלל ברצף.

ש: מה לגבי כישוף? האם אפשר להכניס כישוף לתוך רצף?
ת: לא. כישוף אף פעם לא יכול להיות חלק מרצף.

ש: מגניב! אז אני מכניס פנימה את כל התעצומות שאני מכיר!
ת: לא רגע, לפני שאתה מתפרע יש עוד כמה הגבלות שצריך לשים לב אליהן:
ברצף יכולה להיות רק תעצומה אחת מסוג פשוט.
ברצף יכולה להיות רק תעצומה אחת מסוג פעולה נוספת.
במידה וקיימת ברצף תעצומה עם מילת המפתח רצף-בסיסי, ניתן לכלול איתה ברצף רק תעצומות תגובתיות.

ש: מה לגבי תעצומות תיגבור ותעצומות תגובתיות?
ת: אין הגבלה על מספר תעצומות התיגבור שניתן לכלול ברצף, אולם הן חייבות להשתייך כולן לאותה היכולת (אלא אם כן מצויין אחרת במפורש בטקסט של התעצומה).
אין הגבלה על מספר התעצומות התגובתיות שניתן לכלול ברצף - תעצומות תגובתיות יכולות להשתייך ליכולות שונות לחלוטין.

ש: אוקי אני חושב שהחלטתי מה אני רוצה להכניס לרצף, כמה עולה לי בכלל ליצור רצף חדש?
ת: אפשר ליצור רצף כבר בשלב יצירת הדמות באמצעות נקודות מענק: עבור כל תעצומה שכלולה ברצף נשלם נקודת מענק אחת. כלומר רצף המכיל 4 תעצומות יעלה לנו 4 נקודות מענק.
לאחר שלב יצירת הדמות ניתן ליצור רצפים באמצעות מספר נקודות ניסיון השוות לסכום ערכי היכולות המינימליות של התעצומות הכלולות ברצף.

ש: אוקי, הרגע למדתי תעצומה מגניבה חדשה, האם אני יכול להוסיף אותה לרצף שלי?
ת: לא. מהרגע שהתשלום עבור הרצף שולם הוא נחשב לגמור ולא ניתן להוסיף לו עוד תעצומות. תאלץ לפתח רצף חדש ולשלם על כולו בנפרד.

הפעלת רצפים

ש: *הגיע הזמן לבעוט בכמה ישבנים!*, איך אני מפעיל את הרצף שלי?
ת: בשביל להפעיל את הרצף, חייבים תחילה לשרוף נקודה זמנית של כוח רצון ואז לשלם את מחיר התעצומות בנפרד.

ש: יש לי ברצף תעצומה מסוג פעולה נוספת, האם אני חייב להפעיל אותה?
ת: כן.

ש: יש לי ברצף תעצומה מסוג פשוט, האם אני חייב להפעיל אותה ?
ת: כן. במידה והופעלה גם תעצומת פעולה נוספת, חייבים להפעיל את התעצומה הפשוטה עבור כל אחת מהפעולות בנפרד.

ש: יש לי ברצף תעצומת תגבור, האם אני חייב להפעיל אותה ?
ת: כן. חייבים להפעיל את תעצומת התגבור עבור כל פעולה שאינה תגובתית.

ש: יש לי ברצף תעצומה תגובתית, האם אני חייב להפעיל אותה ?
ת: לא. תעצומות תגובתיות הן יוצאות דופן מהבחינה הזאת והנשגב יכול להחליט בעצמו האם הוא מעוניין להפעיל אותן או לא.

רצף: Combo
מילת מפתח רצף: Keyword Combo-ok
מילת מפתח רצף בסיסי: Keyword Combo-Basic
תעצומה פשוטה: Simple Charm
תעצומת פעולה נוספת: Extra Action Charm
תעצומת תיגבור: Supplemental Charm
תעצומה תגובתית: Reflexive Charm
נקודות מענק: Bonus Points

(* פתוח לעריכה - הכנסה של עוד שאלות אחר כך*)

טיפים כלליים

1. לא לשכוח את התיאור. רצף הוא לא משהו סתמי, אלא טכניקה יחודית ומופלאה של הדמות - תתארו באופן מגניב את מפגן הכוח מרהיב הזה.
2. אסור להזניח את ההגנה - חבל שאחרי שתפעילו רצף התקפתי מפוצץ תמצאו את עצמכם ללא שום דרך להגן על עצמכם. תמיד כדאי לכלול תעצומה הגנתית בתוך רצף.
3. רצוי לבנות כמה רצפים שכל אחד מהם מותאם לטקטיקה שונה - הכוח להתאים את עצמכם לסיטואציות השונות יעשה את כל ההבדל.
4. אל תפחדו להוסיף תעצומות תגובתיות לרצף - אתם לא חייבים להפעיל אותן בכל מקרה אם אתם לא רוצים.
5. בהמשך לסעיף הקודם, כדאי תמיד להוסיף מצויינות לתוך רצף - העלות שלה היא נקודת ניסיון אחת בלבד ולא חייבים להפעיל אותה אם לא רוצים כך שאין מה להפסיד.
6. לא לשכוח סטאנטים - רצף הוא טכניקה יקרה שהפעלתה דורשת גם שריפת כוח רצון, סטאנטים יכולים לפחות לכסות על החלק הזה.

אני ינסה לבצע כאן חלוקה גסה של רצפים על פי סוגים וסיטואציות אליהן הם מתאימים.
התיאור של הסוגים השונים יהיה על פי הפורמט הבא: סוג הרצף, הבסיס הרעיוני והמכני שעומד מאחוריו, דוגמאות.

מי שמביט בי מאחור לא יודע מי אני : רצפים נגד התקפות פתע

כשהנשגב ערוך ומוכן בפני מה שעומד מולו, מעטים הם הדברים שיוכלו לעצור אותו. אולם, כל נשגב יקלע בסופו של דבר לסיטואציות שהוא לא מוכן אליהן. בקרב, התקפת פתע יכולה להיות הרסנית למדי, ואם אתם רוצים להאריך ימים רצוי שתהיו מוכנים גם למקרה כזה .
בבסיס של הרצפים האלה עומדות התעצומות "שיטת החסינות להפתעה" (Surprise Anticipation Method) ו"טכניקת צעד חומק" (Reflex Sidestep Technique) שמבטלות את גורם ההפתעה של היריב ובעצם מאפשרות הפעלה של תעצומות הגנה גם כנגד התקפות שלא הייתם מודעים אליהן.

לדמויות שמשתמשות בעיקר בד"מ החסימה מומלצת האופציה הראשונה, לדמויות זריזות וחמקמקות מומלצת האופציה השנייה

אופציה א' -
שיטת החסינות להפתעה (1מ'), הגנת השומר השמיימי (4מ'), השמש משיב מלחמה (3מ'), מצויינות קפא"פ כלשהי.
הדמות מודעת עתה להתקפת הפתע, היא יכולה לחסום באופן מושלם התקפות עוצמתיות במיוחד או להשתמש במצויינות הקפא"פ בשביל לתגבר את יכולת החסימה שלה כנגד מקרים פחות קיצוניים. בנוסף היא יכולה לבצע מתקפת נגד משלה בתגובה לכל התקפה שמבוצעת נגדה. כל התעצומות הן תגובתיות כך שניתן להפעיל אותם על פי הצורך.

אופציה ב' -
טכניקת צעד חומק (1מ'), חמיקת שבעת הצללים (3מ'), תרגיל חמיקה בזינוק (3מ'), מצויינות חמיקה כלשהי.

אותו הדבר, רק כעת הדמות חומקת ולא חוסמת. היא יכולה גם להשתמש בתרגיל החמיקה בזינוק בשביל לפתוח מרחק בינה לבין היריב ובכך לשבור את רצף ההתקפות שלו ולהתכונן לקראת תקיפת היריב מטווח רחוק בטיק שלה.

כל המרבה הרי זה משובח : רצפים של ריבוי פעולות

ריבוי התקפות היא טכניקה שיכולה להכניע אויבים רבים: היא יעילה בשביל לטפל במהירות בקבוצות של אקסטרות, היא יעילה נגד אויבים בעלי ספיגה גבוהה (כמה התקפות פינג באותו הסיבוב), היא יעילה לשם שחיקת ההגנות החזקות של יריב בודד (מחסר שחיקה ONSLAUGHT PENALTY) וכו'.
מחיר הרצפים הללו עשוי להיות גבוה ביותר כך שרצוי לשים לב למחיר התעצומות שמכניסים פנימה ולהבין אילו תעצומות חייבים להפעיל ואילו ניתנים לבחירה.
בבסיס הרצפים מהסוג הזה עומדת בד"כ תעצומת פעולה נוספת (אם כי ניתן גם לפצל פעולות באופן רגיל) וכמה תעצומות תגבור.
חשוב גם לא לשכוח לכלול הגנה מסוג כלשהו (חמיקה, חסימה, ספיגה) בתוך הרצף.

תעצומה שימושית לשילוב ברצפי ריבוי התקפות של קפא"פ היא: "נשק אחד, שתי מהלומות".
ככל שמבצעים יותר התקפות כך העלות/תועלת של התעצומה עולה. במקרה של 5 התקפות לדוגמא אנחנו מקבלים למעשה בונוס כללי של +5 קוביות בעלות של 1מ' מה שהיה עולה לנו 5מ' עם תעצומת המצויינות הראשונה למשל.

רצף קפא"פ לדוגמא:
מתקפת מערבולת הברזל (5מ', 1 כח רצון), נשק אחד שתי מהלומות (1מ'), טכניקת הנמר המשחר לטרף (1מ' להתקפה), מצויינות קפא"פ כלשהי, תעצומת הגנה כלשהי.

נשגב זריז (זריזות 4), יבצע במקרה הזה 5 התקפות מלאות עם בונוס של קוביה נוספת עבור כל התקפה, כל התקפה שפוגעת מכפילה את מספר ההצלחות שלה לצורך חישוב הנזק.
המצויינויות יכולות לתגבר את ההתקפה וההגנה לפי הצורך ותעצומת ההגנה תאפשר לנו להגן על עצמנו עד טיק הפעולה הבא שלנו.
הרצף כולו יעלה לפחות 2 נקודות כח רצון זמניות, 11מ '.

מה שלא הולך בכוח הולך בעוד יותר כוח : רצף אולטרה-מגה-פיצוץ משמיד כל בלתי ניתן לעצירה!!11 :

רצף כזה הוא קרוב לוודאי מפגן הכוח המרשים ביותר שיש לדמות. זוהי טכניקת ההתקפה האולטימטיבית בה הדמות לוקחת את עצמה אל קצה גבול היכולת. הדמות משקיעה את כל כולה בהתקפה מפוצצת בתקווה שאחרי שהאבק ישקע כל מה שישאר מיריבה הוא רק הזיכרון.
זהו הרצף שמפעילים על נבל-העל של הסיפור בקרב האחרון, כל האמצעים כשרים ברצף מהסוג הזה ככה שאפשר להתפרע עם תעצומה פשוטה, תעצומת פעולה נוספת, תעצומות תגבור וכו'.
לרצף כזה יש גם השלכה פלאפית יפה והוא משמש מדד טוב לרמת הכוח ולמידת ההתקדמות של הדמות (בהתחלה הדמות תוכל להפעיל רצף שכזה בקושי פעם אחת, אחרי שכוחה גדל היא תוכל לעשות זאת מספר פעמים לפני שהוא יכלה את כוחותיה).

רצף אומנות לחימה לדוגמא:
טכניקת הפטיש המכה בברזל (1 כ"ר, 3מ'), מהלומה מהממת שוורים (1מ' לקוביית נזק הכנעה עד מקסימום של פעמיים ערך הכוח של הדמות), טכניקת גל ההדף (3מ' להתקפה), מצויינות אומנות הלחימה הראשונה (1מ' קוביה), ריכוז עור הברזל (2מ')

רצף הרסני מעין זה שמבוצע על ידי נשגב שמש (מהות 3, כוח 3) במלוא הכוח, יעלה 2 נקודות כ"ר זמני ו- 39מ' ! , וזאת לפני שבכלל התחלנו לדבר על תיגבור ההתקפות בעזרת המצויינות או הגנה באמצעות ריכוז עור הברזל. בהחלט טכניקה יקרה, אבל איזו תצוגת כוח מופלאה.

הדמות פותחת בריצה לעבר יריבה כשהאנימה שלה מתפרצת לפתע בתצוגה מרהיבה של אורות וצבעים ההולכים ומתגבשים במהירות לכדי נס אנימה של דוב אימתני. דוב המהות פותח את פיו בשאגה אדירה כשהדמות מזנקת לאוויר ומנחיתה מהלומה אלכסונית אדירה על יריבה. הדוב שואג בשנית כשמהלומה אלכסונית נוספת נוחתת על היריב ההמום מהכיוון הנגדי. השאגה השלישית מגיעה כשהדמות הופכת את כיוון תנועתה ובמכת סנוקרת אדירה משלחת את יריבה היישר מעלה. מפגן האנימה מגיע לשיאו כשהדמות הזוהרת באור יקרות מזנקת כלפי מעלה, גבוה מעל יריבה חסר האונים, ובשארית כוחותיה מנחיתה מכת פטיש אימתנית שמשלחת את יריבה היישר לעבר הקרקע. הקרקע כולה רועדת כשענן אבק עצום מכסה את כל האזור.

(המשך יבוא...)

אכן כתוב בספר, אבל עכשיו הרבה יותר ברור לי :)

אני שוקל בעתיד לעשות את הקומבו הבא - The Tiger Raises from the Flame:
Solar CA
1 Weapon, 2 Blows
Peony Blossom
Hungry tiger
Fire Strike
מצויינות ראשונה של קפא"פ
Iron skin concentration

האם זה חוקי?
לפי מה שאני מבין, השניים היחידים שאני חייב להפעיל זה את הנמר הרעב ואת מכת האש?
כל השאר, הם לפי רצוני?
כאשר אני יכול להפעיל את הקומבו, או בהתקפה שלי, או כהוספה לספיגה, או כהתקפת נגד?
והאם זה שווה לחכות ליום שבו יהיו לי את כל הצ'ארמים ואת הנק"ן כדי לבנות אותו,או עדיף לקחת כמה רצפים יותר קטנים מאשר רצף ענק אחד?

תודה :)

לא, זה לא חוקי.

one weapons two blows ו peony blossom הם שניהם
צ'ארמים של פעולות מרובות. אתה לא יכול לשים את שניהם ביחד בקומבו.

בנוסף, אתה תהיה *חייב* להפעיל את הצ'ארם של פעולות מרובות,כי
הוא הבסיס של הצ'ארם.

Oldman הבנת נכון.
1. הרצף חוקי לגמרי (Peskytiger, נשק אחד שתי מהלומות הוא דווקא תעצומה תגובתית ולא מסוג פעולה נוספת) והוא גם דוגמא לרצף טוב שמשלב הגנה והתקפה.
2. נכון טכניקת הנמר המשחר לטרף ומכת אש ואבנים הם היחידים שאתה חייב להפעיל. כל השאר לבחירתך באם יתעורר הצורך.
3. אם השאלה היא מתי אתה יכול להפעיל את הרצף, אז מייד לפני שאתה מתכוון להפעיל את אחת התעצומות שכלולות בו. שים לב רק שכמובן אסור לך להפעיל רצף אם הפעלת תעצומה אחרת קודם.
4. אני לא ממליץ לחכות, אבל אני כן ממליץ להשקיע מחשבה לפני שאתה בונה רצף, אני יוסיף ל FAQ בקרוב טיפים של מה כדאי לכלול ברצף וממה כדאי להימנע.

רק אוסיף שעקרונית רצוי לבנות מספר רצפים שכל אחד מותאם למצב שונה.
אני מסתכל על הרצפים כמשהו שמתפתח לאורך זמן עם הדמות - היא צוברת ניסיון חיים ולומדת כיצד להתמודד ביעילות עם המצבים השונים שפקדו אותה לאורך הדרך.
לא מדובר בפיתרון יחיד שכולל כל מענה אפשרי אלא מספר טכניקות שפותחו ע"י הדמות עם הזמן.

Hugh אמר/ה:
1. הרצף חוקי לגמרי (Peskytiger, נשק אחד שתי מהלומות הוא דווקא תעצומה תגובתית ולא מסוג פעולה נוספת) והוא גם דוגמא לרצף טוב שמשלב הגנה והתקפה.
2. נכון טכניקת הנמר המשחר לטרף ומכת אש ואבנים הם היחידים שאתה חייב להפעיל. כל השאר לבחירתך באם יתעורר הצורך.

1. צודק, התבלבלתי עם מהדורה 1.
2. הוא חייב להפעיל את PEONY BLOSSOM. בציטוט מהספר:
If there is an extra-action charm in the combo , the character must activate it
מה שאומר ש OWTB יתן +1 לדיוק, וזהו.

DOH, כן כמובן את תעצומת הפעולה נוספת חייבים להפעיל, ואז להפעיל את שתי תעצומות התגבור על כל פעולה.
כל השאר הן תעצומות תגובתיות ולכן לא חייבים להפעיל אותן.

כלומר אם הפעלת את מתקפת פריחת האדמונית בשביל לבצע 3 התקפות סה"כ, על כל אחת מ-3 ההתקפות תאלץ להפעיל את טכניקת הנמר המשחר לטרף ואת מכת אש ואבנים.

אם כי שים לב שאתה לא חייב כמובן להפעיל הכל במלוא העוצמה, כלומר אתה יכול גם לבצע רק 2 התקפות ולתגבר אותן במינימום האפשרי של 2מ'.

ועוד משהו שאני רוצה להבהיר:
אם ברצף יש תעצומת פעולה נוספת או תעצומה פשוטה, זה אומר שאתה חייב להפעיל אותו בטיק שלך, מהרגע ששרפת את נקודת הכוח רצון בשביל להפעיל את הרצף אתה יכול להשתמש בו רק עד שמגיע טיק ההתקפה הבא שלך.

כלומר Oldman בהקשר של הרצף שלך:
בתורך אתה מחליט להפעיל את הרצף ושורף נקודת כוח רצון זמנית, אתה משתמש בפריחת האדמונית בשביל לבצע 3 התקפות, ומתגבר כל התקפה בנפרד באמצעות שתי תעצומות התגבור.
עד שמגיע תורך שוב אתה רשאי להפעיל כנגד כל התקפה שמבוצעת נגדך את התעצומות התגובתיות שברצף בהתאם לראות עיניך.

רגע, אז לפי מה שאתה אומר, בעצם התוכנית הזדונית שלי להפעיל solar counter attack ואז להפגיז עם איזה 3 התקפות באמצעות ה Peony Blossom, לא עובדת?
או, שאני מפעיל את הקומבו בתיק שלי, תוקף עם ה Peony ואז היריב ה"תמים" שלא אמור לדעת שגם ה Solar CA הוא חלק מהקומבו, תוקף אותי ומקבל זבנג לפני של 4 התקפות?
מה קורה במידה שלא הפעלתי שום צ'ארם/שום דבר בתיק שלי ? האם אז אני לא יכול להפעיל את הרצף הזה בכלל כתגובה להתקפה עליי?

אם התוכנית היא לעשות CA משולשת, אז יש כאן בעיה. אפשר בתיאוריה לדבר על כמה צ'ארמים של CA שמופעלים בו זמנית, אבל זה אולי חורג מהכלל של הפעלת צ'ארם אחת לכל INSTANT.
יש כאן פוטנציאל ניצול לרעה משמעותי מאוד.

אתה מפעיל את הקומבו, עושה סדרת התקפות. עד הפעולה הבאה שלך אתה יכול לענות להתקפות ב-CA (התקפה בודדת כנגד כל התקפה!).

אתה יכול להפעיל את הרצף בתגובה להתקפה עליך, ולהכריז שאתה מפעיל קומבו ברגע שבו הפעלת צ'ארם רפלקסיבי מהקומבו (כמו ה-CA). כשמגיע תורך, אתה גם מבצע את סדרת ההתקפות של PBA ומאפס בפעולה הבאה שלך.

The oldman אמר/ה:
רגע, אז לפי מה שאתה אומר, בעצם התוכנית הזדונית שלי להפעיל solar counter attack ואז להפגיז עם איזה 3 התקפות באמצעות ה Peony Blossom, לא עובדת?

אכן לא עובדת.

The oldman אמר/ה:
או, שאני מפעיל את הקומבו בתיק שלי, תוקף עם ה Peony ואז היריב ה"תמים" שלא אמור לדעת שגם ה Solar CA הוא חלק מהקומבו, תוקף אותי ומקבל זבנג לפני של 4 התקפות?

בדיוק. מפעיל את הרצף בתחילת הטיק שלך ואז יכול להשתמש בחופשיות ב- CA עד טיק הפעולה הבא שלך.

The oldman אמר/ה:
מה קורה במידה שלא הפעלתי שום צ'ארם/שום דבר בתיק שלי ? האם אז אני לא יכול להפעיל את הרצף הזה בכלל כתגובה להתקפה עליי?

לא. הרצף לא חוקי להפעלה כי אתה לא יכול להפעיל את פריחת האדמונית שלא בתורך.
אבל במידה ולא הפעלת כלום אין שום בעיה שפשוט תפעיל תעצומה הגנתית כתגובה או איזשהוא רצף שכולל תעצומות תגובתיות בלבד.

Ferenheit אמר/ה:
אם התוכנית היא לעשות CA משולשת, אז יש כאן בעיה. אפשר בתיאוריה לדבר על כמה צ'ארמים של CA שמופעלים בו זמנית, אבל זה אולי חורג מהכלל של הפעלת צ'ארם אחת לכל INSTANT. יש כאן פוטנציאל ניצול לרעה משמעותי מאוד.

לא הבנתי מה אמרת כאן. הוא יכול להפעיל CA כנגד כל התקפה שמבוצעת נגדו החל מהרגע שהוא הפעיל את הרצף.
כלומר Oldman אתה פועל בטיק 4 מפעיל את הרצף, מבצע 3 התקפות בעזרת פריחת האדמונית ומחוייב לתגבר אותן בתעצומות התגבור.
היריב פועל בטיק 5 מתקיף אותך 4 התקפות נגיד, נגד כל התקפה אתה יכול להפעיל את השמש משיב מלחמה (CA), כמו כן אתה גם יכול לתגבר את מתקפות הנגד אם אתה רוצה, זה לבחירתך כי מתקפת הנגד היא תגובתית.
היריב הבא פועל בטיק 6, מתקיף אותך פעם אחת, אתה יכול לבצע שוב התקפת נגד.
כשמגיע תורך שוב בטיק 8, הכל מתאפס ואתה חייב להפעיל את הרצף שוב בשביל לחזור על הכל.

Ferenheit אמר/ה:
אתה יכול להפעיל את הרצף בתגובה להתקפה עליך, ולהכריז שאתה מפעיל קומבו ברגע שבו הפעלת צ'ארם רפלקסיבי מהקומבו (כמו ה-CA). כשמגיע תורך, אתה גם מבצע את סדרת ההתקפות של PBA ומאפס בפעולה הבאה שלך.

זה דווקא כבר לא נכון, כמו שהסברתי למעלה. ברגע שמגיע הטיק שלך הרצף מת.

כלומר, לפי זה עדיף שיהיה לי רצף אחד להתקפת נגד, ורצף נוסף לאינספור תקיפות בטיק שלי?
או להשאיר את זה ככה, בתור קומבו ענק? (אני מרגיש כמו שאני מזמין קומבינה ל-4 בבורגר ראנץ' :) )

אני ממליץ לפצל.. אחרת כל פעם שתפעיל אותו אתה מחוייב
להתקיף.

לא שזה רע בהכרח , אבל לפעמים לא רוצים להיות מוגבלים.

מצד שני.. אם זה לא מפריע לך, וחסר לך נקן , לך על זה.
העלות של המוטס הנוספים היא לא כ"כ גדולה.

חזרה