• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

האם לקנות את ה ESSENTIALS KIT

A

Anonymous

Guest
היי אשמח לדעת מהנסיון של החבר׳ה בפורום, האם כדי לקנות את ה DUNGEONS & DRAGONS ESSENTIALS KIT
בשביל ללמוד איך לשחק או להתחיל ישר מהספרים או בכלל לקנות את ה
DUNGEONS & DRAGONS STARTER SET
?

הערכה מתאימה בעיקר למשחק של אחד על אחד (ש"הם אחד ושחקן אחד). לדעתי עדיף ללכת דווקא על ערכת ההתחלה Lost Mine of Phandelver, שמעבירה טוב יותר את חוקי המשחק ומתאימה לקבוצה של שה"ם עם 4-6 שחקנים.

אני אציג דעה קצת אחרת - המכרות האבודים של פנדלבר זו הרפתקה מצוינת - אבל אי אפשר לבנות בה דמות בעצמך.
ה Essentials זה בעצם אוסף של הרפתקאות קצרות, אבל לערכה יש יתרון משמעותי והוא שהיא מאפשרת בניה לבד של דמויות.

לכן השאלה מה מעניין אותך וכמה אתה רוצה להשקיע - אם בכל מקרה את רוצה להשקיע בסל"ש, אז ערכת ההתחלה כנראה עדיפה. אם אתה מחפש פתרון יותר "שלם" אז ל Essentials יש יתרונות משלו.

The oldman אמר/ה:
אני אציג דעה קצת אחרת - המכרות האבודים של פנדלבר זו הרפתקה מצוינת - אבל אי אפשר לבנות בה דמות בעצמך.
ה Essentials זה בעצם אוסף של הרפתקאות קצרות, אבל לערכה יש יתרון משמעותי והוא שהיא מאפשרת בניה לבד של דמויות.
מכות פנדלבר כן מכיל את חוקי הבסיס, שזה ארבעה מקצועות, ארבעה גזעים ורקע אחד, ואפשר ליצור דמויות עם המידע הזה או עם ה-SRD שגם תורגם לעברית, או לשנות את הדמויות הקיימות.

זה לא נכון שהוא מכיל ארבעה מקצועות וארבעה גזעים או חוקים שמאפשרים לבנות דמות לבד. הוא מכיל ארבע דמויות מוכנות מראש ואת המידע כיצד להעלות אותן בדרגה.
בנוסף, הוא כמו ה SRD לא מכיל את ההנחיות כיצד ליצור דמות של מבוכים ודרקונים.
לא אמרתי שהוא לא מכיל חוקי בסיס - שזה החוקים כיצד לשחק. אמרתי שהוא לא מאפשר לבנות דמות לבד, וזה נכון.

זה שונה לחלוטין מאשר ה Essentials שגם מכיל את חוקי יצירת הדמות וגם את המידע המלא על המקצועות (עד דרגה 6) - כולל את הבילדים למקצועות ולגזעים כמו שיש בסל"ש.

קראתי ביקורות של אנשים באינטרנט שממליצים בכלל לחסוך קצת ואז להתחיל עם הספרים, השאלה האם זה כדאי? כי שתי הערכות מגיעות גם עם דפי דמות והרפתקאה כתובה מראש והרי לקנות עוד הרפתקאה מוכנה זה עוד מאה עשרים שקלים לפחות (+ובונוס נחמד שהערכה "החיונית" מגיעה עם מסך עשן)

אם אתה מחפש ללמוד איך לשחק (או ללמוד מחדש) אני מציע לך להצטרף לקבוצה עם שה"מ מנוסה. כנראה כבר יהיו לו הספרים, אתה תוכל להיעזר בו בלמידת החוקים ובניית הדמות, ולא תצטרך להוציא שום כסף עד שתלמד קצת יותר את המשחק ותבין מה אתה רוצה לקנות.

הייתי לתקופה קצרה בחוג עם DM מנוסה (שיחקנו מהדורה 3.5) לא התאים לי בעיקר כי היינו 8 אנשים ולקח המון זמן בשביל שכל אחד יישחק וגם הדמות שלי הפכה לרפא בלי שום יכולת לעשות שום דבר, יש לי כמה בעיות במציאת קבוצה:
1. האזור שבו אני גר הוא אזור בלי הרבה שחקנים או חנות קרובה שאפשר לפגוש בה אנשים.
2. אני יחסית צעיר (13) ככה שאין הרבה קבוצות שאני יכול להצטרף אליהן וביחס לבעיה הקודמת, בגילי אין עדיין עצמאות מלאה מבחינת ניידות ככה שאני לא יכול פשוט לקחת מכונית ולנסוע למרכז.
3. בגלל שזו תהיה עם ראשונה שאני משחק במהדורה 5 ואני אצטרך ללמוד את כל החוקים מההתחלה אני מעדיף להיות חלק מקבוצה פיזית ולא מקוונת כדי שיוכלו להסביר לי בצורה טובה יותר כשאני מתקשה.

קודם כל כיף לך כי יש לך עוד המון שנים להנות מהתחביב :)
8 אנשים זה באמת יותר מדי (6 לדעתי זה כבר יותר מדי) ואני בטוח שחוויית המשחק שלך תשתפר כשתשחק בקבוצה קטנה יותר.
תמשיך לנסות לחפש קבוצה מתאימה ואם לא הולך - אולי תנסה לארגן קבוצה יחד עם עוד בני גילך פחות או יותר שגם היו בחוגים ורוצים לשחק מעבר לחוג.
בהצלחה!

Dude334 אמר/ה:
קראתי ביקורות של אנשים באינטרנט שממליצים בכלל לחסוך קצת ואז להתחיל עם הספרים, השאלה האם זה כדאי? כי שתי הערכות מגיעות גם עם דפי דמות והרפתקאה כתובה מראש והרי לקנות עוד הרפתקאה מוכנה זה עוד מאה עשרים שקלים לפחות (+ובונוס נחמד שהערכה "החיונית" מגיעה עם מסך עשן)
בסופו של דבר זה תלוי בכמה כסף יש לך. הספרים כוללים יותר אפשרויות, אבל בסופו של דבר- הם יקרים בהרבה. הם דורשים ממך לקנות גם קוביות בנפרד, ומסך בנפרד אם אתה רוצה. הם דורשים ממך להכין הרפתקאות משלך (או לקנות כאלה בנפרד) ואם אתה רוצה רק את הספר לשחקן- אתה תצטרך להכיר גם מקומות לקחת מהם מפלצות או חפצים קסומים.

ערכת הבסיס כוללת פחות אפשרויות- משחק עד דרגה 6 בלבד, פחות סוגי דמויות אפשריים, אבל היא מביאה לך את כל מה שאתה צריך בשביל לשחק.

ערכות ההתחלה למיניהן גם מכילות הרפתקה ומספקות שעות רבות של משחק - בכיף חודש או חודשיים של משחק אם לא יותר.
לא הייתי ממתין לחסוך כסף אלא פשוט מתחיל לשחק - בייחוד שאחרי שתקנה את הסל"ש, אז גם תרצה מגדיר מפלצות, מדריך לשה"ם, קוביות ואיזה הרפתקה. כל זה כבר מגיע לך מוכן בערכת ההתחלה :)

חזרה