• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

האם להוסיף מוזיקה למשחק?

אני חושב שזו לא הקבלה טובה. אני אישית מצייר בשביל הקבוצות שלי, וזה באמת משהו שעובד רק אם אתה יודע לצייר. אבל אף אחד לא ביקש ממך להלחין מנגינות. זה למצוא מנגינה מתאימה ולשים אותה ברקע. לא חייבים אפילו מוזיקה. כשנכנסים למבוך, שים רצועה מיוטיוב של "D&D Ambient Dungeon", וזה פשוט ישמיע קולות רקע שהיית מצפה למצוא במבוך. זה לא חייב להיות בקול מספיק כדי למשוך תשומת לב, אבל זה מאוד עוזר לאימרסיה אם מיושם במידה, ולא דורש שום רמה של כישרון.עבודה של למש דקות לפני הקמפיין למצוא משהו מתאים, ואז פשוט ללחוץ על כפתור אחד בטלפון ולא להתעסק בזה יותר במהלך המפגש.

עשיתי פעם (לפני עשר שנים לפחות) תרגיל שדומה למה ש @טאי דיבון מתאר - לקחת אלבום של Guns & Roses והפכתי אותו להרפתקה כשכל שיר הפך לסצנה.
לצערי לא יצא לי להריץ את זה מעולם, אבל לעשות את זה על בסיס קבוע זה באמת נשמע מתיש. לי אישית אין היום הרבה זמן להכין הרפתקאות מראש, אז אם צריך להוסיף לזה גם את הזמן של לתפור מוזיקה.. זה כמעט בלתי-אפשרי.

מה שכן, אולי למשחק כנס או כחד"פ זה נשמע כמו משהו מגניב.

אישית יותר כיוונתי בהערה המקורית שלי כשימוש במוזיקה באופן נקודתי כרקע כדי להעצים סצנות ספציפיות ולא כמרכז של ההרפתקה.
נ.ב. הנושא הזה גם הזכיר לי כתבה כללית על עזרי משחק בפונדק, שווה לקרוא אם רוצים עוד רעיונות:
נשמע קונספט ממש מגניב, לכתוב הרפתקה שכל שיר הוא סצנה

אני חושב שזו לא הקבלה טובה. אני אישית מצייר בשביל הקבוצות שלי, וזה באמת משהו שעובד רק אם אתה יודע לצייר. אבל אף אחד לא ביקש ממך להלחין מנגינות. זה למצוא מנגינה מתאימה ולשים אותה ברקע. לא חייבים אפילו מוזיקה. כשנכנסים למבוך, שים רצועה מיוטיוב של "D&D Ambient Dungeon", וזה פשוט ישמיע קולות רקע שהיית מצפה למצוא במבוך. זה לא חייב להיות בקול מספיק כדי למשוך תשומת לב, אבל זה מאוד עוזר לאימרסיה אם מיושם במידה, ולא דורש שום רמה של כישרון.עבודה של למש דקות לפני הקמפיין למצוא משהו מתאים, ואז פשוט ללחוץ על כפתור אחד בטלפון ולא להתעסק בזה יותר במהלך המפגש.

אני מסכים. המקבילה הנכונה בציורים היא לחפש ארט שאנשים אחרים ציירו. וכן, הייתי ממליץ לפתח את הסקיל הזה כדי להיות מנחה טוב, לפחות לדעתי.

בנוגע למחזור של ארט, זה בדיוק מה שהמנחה שלי עושה בקמפיין של ג’נסיס. קודם כל הוא ביקש מכל אחד מהשחקנים למצוא איור דמות שמתאים לקונספט ומעבר לכך הוא משתמש בארט מהאינטרנט למשחק עצמו.
אפילו שכולנו מבינים שזה לא נוצר במיוחד למשחק, זה מוסיף הרבה לחוויה.

אני מחפש עם כל שחקן ביחד ארט שיתאים לו, עורך אותו בפוטושופ כדי להוסיף או לשנות פרטים חשובים, ואז מחפש עוד ארט ליכולות חשובות או נשקים אגדיים או מה שזה לא יהיה שמאפיין את הדמות. זה שולי לגמרי העובדה שאני לא ציירתי אותם בעצמי.

אם היה אפשר להוסיף וידאוז בהודעות הייתי מראה כל מיני, כי הם בפורמט תמונת וידאו עם אפקטים.

חזרה