• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

האח הגדול של הטרקטורים+ המכונית המחשמלת+ סוללות מלח+ כימיה עתיקה+ הקשר בין מין ורבייה+ לשון השימפנזים+ שפת הבינה+ חיידקים מתופפים

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס

הכתבה הזו הזכירה לי את כל הפרקים ב-"העוקץ" שעסקו בחברות לתוצרת חקלאית שהוצגו שם ככאלה שצריך להתייחס אליהן לא פחות ברצינות מכל חברה אחרת. בכל מקרה, מפחיד.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
יאפ, מידע זה אכן המשאב הגדול של חברות היום - לעתים חברות עם ביג-דאטה שוות הרבה יותר מחברות עם רעיונות מדהימים אבל בלי מידע.
זה למשל אחד הדברים שהופך את טסלה להצלחה בשוק ההון. יש לה טונות של מידע על כל נהג של הרכבים שלה שזה גם מקושר לטלפון החכם שלהם על-ידי האפליקציה. אפשר לשים בצד את המכוניות שלהם, זה פשוט המידע שהם אוספים.
וכמובן שגם פייסבוק (ביחד עם ווצאפ ואינסטגרם) אוספת המון מידע עלינו - וגם אמזון, אם כי בעיקר על האמריקאיים, בארץ אמזון פחות בולטים.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
כן. עבר בדעתי לפני כמה ימים שזו פרוצדורה בעייתית אך רווחה כיום של חברות הטכנולוגיה של ימינו ואיננה אופיינית בשום צורה שהיא לג'ון דיר. הכוונה היא ליכולת של החברות הללו לאסוף מידע על המשתמשים למטרותיהן - כמה מהן חיוביות וכמה מהן פחות למרות שאין ביכולתי לשפוט אלו מהן כאלה.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס

לאחר קריאת "בת המעמקים", קראתי כל חומר שקשור ל-20,000 מיל מתחת למים בלי לקרוא את הספר עצמו. אחד הדברים שהזכירו שם היה סוללות מבוססות נתרן שחשבתי שהן מובנות מאליו. מסתבר שהן עדיין מדע בדיוני...
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס

הכתבה הזו אופטימית. יצא לי לקרוא בהקדמה ל-"חיי המין של הצמחים" שעד לפני שלוש מאות שנה אנשים באירופה לא קישרו בין מין להתרבות.
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס

אני זוכר מהספר "גורילות בערפל" שכותבת הספר שמעה מהשימפנזה החכם יחסית שהיא עבדה אתו שלפעמים קשה לו להבחין בין בני אדם לגורילות. בכל מקרה, מיקום שונה של מיתרי הקול לא אומר שאין לשימפנזים שפה, הוא רק אומר שהשפה שלהם תהיה יותר מוגבלת וקשה יותר להבנה באוזנינו, לדעתי.
 
Top