• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

דרקונים ונתונים [ד"ונ 118] הקשת בענן - תחום השפעה (אלוהות) לכוהנים

Hugh

פונדקאי ותיק

הקשת בענן (נחש הקשת)​

כשהקשת נמתחת בשמים כולם יודעים שנחש הקשת נע בין בורות המים.
כוהנים של נחש הקשת זוכים לכבוד ויראה בכל קהילה בה הם מצויים.
הנחש יכול להיות מיטיב ומגן ולהביא עמו התחדשות, גשמי ברכה ומזור לחולים או לכלות את זעמו בבלתי ראויים ולהביא עמו סופות זעם או חמור מכך תקופות יובש.

לחשים נוספים
כוהנים המשרתים את נחש הקשת, מוסיפים את הלחשים הבאים לרשימת הלחשים המוכנים שלהם. הלחשים האלה הם בנוסף למספר הלחשים הרגיל אותם אתה יכול להכין בכל יום והם נחשבים כלחשי כוהן המתבססים על מתאם החוכמה שלך:

דרגה 1: יצירת או השמדת מים, תרסיס צבעים
דרגה 3: טשטוש, תפילת מרפא
דרגה 5: נשימת מים, גשם זלעפות
דרגה 7: שידפון , סופת ברקים
דרגה 9: גלגול נשמה, קיר אור

לחשון נוסף
כאשר אתה בוחר בתחום השפעה זה אתה מוסיף את הלחשון עיצוב אדמה לרשימת הלחשונים הידועים שלך.

עור בוהק
החל מדרגה 1, כאשר אתה מטיל לחש מעוצמה 1 או מעוצמה גבוהה יותר, הכוח הקדוש שאתה מתעל גורם לגופך לזרוח ולהיטשטש באור צבעוני, עד תחילת תורך הבא כל ההתקפות נגדך סובלות מחיסרון.
אתה יכול להשתמש ביכולת זו מספר פעמים השווה למתאם החוכמה שלך לכל היותר ומספר השימושים מתחדש לאחר מנוחה קצרה או ארוכה.

תיעול קדושה - בין בורות המים
נחש הקשת מעניק לך את היכולת לתעל את כוחו בכדי לנוע במהירות בין נקודה אחת לשנייה.
החל מדרגה 2, אתה יכול לנצל שימוש של תיעול קדושה בכדי לחקות את הלחש צעד ערפילי ולשגר את עצמך.
כאשר אתה עושה זאת, שלולית מים נוצרת בנקודת המוצא והיעד שלך וקשת מרהיבה נמתחת ביניהם.
היכולת מאפשרת לך לחקות את הלחש צעד רועם בהגיעך לדרגה 6, ואת הלחש דלת מימדית בדרגה 12.

זעמו של הנחש
החל מדרגה 6, אתה מוסיף את מתאם החוכמה שלך כנזק רעם נוסף לכל גלגולי הנזק של הלחשונים שלך.

ברכתו של הנחש
החל מדרגה 8, אתה זוכה לתוסף של +1 לדירוג השריון שלך.
בנוסף, כאשר אתה או יצור ברדיוס 9 מטרים ממך סופגים נזק מסוג ברק או רעם, אתה רשאי להשתמש בפעולת תגובה בכדי לזכות את המטרה בעמידות לנזק זה כנגד ההתקפה.

נשל הנחש
החל מדרגה 17, כוחו הקדוש של נחש הקשת הנצחי זורם בך בעוצמה כה רבה כך שבפעם הראשונה בה אתה נכשל בגלגול הצלת מוות, אתה יכול לנצל את כל קוביות הפגיעה שנותרו לך בכדי לרפא את עצמך ולהגיח מהקרקע בנקודה כלשהיא ברדיוס 18 מטרים, משאיר מאחוריך נשל צבעוני.

אז זה כמובן מבוסס על נחש הקשת של האבוריג'נים. קצת יצא מישמש מכל היכולות שלו ואני לא מרוצה מהיכולת של דרגה 8 שסתם דחפתי, אבל בגדול זה הכיוון.

עריכה אחרונה:

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
ברכתו של הנחש
החל מדרגה 8, אתה זוכה לתוסף של +1 לדירוג השריון שלך.
בנוסף, כאשר אתה או יצור ברדיוס 9 מטרים ממך סופגים נזק מסוג ברק או רעם, אתה רשאי להשתמש בפעולת תגובה בכדי לזכות את המטרה בעמידות לנזק זה כנגד ההתקפה.
בדרך כלל כוהנים מקבלים בדרגה הזו תוסף נזק קבוע להתקפות נשק או ללחשונים מזיקים. נראה לי שאפשר להסתפק פשוט בתוסף נזק ללחשונים.

למה הוא מקבל הזזת אדמה כלחשון נוסף? אני מבין שזה בשביל לחפור בורות מים, אבל זה מרגיש פחות קשור כשכל כוחות הדמות האחרים קשורים למים ולא לאדמה.

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אהבתי. עוד דוגמא לדרקון טוב (אף על פי שזה מוזר שגם לדרקון הסיני וגם לדרקון האבורג'יני יש קשר למזג האוויר.) למרות שיצא לי לקרוא על נחש עם מוטיב דומה מהמיתולוגיה של שבטי האמזונס.

Hugh

פונדקאי ותיק
הנחש האבוריג'ני קשור למזג האוויר אבל גם ליצירת חיים בכלל (פריון, מחזור וכו'), אבל נראה לי טבעי שיש חפיפה למיתולוגיות הסיניות ובכלל בין מיתולוגיות.

בדרך כלל כוהנים מקבלים בדרגה הזו תוסף נזק קבוע להתקפות נשק או ללחשונים מזיקים. נראה לי שאפשר להסתפק פשוט בתוסף נזק ללחשונים.
נראה לי שהתכוונת לצטט את דרגה 6 בה נתתי לו תוספת נזק קבועה (במקום 1ק8), זזתי מהתבנית הרגילה והחלפתי בסדר בין היכולת של 6 ו -8.
אבל כן, יכול להיות שנזק קבוע גם ללחשים שמגלגלים התקפה וגם להתקפות נשק זה יותר מדי, אם כי הנזק לא משתפר בדרגות מאוחרות.

למה הוא מקבל הזזת אדמה כלחשון נוסף? אני מבין שזה בשביל לחפור בורות מים, אבל זה מרגיש פחות קשור כשכל כוחות הדמות האחרים קשורים למים ולא לאדמה.
כן, זה לגמרי בגלל בורות המים וזה שהנחש יוצר הרים, עמקים ונהרות כשהוא נע. נראה לי גם נחמד בקטע פלאפי שהכוהן האמון על הגשמים גם אחראי לדאוג שיהיו בורות מים לנחש / יוכל לעזור לסכור מקורות מים וכו' אבל זה באמת לא קריטי. חבל לי שאין ממש לחשי מים חוץ מכמה בודדים, לא ממש מתאים לתת לו נזק קור.

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
אבל כן, יכול להיות שנזק קבוע גם ללחשים שמגלגלים התקפה וגם להתקפות נשק זה יותר מדי, אם כי הנזק לא משתפר בדרגות מאוחרות.
בדרך כלל הנזק כן משתפר אם הוא הולך להתקפות נשק, אבל לא משתפר אם הוא הולך ללחשונים. הסיבה לכך היא שלחשונים משתפרים ממילא בקצב מסוים, ואילו נזק מכלי נשק משתפר רק דרך מאפייני מקצוע, שהם בדרך כלל התקפות נוספות (כמו אצל לוחם ונזיר, וכוהנים כמו כוהן סערה או כוהן ריפוי), נזק נוסף (כמו אצל כוהן ונוכל) או שילוב של השניים (אצל כוהן מלחמה, אלוף, ברברי ועוד). עבור נחש הקשת בענן, נראה לי שתוסף נזק ללחשונים מתאים יותר, כי זה כוהן שמתאים פחות למצוא אותו עם שריון כבד ואלת ברזל.

לגבי המאפיין החסר שלך (שיישב בדרגה 6 או 8), אפשר ללכת על משהו "משעמם" אבל מועיל, כמו עמידות לנזק, או שאפשר ללכת על יכולת אחרת שמסייעת לבני ברית כפעולת תגובה או שמאפשרת "להתכונן לגשם\לבצורת" בדרך כלשהי.

Top Bottom