• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרקוניקון 2022 - כנס המשחקים של הקיץ חוזר :)

אנחנו שמחים להכריז שדרקוניקון יתקיים השנה - במרכז הכנסים של מלון דן פנורמה בתל-אביב, בתאריכים 25 עד ה-26 באוגוסט. פרטים נוספים באתר הכנס:
www.dragoncon.co.il
אם יש לכם שאלות, תהיות והערות, אנחנו כאן.

נ.ב. הגשת המשחקים לכנס תפתח בעוד כשבוע.
draco-meme.jpg

נשמע מדליק, אם אפשר כמה הבהרות:
1: הכניסה לכנס עולה כסף? אם כן, כמה לכרטיס (אני בן 15 אם זה משנה)? והמשחקים?
2: הרשמות למשחקים - חייבת להיות הרשמה מראש, או שאפשר להיכנס למשחקים במקום?
3: יהיה בכנס משחק של משחקי הכס: משחק הלוח? אם לא, אני יכול לארגן אחד כזה?
4: הנחיית משחק - אם אתם צריכים "מנחי ספסל" למקרה שמנחה נעלם או שרוצים לארגן עוד שולחן, אני די טוב באלתור (בשנתיים הראשונות שהנחתי זה היה רק אלתור, לא הכרתי דרך אחרת) ומכיר לא רע את מו"ד 5 (פחות מכיר שיטות אחרות).
5: מתי בבוקר הכנס נפתח ומתי בערב הוא נסגר (בהנחה שאין שינה במקום)? אני צריך לקנות כרטיסים לכל יום בנפרד במידה וצריך כרטיס לכניסה?

הצעה כללית - לדעתי כדאי מאוד ליצור דרך כלשהי "לכתוב על המצח" של אנשים את שמות המשתמש שלהם באתר, מכיוון שיכול להיות שאנשים שמכירים מהפורום (אבל מעולם לא ראו זה את זה) פשוט יפספסו את האופציה לשוחח פנים אל פנים, שזה די חבל.

נ.ב. אם חלק מהשאלות שלי הם שאלות של בור, אני מתנצל. פשוט מעולם לא הייתי בכנס משחקים קודם.

היי, אתה מוזמן לשאול שאלות בכיף :)

הרבה מהתשובות לשאלות שלך מופיעות באתר. למשל עלויות וכיו"ב כאן: מידע על הרשמה ומחירון - דרקוניקון 2022
זמנים של הכנס, בכל עמוד.
אפשר להירשם למשחקים במקום או מראש, אבל בהרשמה מראש משריין מקום למשחק.
אתה מוזמן לארגן משחק של משחקי הכס (משחק הלוח) דרך האתר
נשמח להנחיית משחקים, יש כאן טופס שאתה יכול למלא עם הפרטים שלך וצוות משחקים ייצור קשר - טופס למציאת משחק למנחה - דרקוניקון 2022

בקשר לכתיבה על המצח, לכל אחד יש תג בכנס, ועליו אפשר לשים מדבקה / לרשום את הכינוי. אני עמוס עד מעל לראש, אז זה בעיקר יוזמה שלכם :) לעתים קרובות גם עשינו אירוע לפונדקאים ;)

הצעה כללית - לדעתי כדאי מאוד ליצור דרך כלשהי "לכתוב על המצח" של אנשים את שמות המשתמש שלהם באתר, מכיוון שיכול להיות שאנשים שמכירים מהפורום (אבל מעולם לא ראו זה את זה) פשוט יפספסו את האופציה לשוחח פנים אל פנים, שזה די חבל.
עשיתי את זה בעבר כמה פעמים בכך שכתבתי על התג בעיפרון את שם המשתמש שלי, ממליץ על זה.

נתראה בכנס! מתכוון להגיש את המשחק שהתבטל לי שנה שעברה :)

כמובן שמתכוון להגיש משחק.
אם אני מנחה כמה סבבים של משחק, כמה לדעתכם מומלץ? כמה לרוב מריצים? והאם כדאי להריץ בימים שונים, באותו היום, או בכלל הרפתקה שונה לכל סבב?

שמח מאד לשמוע! סוף סוף!
אני מתכוון להריץ הרפתקאת מו"ד 5 במישור הצללים (מה שתכננתי להריץ בשנה שעברה ולצערי התבטל) ונראה אם אריץ אותה כפול או אולי עוד משהו.
יש זמן למקצה שיפורים ופלייטסט, אז זה בכלל אחלה.

אם אני מנחה כמה סבבים של משחק, כמה לדעתכם מומלץ? כמה לרוב מריצים? והאם כדאי להריץ בימים שונים, באותו היום, או בכלל הרפתקה שונה לכל סבב?
אגיד לך מה לא מומלץ: לא מומלץ להריץ 3 סבבים באותו יום ולרוץ בבוקר למצוא מקום להדפיס דפי דמות. o_O
נראה לי שלהריץ סיבוב אחד ולשחק אחד זה מעולה.

אני מוכן לעצב תגי שם משתמש מגניבים, מי שמעוניין שישלח לי ה''פ עם תמונת הפרופיל שלו אם יש, וגם (אופציונלי) משפט אחד שמתאר אותו, כמו ''מנחה .......'' ''משחק .......'' ''כותב ........'' או סתם משפט מגניב (אולי מתוך החתימה שלכם)

זה ממש תלוי בך, כמה אתה אוהב להריץ וכמה לשחק.
כמו שעוף החול כתב, להריץ שלושה סבבים ברצף זה אתגר רציני ולא מומלץ אלא אם כבר יש לך ניסיון רב בהרצה בכנסים.
אם זה פעם ראשונה, אז להריץ שני סבבים ולשחק בעוד אחד זה אחלה.
עדיף להריץ הרפתקאות שונות, אבל במקרה שבו אתה מריץ משחק אחד בחמישי ועוד אחד בשישי - זה סבבה אם זה אותה הרפתקה (אני עשיתי דברים דומים)

רשימות המשחקים יתחילו להתפרסם בסוף יוני / תחילת יולי. הרשימה הסופית בתחילת אוגוסט עם פתיחת הרישום לשחקנים.

כמה אפשר למתוח את "משחק תפקידים"?
אני שוקל להריץ משחק במעלה המלך (משחקי הכס) שבו המלך גוסס והשחקנים ודמויות אחרות בחצר המלוכה מתחרות על עמדות מפתח בשלטון שיווצר אחרי מותו (המשחק עלול לכלול pvp, tpk ושאר מרעין בישין. הייתי מגדיר אותו ל18 ומעלה אם לא הייתי בן 15 בעצמי). זה קביל?

לא הצלחתי להבין עד הסוף מה כתוב שם כי נאלצתי להסתמך על גוגל טרנסלייט, להלן דעתי על פי הבנתי המוגבלת את המשחק.
יש דמיון לא נמוך ביניהם, אבל במשחק שאני מתכנן להריץ יהיה יותר דגש על משחק דמות (דמות סטייל אדארד סטארק כנראה תקבל יותר השפעה, אבל תבוא עם החסרון המובנה של לעמוד במילה שלך ולהיות נאמן לאמת) ופחות חוקים (אני שוקל שיטה בסיסית בסגנון מנוע האפוקליפסה והמהלכים שלו, עם מהלך ייחודי לכל דמות).

כמה אפשר למתוח את "משחק תפקידים"?
אני שוקל להריץ משחק במעלה המלך (משחקי הכס) שבו המלך גוסס והשחקנים ודמויות אחרות בחצר המלוכה מתחרות על עמדות מפתח בשלטון שיווצר אחרי מותו (המשחק עלול לכלול pvp, tpk ושאר מרעין בישין. הייתי מגדיר אותו ל18 ומעלה אם לא הייתי בן 15 בעצמי). זה קביל?
מציע שתגיש את המשחק וצוות משחקים יוכל להתייחס לזה פרטנית - פורום זה פחות המקום.
אבל, אם אתה בן 15 אז המשחקים לא יכול להיות לגיל 18 ומעלה…

חזרה