• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הגשת המשחקים לדרקוניקון 2022 נפתחה
    הכינו את ההרפתקאות שלכם, והריצו אותן בכנס המשחקים של הקיץ! בין אם זה הרפתקה משלכם או הרפתקה מוכנה, במבוכים ודרקונים, עולמות פראיים או שיטה שאתם המצאתם, דרקוניקון ממתין לכם - להגשת משחקים באתר.
    לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

דרקוניקון 2022 - כנס המשחקים של הקיץ חוזר :)

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אנחנו שמחים להכריז שדרקוניקון יתקיים השנה - במרכז הכנסים של מלון דן פנורמה בתל-אביב, בתאריכים 25 עד ה-26 באוגוסט. פרטים נוספים באתר הכנס:
www.dragoncon.co.il
אם יש לכם שאלות, תהיות והערות, אנחנו כאן.

נ.ב. הגשת המשחקים לכנס תפתח בעוד כשבוע.
draco-meme.jpg

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
שמח מאוד לשמוע, בפרט כשהכנס הופך סוף סוף לדו-יומי (אני יודע שתוכנן גם בשנה שעברה). מתכנן להגיש שני לארפים :)

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
נשמע מדליק, אם אפשר כמה הבהרות:
1: הכניסה לכנס עולה כסף? אם כן, כמה לכרטיס (אני בן 15 אם זה משנה)? והמשחקים?
2: הרשמות למשחקים - חייבת להיות הרשמה מראש, או שאפשר להיכנס למשחקים במקום?
3: יהיה בכנס משחק של משחקי הכס: משחק הלוח? אם לא, אני יכול לארגן אחד כזה?
4: הנחיית משחק - אם אתם צריכים "מנחי ספסל" למקרה שמנחה נעלם או שרוצים לארגן עוד שולחן, אני די טוב באלתור (בשנתיים הראשונות שהנחתי זה היה רק אלתור, לא הכרתי דרך אחרת) ומכיר לא רע את מו"ד 5 (פחות מכיר שיטות אחרות).
5: מתי בבוקר הכנס נפתח ומתי בערב הוא נסגר (בהנחה שאין שינה במקום)? אני צריך לקנות כרטיסים לכל יום בנפרד במידה וצריך כרטיס לכניסה?

הצעה כללית - לדעתי כדאי מאוד ליצור דרך כלשהי "לכתוב על המצח" של אנשים את שמות המשתמש שלהם באתר, מכיוון שיכול להיות שאנשים שמכירים מהפורום (אבל מעולם לא ראו זה את זה) פשוט יפספסו את האופציה לשוחח פנים אל פנים, שזה די חבל.

נ.ב. אם חלק מהשאלות שלי הם שאלות של בור, אני מתנצל. פשוט מעולם לא הייתי בכנס משחקים קודם.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
היי, אתה מוזמן לשאול שאלות בכיף :)

הרבה מהתשובות לשאלות שלך מופיעות באתר. למשל עלויות וכיו"ב כאן: מידע על הרשמה ומחירון - דרקוניקון 2022
זמנים של הכנס, בכל עמוד.
אפשר להירשם למשחקים במקום או מראש, אבל בהרשמה מראש משריין מקום למשחק.
אתה מוזמן לארגן משחק של משחקי הכס (משחק הלוח) דרך האתר
נשמח להנחיית משחקים, יש כאן טופס שאתה יכול למלא עם הפרטים שלך וצוות משחקים ייצור קשר - טופס למציאת משחק למנחה - דרקוניקון 2022

בקשר לכתיבה על המצח, לכל אחד יש תג בכנס, ועליו אפשר לשים מדבקה / לרשום את הכינוי. אני עמוס עד מעל לראש, אז זה בעיקר יוזמה שלכם :) לעתים קרובות גם עשינו אירוע לפונדקאים ;)

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
הצעה כללית - לדעתי כדאי מאוד ליצור דרך כלשהי "לכתוב על המצח" של אנשים את שמות המשתמש שלהם באתר, מכיוון שיכול להיות שאנשים שמכירים מהפורום (אבל מעולם לא ראו זה את זה) פשוט יפספסו את האופציה לשוחח פנים אל פנים, שזה די חבל.
עשיתי את זה בעבר כמה פעמים בכך שכתבתי על התג בעיפרון את שם המשתמש שלי, ממליץ על זה.

נתראה בכנס! מתכוון להגיש את המשחק שהתבטל לי שנה שעברה :)

I Am A Druid

פונדקאי ותיק
כמובן שמתכוון להגיש משחק.
אם אני מנחה כמה סבבים של משחק, כמה לדעתכם מומלץ? כמה לרוב מריצים? והאם כדאי להריץ בימים שונים, באותו היום, או בכלל הרפתקה שונה לכל סבב?

BadBug

פונדקאי ותיק
שמח מאד לשמוע! סוף סוף!
אני מתכוון להריץ הרפתקאת מו"ד 5 במישור הצללים (מה שתכננתי להריץ בשנה שעברה ולצערי התבטל) ונראה אם אריץ אותה כפול או אולי עוד משהו.
יש זמן למקצה שיפורים ופלייטסט, אז זה בכלל אחלה.

SandChicken

פונדקאי ותיק
אם אני מנחה כמה סבבים של משחק, כמה לדעתכם מומלץ? כמה לרוב מריצים? והאם כדאי להריץ בימים שונים, באותו היום, או בכלל הרפתקה שונה לכל סבב?
אגיד לך מה לא מומלץ: לא מומלץ להריץ 3 סבבים באותו יום ולרוץ בבוקר למצוא מקום להדפיס דפי דמות. o_O
נראה לי שלהריץ סיבוב אחד ולשחק אחד זה מעולה.

I Am A Druid

פונדקאי ותיק
אני מוכן לעצב תגי שם משתמש מגניבים, מי שמעוניין שישלח לי ה''פ עם תמונת הפרופיל שלו אם יש, וגם (אופציונלי) משפט אחד שמתאר אותו, כמו ''מנחה .......'' ''משחק .......'' ''כותב ........'' או סתם משפט מגניב (אולי מתוך החתימה שלכם)

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
זה ממש תלוי בך, כמה אתה אוהב להריץ וכמה לשחק.
כמו שעוף החול כתב, להריץ שלושה סבבים ברצף זה אתגר רציני ולא מומלץ אלא אם כבר יש לך ניסיון רב בהרצה בכנסים.
אם זה פעם ראשונה, אז להריץ שני סבבים ולשחק בעוד אחד זה אחלה.
עדיף להריץ הרפתקאות שונות, אבל במקרה שבו אתה מריץ משחק אחד בחמישי ועוד אחד בשישי - זה סבבה אם זה אותה הרפתקה (אני עשיתי דברים דומים)

רשימות המשחקים יתחילו להתפרסם בסוף יוני / תחילת יולי. הרשימה הסופית בתחילת אוגוסט עם פתיחת הרישום לשחקנים.

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
כמה אפשר למתוח את "משחק תפקידים"?
אני שוקל להריץ משחק במעלה המלך (משחקי הכס) שבו המלך גוסס והשחקנים ודמויות אחרות בחצר המלוכה מתחרות על עמדות מפתח בשלטון שיווצר אחרי מותו (המשחק עלול לכלול pvp, tpk ושאר מרעין בישין. הייתי מגדיר אותו ל18 ומעלה אם לא הייתי בן 15 בעצמי). זה קביל?

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
לא הצלחתי להבין עד הסוף מה כתוב שם כי נאלצתי להסתמך על גוגל טרנסלייט, להלן דעתי על פי הבנתי המוגבלת את המשחק.
יש דמיון לא נמוך ביניהם, אבל במשחק שאני מתכנן להריץ יהיה יותר דגש על משחק דמות (דמות סטייל אדארד סטארק כנראה תקבל יותר השפעה, אבל תבוא עם החסרון המובנה של לעמוד במילה שלך ולהיות נאמן לאמת) ופחות חוקים (אני שוקל שיטה בסיסית בסגנון מנוע האפוקליפסה והמהלכים שלו, עם מהלך ייחודי לכל דמות).

Envinyatar

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
סוף-סוף הכנס חוזר :)

אני בהחלט מתכנן להריץ משחק של מלסטרה - עוד לא סגור עם עוד סבב של 'עין הזבוב' שהיה אמור לרוץ בשנה הקודמת, או הרפתקאה חדשה.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
כמה אפשר למתוח את "משחק תפקידים"?
אני שוקל להריץ משחק במעלה המלך (משחקי הכס) שבו המלך גוסס והשחקנים ודמויות אחרות בחצר המלוכה מתחרות על עמדות מפתח בשלטון שיווצר אחרי מותו (המשחק עלול לכלול pvp, tpk ושאר מרעין בישין. הייתי מגדיר אותו ל18 ומעלה אם לא הייתי בן 15 בעצמי). זה קביל?
מציע שתגיש את המשחק וצוות משחקים יוכל להתייחס לזה פרטנית - פורום זה פחות המקום.
אבל, אם אתה בן 15 אז המשחקים לא יכול להיות לגיל 18 ומעלה…

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק

BadBug

פונדקאי ותיק
אני מקווה שגל מה"מבוך" יגיע שוב עם הדברים המדהימים שהוא יוצר (תוואי שטח ומיניאטורות שהוא יותר בעצמו) ואני מקווה גם שחנות היד 2, תהיה מלאה במבחר חוברות/ספרים/משחקים.