• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

מהדורה 5 [דרקונים ונתונים 148] דוראן-דאל, מבקעת האבנים

The Necromancer

פונדקאי ותיק
האגדות אומרות שמלך עתיק קיבל את החרב הזו ממלאך, שבניצב שלה משובצת שן של קדוש, שדם של קדוש אחר היווה חלק מתהליך הייצוב והקירור של הלהב שלה, ושמטפחת הראש של קדושה הפכה לנדן שלה, ושבידי פלאדין של אלי המלחמה, היא הכניעה צבא שלם של יסודני אבן. בין אם האגדות אמיתיות או לא, הן לא מסבירות למה היא תקועה בצד של צוק, ליד כפר שלו שגם יושביו לא ממש מבינים, ואומרים שהיא הייתה שם מאז ומעולם.

דמות אשר נלחמת למען הצדק, הטוב וכדי להגן על החלשים, יכולה לשלוף את החרב מהצוק. בידי כל דמות אחרת, החרב לא תזוז ממקומה. החרב תבונית (כריזמה, חוכמה ותבונה 12), יש לה השפעה על מי יכול להשתמש בה ומי מקבל את היכולות הקדושות שלה, ויצור שמפסיק להילחם למען הצדק יפסיק לקבל את היכולות הקסומות שלה. היא תגער ביצורים מרושעים שינסו לשלוף אותה, וביצורים טובים שמפספסים איתה מכות. בכללי, דוראן-דאל לא ממש נחמדה, וכנראה שאותו הפלאדין פשוט זרק אותה על הצוק אחרי שהיא עיצבנה אותו יותר מדי.

חרב ארוכה, עתק, דורשת התכווננות

יש לך +3 לגלגולי התקפה וגלגולי נזק עם החרב הזו.

יש לחרב שתי תכונות חיוביות מאג'וריות אקראיות, מהמדריך לשליט המבוך.

אם הנטייה של הדמות לא רעה, כאשר אתה מכוונן לחרב הזו, אתה תחת ההשפעות של הלחש הגנה מרע וטוב. כל יצור לבחירתך ברדיוס של עשר רגליים ממך מקבל את ההשפעות של הלחש גם כן.

בנוסף, אתה מסוגל להטיל את הלחש גלימת הצלבן שלוש פעמים ביום. אתה לא צריך להתרכז בלחש כשאתה מטיל אותו ככה. אתה מקבל בחזרה את כל השימושים בלחש כשהשמש עולה.

יש לך יתרון בהתקפות נגד יסודני אבן ואדמה, יצורים שעשויים מאבן או אדמה, וחפצים שעשויים מאבן או אדמה. נגד יצורים כאלו, החרב גורמת ל1ק12 נזק כאשר אתה מחזיק בה ביד אחת, ו2ק6 נזק אם אתה מחזיק בה בשתי ידיים, ונזק נוסף השווה ל6ק12 לחפצים ומבנים עשויים אדמה או אבן. החרב מסוגלת לחתוך חורים של ממש במבנים הללו, בהתקפה אחת.

בנוסף, אם הנטייה שלך היא סדר טוב, אתה מקבל את היכולות הבאות:

אתה חסין לרעלים ומחלות, ולנזק רעל.

יש לך יתרון בגלגולי הצלה נגד פחד.

פעם ביום, כפעולה, אתה מסוגל להשתמש בחרב כדי לזמן יצור שמיימי, כמו מהלחש summon celestial (מהספר Tasha's Cauldron of Everything). אתה מטיל את הלחש ברמה שש. אתה לא יכול להשתמש ביכולת הזו עד לזריחה הבאה.

כמובן, החרב באבן (לא אקסקליבר! אקסקליבר היא החרב שארתור קיבל מגבירת האגם) הייתה הבחירה הראשונית שלי, אבל החלטתי לבחור בחרב פחות מוכרת, שהכרתי רק מסדרת הספרים "הסודות של ניקולאס פלמל". אולי גם אפרסם את שאר החרבות שג'ון די חיפש; קלארנט חרב האש, אקסקליבור חרב המים וג'ויוז חרב האוויר.

עריכה אחרונה:

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
כמובן, החרב באבן (לא אקסקליבר! אקסקליבר היא החרב שארתור קיבל מגבירת האגם) הייתה הבחירה הראשונית שלי, אבל החלטתי לבחור בחרב פחות מוכרת, שהכרתי רק מסדרת הספרים "הסודות של ניקולאס פלמל". אולי גם אפרסם את שאר החרבות שג'ון די חיפש; קלארנט חרב האש, אקסקליבור חרב המים וג'ויוז חרב האוויר.
אני לא יודע איך הדברים הוצגו בסדרת הספרים הזו, אבל באגדה נהוג לייחס לארתור את החרב קלארנט שהיא החרב באבן, משמשת כסמל סטאטוס וגם נקברה עימו, ואת החרב אקסקליבור או קאליבורם שהיא החרב שנתנה לו גבירת האגם, שמשמשת אותו בקרב, ושגם הוחזרה אל גבירת האגם לאחר מותו של ארתור. בנוסף, היו לו חנית בשם רונגונימיאד ופגיון בשם קארנמנאן – שהם כנראה לא קסומים בשום צורה אלא סתם מאיכות טובה ועם שמות מגניבים. בגדול לכלי נשק של אצולה אפשר ורצוי לתת שמות אפילו אם הם לא קסומים. 🙂

עכשיו לענייננו – החרב מגניבה מאוד, אם כי נשמע מוזר שצריך היה מלאכים ואלופים לצורך הבסת צבא של יסודני אדמה (שאינם ידועים כמרושעים, או כמתאספים בצבאות). מבחינה מכאנית, יש שתי בעיות שכדאי לחשוב עליהן.
יש לך יתרון בהתקפות נגד יסודני אבן ואדמה, יצורים שעשויים מאבן או אדמה, וחפצים שעשויים מאבן או אדמה. נגד יצורים כאלו, החרב גורמת ל1ק12 נזק כאשר אתה מחזיק בה ביד אחת, ו2ק6 נזק אם אתה מחזיק בה בשתי ידיים, ונזק נוסף השווה ל6ק12 לחפצים ומבנים עשויים אדמה או אבן. החרב מסוגלת לחתוך חורים של ממש במבנים הללו, בהתקפה אחת.
לגלגל 2ק6 זה לא ממש שיפור ביחס ללגלגל 1ק12. אמנם הנזק הממוצע ותוחלת הנזק גדלים ב-1, אבל הנזק המקסימלי נשאר כשהיה ולמעשה יש פחות סיכויים לגלגל אותו כי התפלגות הנזק נעשית קרובה יותר לפעמונית.

בנוסף, אם הנטייה שלך היא סדר טוב, אתה מקבל את היכולות הבאות:

אתה חסין לרעלים ומחלות, ולנזק רעל.

יש לך יתרון בגלגולי הצלה נגד פחד.
מאחר שהחרב הזו מוכוונת מאוד עבור אוחז שהוא אלוף מנטיה סדר טוב, מוזר קצת שיש לה תכונות שאינן שימושיות עבור אלופים – כי הם ממילא זוכים בהגנה מפני מחלות ומפני פחד, במסגרת מאפייני המקצוע שלהם.

The Necromancer

פונדקאי ותיק
אני לא יודע איך הדברים הוצגו בסדרת הספרים הזו, אבל באגדה נהוג לייחס לארתור את החרב קלארנט שהיא החרב באבן, משמשת כסמל סטאטוס וגם נקברה עימו, ואת החרב אקסקליבור או קאליבורם שהיא החרב שנתנה לו גבירת האגם, שמשמשת אותו בקרב, ושגם הוחזרה אל גבירת האגם לאחר מותו של ארתור. בנוסף, היו לו חנית בשם רונגונימיאד ופגיון בשם קארנמנאן – שהם כנראה לא קסומים בשום צורה אלא סתם מאיכות טובה ועם שמות מגניבים. בגדול לכלי נשק של אצולה אפשר ורצוי לתת שמות אפילו אם הם לא קסומים. 🙂

עכשיו לענייננו – החרב מגניבה מאוד, אם כי נשמע מוזר שצריך היה מלאכים ואלופים לצורך הבסת צבא של יסודני אדמה (שאינם ידועים כמרושעים, או כמתאספים בצבאות). מבחינה מכאנית, יש שתי בעיות שכדאי לחשוב עליהן.

לגלגל 2ק6 זה לא ממש שיפור ביחס ללגלגל 1ק12. אמנם הנזק הממוצע ותוחלת הנזק גדלים ב-1, אבל הנזק המקסימלי נשאר כשהיה ולמעשה יש פחות סיכויים לגלגל אותו כי התפלגות הנזק נעשית קרובה יותר לפעמונית.

מאחר שהחרב הזו מוכוונת מאוד עבור אוחז שהוא אלוף מנטיה סדר טוב, מוזר קצת שיש לה תכונות שאינן שימושיות עבור אלופים – כי הם ממילא זוכים בהגנה מפני מחלות ומפני פחד, במסגרת מאפייני המקצוע שלהם.
באגדה המקורית (השיר של רולנד) רולנד נלחם בסרקנים עם דוראנדאל, וביקע איתה סלעים במכה אחת. לא רציתי לשים גזע מרושע של סרקנים או להשתמש בשדים, אז יסודני אדמה א-לה elemental evil זרם לי.

החרב תפסיק לתת לך את הכוחות שלה אם אתה מבצע דברים שהם נגד העקרונות שלה. היא לא תפסיק לתת לך את הכוחות אם היא רבה איתך; כל עוד האלוף שלה עומד נגד הרשע, היא לא רוצה שהאלוף שלה ימות.

צודק; צריך לטפל ביכולות שלה. בעוד שרוב היכולות מתאימות לדמות סדר טוב אבל לא פלאדינית, אני צריך לתת עוד דברים אקטיביים. חשבתי על לתת למחזיק להטיל לחשים כמו גל הרס, כיור אבן, נשק קדוש או רעידת אדמה דרך החרב. אולי אפילו שכל פעם ששולפים את החרב, היא תחת ההשפעה של הלחש נשק קדוש?

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
(לא אקסקליבר! אקסקליבר היא החרב שארתור קיבל מגבירת האגם)
זה שונה בכל גרסה של הסיפור, כהערת אגב. בסיפורים המקוריים אין לחרב של ארתור סיפור רקע מיוחד (וקראו לה Caledfwlch).

בכללי, הייתי שמח לשמוע יותר על האישיות של החרב. מה בדיוק מעצבן בה? הייתי גם שמח באמת לביטוי מכאני לעובדה שלא כולם יכולים להחזיק בחרב הזו.

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
זה שונה בכל גרסה של הסיפור, כהערת אגב. בסיפורים המקוריים אין לחרב של ארתור סיפור רקע מיוחד (וקראו לה Caledfwlch).
טוב, זה בגלל שארתור עבר כמה וכמה פילטרים של retelling ואדפטציות, עד וכולל סר לנסלוט, הדמות שצרפתים הכניסו לסיפור למרות שהיא לא שם במקור...

The Necromancer

פונדקאי ותיק
אני רק אניח את זה כאן:
זה... הולך להיות חלק מהיכולות שלה.

בכללי, הייתי שמח לשמוע יותר על האישיות של החרב. מה בדיוק מעצבן בה? הייתי גם שמח באמת לביטוי מכאני לעובדה שלא כולם יכולים להחזיק בחרב הזו.
דמיין לך פלאדינית מבוגרת ומאוד קשוחה כמנטורית. הכוונה כמובן לפלאדינים סטייל מהדורה 1. היא תגער בך על מכות שפספסת או על התנהגויות לא ראויות כמו שתייה, קיום מערכות יחסים רומנטיות, החזקה של כמויות גדולות של זהב... היא לא תיקח ממך את הכוחות שלה בגלל זה, אבל היא בהחלט תפסיק לעבוד בשביל יצור שיעשה דברים מרושעים כמו לשעבד יצורים אחרים, לרצוח חפים מפשע או להרוס מקדשים לאלי הטוב.