• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

מהדורה 5 דרקונים בשמי צור - רשומות מבוכים ודרקונים 5

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
רקע:
ריצ'רד הוא מכר מילדות של אריק להב-דרקון, בנו האמצעי של מרקוס עוצר אוקסברי. לפני מספר שבועות אריק פרסם קריאה להרפתקנים וחוקרים שיצטרפו אליו למסע מחקר אל אזורי הספר. ריצ'רד מוביל עמו שני הרפתקנים שנענו לקריאה – סאי הנזיר, שמחפש אחרי עדויות להשפעה שטנית ביחד עם אחיו, והגמד ג'קסטון, כוהן נודד של שר האור, שראה חיזיון שעתידו ממתין לו במסע המחקר.

3 לואניר, 145 א"ק
לאחר מספר ימים של מסע לעבר אורל, ריצ'רד וחבר מרעיו נמצאים במרחק של יום וחצי מהעיר, כשהם שומעים צרחות סבל מהדרך לפניהם. הדמויות מחישות את צעדיהן, כשהנזיר סאי משתלב ביו העצים בעוד היתר מתקדמים על אם הדרך – אחרי עיקול ביער הם מגלים שלושה קובולדים בוזזים זוג גופות של בני-אנוש, בעוד גובלין גדול עומד מעל אישה מדממת וצועק עליה בגובלינית "היכן טמון האוצר? גלי או שתמותי".

בעוד הם מתקרבים לתקוף נשמעת צעקה מהעצים שבעבר השני ודמות קטנה מגיחה ושואגת "חורשי רוע, ידעתי שאמצא אתכם כאן, היכונו לזעמו של הארמידלו האדום", בעוד סמל בוהק מופיע בשמיים.
סאי מגיח מהעצים ומפתיע את הקובולדים שעסוקים בבזיזה. הוא נע במהירות, משסף אחד מהם עם הסאי שלו ואת השני הוא מהמם באמצעות אגרוף עוצמתי.

הגובלין והקובולד שנותרו מנסים להתגונן, אך הארמידלו האדום משתמש בלחש בכדי לתקוף את הגובלין, שמתמוטט תחת האנרגיה הקסומה בעוד סאי מתקדם במהירות ומחסל את הקובולד האחרון שנותר עומד. ריצ'רד וג'קסטון מתקדמים לשדה הקרב, בכדי לגלות שלא נותרו עוד תפלצים.
ג'קסטון בוחן את הבחורה הפצועה - היא נראית כבת עשרים לבושה בבגדים נאים, ועל צווארה סמל קדוש של שר האור. גם הארמידלו האדום מתקדם לעבר הבחורה, מנסה להציע לה סיוע – אך היא מטושטשת מכדי לענות. ג'קסטון שואל את נמיית הים לשמו, והארמידלו עונה "אני הוא פחדו של כל נבל, אימתו של כל רשע – מסייע לצדק כנגד הרוע".

הבחורה מתעוררת לאחר שג'קסטון מסיים את טיפולו המסור, ומציגה את עצמה כרומי אלטהרט, מתלמדת של שר האור. היא מבקשת מהדמויות למצוא את אריק להב-דרקון שנחטף על-ידי קבוצת גובלינים וקובולדים שבראשה ניצב קוסם בגלימה חומה לא מזוהה. הדמויות מגלות על גופתו של הגובלין תליון גס עליו סמל – ריצ'רד מזהה אותו כשייך לשבט דמוי אנוש מפלצתיים בשם דם הקדמונים. הם מחליטים לצאת ליער למרדף בעוד רומי תתקדם לאורל, לקרוא למשמר של הרוזן,

כשהם מתקדמים ביער הם רואים שלושה בני אנוש מסתתרים בין העצים, מנהיגם מארק מסביר שהם צדו ביער, כשקבוצת גובלינים עברה בקרבתם - הקבוצה כללה גמד אחד לפחות וגם קוסם בגלימה חומה – שיתכן שגם הוא היה גמד. ריצ'רד מנסה לשכנע אותם להצטרף אליהם למסע ההצלה, אך מארק מסרב בנימוס ומודה לו על טוב ליבו. הוא כן נעתר לבקשה של ריצ'רד ששלושת הציידים ינסו למצוא את רומי וללוות אותה בדרכה.

לאחר כחצי שעה הם מגיעים למחנה הקובולדים והגובלינים, שנראה שהוא בתהליכי פירוק. הקובולדים לא שמים לב לדמויות, שמתקיפות בהפתעה - שמתבזבזת למעט מטח קסום מריצ'רד שפוצע אחד מהקובולדים. הקובולדים נעים במבנה התקפי ומפעילים אזעקה – קולו של המפקד שלהם נשמע מהאוהל, מורה להם להשמיד את הפולשים בשמו של דרייגדוראך. אך התקפת הנגד של הקובולדים לא יעילה בעליל, למעט אבן שפוגעת במצחו של סאי. סאי מגיב בתנועה מהירה ומחסל את הקובלד בעוד קליע מרובה הקשת של הארמידלו משפד קובולד נוסף. ג'קסטון מסתער באיטיות קדימה ומגיע לטווח הטלת גרזן יד, משפד קובולד שלישי.
שני הקובולדים שנותרו מתמקדים בסאי ובשתי אבחות חרב מהירות פוצעות ומעלפות אותו. בתקיפת הנגד הדמויות מחסלות קובולד נוסף. ג'קסטון מפיל גובלין שהגיח מאחד האוהלים, ובידו האחרת מרפא את סאי. מהאוהל הנותר מגיחים עוד גובלין והובגובלין, ששניהם תוקפים את ג'קסטון, ששורד את המתקפה, בעוד הקובולד משסף את סאי שוב.
הארמידלו האדום מקלל את ההובגובלין, מה שגורם לו לטשטוש בקרב. ריצ'רד מרדים את ההובגובלין באמצעות קסם, ואז הארמידלו האדום מחסל אותו סופית.

בתוך אחד האוהלים ריצ'רד מגלה גליל חתום עם מכתב, הסמל על הגליל שייך לברית הצללים – אגודת נבלים מוכרת ברחבי צור. המכתב מכיל את הכתוב:
קרונוס היקר,
זמן רב עבר מאז נפגשנו, הפגישות העסקיות שלי התקיימו כמתוכנן.
אני בטוחה שהמפגש שלך עם השותף שלנו עבר בהצלחה וללא קשיים. אני מכינה את החברים שלנו לצאת צפונה, ואני מצפה שתתכונן לפגישה עמם.
אני אצטרף אלייך לאחר שהחברים יחזרו מהמסע עייפים ועם הפתיון – אז נהיה חופשיים להשלים את העסקה שלנו בשלווה.
מריאנה.

העקבות במחנה מעידות שהגובלינים ושלושה יצורים אנושיים התקדמו למערה בגבעה. בנוסף יש במחנה עקבות של שני סוסים לכיוון אורל.
בכניסה למערה, הם מזהים גופת קובולד על הרצפה - כשג'קסטון מתקרב אליה הוא רואה שהקובולד נאכל בידי הזאבים – ושזוג זאבים מתבוננים בו מאחת המערות! בקרב קצר הדמויות מבריחות את הזאבים לאחור, והדרך אל מעמקי המנהרה פנויה.

על גופת הקובולד הם מוצאים שרטוט גס של המערה, וחץ שמוביל אל מיקום שעליו כתוב בגובלינית "בית", ולידו סמל של שבט דם הקדמונים. בסמוך לחץ רשום "העולם שמתחת". בנוסף יש עוד סימון של מלכודת / קריסטלים.

לאחר מספר עשרות מטרים, הם מגיעים לחדר חצוב, אך שהיציאה ממנו חסומה במפולת סלעים. ג'קסטון משתמש בכישוריו ומזהה שהמפולת היא מעשה יזום, וחוסמת את המעבר בצורה הרמטית כמעט. ידרשו יומיים-שלושה של עבודה בכדי לפנות את הדרך. במקביל, ריצ'רד וסאי שמים לב שבכתלי החדר יש שלושה עורקים פועמים באור קלוש – שניים באור ירקרק והשלישי באור סגלגל. כשריצ'רד מתקרב לאור ירקרק בניסיון לחקור, העורק מחליף את הצבע לסגלגל, ופרץ מחשמל פוגע בריצ'רד.
בשיתוף פעולה עם ג'קסטון הם מנסים לפצח את התעלומה בשני העורקים האחרים, אך למרות הסיוע ההדדי, כשסאי מנסה להבין מהו מקור האור הסגלגל, כל העורקים מחליפים את צבעם לירוק – בעוד קירות החדר מתחילים לרעוד, והתקרה מתחילה ליפול על ראשם! הם מצליחים לצאת מהמקום ברגע האחרון, כשהחדר נחסם לחלוטין – ומונע מהם לרדוף אחרי החוטפים של אריק להב-דרקון דרך העולם שמתחת.

דרגה 2

-------------
אני אעדכן את תיאור הדמויות בהמשך.
ההרפתקה היא שלי, וזה פלייטסט להרפתקה עתידית שתצא לאור בשאיפה ביחד עם מו"ד 5 בעברית, במהרה בימינו אנו.
ולמי שמעוניין, הנה רשומות מהמערכה האגדית שלי של מבוכים ודרקונים 4, שנמשכה משהו כמו שלוש שנים - https://www.pundak.co.il/forums/threads/24146
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
3 לואניר, 145 א"ק
רומי אלטהרט מתקדמת פצועה בדרך לאורל, כשהיא פוגשת ננס צעיר לבוש בגלימה של קוסם שמש. הננס מציג את עצמו כסילאס אנדרהיל, קוסם שמש מתלמד. הוא מבחין בפצעיה ומציע את עזרתו והגנתו בדרך לאורל.
לאחר שהם סיימו לחקור את המערה, ההרפתקנים מחליטים לעקוב אחר עקבות הסוסים, שמובילות אותם לדרך אל אורל, עד שהעקבות נאבדות עקב התנועה הרבה שעוברת על הדרך. לקראת ערב הם מגיעים לפונדק השיכר המוזהב, שם הם פוגשים את רומי אלטהרט ביחד עם סילאס. בפונדק יש גם קבוצת אנשי משמר הרוזן, שמפקדם הוא הסמל רוי. כשהם נכנסים לפונדק הסמל כבר משוחח עם רומי, כשהדמויות מצטרפות לשיחה וארמידלו מספר לו על הארועים שהם עברו. רוי נרעש מהחטיפה ונוכחות קובולדים וגובלינים באזור, ומבקש מהדמויות להגיע לאורל ביחד עמו בכדי לשכנע את המשמר לשלוח משלחת להצלת את אריק להב דרקון.

4 לואניר, 145 א"ק.
דפיקות נשמעות על הדלת בחדריהם של הגיבורים בשעת בוקר מוקדמת כשרוי קורא להם לצאת בדרך ביחד עם המשמר. לאחר כשעה סילאש יוצא מחדרו, מאושש ומאורגן, בעוד סאי סיים את תרגילי הבוקר שלו, לאחר שמדיטציה קצרה הספיקה לו בלילה.
בדרך לאורל אחד השומרים מתחקר את סאי בנוגע לנשק המוזר שלו, והמסע עובר בדריכות אך ללא הפרעות. בצהריי היום הם מגיעים לאורל, ואחד השומרים מוביל אותם לרובע הכסף, המרכז המסחרי וההרפתקני של העיר. רומי מציע לג'קסטון להצטרף אליה יותר מאוחר במקדש שר האור במצודת הרוזן, למפגש עם הכוהנת ארין.
החבורה מתפזרת לאיסוף מידע ולמנוחה ברחבי העיירה. סילאש עושה את דרכו לעבר מוקד הלימוד בעיירה – מקדשו של שומרון, מגדל אבן מרשים. הוא מתחבב על אחד מהמתלמדים במקדש, ולמרות שהוא טובע במידע לא רלוונטי, הוא מגלה שמשמר העיר מתארגן למבצע כנגד גובלינים, ושהרוזן זימן מועצה למחרת שבו גם תשתתף נביאת הדרקון סיאנה - המתלמד לוחש לסילאש שהוא בטוח שהיא נביאת שקר שמנסה לגזול את כספי הרוזן.

סאי והארמידלו האדום מסתובבים בפונדקים, כשבאחד מהם סאי מוצא את הנבל האלפי, לאי, בו הוא התאמן רבות בריוונווד. הם פותחים בהופעה מאולתרת בפונדק, ומהשמועות סאי מבין שאם ברצונם לצאת להרי הקופרסיאן עליהם להזהר מהסכנות הרבות האורבות בהרים, כשהמקומות הבטוחים הם מאחזי המשמר שלאורך דרך הדמים.
ג'קסטון מגיע למקדש שר האור, שם הוא נפגש עם ארין ומוכיח את עצמו על-ידי ציטוט כתבי קודש. ארין משתכנעת מאמונותו של הגמד העיקש ומספרת לו על כך שהרוזן זימן את המועצה למחרת, וכמובן שהדמויות יהיו עדים מרכזיים. היא גם חושפת שהרוזן כבר ידע על החטיפה לפני הגעת הדמויות, בזכות גששים של הסוחר ולאד – הדבר נשמע לארין מוזר, כיצד הגששים שמעו בפונדק על החטיפה, אך היא לא גילתה שום דבר מחשיד – ייתכן שהם התקדמו מהר יותר על גבי סוס.
ג'קסטון שואל מי עוד ישתתף במועצה, ארין עונה שבנוסף לחברים הקבועים, יהיו גם הסוחר ולאד, הגיבורים וסיאנה נביאת הדרקון – היא טוענת שהיא קיבלה חזיון הנוגע לחטיפה.

סילאס מסיים את עיסוקיו במקדש, ויוצא לברר מידע נוסף על שבט דם הקדמונים - הוא פוגש מספר הרפתקנים שמוסרים לו שבעבר היה מדובר באוסף גובלינים פרוע, אך לאחרונה נראה שמישהו השתלט על שבט דם הקדמונים. הוא גם מגלה שמועה שהנוכלת "מסכה" מחפשת מישהו שישיג עבורה חפץ שנגנב ונמצא אצל דם הקדמונים.
במפגש עמה, היא מספרת שהשבט מובל על-ידי קוסם גמד בשם דרייגדוראך, שלא שילם על מגילה קסומה – והיא רוצה שסילאס יחזיר את המגילה או את הכסף. סילאס מסכים, והמסכה מוסרת לו קמע עם הסמל שלה ואומרת שעליו להגיע למכרה של אומרק, ושהגמד יוכל להדריך אותו לעבר המאחז שלהם.
בפונדק, סאי, ג'קסטון וארמדילו נהנים מארוחת הערב, כשניגש אליהם בחור מגודל וקירח המציג את עצמו בתור וינסנט ה"ינשוף". הוא מציע להם מידע על שבט דם הקדמונים, תמורת זהב או טובות. החבורה מסרבת, נראה שוינסנט לא נעלב. לפני שהוא עוזב הוא מזהיר אותם מפני הסוחר ולאד, שהוא טיפוס ערמומי הדואג רק לעצמו. סאי מאמין לדבריו של וינסנט אך גם מבחין מטון דיבורו וצורת עמידתו שלוינסנט יש טינה אישית לולאד.

5 לואניר, 145 א"ק.
בבוקר החבורה יוצאת למצודת הרוזן, הנמצאת על תל המשקיף על אורל. למצודה חומות אבן גבוהות, ובשער ממתין להם הסמל רוי שמוביל אותם למאחז הראשי, שם בקומה העליונה נמצא קן המצודה – חדר הישיבות וקבלת הפנים של הרוזן, המתצפת על העמק. בחדר יש כבר כעשרה אנשים הממתינים לתחילת המועצה, כולל הרוזן, בנו, מפקד המשמר ועוד. אחת מהנוכחים היא אישה צעירה עם שער בצבע אדום, שמטיפה במרץ על הנבואה שהדרקונים חשפו בפניה – על כך שדרקון נשא ביצה עדינה מדרום לאורל, ומנפץ אותה באזורי הספר לעיר, ואז ענן אפל מכסה את אורל. ג'קסטון מתעצבן מדברי הכזב שלה ומתעמת עמה, תוך כדי ציטוט מדברי הקודש. למרות שסיאנה מנסה להשיב, ג'קסטון עונה לכל טענה עד שלבסוף סיאנה, רועדת מזעם, פונה בהחלטיות ועוזבת לעברו השני של קן המצודה.
בזמן זה המועצה מתחילה, כשהרוזן מציג את המצב ואת חטיפתו של אריק. בנו הצעיר, סגן רוב מהמשמר, מספר על החקירה שאנשיו ערכו למספר גובלינים משבט דם הקדמונים שרוב שבה. לדברי הגובלינים, השבט נמצא מצפון לאורל, והם מסרו לרוב את המיקום. כוהן שומרון מוסר שהוא ניסה לפנות לאל, אך לא קיבל ממנו מענה.
סאי קולט להיכן הרוח נושבת, ולאחר שהוא מסיים לדווח על המרדף של החבורה בעקבות הקוסם המסתורי ושבט דם הקדמונים, הוא מציע שאכן כדאי שמשמר הרוזן יצא צפונה, בעוד ההרפתקנים יצאו מזרחה, לעבר מאחז דם הקדמונים.
בזמן שסאי מדבר, רוב נראה מתוח, אך כשהוא שומע את הצעתו של סאי חיוך נראה על-פניו. הוא מדבר לאחר מכן, ולאחר שהוא מעליב מהדמויות וקורא להם תככנים ושקרנים- הוא יודע שסילאס אנדרהיל ביקר אצל הנוכלת "המסכה" וטוען שזה מעיד על אופיים הנלוז של הדמויות. והקשר של המסכה, הוא ממליץ לאביו לקבל את התוכנית. הרוזן מסכים לכך, והמועצה ננעלת.
ההרפתקנים מתארגנים לצאת מאורל לכיוון הרי הקופרסיאן, שהמסע צפוי להיארך כשלושה-ארבעה ימים. ארין ורומי מברכים אותם לשלום, רומי נותנת להם תליון בצורה אריה, ואומרת שהם הוכיחו את עצמם ראויים – התליון מקושר לתליון דומה שיש לאריק, ויאפשר להם למצוא אותו אם הם בקרבת מקום. סילאס מזהה שלתליון יש קסם חלש.

8 לואניר, 145 א"ק.
בלילה ג'קסטון שומע מספר אריות משחרים לטרף, וכשהוא רואה בחשכה הוא מזהה שלושה-ארבעה מהם. הוא מעיר את יתר הדמויות, שמחליטים להבריח את האריות – סילאס וארמידלו האדום מתווכחים בניהם מה יפחיד יותר את האריות, קסם או הארמידלו האדום. לבסוף הארמידלו האדום מדבר בשפת החיות ומשכנע את האריות לעזוב אותם לנפשם.

9 לואניר, 145 א"ק
המכרה של אומרק מתגלה כפיר באדמה, ובכניסה אליו אומרק משחק בקלפים עם שני אורקים – הוא פונה אליהם ומזהיר שאין לו זמן או סבלנות להרפתקנים בטלנים שרק רוצים להרוג דרקונים ואינם מביאים תועלת, רק צרות. רק לאחר שסילאס מראה את סמלה של המסכה, אומרק מסכים להקשיב להם, ואז הוא מזמן את וינאש, אחד הגובלינים שעובד אצלו במכרה ושהיה פעם חבר בשבט דם הקדמונים.
וינאש מספר בגובלינית על גמד שהגיע לשבט, והשתלט עליו לאחר שהוא הרג את השאמאן. וינאש יכול להוביל אותם, בתמורה למטבע כסף. החבורה לא סומכת על הגובלין, אך בסופו של יום כשהם לא מוצאים את דרכם בהרים, הם חוזרים לאומרק ולגובלין וינאש, ומסכימים לשכור אותו תמורת תשלום זעום, בכדי שיוביל אותם לשבט דם הקדמונים.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
10 לואניר, 145 א"ק
וינאש הגובלין מעיר את החבורה בבוקר בנהמות ושאלות לגבי מטבע הכסף שהם חייבים לו, בטענות שונות סילאש מצליח לשכנע אותו לדחות את התשלום עד שהם מגיעים למאחז.
הם יוצאים לדרך בהובלתו של וינאש וגובלין נוסף, שמתלחששים אחד עם השני על זה שההרפתקנים הולכים למות, וכדאי לקחת את מטבע הכסף לפני שהם נכנסים למאחז.

לקראת אחר הצהרים המאוחרות, שעתיים לשקיעה, הם מגיעים למעבר צר שמעבר לו טוענים הגובלינים שנמצא המאחז. ג'קסטון לא מרגיש את אריק להב-דרקון באמצעות התליון שנתנה לו רומי. לעומת זאת, סילאש מזהה עקבות רבות של גובלינים וקובולדים בכניסה – וואדי צר המוביל פנימה אל המאחז.
הם מחליטים להתפצל, כשרין, סאי, והארמידלו האדום מתקדמים בהתגנבות לפני סילאש וג'קסטון. מספר דקות לאחר שהם נכנסים לוואדי השלישייה מזהה עמדת משמר עם קובולדים על צלע הגבעה.

רין וסאי ממשיכים להתגנב קדימה, בעוד סאי פותח בהסתערות לעבר העבר, שם יש כחצי תריסר גובלינים וקובולדים, וגם יצור אימים – נות'יק. הוא מדלג בין הסלעים ומצליח להגיע לעמדת המשמר ולחסל את אחד הגובלינים, בעוד הקשתים מחטיאים אותו. רין נמצא רק צעד אחד מאחוריו והורג את הגובלין השני. הנות'יק נכנס להתקף זעם, ולמרות שהוא כבול בשלשלאות לעמדה, הוא מצליח לתמרן ולתקוף כשמבטו המרקיב מערער את סאי, שמרגיש חלש ונופל לאדמה.
הארמדילו תוקף את הנות'יק עם כוחות הטרובודור שלו, אך הוא לא מצליח לפצח את נפתולי מוחו המוזר. רין אץ לסייע לאחיו, נעמד מעליו בעוד הוא משסף קובולד נוסף. הוא פוצע בשתי מכות מהירות את הנות'יק ומצליח להתנגד למבט הטומאה שלו. ג'קסטון וסילאש מגיעים לבסוף אל הקרב, ולמרות שהנות'יק נלחם בגבורה הוא לא מצליח לשרוד את המתקפה המשולבת שלהם.

לאחר מספר דקות נוספות הם מגיעים לעמק ירוק – ברובו יש צמחיה פראית, ובקצה הרחוק שלו מצוי אגם קטן עם מפל. יש דרך עפר בעמק, שמתפצלת לשניים – שביל אחד ממשיך לעבר האגם, והשביל האחר עולה בצלע ההר. הם מחליטים להתקדם לאגם, ובקצה השביל, מאחורי המפל, יש מערה חשוכה.

הם נכנסים בחשאיות לתוך המערה, שוב הם מתפצלים. מטרים ספורים מפתח המערה הם שומעים קולות בגובלינית – רין וסאי מסתערים קדימה, נתקלים בווארג שעומד על המשמר ובפנים יש עוד מספר גובלינים. בכוחות משותפים רין וסאי מביסים את הוורג על-ידי חבטות בידיים חשופות עד שהווארג נופח את נשמתו.
מעבר לווארג ממתינים שני גובלינים וזוג הובגובלינים. רין תוקף את ההובגובלין המשוריין, ולאחר שתי אבחות מדוייקות הוא הורג אותו למרות השריון והמגן של הפרא. שני גובלינים נערכים להדוף את החבורה, פוצעים את רין ואת הארמידלו, בעוד ההובגובלין מחטיא את סאי. מתקפת הנגד של סאי מחסלת את ההובגובלין, בשלב זה שני הגובלינים מנסים להימלט, בעוד הארמידלו משסף את גרונו של אחד מהם וסילאש משתמש ביהלום נוצץ שממנו מגיח קרן בוהקת ששורפת בחיים את הגובלין השני.

הקרב נגמר אך הם שומעים צעקות בגובלינית ממעמקי המערה - נראה שהיצורים מתכוננים להגן על עצמם מהפולשים. החבורה ממשיכה להתקדם במערה, כשג'קסטון מזהה מעבר צר שמתפצל מקיר המערה. סאי מחליט לחקור את המעבר, בתקווה שהוא יחשוף מחילה שתאפשר להם לאגף את הגובלינים – אך כשהוא מגיח מהצד השני של המעבר, הוא מתגלה, מוצא מולו חצי תריסר גובלינים, מובלים ביחד הובגובלין גדול במיוחד, האחוז בחרב אדירה, ששואג בזעם "אלף! חסלו אותו!"

הדמויות שומעות את הצעקה בגובלינית ומסתערים קדימה, מוצאים את עצמם מהעבר השני של נהר תת קרקעי שמפריד בינם לבין הגובלינים וסאי. ההתקפה הראשונית שלהם לא נוחלת הצלחה למעט סילאש שפוצע את אחד ההובגובלינים. סאי נלחם במעבר הצר מול אחד מההובגובלינים, בעוד מטח חצים מהגובלינים פוצע את רין.
בעוד הקרב נוטה לרעתם, רין מתמקד בכוח הצ'י הפנימי שלו וחוצה את הנהר בקפיצה אדירה, מתמודד פנים אל פנים מול מפקד הגובלינים. למרות שהוא אינו חמוש בנשק, האגרופים שלו מדוייקים ופוגעים, וכנראה גם מסיחים את דעתו של ההוגובלין שמניף את חרבו האדירה במהירות אך בגסות ומחטיא את ראשו של האלף המעצבן. הארמידלו משתמש בשירתו בכדי להפנט את אחד מהגובלינים, ולזרוע בו אימה – הגובלין בורח בזעקות. ג'קסטון מצליח לחצות את הנהר, ונעמד לצידו של רין מול מפקד הגובלינים, מטיח בו את פטיש הקרב שלו. ההובגובלין שבמעבר נעמד לצדו של המפקד, אך ההתקפות שלהם לא מצליחות לפצח את ההגנות של רין וג'קסטון. במקביל, בקרב אחד על אחד בין הגובלין לבין הארמידלו, הגובלין מגיח עם ידו על העליונה.

סאי מצטרף ומאגף את ההובגובלינים מאחור, וביחד עם רין וג'קסטון שניהם מוצאים את מותם.
ג'קסטון שודד את שריון הלוחות מגופתו של ההובגובלין, בעוד יתר החבורה מוצאת שק מלא בזהב על גופתו. סילאש מזהה שהכפפות שהוא לבש הן קסומות, ולאחר מנוחה קצרה הוא מזהה אותן ככפפות של כוח עוג.
מהחדר יש שתי יציאות, דרך אחת מובילה יותר עמוק אל תוך המאחז והדרך השנייה נמצאת באותו האזור. סאי ורין חוקרים את המערות, שהן מגורי הגובלינים, עד שהם מגיעים לחדר בו מדורה דולקת, ועשן ממלא את החדר. הם קוראים ליתר החבורה בעוד הם מתכוננים להמשיך ולחקור.

----
דרגה 3
וכן, המכאניקה זורמת.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
התעכבתי עם הפרסום, אבל זה מגיע לבסוף :)

10 לואניר 146 א"ק

מאחז דם הקדמונים, מעוז הגובלינים

הם נכנסים לחדר ומתוך אש המדורה המכושפת מופיעה דמות של גובלין מבוגר הפונה לדמויות "האם באתם להרוג את דרייגדוראך, הגמד המעוות, או שאתם קוראים תיגר על עוצמת הגובלינים"?
הם עונים שמטרתם לחסל את דרייגדוראך, והגובלין מתרצה ומברך אותם. הוא מספר להם על דרייגדוראך, שמתגורר בחלק התחתון של המאחז. הוא גם מוסר להם מידע על הקובולדים, וחושף שהמעבר אל החלק התחתון של המאחז ואל דרייגדוראך נמצא באזור שלהם.
לאחר שסילאש מתעקש הגובלין גם חושף שיש מספר שכירי חרב שמשרתים את דרייגדוראך. אלפים וגמדים נוספים למטה ביחד עמו והאחרים נמצאים במעונות בחלק העליון של המאחז.

הם יוצאים משם ומגיעים לפצול בדרך, בחדר מרכזי שמשמש לכינוס וקירותיו מעוטרים בדמותו של דרייגדוראך, כשבאחד הציורים מאחורי ניצב בדממה דרקון. הם מחליטים לעלות למעלה, ולאחר מספר דקות מריחים צחנה של חיות – סאי ורין שומעים קולות של זאבים מקדימה. הם נכנסים בדממה לאולם גדול, רצפתו מכוסה בקש וגוש בשר מרקיב באחת הפינות. בתוך מרפסת קטנה בקיר המערבי הם מזהים דמות קטנה.

סילאש פונה אליה בברכה, אך היא מגיבה בגסות ומבקשת מהם לעזוב את המקום. ג'קסטון מזהה שמדובר בקול של גמד, ופונה אליו – הגמד מזדהה כרורקס, שהשאמאן סיפר עליו. ריצ'רד מנסה לדובב אותו, אך רורקס לא נענה, רק רוטן בזעם שיעזבו אותו וילכו משם. כאשר ריצ'רד מחליט להתקרב אליו, רורקס נסוג פנימה ושואג – הוא נענה בשאגה, כשזוג אריות מגיח מהמערה – מסתער לעבר הדמויות. סאי נע לעבר האריה ופוצע אותו, אך הוא נפגע בעצמו.
באותו הזמן שלושה זאבים מגיחים מהזאב ותוקפים מאחור, פוצעים את סילאש, ג'קסטון ואת הארמידלו. ג'קסטון שותה שיקוי שמאושש אותו, בעוד סילאש נסוג אחורנית ובמקביל שורף למוות את האריה. הארמידלו מזמן להבה קסומה כאשלייה בנסיון להרתיע את הזאבים. ריצ'רד מתקדם ומזמן מחזה מרתיע, שגורם לאחד מהזאבים לברוח ולארמידלו להרתע אחרונית ולמלמל "לא, אל תתקרב!". רין מטפס למערה לעזור לסאי להיפטר מהדרקון הנותר. בעוד יתר הדמויות נפטרות מהזאב האחרון. רורקס מתחנן לחייו ונותן להם את הזהב שיש לו, והחבורה מחליטה לחוס עליו.
בתום הקרב הם נחים במאורה של רורקס, עייפים מהקרבות הם מחליטים לקחת את הסיכון ולישון במערה בחלק העליון של האולם. הם מסתירים את הקרב על-ידי סילוק הגופות וניקוי הדם ורין עומד על המשמר.

כשעה וחצי לאחר מכן, רין שומע קולות וצעדים שחוצים את האולם וממשיכים מעלה – שם הם מדברים עם מישהו. אחרי רבע שעה הם יורדים למטה וקול של קובולד קורא לרורקס. רין מאיים עליו ורורקס מדבר עם הקובולדים שאומרים לו להיזהר מפולשים, ושדרייגדוראך פקד עליהם לחסל אותם. הם גם הודיעו לנולים למעלה, ומזהירים את רורקס שלא יירד למטה, כי הם יהרגו כל מי שמתקרב.
יתר הזמן עובר בשלווה וכשהם רעננים הם ממשיכים למעלה. לאחר מספר עשרות מטרים הם רואים דלת עץ רחבה באחד מקירות המסדרון – רין נוקש על הדלת, ובחור מבוגר ומכופף פותח את הדלת "שלום שלום, אדונים צעירים, דרייגדוראך שלח אותכם?" הם מדברים איתו, והוא נותן להם תמיסה מוזר במחשבה שהם משרתיו של דרייגדוראך ושתי מבחנות לסילאש שביקש שיקוי ריפוי, אבל מזהיר שהם עדיין לא מוכנים.

המסדרון ממשיכים עוד מרחק קצר, כשאור השמש מתחיל להאיר את המנהרה, הם מגיעים לחלל מרווח עם סלעים מפוזרים בו יש ארבעה גנולים העומדים על המשמר. הם תוקפים אותם בהפתעה ומביסים אותם, למרות הנביחות והצעקות של הגנולים הבטוחים בעצמם. הארמידלו מאיים על הגנול שנותר באמצעות לחשיו, והוא מזועזע – הגנולים משרתים את דרייגדוראך כציידים וכזקיפים. כעת הם שומרים על שני ננסים שנמצאים בחדר בקרבת מקום.
הם מתקדמים לעבר החדר שבו הגנול סיפר שהם מחזיקים את הננסים, שומעים מבפנים קולות נקירה מוזר – בפנים הם רואים ננס אחד ישן, בעוד ננס שני עומד בטרנס מול עגלה שעליהם מתקן מוזר שבראשו מכוש מפלדה המכה באדמה. רין מעלף את הננס שבטראנס ואז הם מתחקרים את שניהם – הם מציגים את עצמם כטרון וגיליאן, שוליות בגילדת הטכנומאגים שדרייגדוראך פיתה אותם להגיע לכאן. הם שבויים שלו כעת, אך לא נראה שהם ממהרים לעזוב את המקום, עוזבים אותם במנוחה רוב הזמן ומספקים להם מזון ושתיה, כמו גם ציוד לניסויים שלהם. טרון מעניק לדמויות קריסטל כחול, שלטענתו יאפשר להם להגיע לדרייגדוראך.

ההרפתקנים יורדים חזרה למטה, ומגיעים למסדרון המוגן של הקובולדים – הם חודרים פנימה, כשהם נתקלים בהתנגדות עזה, למרות שהם מתחמקים ממלכודת להבים, הארמידלו סופג מטח חצים מחרכים חבויים. רין וסאי מתקדמים, מדלגים מעל מלכודת נוספת, אך אז מגיעים לפסל מכאני שנמצא בעיקול במסדרון שחובט ברין עם אלת מתכת כבדה ומעלף אותו. הארמידלו מצליח להגיע לבסוף, מרפא את רין בעוד ריצ'רד מנטרל את הפסל המכאני. הם עושים זאת תחת אש, כשמספר קובולדים קשתים, בהנהגת כושף יורים עליהם חצים ומעשי אש.
רין שהבריא מנסה לדלג מעל בור באדמה שחוסם את הדררך לקובולדים, אך נופל נפימה. סאי מצליח לעבור בקושי רב, בעוד יתר ההרפתקנים יורים ממרחק, בקרב פנים אל פנים שמתחיל לקובולדים אין סיכוי רב, למרות לחש קרני האש שהכושף מטיל על החבורה. לבסוף, הדרך אל החלק התחתון של המאחז פנויה.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
תודה, יש עוד סשן (ששיחקנו היום למען האמת) שבו הם מתמודדים עם דרייגדוראך, כמו שכתבתי בעץ שלו - היה קרב מספק ביותר.
באופן כללי, זה יצא אחד מהמבוכים היותר ארוכים שיצא לי להריץ לאחרונה - אמנם הוא רק חמש-עשרה אזורים בערך, אבל כל אזור כמעט הוא עם אינטראקציה.
----------
מאחז דם הקדמונים, לב המאחז
לאחר שהם מתאוששים מהקרב, הם חוקרים את חדר המשמר של הקובולדים - ג'קסטון מזהה שהפטריות הזוהרות באור נוגה הן למעשה רכיב לרעל, ושוות את משקלן בזהב. הם אוספים את הפטריות וממשיכים הלאה, מגיעים לאולם המרכזי של הקובולדים.
אולם המגורים של הקובולדים נטוש, נראה שהם נעלמו. במרכזו יש מעגל קסום מסביב לבור ברצפה. סילאש מתקרב למעגל ואז הוא ניצת בעוד קול גמדי מהדהד "נתיניי, אל תתקרבו יותר פן תגלו את זעמי". הוא מזהה שבאחת מרבעי המעגל יש יד גמדית, המושטת החוצה, בגדול המתאים לכדור הקריסטל ששני הננסים נתנו להם. בשלושת הרבעים האחרים יש שלישיית סמלים – חרב על רקע שמש, סימלו של האל חיראוס; גולגלות שמאחד מארובות העין מגיחה תולעת, סמלו של ליפודל; וסמל של בית גמדי עתיק, ג'קסטון לא בטוח איזה.
הם מחליטים להמשיך לחקור את החדר, כשבאחד הקירות נמצא כוך עם כס מלכות בעל מושב מנותץ. בחיפוש מאחורי הכס סילאש מגלה מספר נרות כבויים, ומנחה לאלים ומתחת יש מסתור ובו קריסטל המזכיר את זה שהננסים נתנו להם, אך מזוייף. בנוסף יש במסתור מפה גסה, המכילה את האולם בו הם נמצאים, מעבר המוביל למטה ואז מסתלסל, מעל זה מאויירת רוח. בהמשך זה מתפצל לשניים, אזור אחד עם סמל של ברק, והשני עם סמל של דרקון.

סילאש חוזר למעגל, ומניח את הקריסטל המזויף בידו של הקוסם, ונראה שהיא מתעוררת לחיים כשקרן מגיחה מתוך הכדור – אך הקריסטל המזויף מפריע להרמוניה של המעגל, ואחד מהניצוצות הקסומים כמעט פוגע בסילאש שמזנק הצידה. סאי מכוון את הקרן שיוצאת לסמלו של האל חיראוס, אך האדמה רועדת וברק מגיח מהמעגל ופוגע בכולם, בעוד הקריסטל המזויף מתנפץ.
סילאש שם את הקריסטל המקורי, וכעת לאחר שהם למדו את הלקח, סאי נשאר לבדו בעת שהוא מכוון שוב את הקרן, הפעם לעבר סמל הבית הגמדי – הערפל מעל הבור נעלם וגרם מדרגות מופיע, מוליך מטה.

סאי הולך ראשון, ואחריו יתר הדמויות, כשהם שומעים מלמולים וקינה מגיעים מלמטה עד שהם מגיעים לפיצול במבוך, כשסאי רואה את הרגל של מה שנראה כרוח רפאים נעלמת באחת מהקירות של המבוך. סאי מתקדם ראשון, חודר פנימה אל תוך המבוך, כשאחריו הארמדילו וג'קסון. הרוח מופיעה מהקיר ומנסה לתקוף את ג'קסטון שמתחמק ותוקף בחזרה, אך פטיש הקרב שלו לא מצליח לפגוע בכל העוצמה. סילאש נשאר מחוץ למבוך, והוא היחידי שרואה את רוח הרפאים, מטיל עליה חזיז מכשפה.
סאי ממשיך לחקור את המבוך, ונתקל ברוח הרפאים מעבר לפינה – הוא תוקף אותה בחרב ואגרופים. ג'קסטון והארמידלו מצטרפים מהעבר השני, ולמרות שהם פוגעים, זה עדיין לא גורם לנזק רב. בתורה רוח הרפאים מקוננת בקול זוועה, שגורם לסילאש לרוץ בפחד, והוא גם מרגיש כיצד הוא מזדקן עקב הייגון. סאי ממשיך להתקדם במבוך כשהוא מגיע לחדר בינוני, בקצה אחד יש את הרוח ובקצה השני יש יציאה מהמבוך. ג'קסטון והארמידלו רצים אחרי סאי, בעוד סילאש מתקדם באיטיות ובפחד אל תוך המבוך. ג'קסטון מגיע לרוח, ומכה באותה בפעם האחרונה, והיא מתפוגגת אל תוך האוויר בצרחה אחרונה, בעוד הצינה נעלמת.

הם מגיעים לפיצול דרכים, כשהם נזכרים במפה שהם מצאו, והם מתקדמים לכיוון שבו סומל הברק. סאי מתקדם, ושומע קולות מקדימה שמשתתקים. הם נכנסים לחדר המעוצב בטוב טעם, כשתוכו ממתין להם אלף אפל ניצב ליד מכתבה מהודרת. בחדר יש דלת מהגוני בקיר המרוחק, ועוד ארבעה וילונות מקטיפה כחולה בקירות הצדדיים, הארמדילו מזהה שאחד מהם עטוף בחשכה קסומה.
האלף מציג את עצמו כבעל ברית של דרייגדוראך, ומזהיר את סאי שלא להמשיך במשימה שלהם לתקוף את דרייגדוראך. האלף, ששמו טיר, אומר שהוא מכיר את בן האנוש שהדמויות מחפשות ואין לאלפים עניין בו – אך דרייגדוראך חפץ באריק. לכן אם הן יתעקשו, לא תהיה לו ברירה אלא להרוג אותן.

וכך הקרב מתחיל, סאי מחטיא את הדובר שגם מחטיא אותו בחזרה. בעוד הארמידול מנפץ את החדר, ומחסל את שלושת העוזרים שלו שיוצאים מהוילון. בעוד הם מתמקדים בלתקוף את האלף שנותר, סילאש מתחיל לחקור את החדר בחיפוש אחר אוצר. האלף זועק לדרייגדוראך בעוד החרבות שלו מחטיאות, והדמויות בטוחות בנצחונן, עד שגל קסם שוטף את החדר, ומתוך שלושת הוילונות הנותרים, שלוש חליפות שריון מונפשות מתקדמות לתקוף את החבורה. הם מוכיחים את עצמם כיריבים קשוחים, ולמרות שלין לא מצליח לשרוד את המתקפה המשולבת, הדמויות מותשות מהמאמץ לחסל את השריונות המונפשים.
אך הם לא יכולים להמתין ולנוח, כשהם שומעים קולות של טקס קסום המוטל הבוקעים מהדלת שלפניהם....
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
מאחז דם הקדמונים, המעבדה של דרייגדוראך
חוששים מכך שדרייגדוראך יתקוף כשהם לא מוכנים, החבורה מתכוננת במהירות לקרב הבא – רין מתקדם לעבר דלת המהגוני הרחבה ופותח אותה בבעיטה. מולם נגלה חדר רחב ידיים, שחציו מהווה מעבדת לחשים. במרכז החדר ניצב גמד בלבוש בלוי של קוסם שמש, ובעל זקן ארוך. הוא שואג "כופרים, סופסוף אוכל לחסל אותכם!" ומחווה תנועות קסומות בידיו, בעוד שני שריונות מונפשים שניצבים לידו מתקדמים לתקוף.
רין וסאי נעים במהירות, רין תוקף ראשון בהבזק של אגרופים ובעיטות, מבלבל את הגמד המזוקן. סאי פועל בתיאום מושלם, מבלבל את רגע המבוכה של הגמד בכדי להתרכז ולמקד את כוחותיו במכה אדירה, שמפילה את הגמד ארצה, מדמם. מאחוריהם ניצב סילאש, שמזמן חץ חומצה שמשסף את הגמד השרוע על הרצפה, שולח אותו לעולם שכולו טוב.

בצד השני של החדר, דרייגדוראך ששתה שיקוי היעלמות מביט בסיפוק על חולשת התוקפים, שהתמקדו במטרה הלא נכונה. הוא מנצל את היסח הדעת שלהם בכדי לשגר כדור-אש ששורף את ג'קסטון וסאי, וגם את אחד מהשריונות. דרייגדוראך עצמו ניצב מאחורי שטיח מונפש, ושלוש אשליות שלו מקיפות אותו.
ריצ'רד צועד לתוך החדר, מטיל ענן סכינים על דרייגדוראך, להסיח את דעתו. רין חובט בשריון המונפש ומאושש את ג'קסטון עם שיקוי ריפוי. ג'קסטון מתאושש, וקורא לעזרתו של שר האור להחיות את סאי. דרייגודראך מתחמק מענן הסכינים, ואז מזמן תבנית צבעים מרצדת שמופיעה ומהפנטת את רין ואת ריצ'רד.
סאי נחוש לתפוס את דרייגדוראך, ומנסה להתחמק מהשטיח המונפש. סילאש צועק על ריצ'רד, מעורר אותו מהטרנס שהוא שקע אליו. השטיח מתעלם מסאי, ועוטף את ג'קטסון, נוטע אותו לאדמה. דרייגדורך מקלל את סאי, האלף הארור, ומשגר מידיו פרץ להבה בכדי לשרוף אותו, אך נכשל. רין מצטרף אל סאי, ושניהם סוגרים על דרייגדוראך,מאחוריהם ג'קסטון מתעלף בחביקת השטיח – אך בשלב זה דרייגדוראך נשאר כמעט לבדו. פצוע, הגמד הקסום משגר את כדור האש האחרון, ששורף את רין, סאי וג'קסטון.
התקווה האחרונה להביס את דרייגדוראך נמצאת בידיהם של סילאש וריצ'רד – ריצ'רד לא מצליח לפגוע בדרייגדוראך, אך הוא מסיח את דעתו מספיק בכדי שחזיז האש שסילאש מזמן מצליח לפגוע בדרייגדוראך, ומביס אותו.

בחיפוש בחדר הם מוצאים ציוד יקר ערך וטבעת יהלום על אצבעו של דרייגדוראך, כמו-גם טבעת קסומה ועוד מגילות ושיקוי. באחד מהשולחנות יש ספר עם מכתבים בשפת חידה. הם חוזרים לחדרם של האלפים, שם הם מוצאים מכתב המכיל סטטוס התקדמות שהאלף שלח למישהו בשם "העכביש הנעלה", המספר על נביאת הדרקון ועל כך שדרייגדוראך לכד את אריק להב-דרקון במזימה שקשורה לאילוף הדרקון.
ריצ'רד שולח את יציר הסוד שלו לחקור את החדרים הנוספים במתחם, הוא מגלה חדר אחד בעל ריחות המזכירים זבל וגופות מרקיבות, חדר שני בעל נוזלים וחפצים מנצנצים ובחדר השלישי יש צינה רבה, ובמרכזו יצור אנושי.
ריצ'רד מגיע לחדר בריצה, ומזהה את אריק להב-דרקון כבול למזבח. ג'קסטון מזהה שמדובר בטקס כלשהו, ושאריק עצמו סובל מהזיות, מצוי למעשה בטרנס קסום כלשהו. הוא מצליח בעדינות להרגיע את אריק ולהוציא אותו מהמצב, אך הוא עדיין מעולף ולא במצב לדבר.

נחושים לעזוב את המתחם במהירות, בהתייעצות הם מחליטים ראשית לחקור את האזור שסומן בדרקון. ריצ'רד שולח לשם את יציר הסוד שלו, ורואה דרך עינייו מערה אדירה ובמרכזה בור – שם יש צללית של דרקון בתוך חומות אבן. למעשה החומות אינן סגורות, וככל הנראה הדרקון מוחזק שם באמצעים אחרים.
סילאש מחליט לנסות לדבר עם הדרקון, אך הוא מחליט לעשות את זה באמצעות יציר הסוד שלו – עורב שחור. העורב מתקרב לדרקון, ומזהה שמדובר בדרקון ירוק, שאז מדבר "קוסם עלוב, אם אתה רוצה לדבר עמי, הראה את פנייך!" ורגע לאחר מכן העורב נצלה מנשימתו החומצית של הדרקון.

בעצה אחת, הדמויות מחליטות לחקור את הדרקון, אך לא לפני שהם יעירו את אריק, ולשם כך נדרש קסם. הם מקדישים לזה מספר דקות, עד שאריק מתעורר – הוא עדיין מטושטש, אך מספר על חלומות זוועה שהיו לו בו דרייגדוראך ניסה לגרום לו להשתלט על דרקון, או להתאחד עמו – אותו דרקון ירוק שבמערה.
סילאש צועד ראשון לתוך המערה, ולצדו ריצ'רד, יתר החבורה מתפרשת מאחוריהם. ריצ'רד פונה לדרקון, מציג את עצמם ושואל לשמו – הדרקון נשאר מכורבל בתוך עצמו, ולוחש "נורלנת' ".
האציל מאוקסברי ממשיך ומציג בפני הדרקון את מעשי הגבורה שלו, ואת כך שהם חיסלו את דרייגדוראך, מי ששבה את דרקון. אך נראה שלדרקון אין סבלנות לדברי רהב, כאשר הוא מגיח לעברו של ריצ'רד ושואג "מה רצונכם ממני!". ריצ'רד מגמגם בתגובה, המום מהתפרצותו של הדרקון, הוא לא מצליח לגבש תשובה בעוד הדרקון שב ודורש לדעת מה רצונם של ההרפתקנים ממנו – טובה, או שיתוף פעולה עתידי, שמירה על חייהם של החפים מפשע משיב ריצ'רד, אך התשובה אינה משביעה את הרצון ששואג בפעם האחרונה בעודו מזנק החוצה מבין החומות, "אם ברצונכם בעזרתי, עליכם לשרת אותי!"

------
דרגה 4
המפגש הבא הוא דאונטיים וסיפורים אישיים
 

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
נשמע קרב אפי :)
אני מאוד אוהב את טריק שיקוי ההעלמות. זה משהו שאני אפילו עלול להשאיל. זה יוצר הרגשה טובה של שנאה של הדמויות אליו, ואפילו הערכה.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
היה סשן מגניב לדעתי - גם הקרב שהיה אפי, אפילו שהשחקנים ניחשו אוףגיים שהקרב לא יסתיים בסיבוב אחד אחרי שהם הרגו את הגמד שהתחזה.
אבל גם המפגש עם הדרקון, שהיה אניגמטי ומעורר חשק לשחקנים להמשיך ולחקור את הדרקון :)
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
11 לואניר, 146 א"ק
בעת שהם עושים את דרכם חזרה לאורל, נוטשים את מאחז דם הקדמונים מאחור, אריק להב דרקון מתאושש וחוזר לעצמו, ומודה שוב לחבורה. הוא מזמין אותם לבקר אותו בביתו באוקסברי בכל עת, וגם מצהיר שהוא והספרייה שלו יעמדו לשרותם בעתיד. ריצ'רד עדיין מודאג ממצבו של אריק ומציע לו ללוות אותו בחזרה לאוקסברי, ואריק מקבל בשמחה.
ביחד עם החבורה צועדים רורקס אדון החיות ושני הננסים הטכנומאגים, כשהדמויות דנות האם לשחררם עם הגיעם לאורל או לא.

13 לואניר, 146 א"ק
לאחר יומיים של מסע נטול הפתעות בהרי הקופרסיאן, העמק הפורה בו שוכנת אורל נגלה לפניהם. הארמידלו האדום עוזב אותם לפני הגיעם לעיר, לוקח עמו את רורקס ואת זוג הגמדים.
השומרים מזהים אותם בכניסה לאורל, ואת אריק להב-דרקון. הסמל רוי מוביל משמר כבוד לעבר המצודת הרוזן, שם הם מתקבלים בהערצה על-ידי השומרים ובראשם מפקד המשמר. שמקבל אותם אישית, ומודה להם על כך שהצילו את חייו של להב דרקון הצעיר. סאי מבקש לדבר עם הרוזן, בטענה שיש להם מידע חושב, ואכן הרוזן מגיע לאחר מספר דקות.
הרוזן ומפקד המשמר מובילים את הדמויות לעבר חדר ישיבות צדדי, שם הם מספרים על העכביש השחור, אלף אפל ככל הנראה ובעל ברית של דרייגדוראך, שזומם דברים אפלים. מפקד המשמר נראה מופתע כשהם מזכירים אותו, והוא מספר שהם מודעים לקיומו ושמדובר בפושע אכזר. הם יודעים שהבסיס שלו בהרי הקופרסיאן, אבל עד היום הם לא הצליחו לאתר אותו. הדמויות גם חושפות את החשדות שלהם לגבי סיאנה, נביאת הדרקון – ומאשימים אותה שהיא הייתה מעורבת בחטיפתו של אריק. הרוזן מתחייב שבפעם הבאה שהיא תגיע העירה, הוא יעצור ויחקור אותה באופן דיסקרטי.
בעוד הדמויות פורשות לנוח במצודה, ריצ'רד בודק את הספריה של המצודה, שכוללת כעשרים ספרים. מרביתם הם מקומיים, או עוסקים בממלכה. כשג'קסטון עושה את דרכו החוצה, ארין כוהנת שר האור ניגשת אליו ומברכת אותו על הצלחתם להציל את אריק להב-דרקון, והבאת אור ותקווה לממלכה. היא משבחת אותו על הצלחתו, ומזמינה אותו למועצת של כוהני שר האור בממלכה, שתיערך בעוד כחודשיים. מטרת המועצה היא להחליט על מידת המעורבת של הכנסייה בהגנה פעילה על הממלכה מהאיומים הסובבים אותה, וארין מאמינה שג'קסטון יוכל לסייע לה לשכנע את יתר הכוהנים לפעולה.
סילאש מסתובב בעיירה ומחפש את גילדת הנוכלים המקומית, ומידע על פעילות לא חוקית בעיירה. הוא מבין שה"מסכה" היא כנראה מרכז העניינים הלא-חוקיים בעיר. סילאש מחליט להגיע לחנותה, שם היא מתחקרת אותו וסילאש מוסר לה את המגילה. המסכה מציעה לו שהם ישתפו פעולה בעתיד, והוא מסכים – כשהוא מברר לגבי שותפים נוספים, המסכה מוסרת שיש לה בעלי-ברית ברחבי הממלכה. הם מסכימים לשוחח שוב בהמשך.

14 לואניר, 146 א"ק
בצהרי היום רוב, בנו של הרוזן, חוזר לעיירה לאחר שהוא קיבל את המסר שאריק נמצא בריא ושלם על-ידי הדמויות. בערב הדמויות מגיעות לקן המצודה, חדר המפגש של הרוזן ויועציו, שם ממתינה להם ארוחה מפוארת. סיאנה לא נמצאת שם, והרוזן מודיע להם שהיא נעלמה כשרוב קיבל את המסר שאריק. בארוחה נמצאים כל המי ומי של העיירה. וינסנט "הינשוף" ניגש לרין וסאי ומנסה לדובב אותם, להבין מה הם מחפשים. בארוחה הם שומעים על כפר שהגידולים שבו מקוללים, אבל כל הנסיונות להבין מה מקור הבעיה העלו חרס. בנוסף, שיחת העיר היא על הסוחר וארבין, שדעתו נטרפה עליו לאחר שנפגש עם אגאתה, ספק-מכשפה ספק-זקנה מהיערות שיודעת דברים רבים על העבר ועל העתיד.

15 לואניר עד 25 לקואלר, 146 א"ק
אחרי הארוחה, הם מחליטים לנוח מספר שבועות וקובעים להפגש שוב בסוף הקיץ, שש שבועות באורל.
ריצ'רד ממלא את הבטחתו ומלווה את אריק להב דרקון דרומה, שם מתארח בביתו, מתיידד עם מארקוס עוצר הממלכה ונפגש עם יתר האצילים כמו-גם עם משפחתו. בין כל האירועים והמסיבות, ריצ'רד מנסה לגלות עוד מידע על נורלנת', הדרקון הירוק, הוא נפגש לשם עם הכוהנת של מרטינאה, אלת החיות והטבע, סילריאן.היא מספרת לו יותר על איך לדבר עם דרקונים ומתריעה בפניו שהם לא אמינים...

התאומים רין וסאי עושים את דרכם צפונה למנזר שלהם בריוונווד, שם הם עוברים את טקס הבגרות שלהם, לאחר שהם הוכיחו את עצמם בעולם הגדול. בתום הטקס, ראש המנזר ניגש אליהם ומברך אותם – הוא מספר שהוריהם עזבו אותם במנזר לאחר שהם נאלצו לעזוב במסע מסתורי, למנוע מחפץ רב-עוצמה ליפול לידיים הלא נכונות. הוא מעניק לכל אחד מהאלפים תליון כסף עשוי יד-אומן, ובתוכו מסר קסום המדבר אליהם בקול הוריהם ומאחל להם אריכות ימים. המסר גם חושף שם של בעל ברית שיכול לחשוף מידע נוסף על הרפתקאותיהם – נאמדרין קווין.
לפני שהם עוזבים דרומה, רין עושה קעקועים.
כשהם מגיעים לאורל הם מגלים שכיום נאמרדין הוא הבעלים של קרניבל נודד ברחבי ארצות הספר, מארגן מופעים והצגות של יצורים מוזרים ומעשי פלאים.

ג'קסטון הגמד החליט להשאר באורל, ללמוד מארין ולחקור את פשר המגפה. הוא מגיע לשדות של הכפר הנגוע, שם הוא מנסה להתחקות אחרי מקור המגפה, גם בשימוש בלחשים אך נכשל. ראש הכפר רק מתלונן בפניו על כל הלא-יוצלחים שהגיעו מאורל ולא הצליחו לעזור. הוא מחליט לבדוק האם יש דרואיד באזור, ושומע על רדהירסט שמתוגרר בבקתה בגבעות.
הוא מגיע אליו,ולאחר שיח נעים רדהירסט מסכים לעזור לו, ומעניק לו מגילה שתסייע לו לזהות את מקור הנגע בתמורה לטובה עתידית. ג'קסטון אכן מזהה את מקור הנגע, דחליל מכושף שתוכנן להגן על שדות הכפר ממזיקים ומחלות, אך הקסם שלו השתבש ונהפך. לאחר עבודה מתישה, ג'קסטון מצליח לשחזר את הקסם המקורי, ומבטיח לראש הכפר שבעונה הבאה הגידולים ישגשגו.

סילאש נשאר גם הוא באורל, אך לא מתעניין במעשי הצדקה של ג'קסטון, אלא יוצר קשר עם סוחרים מקומיים ועוברים, במטרה להעשיר את עצמו. הוא גם נפגש עוד פעמיים עם המסכה, ובפעם השנייה מקבל ממנה בקשה לסייע לה בהשגת ספר לחשים שקוסם שמש עקשן חייב לה, אך מסרב להחזיר אותו. המשכה תיידע אותו כאשר קוסם השמש החצוף יגיע לאורל.

-----------
הסשן האחרון היה דאונטיים, בו הדמויות עשו כרצונן, למען הארמידלו האדום שלא הגיע למפגש. היה די מגניב :)
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
מסתערים על המצודה של העכביש השחור!
אילו הפתעות ממתינות בפנים ?

25 לקואלר 146 א"ק
ששה שבועות ויום מאז שהם נפרדו, החבורה נפגשת מחדש בפאב עזי הנפש באורל, חולקים חוויות ממעשיהם. כשעה לאחר שהם התיישבו, בעת שהם מתענגים על הדייסה המשובחת, זוג שומרים נכנסים לפונדק וסורקים את הקהל. אחד מהם מזהה את האציל ריצ'רד וניגש אליו, נותן לו מגילה מאת מפקד המשמר לאנג. ריצ'רד מודה לשומר, ומציע לו שיכר ושיתרענן מהמלאכה הקשה שלו, אך השומר מסרב בנימוס.
במגילה יש מסר קצר ממפקד המשמר, לאנג כותב שהוא מעוניין להיפגש עמם למחרת היום - יש היתפתחויות בנוגע למאחז של עכביש השחור.

26 לקואלר 14 א"ק
הדמויות מגיעות למצודת הרוזן לפגישה עם מפקד המשמר לאנג, שמברך אותם לשלום. הוא מוביל אותם לחדר צדדי, ושם מתדרך אותם על מאחז נטוש שהם זיהו ששייך לעכביש השחור – לפי פעילות שהתגברה בשבועיים האחרונים. מכיוון שהמאחז נמצא כ-120 קילומטר צפונית מאורל, לאנג מעדיף שלא לשלוח כוח משמר כה רחוק, ומבקש מהדמויות לבדוק את המקום.
הוא מספר להם שידוע לו שמדובר במאחז עתיק שנבנה ככל הנראה בתקופה מלחמת התוהו, אך ננטש מאז.
כשהם חוזרים לעיר, רין מנסה לברר מידע נוסף על העכביש השחור, פונה למקדש שומרון המקומי שם הוא מאתר כוהן אלפי. הכוהן מספר שהם שמעו על העכביש השחור, שלובש זהויות רבות, והוא עוסק גם בכוחות וכשפים אפלים.
למחרת בבוקר החבורה מתארגנת, ויוצאת למסע צפונה.

27-30 לקואלר, 146 א"ק
לאחר יום וחצי של מסע צפונה, הדמויות מגיעו לשיפולי הרי הקופריסאן, כשהמאחז נמצא באזור זה אך צפונית יותר. הם מתחילות בטיפוס על הההרים, וזהו מסע קשה, בעיקר דרך שבילים צרים וחלקים, במזג אוויר חם ויבש, והמיטות הנעימות באורל נראות רחוקות מתמיד.
כשהם כבר מתקרבים למיקום המאחז, סאי מזהה קבוצה קטנה של גובלינים שעוקבת אחריהם. הגובלינים שומרים על מרחק רב מהם, ונמצאים ברכס מעט גבוה יותר. ג'קסטון מנסה לגרש אותם באמצעות לחשונים מאיימים, מה שעובד זמנית, אך כעבור מספר דקות מפחידים אותם, נראה שזה עובד זמנית,אך אז הם חוזרים.
ריצ'רד מחליט לנסות לדבר איתם, ולכן הוא מציע לפתות אותם באמצעות מזון ושתיה. הוא עורך שולחן מאולתר, עם מיטב האוכל שלרשותם כאציל שמכבד את פשוטי העם. אך נראה שהצעה זו מרתיעה את הגובלינים הרבה יותר מאשר מעשי הכשפים של ג'קסטון – לאחר מספר דקות סאי מזהה שכל הגובלינים נעלמו.

מאחז לוע-נקיק
לקראת הערב הם מגיעים למאחז לוע-נקיק, שנראה חרב - למאחז חמישה מגדלים אך רק הקומה הראשונה שרדה. ריצ'רד מטיל היעלמות על רין ועל סאי שיוצאים לסיור מסביב למאחז. הם מזהים את השער הראשי, שהדלתות שלו מנופצות, וכניסה צדית שנעולה בדלת ברזל. שני האלפים לא מוצאים כניסות נוספות למאחז.
הם חוזרים למחנה ובהתייעצות החבורה מחליטה לתקוף דרך הדלת הצדית, ומתעלמים מההצעה של ג'קסטון לנסות להתחזות. רין וסאי מתגנבים לקיר המאחז, בעוד ג'קסטון הופך לנעלם בעצמו, כשריצ'רד וסילאש נשארים מאחור, חבויים בשיחים.
רין וסאי מתדפקים על הדלת הצדית, ואז מסתתרים - גובלין והובגובלין פותחים את הדלת, לא מודעים לסכנה האורבת כשרין מסתער לעברם. במקביל סאי וג'קסטון מתפרצים פנימה, שם ניצבים דובלין ועוד מספר גובלינים. המגנים מופתעים לחלוטין ותוך שניות בודדות כולם מתים או ישנים. אמנם ההתקפה עוררה רעש ומהומה, אך המהירות שלה הייתה רבה
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
30 לקואלר 146 א"ק
הדמויות נכנסות למאחז לוע-נקיק בדממה, דרך הדלת הצדית. למעט גופות הגובלינים והדובלין שהם חיסלו, החדר ריק. ריצ'רד וסילאש שולחים את יצירי הסוד שלהם, לסייר ברחבי המאחז, כשהפתח המוביל לחלקו האחורי חסום בדלת, אך הדרך לקדמת המאחז פנויה. שם מזהים יצירי הסוד מספר גובלינים המדברים על הקולות שהם שמעו – סילאש מבין גובלינית, ומעדכן שהיצורים הנבזים ממתינים למישהו, או משהו, בשם דובי, שיבדוק מה אירע.

לאחר התייעצות קצרה, החבורה מחליטה לתקוף בהפתעה את חצי תריסר הגובלינים ושני ההובגובלינים. למרות שהם אכן מופתעים, מרבית הגובלינים שורדים את המתקפה הראשונית, ותוקפים בחזרה, בצעקות "קראו לדובי, יש פולשים בטירה!" כשאחד מהם רץ לצלצל בפעמון גדול, שקולו מהדהד בקירות הטירה. סילאש משתמש בלחשיו כנגד ההובגובלין שנותר, שמתגלה כעמיד במיוחד. ריצ'רד מחסל עוד גובלין, בעוד יתר הגובלינים מתנפלים על סאי, ומצליחים להפיל אותו לרצפה.
הגובלינים שמקיפים את ג'קסטון פוצעים אותו, בעוד הוא מרפא את סאי – שאמנם מתאושש אך מגלה שהמכות אגרוף שלו לא מצליחות לפגוע בגובלין החמקמק שמולו. בעוד הם נלחמים כנגד הגובלינים, יציר הסוד של סילאש שנשאר מאחור שומע רעשים שמגיעים מאזור הדלת הסגורה שמובילה לחלק האחורי – נראה שיצור גדול מתקדם באיטיות לעברם. סילאש מתריע על האיום החדש, וריצ'רד מחסל עוד אחד מהגובלינים.

אז יציר הסוד של סילאש רואה את "דובי" – ינשופדוב גדול שמוחזק על-ידי דובלין זקן ומצולק – סאי תוקף את הדובלין עם חץ חומצה לחזה, שכמעט מעלף אותו. ג'קסטון מצליח סופסוף להנחית את מכת המוות על מנהיג הגובלינים, בעוד הגובלין שמול סאי ממשיך להתחמק מהאגרופים שלו.
בשלב זה הינשופדוב מסתער ומצטרף לקרב, בעוד הדובלין שהחזיק אותו, זקן, עייף, ותשוש נופל ארצה מעולף מחץ החומצה. סילאש נמלט מהינשופדוב, מתחמק מהחבטה שלו, בעוד הוא משתמש בקרניים חורכות בכדי לשרוף אותו ממרחק בטוח. ריצ'רד קורא לפטרון שלו, בכדי להפחיד את הינשופדוב שעדיין מצליח לעלף את סאי. ג'קסטון מביס סופסוף את הגובלין האחרון ומצטרף לקרב הראשי, מחייה שוב את סאי בעוד ריצ'רד מנחית את מכת המוות על "דובי" הינשופדוב.
פצועים וחבולים הם מחליטים לנוח באזור המוגבה שבו היה מנהיג הגובלינים, ולהתרפא.

למרבה הפלא דבר לא קורה, למרות שיציר הסוד של סילאש שומע רחשים ותנועות מעבר לדלת. כשהם מתרפאים הם חוקרים את האזור החשוך, מגלים שזהו מקדש שטומא, וכעת יש בו מזבח עם אמצעי קדושה – בבדיקה מהירה מסתבר שמתחת לכל הזוהמה יש זהב. בחדר החושך עצמו יש סדק בקרקעית, כשיציר הסוד של ריצ'רד נכנס למקדש הוא מופתע על-ידי זוג Grick, שאוכלים אותו ואחרי זה גם תוקפים את החבורה בהפתעה – אך החבורה מסתברת כמאכל קשוח יותר מאשר יצירי סוד.
לבסוף, הם מגיעים לדלת משוריינת, ופורצים אותה – בפנים הם מגלים את אלף אפל, ייתכן שהעכביש השחור שיושב לצד שולחן, ולצידו דובלין גדול ומשוריין. בפינת החדר מצוי זאב ששומר על בריון בפינת החדר. האלף מדבר אליהם, אך הם לא משתכנעים למכור את הרוזן ואת צדקת דרכם, אלא מחליטים לתקוף.

הקרב מתחיל, אך כשהדמויות מסתערות הם מגלים שהדלת מולכדה – כנראה בזמן שהם נחו. נראה שהמזל לא נוטה לצד הגיבורים, בעוד לחשים מתעופפים, חרבות ננעצות, פטישים מוטחים במגנים, ואגרופים חובטים באוויר – אך הכל מחטיא, בעוד ההתקפות של האלף האפל והדובלין מצליחות להפיל הן את סאי והן את ג'קסטון ארצה. בשלב הזה ריצ'רד קורא שוב לפטרונו, בצעד של ייאוש, בעוד סילאש מתקדם ומשתמש בשיקוי הריפוי שהוא קיבל מהעשבונאי במערות של מאחז דם הקדמונים לרפא את ג'קסטון, שבתורו מרפא את סאי בכוחו של שר האור.
אך חזרתו של ג'קסטון לשדה הקרב מתגלה כקצרה מאוד, לאחר שהאלף האפל מצליח לנעוץ בו חרב ולהפילו שוב. בעוד האש המרוכזת של מטילי הלחש פוגעת בדובלין, האלף מחליט לחסל את סילטש ויוצא במרדף אחריו. סאי שנותר לבדו מול הדובלין, מצליח לבסוף לפגוע ביצור הארור, שנופל ארצה משתנק.
האלף האפל תופס את סילאש ומשסף אותו פעם אחת, ואז פעם שנייה כשסילאש נסוג לאחור. ג'קסטון קם לרגליו בזכות שיקוי ריפוי, ומחסל את הזאב בהתקפה אחת, בעוד האלף האפל ממקד את התקפותיו בסאי, האלף הנזיר שכל הזמן נופל וקם. למרות שהוא פוגע בו פעמיים בשתי אבחות מהירות, סאי עדיין מתנדנד ועומד. סאי מסיח את דעתו של האלף האפל, בעוד ג'קסטון תוקף אותו מהצד ומנחית עליו את מכת המוות.
במותו, האלף האפל משנה את צורתו לזה של דופלגנגר.
בחדר השינה של העכביש השחור הם מוצאים מטה סודות – שמסוגל לאתר דלתות סודיות ומלכודות, עליו יש כיתוב באלפית, וגם כדור אור מרחף, שיאיר את דרכם במבוכים.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
30 לקואלר 146 א"ק - מבצר לוע-הנקיק
בעוד סילאש בוזז את החדר, ריצ'רד ניגש לחקור את השבוי, ומגלה להפתעתו שמדובר בשבויה - אישה כבת שלושים עם שער פרוע ומלוכלך וחבלה בפנים, כנראה כתוצאה מאגרוף. היא מבקשת בלחש "מים, עזרו לי". ריצ'רד מגיש לה מין ומזון, ובמקביל מנסה לברר מה היא עושה שם, והיא מספרת שהיא סוחרת ממבצר התקווה הטובה ושהגובלינים של העכביש השחור תקפו את השיירה שלה. היא מספרת שהעכביש תחקר אותה בנוגע לשיירות של ארצות האגמים וספציפית נראה שהוא התעניין בנוגע לחפץ – קריסטל או תליון – הקשור לדרקונים. היא לא הבינה בדיוק לאיזה שימוש – דיבור עמם, שליטה בהם או איתורם. יתר היצורים במאחז גם קראו לו לעתים נאזר, או זארין, היא לא בטוחה.

היא מספרת שהעכביש השחור עזב את המאחז לפני הקרב, כנראה בזמן שהדמויות התאוששו מהקרב מול דובי. ריצ'רד מבין ממנה שניתן לזהות את העכביש השחור לפי צלקת באוזן הימנית שלו ושהוא אוהב לדבר על עצמו בגוף שלישי. מריאן מבקשת מהם שילוו אותם למבצר התקווה הטובה, והיא בטוחה שגם העכביש השחור התקדם לאותו הכיוון.
ג'קסטון מזהה את העקבות של העכביש השחור בחוץ, הם צועדים בעקבותיו ומגיעים לנקיק, שם יש עמדת משמר נטושה, ונראה שמישהו שחרר סוסים שהיו במקום. הם ממשיכים ליציאה מהנקיק שם הם מזהים שהעקבות מתפצלים לצפון ולמערב – סוס אחד התקדם לכיוון מבצר התקווה הטובה וארצות האגמים. סאי מזהה שלושה סוסים משוחררים במרעה, ובמאמץ משותף הם מצליחים להשתלט עליהם – וכך, באמצע הרי הקופרסיאן, הם הופכים לחבורה רכובה.

בינתיים העורב של סילאש מזהה בצפון סוס מוטל על האדמה וכשהוא מתקרב גם שתי גופות של גובלינים וכשנעוצים בהם חצים. על האדמה חקוק מסר בגובלינית "עזרה לכם, מחכים על הגבעה השנייה".
סילאש עוקב אחרי העורב שלו, בעוד יתר החבורה ממשיכה בעקבות העכביש השחור. הוא מגיע לראש הגבעה שם יש חצי תריסר גובלינים שאחד מהם לבוש בפיאור ומאחוריו עומד עוג. הגובלין מציג את עצמו כרופון, ואומר שהוא רוצה עזרה לחסל בוגדים שהשתלטו על השבט שלו – נאלאגוב וכמה עוזרים שלו, שמשתפים פעולה עם העכביש השחור. סילאש נושא ונותן – ונכשל לשכנע את הגובלינים כשהוא מבקש מהם לשרת אותו. בתמורה, רופון מסכים לתת לו עוג כשומר ראש אם הוא יצליח במשימה שלו. הם קובעים להיפגש שוב בעוד שלושה ימים.

במקביל החבורה ממשיכה לעקוב בזמן אחרי העכביש השחור, אפילו בלילה באמצעות האור הקסום מכדור התאורה. לאחר שעה וחצי של מעקב בחשכה, הם מאתרים את הסוס של העכביש, אך עקבותיו נעלמו. בעודם סועדים את ליבם בארוחת הערב, סילאש מצטרף אליהם.

31 לקואלר 146 א"ק
למחרת בבוקר ג'קסטון מאתר העקבות של העכביש, שמובילות לעבר מערה שנשמרת בידי גובלינים ונולים. הם מתגנבים לעבר המערה, ותוקפים בהפתעה, בעוד ריצ'רד וסילאש משתמשים בלחשים מרחוק, סאי מסתער וג'קסטון מתקדם בחסות היעלמות. התקיפה הראשונית הורגת את שני הגובלינים בחוץ וגם את אחד מהנולים. חמישה גובלינים מסתערים מהמערה, בעוד אחד מהם יורה חץ בסאי, הוא מסיט את החץ שלו ואף מצליח בדרך לא דרך לנעוץ אותו חזרה בגובלין שירה ולהרוג אותו. לאחר קרב די מתיש אך לא קשה במיוחד, הם הורגים את כל הנולים.

אחרי המתקפה הם מוצאים במערה עגלה שנשדדה, ועליה עוד סחורה. מריאן מצטרפת אליהם, ואז הם מסכימים ביניהם שמריאן תמכור את הסחורה והם יחלקו את הרווחים. הם מוצאים עקבות של סוס המובילות מערכה לעבר מבצר התקווה הטובה, אך לאחר מספר שעות כשהם מגיעים לדרך פעילה, העקבות נעלמים בין יתר התנועה הערה בדרך.

בדרך למבצר סילאש סופסוף מצליח להבין איפה הוא כבר פגש את מריאן - באקדמיית הקסם שבקוטו. כשהוא מדבר איתה ושואל לגבי זה היא אומרת שהיא אשת הקשר של קוסמי השמש במבצר התקווה הטובה ובאזורי הספר, והיא הפכה לסוחרת לאחר שהיא נכשלה בלימודי הקסם.
הם מגיעים למבצר התקווה הטובה בערב, אך לא מצליחים לאתר את העכביש השחור, שנעלם. מריאן מודה להם וחוזרת לעסקיה. ריצ'רד מדבר עם הברון צ'רלס, שמתגלה יותר כמפקד משמר קשור ולא כאציל רכרוכי מהבירה. לאחר שהם נכשלים בלאתר את העכביש השחור, הם מחליטים לחזור ולהיענות להצעתו של רופון הגובלין ולחסל את הגובלינים בעלי בריתו של העכביש השחור – במקום לרדוף אחריו לארצות האגמים.

2 לדאריין, 146 א"ק.
החבורה נפגשת עם רופון מנהיג הגובלינים ואנשיו על ראש הגבעה, הוא מדריך אותם לעבר שבט הגובלינים שלו, ושם מציע להם או להתגנב פנימה כשבויים בליווי גובלינים שנאמנים לו, או לתקוף באמצעות כניסה נסתרת למאחז, שיאפשר להם להגיע במהירות להיכל הראשי ולגובלינים הבוגדים.
החבורה לא סומכת על הגובלינים שיהיו נאמנים למילתם, ושלא יעוללו להם דברים אחרי שייקחו אותם ב"שבי", ולכן הם מחליטים לתקוף מהכניסה הנסתרת.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
3 לדאריין, 146 א"ק
לאחר יום מסע בהרים החבורה מגיעה למערה של שבט הגובלינים. בעמק בחוץ הם רואים קרוב למאה גובלינים, ביחד עם מספר אורקים ועוגים, שמתכוננים לקרב. זוג גובלינים מוביל את החבורה לכניסה האחורית, שם סילאש מתדרך את הגובלינים כיצד לשקר אם מישהו מגיע לחקור. ארבעת הגובלינים הנוספים מתקדמים לעבר המחנה העיקרי, שם הם מתחילים ויכוח, סאי נשאר מחוץ למערה, משגיח שהגובלינים לא מאגפים אותם מאחור.

ריצ'רד, סילאש וג'קסטון מגיעים לפתח האחורי, שם הם רואים שלושה גובלינים שלא שמים לב לגיבורים. שריצ'רד שולח את יציר הסוד שלו לרגל בתוך המערה, שם יש עוד חצי תריסר גובלינים, וגם שני גרימלוקים. ריצ'רד וסילאש תוקפים בהפתעה מרחוק, בעוד ג'קסטון מסתער – ההתקפה הראשונית הורגת שניים מהגובלינים, אך השלישי מספיק להשמיע את האזעקה.
הגובלינים שבתוך המערה מסתערים החוצה, כשריצ'רד בולם אותם באמצעות לחש שינה שמרדים את מחציתם. הגרימלוקים מתקדמים באיטיות ואחד מהם מגיע לג'קסטון, בעוד שני גובלינים יורים מאחור חצים שפוגעים בסילאש, הננס לא זז מהר מספיק בכדי להתחמק ומקלל את סאי שלא נמצא.
attack-goblins.jpg

הגובלינים מתחילים לסגת, משאירים את הגרימלוקים להלחם לבדם כנגד הגיבורים, שמביסים אותם בקלות. יציר הסוד של ריצ'רד עוקב אחרי אחד מהגובלינים שברח, והוא מגיע לחדר במעמקי המערות שם יציר הסוד רואה את הגובלין מתווכח עם Quasit, כל אחד בשפה אחרת, ובקצה החדר יש שני תפלצים נוראים למראה – ערבוב של זרועות, פיות ואברי גוף נוספים, Gibbering Mouther. בנוסף יש שם שלושה גמדים, שניים מעולפים על הרצפה, ועוד אחד שנראה ערני אך קשור בחבל מעל מדורה קטנה.
החבורה מחליטה לנצל את גורם ההפתעה, לפני שהגובלין יסביר על המתקפה - סילאש תוקף ראשון, הורג את הגובלין שברח, בעוד ג'קסטון רואה את ה Quasit המעוות שהגיע ממצולות התהום, ומטיל בו את גרזן היד, מפצח אותו לשניים -ה Quasit נעלם חזר לשאול, אך מספיק לקלל את ג'קסטון.
שני התפלצים מתקדמים לעברם באיטיות, כשהאדמה לידם מבעבעת ומתכסה בנוזל המצחין שעוטף את גופם. הגיבורים תוקפים מרחוק, בעוד הגמד הערני צועק לתפלצים "פחדנים, לאן אתם בורחים" בזמן שהוא מנסה להשתחרר מהשלשלאות שאוזקות אותו.
בזמן שהם שומרים על מרחק מהשיקוצים, ריצ'רד שומע לחשוש מאחוריו, ומסתובב – מגלה שד צללים שהגיח מאחד הקירות. השד תוקף אותו בטפריו, ולוכד את הגיבורים בינו לבין השיקוצים שממשיכים להתקדם. אחד מהם יורק נוזל מגעיל לעבר ג'קסטון וסילאש שמכסה אותם בסרחון.
demons-and-stuff.jpg
הגמד מצליח להשתחרר מהשלשלאות ורץ לאסוף את המקבת שלו. שני התפלצים מקיפים את ג'קסטון ואחד מהם ספק נושך אותו, ספק מכסה אותו בגופו. הגמד מסתער קדימה, בזעקות "אני אמחץ אותכם" ומבצע שתי התקפות מהירות על אחד מהתפלצים, פוצע אותו אנושות.
ג'קסטון קורא לשר האור שמרפא אותו, אך אורו החמים נכבה כשהתפלץ עוטף אותו בגופו, וג'קסטון מתעלף. במקביל סילאש מנסה להטיל לחש, אך מתבלבל מכל המלמולים והפיות של התפלצים, בעוד הגמד שהצטרף לקרב מצליח למוטט את אחד מהתפלצים עם מכת מקבת מדוייקת.
סילאש מוטח אחורה ממכת טופר מהשד, אך הוא מצליח לחמוק מהמכה השנייה ולזחול לעבר ג'קסטון ולהשקות אותו בשיקוי, תוך כדי שהוא מלחשש "אתה חייב לי!". הגמד הזועם צועק לתפלץ שזאת הנקמה שלו, בעוד התפלץ מכסה את גופו בנשיכות, אך הוא ממשיך להתגרות בו בגאוותנות! התפלץ האחרון נופל, וכששד הצללים מבין שהוא מוקף, הוא מקלל אותם בפעם האחרונה, ומשתמש ביכולת הצל שלו בכדי להמלט דרך הקיר.

בתום הקרב הגמד מציג את עצמו כבורטור, וממהר לשחרר את שני הגמדים המעולפים על הקרקע, אדריק ודלינה. בורטור מתאר לחבורה שהוא הגיע לחקור מכרות גמדים שהיו שייכים לשבט שלו, אבל אז הוא נלכד בידי הגובלינים שכבר התיישבו במקום.
בזמן זה העורב של סילאש מגיע למערה גדולה, בה נמצא מנהיג הגובלינים ביחד עם עוד גובלינים שומרי ראש, זוג כלבי-שאול ועוד שד גדול – נראה שהגובלינים ביחד עם כלב שאול אחד והשד מתקדמים במערה לכיוון הדמויות, ומשתמשים בקסמים בכדי להעצים את כוחם! מאחור רק נותר גובלין זקן, ולצדו כלב השאול השני.
-----
יותר מדי זמן בין סשן לסשן, אבל הוספתי תמונות מהקרבות האחרונים - בעד או נגד ? (האיכות נמוכה, גם טלפון וגם תוך כדי ניהול הקרב)
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
בשעה טובה, אחרי הפסקה ארוכה שהתמשכה והתמשכה, גם חזרנו לשחק וגם התחלתי לכתוב מחדש את הרשומות.
כרגע מעלה שניים ראשונים ברצף :)

3 לדאריין, 146 א"ק
הדמויות מביסות את הגובלינים שמסתערים לעברם, ומצליחות להחזיר את המנהיג הגובליני לכנו, ושוברים את הקשר בין הגובלינים לעכביש השחור וללגיון הדמים.
בזמן זה ריצ'רד חוזר לאוקסברי. לומד על נביאי הדרקון. חורחה, נמיית-ים. שולח אותו לפריהולד לבסטר אברסקיל, יש לו מידע נוסף. הוא גם מספר לו מדוע עזב את הארגון ושיש את הסיעה שמנסה לכפות את הארגון לרצונה ואת הדרקונים.
ג'ק סטון, משתתף במועצה כחודש לאחר שחוזר של כוהני שר האור, שם דנים בעיקר בשיתוף פעולה עם גופים אחרים, שעל הפרק נמצאת הצעה של אבירי הורד, ארגון Vigilante לשיתוף הפעולה. בסוף הדיון נשלח ג'ק סטון ביחד עם קורינה לאמוד את הארגון ואת שיתוף הפעולה.
רין וסאי, הלכו לדבר עם נאמרינד קווין, שמוביל שיירה בארצות האגם, בשיחה הוא חשף את גורלם של הוריהם ועל כך שהם יצאו להרוס את אחד החפצים שהיו מקודשים לטולריון ועלולים להחזיר אותו לעולם.

25 לדאריין, 146 א"ק
לאחר שלוש שבועות החבורה מתחילה להתאסף בפריהולד.
הם שומעים על מצב האלמתים בעיר, לקחת תיאור מההרפתקה. ריצר'ד מברר יותר מידע ומגלה חלק מהבולטים שבעיר. הוא קובע פגישה עם אחד מהעוזרים של הפרנס בורגבי כדי לשתף עמו פעולה לסילוק האלמתים.
סילאש מגיע לבית הקברות ומנסה לסייר יד-ראשונה במקום, הוא כמעט וחוצה את הגדר, כשהוא מזהה אלמתים מוסתרים בידי ענן מיסטי כלשהו, יוצאים מבית הקברות כ-200 מטר דרומית. ככל שהזמן עובר נראה שענן מכסה יותר את האלמתים, והוא עצמו מתפוגג.
הוא ממשיך להתקדם, נתקל בקבוצה של שלדים ובורח ממנה חזרה לעיר העורב חוקר ומגלה שתי נקודות עניין בבית הקברות. אז הוא עוזר בקרב, ומוזמן לארוחת צהריים ומנסה ליצור רושם חיובי על תושבי הרצועה.

ג'ק סטון מגיע לבית המנוחה האחרונה כדי לחקור מה מניע את האלמתים, הוא פוגש שם את ליליאן ונ'הורן ומדבר איתה על שומרון. הוא בודק את גופות המתים בהתקפות והן רגילות אך גופות האלמתים מזוהמות בכוח אלוהי – נראה שזה או עירוב של כוחות אלוהיים שונים או שעיוותו כוח אלוהי קיים.

סאי מנסה להתגנב לתוך בית הקברות כדי להבין את מקור האלמתים, אך הוא נתקל בשני גועלים שתוקפים אותו. העורב של סילאש מזהה את התקיפה, וסילאש רץ לכיוון סאי כדי לעזור לו. סאי נסוג תוך כדי לחימה, ובסופי של דבר מצליח לחסל את אחד הגועלים, בעוד השני מגיע עמו לגבול בית הקברות, שם גם סילאש מופיע, שניהם ביחד מביסים את הגועל הנותר.
ריצ'רד בצהריים מברר על האלפים שנלחמו באלמתים, ופוגש את היילין קון ליאם – הם משוחחים והוא למד על המתקפה של האלמתים ועל כך שכרגע הם לא מתכננים לתקוף שוב אלא הגבירה חוקרת מי עומדת מאחורי ההתקפות.
סילאש אוכל ארוחת צהריים עם מספר מהלוחמים שהיו לצדו, הם מציגים את עצמם כנוקמי הז'ירקו. בראשם עומד ריקרד, סילאש מנסה לשכנע אותם להצטרף, אך ללא הצלחה.

ג'ק סטון מצטרף אליהם וביחד הם מתקדמים לעבר בית הקברות, שם העורב של סילאש מזהה דמות בודדת הולכת לעבר הגבעה, הפעם לא תופקים אותם אל-מתים אלא הם מתקדמים במהירות. הם פוגשים את הכוהן, שרק ג'ק חושף את עצמו, ומזהה את האדם ככוהן של ארוניוס, שמדבר אליהם בחידודים. הוא מוסר להם שדרך האמת של האל חסומה על-ידי ערפל שמקיף את בית הקברות ושמתחזק ככל שמתקרבים לעיר. הוא מתכנן להסיר את הערפל על-ידי תפילה, אך חלק מאחיו חברו ללוחמים אחרים.
הם מתקדמים לרחוב המתים,נתקלים באלמתים, סילאש חוקר אחד מהמוזילאומים. יקח להם הרבה זמן להבין מה קורה.
בערב הם מגיעים לבית המקדש של שר האור, שם הם רואים מספר כוהנים באמצע דיון סוער עם חבורת הרפתקנים שדורשת להנהיג את המשלחת
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
26 לדאריין, 146 א"ק
ריצ'רד והארמידלו מגיעים למפגש בבית המנוחה האחרונה, בכדי להצטרף למשלחת של אוריה קסרבל. מפקד החוליה של ריצ'רד והארמידלו הוא בלאק איינזשטין, אביר ורד צעיר וחדור נקמה. במקום יש כשלושים אנשים, כוהנים, אבירי ורד והרפתקנים אחרים.
המשלחת יוצאת לבית הקברות לאביונים, כשסילבן הופך את החוליה לאחראים על האבטחה של האגף הדרומי. כשהם נכנסים לבית הקברות, הכל שקט, אך כשהם מתקרבים לרחוב המתים ריצ'רד שומע רעשים חשודים מעבר לאחד התלים. כשהם עולים לתל, הם מזהים חבורה של חמישה שלדים שמתקרבים.
בלאק נעמד בחזית, מתכונן להדוף את השלדים בעוד ריצ'רד ממקד את לחשיו בשלד הגדול והמאיים בכולם, שמסתער קדימה ותוקף את הארמידלו האדום, אך אז נופל חלל בעצמו. אחד מהשלדים עוקף את בלאק, ותוקף את ריצ'רד שניצב מאחור ומנסה לסגת אך ללא הצלחה. בלאק, שבתחילת הקרב היה מצוי במצב מסויים של הלם, והתמקד בהגנה על עצמו, מוצא מחדש את כישורי הלחימה שלו, ובסדרת תקיפות מהירות מביס את שני השלדים שמקיפים אותו, ואז מסתער ומחסל את השלד שמאיים על ריצ'רד.

בזמן שהם התעכבו בקרב כנגד האלמתים, המשלחת כבר נכנסה אל תוך רחוב המתים. הם מתקדמים במהירות לתוך מבוך המוזילואומים והקברים, כשלפתע האדמה מתחילת לנוע באיטיות ואז רעידת אדמה מתרחשת! בור נפער מתחת לרגליהם, בעוד אחד מקירות המוזליאומים מתמוטט על ראשם. הם מוצאים את עצמם בתוך מחילה צרה ומסריחה שמקדימה יש מעבר צר. לאחר הליכה קצרה הם מגיעה למערה גדולה עם נהר תת-קרקעי מצחין, שנראה שאוסף את כל הריקבון מבית הקברות.

ריצ'רד מעלה את חששותיו מכך שדבר מה מסתתר בנהר ומתחיל לירות לעברו עם הפרץ הקמאי שלו, ואכן פוגע במשהו – מעולעלן מסתער קדימה, עוטף את בלאק בריר מסריח, אך נכשל בלפגוע ממש, גם בזכות הצחוק המבעית של הארמידלו שמסיח את דעתו. בלאק עצבני מהסרחון, מניף את חרבותיו לכל עבר, ומפלס לו דרך במעולעלן, שמורכב מאוסף מגעיל של חלקי מתים. כשהוא יוצא החוצה, הוא מגלה שהיצור מת מהשיסופים.

כשהם עוברים את הנהר המצחין, ריצ'רד מחליק פנימה, ומגלה שהנהר הוא רדוד ובתחתית שלו כנראה יש עצמות ושרידים נוספים מקורבנות אחרים של המעולעלן. בצורה לא אופיינית הם מחליטים להמשיך ולא לחקור את האוצר.
מהמערה יש שני מעברים, ראשית הם חוקרים את המעבר הצר, שמוביל אותו למוזילאום אבוד, שם יש שני קברים שלמים ופרסקו על הקיר. לאחר חקירה, הם מזהים שאחד הקברים משתייך לאחד מהטרובדורים המוכרים בפריהולד, ארתורו מהיר האצבעות. הם נושאים ברכה לברולין, שהקבר שייך לו, ומרגישים כיצד כח האל עוטף אותם, ומעניק להם כח בהמשך דרכם.

במעבר השני הם נכנסים לתוך סבך מחילות, כשיציר הסוד של ריצ'רד מזהה בתוכן שני אנקהגים. פצועים ולהוטים לחזור למשלחת, הגיבורים מחליטים לנסות להתחמק מקרב, ואכן מצליחים. כשהם מגיעים לעיקול בדרך הם שומעים נשימות מלפניהם ובלאק מזהה שני אבירי ורד נוספים, אחד מהם מוטל על הרצפה פצוע קשה, והשני, לוחם בשם ניבון, עומד לצדו ושומר עליו. הארמידלו משתמש באחד מלחשיו בכדי לרפא את אביר הורד הפצוע, ואז הם מתחקרים אותם – ניבון וחברו מספרים שהם היו בחוליית האבטחה הצפונית, ולאחר שהכוהנים התחלו בטקס לטיהור בית הקברות, בוגדים בקרב המשלחת תקפו את הכוהנים, רגע לאחר מכן ברק פילח את השמיים והאדמה החלה לרעוד, והם נפלו למפולת ונפצעו במפולת.

היוודע הבגידה מדאיגה את החבורה, והם ממשיכים בדרכם במהירות, כשהם שומעים רעשים מוזרים מחור חסום במחילה. החור אף קטן מדי בשביל הספרייט של ריצר'ד והם מפנים את האבן ונכנסים לתוך קבר נטוש נוסף, מתוכו בלאק מרגיש תחושה של רוע. בקבר יש כוכים עם כדי אפר של המתים והרעשים נבעו מיד גרמית של שלד שניסתה להתקדם, ללא הצלחה. בקיר הרחוק מצויה גולגולת אורק, ובפיה יהלום נוצץ, ממנו נובע הרוע. הארמידלו חוקר מעט, ומגלה ששימוש בכוח מאגי יכול כנראה לנטרל את ההשפעה, אך עבור זאת נדרש לגעת בגולגולת...
IMG_20150912_193056447.jpg
 

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
חלק ראשון -

יפה, אני מרגיש את הרצון של החבורה להתחיל לגייס בעלי ברית. 2 שאלות:

1) עיר העורב? מה זה? חשבתי שהוא בפריהולד.
2) איך הלך קרב הבוס עם הגובלינים? בדרגה 3 הם אמורים להתמודד איתם די טוב.

חלק שני -

אוקיי, אני מתחיל להבין פה את התפקידים, אבל אני אשמח לווידוא. ריצ'רד זה בבירור האמגוש, הארמדילו זה פייטן (?) וג'ק הוא לוחם כי הוא תוקף פעמיים?

ושל מה תמונת המבוך?
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
החלק הראשון התחיל במקור בכיוון להרפתקה נוספת, שהיה אמור להוביל את הדמויות באיטיות והדרגתיות לפריהולד, תוך כדי שמירה על הדב"שים מקודם. בפועל, בגלל ההפסקה הארוכה מחד, והרצון לעשות את הפלייטסט לאלופי האור מאידך, קיצרתי תהליכים. לכן יש קפיצה לוגית :(
עם זאת, נחזור לחלק מהדב"שים בקרוב (כן, ש רשומות נוספות).
כהערה, האחים הנזירים רין וסאי עזבו את המשחק (השחקנים למעשה), להם דווקא היה קשר חזק למחצית השנייה של המערכה, בזכות הנבואה. נו טוף, נלך בכיוון אחר.

הקרב בוס עם הגובלינים היה סבבה לגמרי, כולל השדים שהיו שם (טוב, לא בדיוק שדים אלא יותר תפלצים).

חלק שני: ריצ'רד הוא אמגוש, ארמידלו זה פייטן, ג'ק סטון הוא כוהן שר האור - אתה אולי מתכוון לבלאק שתוקף פעמיים? הוא אביר קודש (או פאלדין תלוי איך אתה מתרגם).
התמונה היא של חדר במבוך, בשימוש בתוואי השטח של Dwarven Forge, אני בוחן להחליף את אריחי המבוך שלי בזה.
 

rui

The Storyteller Archmage
צוות הפורום
בצבא של ויני
Dwarven Forge נראה כמו איכות ברמה מקצועית. אם אתה קונה, אני אשמח לדעתך על המוצר.

נתקלת בבעיות דומות לאלו שגולן תיאר מבחינת חוזק הקרבות?
 
Top Bottom