• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דמויות פציפיסטיות במו"ד?

אני חושב שהפלאדין הקלאסי בכוונת מכוון לא משחק לפי הכללים של הנבלים - הוא ״מעליהם״, או יותר נכון ״התעלה״ מעליהם.
אישית אני עדיין מעדיף דמויות עגולות יותר עם יותר עומק, למשל: הפלאדין תופס עצמו כטוב מוחלט שמעדיף להביא את הרשעים למשפט צדק כדי לשקמם או לגאול אותם, אבל עולם הערכים שלו אינו אבסולוטי;
עונש יכול להיות לדוגמה גם ענישה פיסית שעליה מחליט הפלאדין ברגע זה כי עכשיו אי אפשר לצעוד עם הנבל חזרה לעיר. או שאולי גובלינים, אורקים וחבריהם הם כולם יצורי רוע חסרי תקנה ואותם לא ניתן לגאול. או אפילו יותר טוב - תושבי ממלכת אורקוט הרחוקה הם כולם בגדר כופרים המאמינים באלי שקר והעונש על כך הוא רק המרה או מוות.

כל זאת בלי קשר לכך שבאופן כללי פלאדין הוא גם לא טיפש - עולם המו״ד מלא בנבלים שאינם ניתנים לגאולה מעצם טבעם, כגון אל מתים ושדים, ומערכות שמתמקדות בכך הן קלאסיות לדמויות כאלה (ואפילו לזה אפשר לעשות טוויסטים - פלאדין שמבצע טקס טיהור על שרידי אל מתים שהביס כדי לשחרר את נשמתם וכד׳).

פלדין אינו פציפיסט כי הוא דמות של לוחם צדק, בדגש על לוחם.
אבל פלדין, לפחות בראייה המשחקית הקלאסית שלו, מקפיד בדבקות על טוהר הנשק. נכון, הוא לא מטומטם או התאבדותי, אבל הוא כן יהיה מוכן לוותר על יתרון טקטי כדי לשמור על עליונות מוסרית. זה לא אומר שהוא לא יהיה אלים וקטלני כאשר טוהר הנשק נשמר.

או שהיה עונה לך ''מה זה הבגדים שאתה לובש?!"
כי אחרי הכול...
אבל בכל מקרה, דמויות פציפיסטיות לא אצלי, רק כי השחקנים האחרים פשוט קופצים לקרב מהר מידי ואני מעדיף מראש לא לאשר דמויות שאישיותן תתסכל את השחקן שלהן...

המשמעות של טוהר הנשק היא אי פגיעה בחפים מפשע, לא? להתקיף ממארב נבל מסוכן לא נכנס לקטגוריה, אני חושב...
זה באמת עניין של פרשנות, וזה דווקא טוב - אני הייתי שמח לתת לשחקן עם דמות כזו להתחבט עם עצמו אם לבחור כך או אחרת. אני מאוד בעד קווי יסוד כלליים ולא נוקשים ושהשחקן ישרטט את קווי הגבול המדויקים של דמותו.
בכל מקרה, תמיד יהיו דברים קצת יותר שחורים או יותר לבנים (למשל שימוש ברעל).

אני מנסה עכשיו לבנות דמות של ברברי פילוסוף, אמנם לא בדיוק פציפיסט, אבל מנסה לפגוע כמה שפחות. בצור התחלה בחרתי להשתמש רק בנשק מוחץ, ולבחור לעלף במקום להרוג ב0 נק"פ, אבל הרייג' יוצר בעיה.
אז תגיד שזה לא רייג', זה "מצב של אולטרה-דיוק" כמי הUltra Instinct של גוקו.

הממ. עבור הפלדין הקלאסי, קרב הוגן הוא מטרה בפני עצמה. אבל כשאני חושב על זה, פלדין שמחויב מעל הכל להגן על החלשים, ישאף לעצור (ובמידת הצורך, לחסל) נבלים מרושעים ומסוכנים. הם לא ראויים לנצח, ואין סיבה לתת להם את הסיכוי הזה בקרב הוגן (במיוחד אם הם עצמם, כנראה, לא ישחקו לפי הכללים, והדבר עשוי להוביל למותו של הפלדין - ובהתחשב באחריותו של המגן על החלשים, הוא לא יכול פשוט לזרוק את חייו כקורבן אצילי וסתמי). אני לא אומר שפלדין בהכרח ישאף לחסל באלימות נבלים - אלא לעצור אותם ולהגן על החלשים והחפים מפשע, במידת האפשר כנראה שבלי שפיכות דמים. סתם מחשבה :)
זה למה אני אוהב את העיצוב של הפאלאדין במהדורה 5; אתה יכול לבחור להיות סוג של באטמן, לוחם צללים שמחסל את היריב בעזרת הכוחות הקדושים של השבועה שלו, ולא מתבייש לדקור בגב ולהשתמש בכל טריק מלוכלך כדי לנצח את הרשע, אתה יכול לשחק אביר אצילי וקלאסי, או צורר מוליך אימים שמבעית את יריביו ואת חבריו לנשק, ומשתמש בפחד ובדוגמה אישית ככלי נשק.

זה למה אני אוהב את העיצוב של הפאלאדין במהדורה 5; אתה יכול לבחור להיות סוג של באטמן, לוחם צללים שמחסל את היריב בעזרת הכוחות הקדושים של השבועה שלו, ולא מתבייש לדקור בגב ולהשתמש בכל טריק מלוכלך כדי לנצח את הרשע, אתה יכול לשחק אביר אצילי וקלאסי, או צורר מוליך אימים שמבעית את יריביו ואת חבריו לנשק, ומשתמש בפחד ובדוגמה אישית ככלי נשק.
אתה צודק לגמרי, בהתחלה היה לי קשה לתפוס את זה כי גדלתי על הפלאדין הקלאסי של מו"ד קופסאות ומוד"מ, רק אחרי שנים הבנתי באמת את הורסטיליות של הפלאדין במהדורה 5.

אתה צודק לגמרי, בהתחלה היה לי קשה לתפוס את זה כי גדלתי על הפלאדין הקלאסי של מו"ד קופסאות ומוד"מ, רק אחרי שנים הבנתי באמת את הורסטיליות של הפלאדין במהדורה 5.
מצחיק כי הפאלאדין הראשון ששיחקתי ב3.5 היה יותר Oath of Conquest מאשר הפאלאדין הקלאסי. לבוש בשריון אדום-דם (יותר נכון; שריון שנצבע באדום מדם של אינספור קרבות, הוא השאיר אותו ככה כי זה מגניב לדעתו ואני הייתי בedgy phase שלי), גמד עם בעיות דימוי עצמי שמעדיף לצעוק פקודות מאחורי קסדה ולהניף חרב אדירה עם smites על האויבים. הריפוי שלו היה "אל תמות, אני וטמפוס צריכים אותך כרגע", לא "אל תמות כפרה"

הסיבה שלו להילחם בBBEG זה כי הוא נקרומנסר עם צבא ענק והוא רוצה את הכבוד של חיסול צבא שלם שלצידו רק 6 אנשים.

אז תגיד שזה לא רייג', זה "מצב של אולטרה-דיוק" כמי הUltra Instinct של גוקו.
החלטתי לעשות את זה כחלק מהדמות. הוא ברברי עם בעיות כעס ששונא להרוג!
אני חושב שזה יכול ליצור מצבים קומיים במהלך המשחק. הוא שונא את התכונה הכי טובה שלו!

חזרה