• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[דיון/הצעה]: רעיון לפינה חדשה באתר של מלסטרה - פינת "הדמות החודשית"

הי,

עלה לי רעיון שאני מבקש להביא לדיון כאן,
משום שהערך והיכולת לישום של הרעיון הזה תלוי ברובו לא בי, אלא בשיתוף פעולה יצירתי של אחרים.

הרעיון הוא לפינה חודשית שתעלה לאתר, שבה כל פעם מישהו אחר יכתוב רקע לדמות בעולם של מלסטרה,
כאשר התנאי/המסגרת היא, שמדובר ברקע שמתאים להיות דמות שחקן שמתחילה ברמה שהיא לא גבוהה יותר מ-5.
(כלומר, לא איזו כוהנת רבת-עוצמה או מפקד לגיון או זאגליט זקן בעל כוחות עצומים).

העניין הוא, שזו לא חוכמה גדולה שאני אכתוב דמויות. זה יהיה מעניין בהרבה אם אחרים יעשו את זה, ויבנו גם את הרקע וגם את התרגום הטכני שלו לנתונים שאפשר להכניס לדף דמות.
אפשר יהיה כמובן להעביר את זה אלי קודם לביקורת/הצעות שיפור/הערות אם יש סתירה למשהו חשוב מדי בעולם - אם רוצים.

בהנחה שיהיו אנשים מעוניינים, אז האידיאלי הוא שכל חודש תעלה דמות אחרת, לפינה חדשה באתר שתיועד לצורך הזה.
(אם איכשהו יהיה מצב לא צפוי של המון הצעות, אז אפשר יהיה לשקול להפוך את זה לפעם בשבועיים במקום או משהו כזה).

מובן שכאשר הדמות תעלה לאתר, היא תעלה עם שם הכותב/ת, אלא אם כן הוא/היא יבקשו במפורש להמנע מכך.

אשמח לשמוע את דעתכם על הרעיון.

לא מדובר בהכרח בדמות שחקן בפועל, אבל היא צריכה להיות כזו שעקרונית היה אפשר להפוך אותה לדמות שחקן (כלומר, מגזע ומקצוע שעקרונית פתוחים למשחק. אי אפשר למשל ליצור דמות שהיא ענק קרח או באברו או אבנון, למשל, ועדיף מאד שגם לא כוהנת אנ'מירית צהובה).

אפשר ויהיה אפילו נחמד לצרף מכניקה בסיסית, כדי להראות איך מתרגמים את הרעיון/רקע לדף דמות, אבל ממש לא חובה.

מעולה :)

את סיפורי הדמות אפשר לשלוח אלי בפרטי.
אפשר לשלוח גם טיוטה די גמורה, ואם רוצים גם רעיון עם בקשה לעזרה/שאלות וכ"ו.

אני אשתדל לעזור ובמידת הצורך להעיר (למשל, אם יש איזו סתירה לפרט מהותי בעולם) - אגב מאמץ להגביל את המעורבות שלי ולא להשתלט על הסיפור.

בדיוק בשביל זה הפתיל הנוכחי - להעלות את הרעיון (גם כאן וגם אצל בסיס העוקבים אחרי מלסטרה בפייסבוק + שחקנים שכבר שיחקו אצלי), כדי לבדוק האם יש הענות.
מאחר ומדובר בפינה חודשית, מספיק קומץ משתתפים כדי שהפינה תחזיק מעמד במשך כמה וכמה חודשים.

אבל ברור שלא אפתח אותה אם לא יהיה עניין מספיק.

האם אתה חושב שדמויות שחקן עדיפות כי נראה לי שגם דב"שים יכולים להיות שמישים באותה מידה או אפילו יותר. השאלה היא האם המטרה היא לספק רעיונות לקונספטים של דמויות או להעשיר את העולם בדמויות.

האם הם צריכים להיות ספציפית בבקעת קיירן? יש לי איזה רעיון לפיית אבק שגורש מהחבורה של נסיכת הסדן בקאראנסיר...

עריכה אחרונה:
רוב הדב"שים היו יכולים עקרונית גם להיות דמות שחקן בקונסטלציה אחרת.
המטרה היא גם וגם - ככל שאפשר. העשרת העולם בסיפורים ורקעים שמהם יכולה לצמוח ולאחרים השראה היא המטרה המרכזית, כמובן - אבל עדיף דרך דמויות לא עוצמתיות מדי.

לשאלתך על בקעת קיירן - לא בהכרח.
עדיף שהרקע כן ישתלב עם מקום במלסטרה שיודעים עליו יותר מאשר את השם שלו, אבל כל מקום שיש עליו רקע ראשוני יכול להתאים.

ברור שאגיב. כרגע הרעיון זה שהתגובה תהיה בפתיל הדיון על הדמות, ולא באתר עצמו.
כמו כן, אפשר לשלוח לי - אם רוצים - גם טיוטה עם שאלות/הצעות לתיקון או כל מה שרוצים.

נ.ב: אם למישהו/מישהי יש רעיונות/הצעות ליעול ולשיפור הרעיון - אתם בהחלט מוזמנים לכתוב אותן, כאן או בפרטי.

אני אשמח גם לעדכון מפורט יותר על הכוהנות האדומות והצהובות גם אם הן לא מקצועות שחקן
אגב צפוי להיות עידכון על הכוהנות הצהובות והאדומות? או שכולם ניספו?
ואני אשמח לפרסם "דמות לדוגמה" עבור הרעיון שלי לקמפיין מבוסס כישרונות יצירה

בת פאר'ליל שהפכה לכוהנת (אנ'מירית?) יהיה מעניין וחריג מאד - אם כי לא בלתי אפשרי.
אחרי הכל, הרבה מאד מתושבי בקעת קיירן קיבלו 'דם מכאן ומכאן', גם אם הם מזדהים כאנ'מירים או פאר'ליל טהורים, ומבחינת אמונה וזהות - השאלה בתור מה אתה מזהה את עצמך חשובה לפעמים לא פחות, ואולי יותר מהשאלה היכן ולמי נולדת. מצד שני, לא כולם יקבלו הכל בהבנה ובלי דעות קדומות...

כוהנות אדומות קיימות עדיין, בעיקר בנמל ראל'סורם והסביבה שלו, אבל בבקעת קיירן הן מעטות מאד עד לא קיימות (יש שמועות שהגבירה של האגם השוקע היא מראה אדומה כבויה).
היחידות שמסופר שהן נעלמו לגמרי אלו הכוהנות הצהובות - מלבד סרילינה קור-פרניל המודחת והמורשעת, שעדיין כלואה במגדל בצפון יער וארת'ארון, ולמרבה הפליאה, היא - אחרי כל הפשעים שהורשעה בהם וההדחה המשפילה שלה מהמסדר - נותרה הכוהנת הצהובה היחידה שלא מתה או התעוותה; או לפחות, היחידה שיודעים עליה.

ואני אשמח לפרסם "דמות לדוגמה" עבור הרעיון שלי לקמפיין מבוסס כישרונות יצירה

רק כדי לוודא שהבנתי - הכוונה היא דמות לדוגמא פרי עטך, עבור הרעיון שהזכרת (כך אני מבין את מה שכתבת), או דמות לדוגמא שאני אכתוב כדי לתת דוגמא למה כדאי לכתוב בפינה?

חזרה