• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 דרקונים ונתונים דו"נ 81 - פעמון איתור (חפצ"ק)

פעמון איתור

הקוסם המותש גרר את הפעמון הלבן כשלג אל מחוץ לביתו. הוא עמל שעות על להכין אותו, והנה הוא גמר. כאשר הזיז את הענבל, זה פלט רעש נוראי וצורם שגרם לכל תושבי הכפר הסמוך לצעוק ולבקש קצת שקט. אבל האשף לא שמע את קולם. הוא ראה אותו. הוא פתאום ראה חרבות מנצנצות, מטות זוהרים. אלפים, אורקים וגמדים נוצצים. הוא פתאום ראה.

הילה חיזוי בינוני
ד"מ 7
מיקום אין
משקל 10.2 ק"ג
עלות 48,500 מ"ז

תיאור הפעמון הלבן הזה מעוטר באבני חן קטנות, ונראה זוהר ונוצץ עד מאוד. כאשר מזיזים את הענבל (בדיקת כוח בד"ק 14 - הענבל שוקל 5 ק"ג - הפעמון שוקל באותו משקל מל הענבל מכיוון שהפעולה הקסומה עיקרית קורה בענבל עצמו), ניתן לחוש במיקומם של חפץ או יצור ספציפיים ברדיוס של 120 מטרים. בשונה מהלחשים איתור חפץ וגם איתור יצור, שום דבר (חוץ מהתערבות שמימית ישירה) לא יעצור את השפעת הפעמון. ההשפעה פועלת למשך סיבוב אחד בשביל כל הזזה של הענבל.

יצירה:
דרישות:
פעמון כסף בשווי של 6,500 מ״ז שעליו מטילים את הלחשים איתור יצור וגם איתור חפץ.

שימו לב שכאן שיניתי את מחיר החפץ בשונה למחיר המדוייק שלו, בגלל שיכולותיו לדעתי היו חזקות.

אשמח להארות, הערות ועוד!

עריכה אחרונה:
זה קצת מוזר שפעמון דווקא מתקשר לקסם איתור.
דבר ראשון: לכן בחרתי את הרעיון. ניסיתי "לצאת מהקופסא" ולכתוב משהו שקצת מוזר, או קצת לא הגיוני. לפחות ככה אני חושב.
זה די מוזר שפעמון במשקל 10 ק"ג בסך הכל דורש בדיקת כוח.
צודק! הגיוני מאוד... במבט אחורה אני קולט... תיקנתי והוספתי הארה.

תודה רבה על התגובות!

אתה מפספס בסדרי גודל :)

אם אתה מדמיין בראש משהו שדומה לפעמון כנסייה או לפעמון של מקדש בודהיסטי - אלו פעמונים ששוקלים טונות. הפעמונים הגדולים ביותר עשויים מתכת יצוקה במשקל של *עשרות* טונות. יש פעמונים ששוקלים כמו טנק קטן (זו דוגמה שאני אוהב להביא כשאמריקאים טיפשים אומרים שחייזרים בנו את הפירמידות כי איך ייתכן שהזיז אבנים במשקל של כמה טונות, אבל מתעלמים מפעמונים במשקל של *עשרות* טונות שהונפו לראש מגדלים במאה ה-13 באירופה).

להזיז ענבל פעמון במשקל של 5 ק"ג לא אמור לדרוש בדיקת כוח בשיטה שבה אין בדיקת כוח להרמה של דברים כמו חרב אדירה או חולצת טבעות. על אחת כמה וכמה אם הפעמון תלוי באוויר, ואז להזיז את הענבל דורש פחות כוח מאשר להרים אותו מהקרקע.

חזרה