• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דרקונים ונתונים [דו"נ 77] [מו"ד 5] מעיל דרואידי

זו הפעם הראשונה שלי בדרקונים ונתונים, ואני לא יודע כמה זה יצא טוב (ולכן אשמח לקבל הצעות לתיקונים והמלצות לעתיד), אבל בנושא מצרים - ראשי חיה בחרתי להכין חפצ"ק, כמו הגלימות האלה של הדרואידים עם הראשי חיה, תחת הכותרת "מעיל דרואידי". אני לא מצליח להעלות קובץ וורד, אז אני מעתיק לכאן את הטקסט:

דו"נ 77 – ראשי חיה

משתמש בשיטה מו"ד 5
מעיל דרואידי

חפץ פלאי, נדיר מאוד

ציידים רבים מכינים מעילים מהטרף שלהם, ומשאירים את ראש החיה כקישוט. דרואידים מסוימים למדו, לפני מאות בשנים, לכשף את המעילים, ולשמור בתוכם סודות מרובים. לפני כמאה שנים אבדה השיטה לייצור מעילים אלו, ומאז הם נדירים מאוד.

הלובש מעיל דרואידי זוכה בכמה ייתרונות:

ייתרון בגלגולי כריזמה (איום) נגד יצורים בגודל שלו או קטנים ממנו.

יכולת לשנות צורה ליצור (לפי הטבלה), פעמיים במנוחה ארוכה.

מהירות משתנה (לפי הטבלה).

נשק נשיכה\ניקור קסומים לטווח 60 פיט (נזק לפי הטבלה) עם גלגול התקפה של 1ק20+חכמה+תוסף שליטה.

טבלת נזק, נשק, והשפעה מיוחדת:

חיהנשקמיוחדנזקנזק של דרואיד
דוב שחורנשיכהדרג"ש +11ק6+חכמה+21ק6+חכמה+תוסף שליטה+2
דוב חוםנשיכהדרג"ש +2
כאשר מתקיף יצור, מטרה צריכה להצליח בהצלת כוח ד"ק 12, או ליפול שרועה
1ק8+חכמה+41ק8+חכמה+תוסף שליטה+2
אריהנשיכהכוח +2
1ק8+חכמה+31ק8+חכמה+תוסף שליטה+3
פנתרנשיכהזריזות +2
1ק6+חכמה+21ק6+חכמה+תוסף שליטה+2
נמרנשיכהזריזות וכוח +1
1ק10+חכמה+31ק10+חכמה+תוסף שליטה+3
זאב נוראנשיכהכוח +2
2ק6+חכמה+32ק6+חכמה+תוסף שליטה+3
נשר ענקניקורזריזות +2, ראיה חדה2ק6+חכמה+32ק6+חכמה+תוסף שליטה+3
ינשוףניקורחכמה +2, ראיה חדה1ק6+חכמה+11ק6+חכמה+תוסף שליטה+1

טבלת מהירויות:

חיהמהירות
דוב שחורהליכה 40 פיט, טיפוס 30 פיט
דוב חוםהליכה 40 פיט
אריההליכה 50 פיט
פנתרהליכה 50 פיט, טיפוס 40 פיט
נמרהליכה 40 פיט
זאב נוראהליכה 50 פיט
נשר ענקהליכה 10 פיט, תעופה 80 פיט
ינשוףהליכה 5 פיט, תעופה 60 פיט
מאחר שהסוד להכנתו אבד מזמן, אי אפשר להכין מעיל דרואידים, והדרך היחידה להשיגו היא למצוא מעיל שנוצר לפני אובדן הסוד.

עריכה אחרונה:
אני אישית מאוד אהבתי את החפץ הקסום, וקשה לי להאמין שזה הדו"נ (דרקונים ונתונים) הראשון שלך! אשמח לראות עוד כתיבות שלך בפורום!

2 נקודות לשיפור: קודם כל, אם זה חפצ"ק, אז הייתי שמח לדעת למחיר, לדרך (דרישות) יצירה (לדוגמא: דרוש מרכיב א' בשווי של ____ מ"ז ואת הלחשים _____ ______). הנקודה השנייה: אם החפצ"ק הוא גלימת דרואידים, יש סיכוי שלדרואידים או לסיירים יהיה תוסף כלשהו איתם? או שאולי הם יוכלו להכין ממנו משהו?

אני אישית ממליץ לך לעיין בספרי חוקים או מפלצות. הנה עותק (דיגיטלי) של החוקים הבסיסיים (של מהדורה 5.0) בתוך אתר הפונדק עצמו. מקווה שתיהנה!

במהדורה חמש אתה לא אמור לקנות חפצים בכסף או ליצור אותם כמו במהדורות קודמות, אז זה ממש בסדר.
חפץ באמת חמוד. פשוט, אבל מעניין. יש לי כמה ביקורות, אבל הן כאן כדי לשפר משהו טוב, לא כדי להוריד משהו גרוע.
אני מרגיש שהמכנידה טיפה מפוזרת. מצד אחד, יש לו מכניקה שמתבססת על סוג החיה שלו. מצד שני, יש לו מכניקת נשיכה שעובדת עם כל חיה, גם כאלה שלא נושכות. באופן כללי, החלק שבו הגלימה מעניקה מהירויות מרגיש שונה מכנית מהשאר. זה לא מאוד קריטי, אבל זה מוזר לי.
הדבר העיקרי שמפריע לי הוא שהחפץ הזה ממש חזק. ממש. הבעיה היא שלא שמת שום מגבלת שימוש, מה שאומר שזה בתכלס קאנטריפ. אבל הקאנטריפ Thron Whip של דרואיד ברמה 11 עושה 3ק6 נזק, או 10.5 נזק ממוצע. לעומת זאת, דרואיד שמשתמש ביכולת הזו בדרגה אחת עשרה (נניח חכמה 20 לצורך העניין, בדרגה 11 זה לא בלתי סביר) גורם 8ק6 + 5 נזק, או 33 נזק ממוצע. זאת אומרת שהממוצע גדל בטיפה יותר מפי 3. זה פסיכי. זה נזק של כדור אש.
הדרך הכי פשוטה לפתור את זה היא להוסיף מגבלת שימושים. אני מציע לתת מספר שימושים ששווה לתוסף החכמה של המשתמש.
אישית, הייתי שמח לראות אותך מרחיב על החפץ הזה. אולי מכין כמה גרסאות בהתאם לסוג החיה (ינשוף, דוב, זאב...). בבקשה תמשיך לכתוב. :)

אולי אשנה את הנזק לנזק הנשיכה של החיה שממנה הוכן המעיל, אבל אשאיר את הרעיון של הנשיכה הקסומה, והנזק יהיה +חכמה, וגם אומר שכאשר דרואיד משנה צורה לחיה שממנה הוכן המעיל, הוא שומר את נשק הנשיכה הקסומה במקום לאבד אותו זמנית בשינוי צורה (בניגוד לסימיטר, שהדרואיד יכול להשתמש בה רק בצורה הדמוי/אנושית שלו)? נשמע טוב?

הדרך הכי פשוטה לפתור את זה היא להוסיף מגבלת שימושים. אני מציע לתת מספר שימושים ששווה לתוסף החכמה של המשתמש.
לגבי זה, זה היה בתכנון של החפץ, אני לא יודע למה לא כתבתי את זה פה. מה עדיף? שאעשה שימושים, או שאשנה כמו שכתבתי קודם?

אני מרגיש שהמכניקה של "החיה שממנה הוכנה המעיל" תעשה הרבה כאב ראש למי שמנסה להשתמש בזה. אני יכול להכין מעיל מטי רקס? זה טכנית חיה. מה קורה אם אני מכין מעיל מכמה חיות שונות? אני מקבל את שתיהן? זה פשוט מרגיש לי מעורפל מדי מכדי לעבוד כמכניקה. נראה לי הרבה יותר פשוט להגיד "מעיל נשר עם נשיכה 2ק6 ותעופה של 40 פיט, מעיל כריש עם נשיכה של 3ק6 ושחייה של 40 פיט, מעיל דוב עם נשיכה של 3ק6 ויתרון בבדיקות כוח" או משהו כזה. לחלק את החפץ על פי החיות במקום לנסות לתפוס את כל החיות. גם ככה אין הרבה חיות שמתאים להכין מהן מעיל, וקרואלה דה ויל לא משחקת מו"ד.

דו"נ 77 – ראשי חיה

משתמש בשיטה מו"ד 5​

מעיל דרואידי

חפץ פלאי, נדיר מאוד

ציידים רבים מכינים מעילים מהטרף שלהם, ומשאירים את ראש החיה כקישוט. דרואידים מסוימים למדו, לפני מאות בשנים, לכשף את המעילים, ולשמור בתוכם סודות מרובים. לפני כמאה שנים אבדה השיטה לייצור מעילים אלו, ומאז הם נדירים מאוד.

הלובש מעיל דרואידי זוכה בכמה ייתרונות:

ייתרון בגלגולי כריזמה (איום) נגד יצורים בגודל שלו או קטנים ממנו.

יכולת לשנות צורה ליצור (לפי הטבלה), פעמיים במנוחה ארוכה.

מהירות משתנה (לפי הטבלה).

נשק נשיכה\ניקור קסומים לטווח 60 פיט (נזק לפי הטבלה) עם גלגול התקפה של 1ק20+חכמה+תוסף שליטה.

טבלת נזק, נשק, והשפעה מיוחדת:

חיהנשקמיוחדנזקנזק של דרואיד
דוב שחורנשיכהדרג"ש +11ק6+חכמה+21ק6+חכמה+תוסף שליטה+2
דוב חוםנשיכהדרג"ש +2
1ק8+חכמה+41ק8+חכמה+תוסף שליטה+2
אריהנשיכהכוח +2
1ק8+חכמה+31ק8+חכמה+תוסף שליטה+3
פנתרנשיכהזריזות +2
1ק6+חכמה+21ק6+חכמה+תוסף שליטה+2
נמרנשיכהזריזות וכוח +1
1ק10+חכמה+31ק10+חכמה+תוסף שליטה+3
זאב נוראנשיכהכוח +2
2ק6+חכמה+32ק6+חכמה+תוסף שליטה+3
נשר ענקניקורזריזות +2, ראיה חדה2ק6+חכמה+32ק6+חכמה+תוסף שליטה+3
ינשוףניקורחכמה +2, ראיה חדה1ק6+חכמה+11ק6+חכמה+תוסף שליטה+1

טבלת מהירויות:

חיהמהירות
דוב שחורהליכה 40 פיט, טיפוס 30 פיט
דוב חוםהליכה 40 פיט
אריההליכה 50 פיט
פנתרהליכה 50 פיט, טיפוס 40 פיט
נמרהליכה 40 פיט
זאב נוראהליכה 50 פיט
נשר ענקהליכה 10 פיט, תעופה 80 פיט
ינשוףהליכה 5 פיט, תעופה 60 פיט

מאחר שהסוד להכנתו אבד מזמן, אי אפשר להכין מעיל דרואידים, והדרך היחידה להשיגו היא למצוא מעיל שנוצר לפני אובדן הסוד.

עריכה אחרונה:
אוקי, במהדורה 5, תוסף טהור לתכונה הוא מאוד נדיר, ותוסף טהור לשריון גם לא בא בקלות. שינוי צורה ליצור לפי רצון היא יכולת ממש חזקה, כי היא אומרת שמבחינה תיאורטית יכול להיות לך אינסוף נק"פ (לפי חוקי שינוי הצורה של הלחש פולימורף, ושינוי צורה דרואידי), לתת את כל אלו רק כחפץ נדיר זה מאוד עוצמתי (למעשה, רק מהירות התעופה של 80 פיט של מעיל נשר ענק טובה כמו כמה חפצי קסם נדירים) בקיצור, זה חפץ מאוד עוצמתי, שצריך בהחלט להיות נדיר מאוד, וכנראה גם לתפוס סלוט של התכוננות

חזרה