• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

[דו"נ 69; מו"ד5] פטרון למכשף - דג הזהב

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
כן, זהו דג הזהב מהאגדה עם שלוש המשאלות. המכשף שלך מצא אותו וביקש ממנו כוחות וזה מה שיצא.

לחשים נוספים: הלחשים הבאים מתווספים עבורך לרשימת לחשי המכשף:

עוצמה 1: יצירת או השמדת מים, מגן
עוצמה 2: שיקום פחות, טשטוש
עוצמה 3: נשימת מים, שליחת מסר
עוצמה 4: שליטה במים, מגן האמונה
עוצמה 5: שיקום דגול, תקשור עם הטבע

מתנות הדג
החל מדרגה 1, אתה יכול לנצל פעולה ולבקש מדג הזהב כסף מזומן, ובמהלך הדקה הקרובה תמצא אותו - אוצר קבור, שק שמישהו שכח בשירותים או גשם מטבעות שנופלים מהשמיים. אתה יכול לקבל כך סכום כסף של 100 מטבעות זהב לכל דרגה שברשותך, אך אינך יכול לבקש שוב כסף מהדג עד שיחלפו שבעה ימים ושבעה לילות.

מזל בקרב
בדרגה 6, אתה יכול לנצל פעולת בונוס כדי לבקש מהדג שיביא לך מזל בקרב. למשך דקה, יש לך יתרון בסוג אחד של גלגולי הצלה וליריב אחד שלך יש חיסרון בגלגול הצלה מסוג אחד. כמו כן, התקפות שלך גורמות לנזק נוסף מאותו סוג נזק שזהה לתוסף הכריזמה שלך (ולפחות 1+) אם אתה יורד ל-0 נקודות פגיעה, אתה נותר עם נקודת פגיעה אחת. אתה חייב להשלים מנוחה ארוכה לפני שתשתמש ביכולת זו שוב.

הדג החמקן
בדרגה 10, אתה הופך לחסין להשפעות של הקסמה, הרדמה וקללות. אם מוטלת עליך קללה, אתה יכול לנצל תגובה כדי להשיב אותה למטיל שנאלץ להצליח בגלגול הצלה מפני ד"ק הטלת הלחשים שלך או להיות מושפע ממנה.

דג המשאלות
בדרגה 14, הדג מעניק לך באופן חד פעמי שלוש משאלות. אתה יכול להשתמש במשאלות כרצונך ובכל זמן שתבחר, אבל משאלה שנוצלה - לא תחזור. כאשר תשתמש במשאלה השלישית, יש סיכוי של 50% שהיא תשתבש בצורה נוראית כלשהי.

nav566

פונדקאי ותיק
וואו. פלייבור נהדר. וורלוק הוא באר ממש עמוקה מבחינת סאבקלאסים, וזה טייק ממש נחמד.
היכולת של הדרגה הראשונה... בעייתית. אין שום דבר שמונע ממך להשתמש בה כל שבוע במשך שנה רצוף. אם הוורלוק שלך לא קיבל את הכוחות שלו היום, הוא עשיר בהגדרה. זו יכולת שבעייתי לשהם לה. כשה"מ, לא הייתי מסכים לשחקן לקחת את הסאבקלאס הזה רק בגלל היכולת הזו.
היכולת בדרגה שש מגניבה, רק כדאי לציין על איזה אויב מדובר (30 פיט? 60 פיט? כל הגלובוס? מישורים אחרים?)
יכולת בדרגה 10 מושלמת. אל תשנה כלום.
יכולת דרגה 14 מאוד מגניבה. בשלב של דרגה 14 זה כבר לא נהיה שבור, והעובדה שזה חד פעמי מוצאת חן בעיני מבחינה משחקית.

liorgonen3

פונדקאי ותיק
הקוספט נהדר, אבל הקטע של דרגה 6 חזק מידי לטעמי, תשווה את זה ליכולות אחרות של וורלוק בעוצמה שלהן בדרגה הזו, גם נזק נוסף, גם יתרון/חיסרון וגם הצלה ממות זה די חזק, כאילו לצורך העניין וורלוק של GOO בדרגה הזו פשוט מקבל אחת למנוחה קצרה לתת חיסרון להתקפה שהולכת לפגוע בו ואז לקבל יתרון נגד היריב עם הוא פספס. פה אתה נותן לו יתרון להצלות וחיסרון ןלהצלות (חיסרון להצלות זה מתנה לכל מטיל לחשים) יחד עם עוד דברים.

דרגה 14... אני קצת מתלבט על דעתי, מצד אחד אני לא אוהב שזה חד משחקי... כאילו לא בשביל זה הגעת לדרגה 14 בתור וולרוק, זה גם לא איך שה"שיטה" עובדת כל כך בקונספט של יכולת מקצוע, ובנוסף לתת למישהו משאלה זה חזק בדרגה 14, משאלה זה לחש דרג 9 ופה אתה מקבל 3 כאלה כשאתה עוד עושה לחשים דרג 7. כאילו גם אם השלישית תדפוק אותך אתה עדיין יכול לייצר 50 אלף מ"ז של חפצקים או השפעות אחרות של משאלה... זה קצת כמו לתת לדמות בדרגה 1 גישה ללחש כדור אש.

היכולת דרגה 1 חמודה, יש מצב שהיא עובדת טוב במהדורה 5 דווקא בגלל שלכסף אין ערך אמיתי בשיטה (כי אתה לא אמור להיות מסוגל לקנות חפצקים בשוק). הייתי אולי אומר שאתה יכול למצא פריט בשווי 100 מ"ז במקום שק מטבעות, אבל זה כבר סתם סמנטיקה.

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
אני מסכים שהיכולת דרגה 6 נראית ממש חזקה. אני בעד לשנות אותה ולהחליש אותה כדי שהארכיטיפ כן יהיה שמיש. זה קונספט ממש נהדר והייתי שמח לאשר מכשף שכזה במשחק שלי, זה קונספט ייחודי שלא ראיתי שימוש בו לפני זה- אבל אם כמנחה עכשיו יש עליי את העבודה הנוספת של לאזן את זה או למצוא יכולות חלופיות... זו נהיית מטלה שאני לא הייתי רוצה להתעסק בה.

Top Bottom