• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

דרקונים ונתונים [דו"נ 68] ק'סדף - תת-אלה אלטראיסאנית

nuriel

פונדקאי מהשורה
כמה הבהרות: אני יודע שדו"ן זה אתגר מכאני, אני בכל זאת משתף אתכם עם אותה אלה שיצרתי עבור עולם בית ושיטה פרטית מבוססת מו"ד 5, ולה אין נתונים מכאניים מסוג כלשהו (אף על פי שאני עשוי להוסיף בשלב כלשהו). נכון לעכשיו, ניאלץ להסתפק מטעימה מהעולם, אף על פי שאני כרגע עובד על גרסה משוכתבת אותה אוכל בתקווה לשתף עם חברי הפורום, אם וכאשר.
יתר על-כן, אני עשוי לעיתים לתאר מאורעות מהעולם, בקשר לאותה אלה, בלי באמת לתאר אודותיהם מספיק כדי להעביר את המידע אודותיהם. אזהרה מראש.

--------

ק'סדף
אם הרעלים, בוטניקאית מאפילת-התחתיות
תת-אלה אלטריאסנית
סמל:סל עם צמחים שונים (וגם פטריות) האופיניים לאפלת התחתיות
בית:הגן הנוצץ
נטייה:ניטרלית
תחומי שליטה:רעלים,פטריות ועשבים תת קרקעיים,גני צמחים,כימשון וריקבון
סוגדים:עשבונאים, מתנקשים, לקטים
נטיות הכוהנים:ניטרלי,רוע כאוטי,סדר ניטרלי
תחומים שמימיים:קבר,ידע,טבע,דמדומים,מחשבה (מexploring eberron)
נשק מועדף:מעדר עשוי מצמחים (מתפקד כמגל עם רעל של תולעת סגולה)

ק'סדף לרוב מתגלה דמויית אנוש תמירה, גבוהה מהמוצע אך כזו שיציבתה השפופה יוצרת תמונת מצב של אישה נמוכה בהרבה. עורה לבן כולד שזה עתה נולד, הודות לשהייתה הנצחית מתחת לקרקע, ושיערה שחור כשמי הלילה, מעוצב בצורה חלקה וארוך כל כך עד שהוא מלטף את הרצפה כאשר ק'סדף הולכת, משיר מאחוריו עלים מתים של צמחים שונים, ובכך מסייע לק'סדף לגדל את גינתה הצנועה. ק'סדף מופיעה לבושה בשמלת מסע לבנה, אם כי אותה השמלה מלוכלכת מאדמה ומצמחים, הודות לעבודתה החוזרת ונשנית של ק'סדף בגינתה. עיניה של ק'סדף אפורות, ומבטם הריק מעניק לה מראה של עיוורת, אם כי אלוהיותה רפאה את המחלה הזו מזמן. בתרבות, ק'סדף מוזכרת כאלה משנית מאוד, אשר לרוב עסוקה בעבודתה בגן הנוצף ובטיפוח צמחיה האהובים, ופחות בעימותים השמימיים של שאר האלים.
לק'סדף אין כנסייה מאורגנת, אך בערים גדולות רבות ניתן למצוא חנות אחת לפחות שמוכרת צמחי מרפא, צמחים רעילים ולמעשה כל סוג של צמח, למרבה במחיר. על פי המנהג, מרבית אותם עשבונאים נוהגים להשאיר חלקה מטופחת בפינת החדר, ובה גדלים כמה מהצמחים הנדירים ביותר שלהם, אותם צמחים שהמחיר שלהם לרוב גבוה מדי ללקוחות החנות. הפינה הזו מקודשת לק'סדף, והמוכרים הללו נוהגים להתפלל לק'סדף על יד החלקה הזו, לפני שהם מקיימים עסקה חשובה כזו או אחרת.
הכוהנים של ק'סדף מעטים הם, שכן האלה מאמינה בהשקעה מבית, ואיננה מעריכה את אותם הרפתקנים שיוצאים למסעותיהם בהשד יודע איפה. ואף על פי כן, לעיתים האלה מעבירה את הערכתה לעבר אנשים בודדים, כאלו שחוו טרגדיות במהלך חייהם, במטרה לסייע להם להתגבר על מאורעות חייהם העצובים, כחלק מתהליך של "שתילה מחדש" כפי שהיא נוטת לקרוא לזה. אנשים שהחלימו מקומה, בעיקר, נוטים לייחס זאת לק'סדף (קרוב לוודאי בעקבות חזיונות שהיא מעניקה לאותם האנשים, רגע לפני שהם מתעוררים), ולעיתים קרובות מקדישים את עצמם לשירותה של האלה. אומנם אין טקסים יחודיים לק'סדף, מלבד אותם תפילות ברגעים המיוחדים המתוארים, אבל נהוג במהלך הליל האינסופי להציב פטריות שונות ומשונות, בעלת איכויות דומות לאלו שבגינתה, על מנת שיאירו את הדרך עבור ההולכים בה.

היסטוריה:ק'סדף היתה בתחילה בת-כמוש, אחת מהילדות הרבות של האלים העתיקים השוחרים לטרף באפלת-הקרקע. כאשר אותם האלים פתחו במלחמתם, היתה ק'סדף אחת מהלוחמות הנועזות ביותר, והיא קטלה באמצעות המעדר שלה כמה מטובי האלופים של האלים החדשים. מסופר שכאשר הובסו לבסוף האלים העתיקים, התיישבה ק'סדף בתוך שדה הקטל שחרשה בעצמה, התיישבה ולא קמה. למשך כמה עשרות שנים ישנה שם ק'סדף, כאשר האדמה שואבת אותה אט-אט, עד שהתעוררה בגן הנוצץ. כאשר ראתה את המראה המוזנח והעבש של הגן, היא התחילה לעדור ולעבוד בו, ללא הכרה אמיתית במשמעות מעשיה. אחת מהאלות הטבע המרכזיות, סימטרה, גילתה לאחר זמן מה את תוצאות עבודתה המרשימה של ק'סדף. היא התגלתה אז בפניה, ולאחר שיחה ארוכה ומלאת תפניות, העניקה לה מעט מאלוהיותה, וברכה אותה כאלה הפטרונית של העשבונאים.

עקרונות:העבודה היא הערך החשוב ביותר, וההשקעה בתחום עיסוקך היא הדרך לחיים משמעותיים, כאלה שיעניקו מעצמם לעולם. על כל אדם למצוא את יעודו בעולם, אך אל לו לחשוב כי יעודו התגלה לו סתם ככה. היעוד הוא דבר חמקמק, אשר לא ניתן לנסחו במשפט אחד, ובני אנוש יכולים לבלות תקופת חיים שלמה בלי להכיר את ייעודם בעולם. ואף על פי כן, עצם המאמץ להשגת מטרתך הוא הגשמת היעוד, לפי תפיסתה של ק'סדף, ובני אנוש שיגשימו את שאיפתם - מה טוב להם.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אלה מעניינת אם כי מאוד ממוקדת - עשבונאים זה לא משהו נפוץ במיוחד.
איך היא תבוא לידי ביטוי בהרפתקאות ואיך הדמויות ישמעו עליה?
יש לה תוכניות ומזימות שיכולות לערב את השחקנים?

nuriel

פונדקאי מהשורה
כמובן, המיקוד נובע מהרצון להיצמד לדו"נ.

בכל מקרה, ק'סדף יכולה לבוא לידי ביטוי במקומות רבים. הרפתקאות מתחת לקרקע, לחימה בצמחים מונפשים (כמו לדוגמא בlost mines of phandelver או Tomb of Annihilation) ודומיהם כולם יכולים להביא את ק'סדף לידי ביטוי, כאשר הריגה של אחד מהצמחים האהובים עליה עלולה להוביל לחמת זעמה, וכדומה.
ק'סדף היא אלה מאוד פאסיבית, שדואגת בעיקר לגינתה הקטנה, ולכן סביר להניח שהדמויות יתקלו בה כחלק ממסע כזה או אחר, אולי כחלק ממשימה להשיג זן נדיר במיוחד של עשב-מרפא מגינתה של ק'סדף, או שאולי במטרה להרוג את בת-הכמוש, כמניע שנוצר מגיבור כזה או אחר שנפגע קשה מהתקפתם של היצורים, ולא שכח את הזוועות.
ככה או ככה, בניתי את האלה כדי להוסיף עוד LORE כביכול לעולם שלי, ככה שהיא עשויה לבוא לידי ביטוי בהרפתקאות, במידה ויהיה לי (או לכל מנחה אחר) רעיון מגניב לממש, או שהיא לא תבוא, ואז סתם בזבזתי שעה בכתיבה שלה.

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
אהבתי מאוד את הדואליות שלה- מצד אחד היא אלת צמחי המרפא והעשבונאים, מצד שני היא אלת הרעלים והכימשון. מאוד מעניין.

Top Bottom