• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דרקונים ונתונים [דו"נ 63] (גזע שחקן) וטארצ'ניקי[מהד' 5]

זה גזע שכתבתי לעולם מערכה שקצת זנחתי "רודינה"

וטאריצ'ניקי- "בני ההזדמנות השניה". המוות הוא בסך הכול עוד חלק בחיים. כמו העונות המתחלפות, החידלון מגיע גם לרודינים. גופותיהם מתאחדות בחיבוקה החם והאוהב של אמא רודינה והנשמה מגיעה לתהום של וולוס, מקור הכישוף והמסתורין. וולוס הוא אל התהום, תוהו, מווות ובאופן כללי של הכוחות התחתונים.
בחגים מסוימים, הרוחות באות מהתהום לבקר ולחגוג. לעתים וולוס שולח את נשמות המתים לשליחיות, בקרב הרודינים השמרנים השליחים מהתהום זוכים ליראה וכבוד.
זה די נפוץ למען האמת. אך לעתים נדירות וולוס נותן לנשמות מסוימות הזדמנות לחיות שוב(פחות או יותר).
יתכן שיש להן עניין לא גמור בעולם החיים, או שלוולוס יש משימה עבורם.. אבל הם לא זוכרים *למה* הם צריכים הזדמנות שניה. למעשה הזכרונות שלהם מהחיים הקודמים מעורפלים, כמו חלום. למרבה התסכול, בניגוד לרוחות אחרות, הוטארצ'ניקי בקושי אפילו זוכרים את התהום.
גם בהחלט יתכן שוולוס החליט לתת להם חיים שניים פשוט כדי לעורר תוהו ותעלולים.
פיזית, גופם דומה לגוף שהיה להם בחייהם הקודמים, אם מתו מזיקנה, וולוס משיב אותם לגיל פיזי שנראה מעניין בעיניו.
עורם חיוור כשלג, שיערם כסוף, בשרם קר ובמקום צל ערפל בדמותם מופיע ליד בחוקיות דומה לשל צל.
הם לא מתבגרים ולא מתרבים, שבים לתהום רק אם נהרגו, או שוולוס החליט שזמנם לשוב.

מרבית הרודוינים מתיחסים אל הוטארצ'ניקי כרודינים לכל דבר, אם כי בחרדה קמאית שאותה מנסים להכחיש- הם בדרך כלל *רוצים* שהוטראצ'ניקי ירגישו בבית.
למעשה אלמנות שחוזרות ברצון לוטראצ'ניקי שהיו בעליהן נחשבות לדמויות מופת של נאמנות- גם אם במחיר גירוש הבן זוג החי שנישאו להם בינתים.
לעתים קרובות, במיוחד בקרב האצולה, וטראצ'ניקי מעוררים כבוד ואי נוחות- מעמדם לא ברור.
האם האציל שנהרג בקרב, ואדמותיו חולקו בין שלושת ילדיו וחוזר כוטראצ'ניק לאחר מאה שנה, יקבל שליטה על שלושת האחוזות ומשפחות אצולה שבעיניהן עד עכשיו היה אב קדמון מסתורי?
עוד קונפליקט מהותי בחיי הוטראצ'ניקי, הוא העובדה שהיצרים שאצל הרודינים החיים בוערים כשלהבת, הופכים אצלם למטרד. וטראצ'ניק רעב בדיוק כמו אחיו הרודיני החי, אבל הוא לא נהנה מזה כמוהו.
וטראצ'ניק יאהב את אשתו, אבל לא תהיה שם תשוקה- בעיקר חובה ונאמנות. הם יותר מוטרדים מהנסיון לשחזר את זכרונתיהם, והתחושה שלעולם לא תיתן להם מנוח, שיש משהו חשוב שעליהם לעשות, אבל הם לא מסוגלים לזכור אותו.
רובם ככולם לפחות בשלב כלשהו הופכים לנוודים והרפקתנים. רבים נעשים וולכים(דרואידים), מכשפים או בארדים.
זרים חשים כלפיהם בעיקר פחד וסלידה, ובני דתות שפוחדות מאלמתים רואים בהםתועבות שצריך לגאול מיסוריהם בדרך כזאת או אחרת. כהנים מסוגלים לגרש ואף לפגוע בוטראצ'ניקי באמצעות סמליה הקדושים. (מכאנית- כל הקסמים שפוגעים באלמתים, פוגעים בוטארצ'ניקי). פילוספים(אשפים במערכה המקורית) שמתמחים בנקרומטריה מתעניינים בהם כנושא למחקר. הפחות מוסריים ביניהם אף חוטפים אותם למחקרים מכאיבים במיוחד

מכאניקה
--------
+ 2 חוכמה: הם מביאים איתם חוכמה מהתהום, הבנה עמוקה של החיים, למרות שבעומק הם מבולבלים מאוד.
+ 1 לתכונה נוספת לבחירתך. אומנם זה בעברם, אבל נותרה משהו מהגמישות האנושית שלהם.

*אלמת*- לענייני לחשים והשפעות שונות הם נחשבים אלמתים.

גודל-בינוני.

"איני זקוק לרוח. אני הרוח'- אינך צריך לנשום. אינך מטיל עקיבות באופן ישיר- אין טביעות כף רגל, אבל עדיין ענפים יכולים להשבר תחתיך למשל. אז הטלות השרדות לעלות על עקבותיך יעשו בחיסרון.

"פעם, לפני התהום הייתי..."- בנוסף לרקע שאתה בוחר בבנית דמות כרגיל, בחר רקע נוסף.

"שלומות לך אחא, אתה נראה טוב היום'- אתה יכול להטיל דיבור עם מתים. יכולת זאת מתחדשת לאחר מנוחה ארוכה.

אני מצד אחד תוהה אם יכול להיות שהגזע הזה יכול להרשות לעצמו +2 לחכומה ו+1 ל2 תכונות לבחירתך, הגזע קצת מזכיר לי את החצי אלף בקשר ליכולות שלו, ובגלל שאין פה יכולת יותר מידי "חזקה" (כמו הלחשים של אלף גבווה, או היותר נק"פ של גמד, או הנשק נשיפה של דם-דרקון) אני חושב שלתת לו עוד 1 לתכונה לא ישבור אותו, ויאזן אותו.

אבל, מצד שני, נתת לו כמה יוכלות מאוד מענינות שאפשר לדעתי לפתח אותן במקום.

לצורך העניין העובדה שהוא לא צריך לנשום מעניינית, אבל למה לא להשוות אותו למחושל קרב עד הסוף ושהוא גם לא יצטרך לנשום, לאכול או לישון? כאילו אם היצור הוא כבר אלמת, אז הייתי אומר שגם חסינות למחלות תהיה מתאימה.

הרקע הכפול הוא גם יכולת מגניבה, כי זה אומר שאתה מתחיל עם עוד 4 מיומניות בערך, שלא לדבר על כלים. זה לא מרגיש חזק אבל זה כן משהו שיכול להיות חזק.

אין לי בדיוק רעיון לאיך לחזק את היכולת האלה מעבר, אבל אולי גם התנגדות לנזק מוות אם אתה אלמת?

אגב הערה צדדית, יכול להיות שאני סתם לא מבין טוב את הפלאפ, אבל אם אתה יצור שיש לו חוכמה נוספת מהתהום, אז אתה לא אמור להיות חכם יותר מאשר פיקח יותר (רשמת שהם מבולבלים לפעמים) זה קצת נשמע לי יותר מתאים לתבונה מאשר לחוכמה (לפחות אם איך שהציגו את הסקילים של תבונה ב5 שמבוססים יותר על ידע אישי של הדמות)

גזע מעניין מאוד. אתה מציין שהם למעשה לא יכולים למות מזקנה, מה זה אומר בקרב האצולה? האם וטראנצ'יק שחוזר ומקבל חזרה את האחוזה שלו בעצם נשאר השליט עד שמישהו הורג אותו? איך האצולה מתייחסת לזה? האם היורשים שלי "אמורים" להרוג אותו בשלב מסוים?

מבחינה מכאנית, אין לי הרבה מה להוסיף למה שליאור אמר. אני חושב שלתת לו תוסף +1 לתכונה נוספת נשמע נכון. כמו כן, מאוד אהבתי את היכולת לקבל רקע נוסף, זה לחלוטין מאוזן לדעתי- השאלה היחידה שלי היא מה קורה עם ה"מאפיין רקע" שהוא מקבל? אם לדוגמה בחייו הקודמים הוא היה סוחר גילדה, האם הוא עדיין חבר בגילדה?

בעיקר כי אני חושש שרקע כפול יכול להיות שבור אם אתה רוצה להיות סקיל מונקי, כן רציתי לתת לו אלמנטים אלמתיים...
בנוסף, בניגוד למחושל קרב, אני רוצה שהוא יהיה *חייב* לעשות דברים אנושיים, רק בלי חשק.
זה יותר כמו מישהו שעשו עליו Revive חצי כוח.
נקסטורל-
ובכן, לדעתי כן.
בהנחה שזה בתרבות שמכבדת ומקבלת אותם.
אז נגיד אם הוא היה איש דת בחיים הקודמים יהיה לו רקע אקולייט
ואילו בחיים האלה הוא חייל ולוחם, אז במקדשים עדיין יקבלו אותו בברכה לצורך העניין.

סליחה.
גם פספסתי שאלה לגבי חוכמה-
אני רואה בהם יצוריפ עם נטיה לרוחניות, אז זה יותר חוכמה אינטואטיבית מאשר אינטלקטואלית.

נקסטורל-למעשה אין לזה חוקים ברורים וזה גורם מבוכה.
הוטראצ'ניקי הם באים מאל התוהו, ושלא במקרה הם מחוץ לחוקים המקובלים. באידיאל, כן. אמורים לכבד אותו ולהחזיר לו את התואר המקורי. לא תמיד זה ריאלי ופרקטי. מה גם, שהנפש הסוערת והמבולבלת שלהם תדחוף אותם ללכת לנדוד במוקדם או במאוחר.

אנסה לתת דןגמא מיצירה פופלרית כדי להבין את המבוכה במצב הזה.
למשל, אם במשחקי הכס, אדארד כבר ריבון הצפון,ימין המלך,רכש כבוד ונאמנות של הצפון ולורדים רבים ושל העם.
ואז פתאום אח שלו שנרצח לפני איזה 20 שנה חוזר.
והוא מוזר. אפור. מהורהר.
כן, לכאורה אדארד אמור להתגרש ולתת לו להתחתן עם קייטלין ולהיות ריבון הצפון..אבל אנשים ירגישו אי נוחות

גם האח עצמו, אולי ימנע מזה, אם הוא רואה שזה יגרום יותר נזק מתועלת.
הקונצפט של הוטארצ'ניקי, הם לא במקום. הם חזרו בשביל מטרה מסוימת שהם לא מסוגלים לזכור, וכשיגשימו את המטרה, זה עשוי לקרות במקרה בלי שהם ערוכים לכך.

תחשוב על זה, שאתה צריך נגיד לסןע לאן שהוא, ואתה *יודע* שאתה שוכח משהו חשוב- לכל אורך חייהם השניים הוטארצ'ניקי חיים בתחושה הזאת.

הגשה חביבה בהחלט. מבחינת פלאף הם מאוד מזכירים לי את ה-Duskwalkers מפאת'פיינדר, שהם גזע של יצורים שנולדו מחדש כהזדמנות שנייה מבחירה של החוצנים השופטים את יעודה הסופי של כול נשמה ונשמה.

העוג הברברי אמר/ה:
הגשה חביבה בהחלט. מבחינת פלאף הם מאוד מזכירים לי את ה-Duskwalkers מפאת'פיינדר, שהם גזע של יצורים שנולדו מחדש כהזדמנות שנייה מבחירה של החוצנים השופטים את יעודה הסופי של כול נשמה ונשמה.

אה. לא הכרתי את זה אני מודה, בפת'פיינדר באמת יש הכול.
ואו.

אני מניח שזה רעיון מתבקש כשחושבים על זה, אני רק מקווה שהצלחתי לתת לזה גוון יחודי מספיק

לדעתי זה ממש מגניב.
אני לא בטוח אם השחקנים ירגשו בנוח עם זה שבעצם יש להם אדון, אבל לא נראה לי שזה קריטי.
אולי אפשר להשתמש בהם גם בתור דמות שהשחקנים פוגשים.

חזרה