• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • עדכון חשוב לגבי דרקוניקון והקורונה
  מסתבר שליקום יש שליט מבוך אכזר, שאוהב להניח מלכודות למארגני כנסים בארץ ובעולם - אחרי שב-2020 המלכודת הזו תפסה את דרקוניקון, השנה אנו נחושים לא ליפול במלכודות והכנס יתקיים השנה! כל הפרטים בנושא

דרקונים ונתונים דו"נ 49 (4) - השתלת עיניים

אביעד

פונדקאי ותיק
להרבה עולמות הגיעו בני האדם בעלי שלוש העיניים כדי להפיץ את דבר קרורין, אל שלוש העיניים, ולהוביל אותם אל ההארה. אותה הארה היא מצב תודעתי שונה לחלוטין, שמעניק לבני האדם רובד עמוק יותר בתפיסת המציאות. צאצאיהם של זוג בני אנוש מואר ייולדו גם הם מוארים עם אותה תודעה מוארת, ועם עין שלישת במרכז המצח.

בני האדם בעלי 3 העיניים מאמינים כי מקורם בעולם אחר, בו לכל יצורי האנוש והחיות 3 עיניים, והם נשלחו על ידי אלי העיניים לעולמות שונים על מנת להוביל את העולם כולו אל ההארה, ולהפוך אותו לעולם של 3 עיניים.

אף אדם, למעט ריו-קרין, מעולם לא הצליח להצמיח מעצמו עיניים נוספות בימי חייו – בני האדם יכולים להגיע אל ההארה באופן חלקי בלבד, ורק צאצאיהם בעלי העין היתרה יוכלו להגיע לתפיסה היותר שלימה של ההויה בכללותה.

אך ישנם בני אדם שהתאווה לכוח מעבירה אותם על דעתם, ועל מנת להשיג את אותה תפיסת מציאות הם גוזלים את עיניו של אדם חי אחר ושותלים אותן. לא ידוע על מקרה בו השתלה של יותר מעין אחת עברה בהצלחה – ההליך מסוכן ביותר ואחוזי ההצלחה בניתוח נמוכים, אבל תמיד אפשר למצוא איזה רופא חסר מצפון, או כהן של אלי העיניים שסרח ואינו עובד אותם עוד (שאמנם עדיין תופס את המציאות באופן עמוק בעצמו, אך צאצאיו ייולדו עם 2 עיניים בלבד) שיהיה מוכן להשתיל לאדם עין שלישית.

השתלת עיניים שכזו, מלבד היותה הליך מסוכן ביותר, טומנת בחובה השפעות לוואי – אמנם הכוח המושג ממנה הוא מעבר לכוחם של בעלי שלוש עיניים טבעיות, אבל הרובד העמוק של השגת המציאות נפגם בחלק גדול מהמקרים, ומושתלי העיניים מתעוררים עם תועדה אחרת לגמרי, לפעמים מאבדים חלק מהזיכרון, או במקרים נדירים מגיעים לסתם טירוף הרסני ונהנים להרוס את כל מה שבסביבתם.
כך או כך, ברור לחלוטין שבני שלוש העיניים שונאים את מושתלי העיניים שנאת מוות, ואלו גם אלו יותר מישמחו לעקור את עיניו של האחר אם תיקרה בפניהם ההזדמנות.


מושתל עיניים לדוגמא:

פרוספר היה מלומד, מורה זוטר באקדמיה נשכחת לקסם, שהיה מעורב בכמה בכמה פרשות שחיתות – גנב מחקרים מקוסמים אחרים ופרסם אותם בשמו, או במחקרים שלא נועדו להתפרסם גנב אותם ושמר לעצמו, עד שנתפס בקלקלתו וגורש ממנה עם כתנתו לעורו.
בנדודיו בעולם לאחר מכן, כשהלך לבזוז קברים עתיקים כדי לקחת את סודות הקסם של המתים, הוא נתקל בשבט נוודים בני 3 עיניים, בעלי כוחות קסם חזקים, והצטרף אליהם כדי "ללמוד את תורתם הרוחנית" ושאר השטויות התיאולוגיות שלהם על שלמות המחשבה, כדי שיוכל להבין בסופו של דבר את סוג הקסם הנדיר שלהם.

בשלב מוקדם למדי של חברותו לכאורה בשבט, הוסבר לו, לאכזבתו, שאת העין השלישית אין לו סיכוי לקבל בחייו הנוכחיים, אלא רק בגלגול הבא, לאחר שיצליח להגיע אל ההארה. אמנם, הוא לא עזב את השבט מיד, אלא רק לאחר מכת גניבות מאסיבית שבעקבותיה ערך השבט תחקיר קצר על עברו של המתלמד החדש שהצטרף אליהם והבינו שידו היתה במעל, וכשהבין שכלתה אליו הרעה הוא ברח לבד מהשבט, נוטש את רוב המגילות מאחוריו.

במאמציו לפענח את המגילות שברשותו, הוא הצליח להבין מתוך אחת מהן שרק ל"בעלי הראייה האמיתיים" עשויה להיות היכולת לפענח את הכתוב במגילות. מאז פרוספר חזר לבזוז את הסודות שהמתים לקחו איתם אל הקבר וגילה שם כמה דברים מעניינים, בין היתר על האפשרות להשתלת עין של אדם חי. בדרך לא דרך הוא מצא מנתח שישתיל לו עין שלישית, אבל הניתוח לא הצליח כל כך – העין השלישית איבדה את יכולתה לקלוט אור ככל שפרוספר השתמש בה יותר, וכבר לא נותרו לו אלא אחוזים בודדים של ראייה בה. בנוסף, הוא לא ממש הצליח לקלוט את הרובד העמוק של המציאות, ונתקף בחזיונות מעורפלים על דבורים בכל פעם שהיה משתמש בעין יותר מדי.

כיום, הוא מנסה לפענח את מגילות 3 העיניים על מנת לגרום לקהילת הקוסמים להכיר בגדולתו, אבל הוא יודע שאם הוא ייתפס על ידי הנזירים מרה תהיה אחריתו, ולכן, כדי שלא יפוצו אי אלו שמועות על קוסם עם 3 עיניים שמסתובב לו עם ידע קסם מעניין, הוא נוהג להסתובב עם כובע רחב תיתורה המסתיר את העין השלישית שלו, וכצעד זהירות נוסף הוא נוהג להתבודד במערה ליד התיישבות אורקית קטנה. פרוספר והשכנים שלו אוהבים מאוד לחיות זה לצד זה, בשל מנהג האורקים לעקור את העין השנייה של רוב הכהנים כמחווה לגרואומש בעל העין האחת, מנהג שמאפשר לפרוספר להשיג עיניים חיות כמעט ללא טרחה לצורך כל מיני מחקרים זוועתיים שהוא עורך, והאורקים גם הם שמחים למסור לו שבויים בעיתיים ולענות אותם ביחד.

עריכה: הנתונים של פרוספר נמצאים בקובץ בשם "השתלת עיניים" כאן:
 

קבצים מצורפים

 • השתלת עיניים.docx
  15.2 KB · צפיות: 21

אביעד

פונדקאי ותיק
האמת שלא ממש חשבתי מה יש ברובד העמוק הזה של המציאות - כל אחד יכול לדמיין שם מה שהוא רוצה, בהתאם לתפיסת עולמו האישית.
אם הייתי צריך להמר על אילו השגות עליונות אתה משיג ברובד העמוק של המציאות, הייתי חושב על מעין דרכים כאלה שמראות הקשרים רוחניים בין דברים, מעבר לקשר פשוט של סיבה ותוצאה.
תודה רבה על המחמאות!
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
מעולה. בשני משפטים בלבד יצרת קטע מגניב לעולם מערכה, או שיכול להשתלב בעולם מערכה. הביצוע מעניין, וקל מאוד לשאוב את הרעיון לעולמות מערכה אחרים.
 
Top Bottom