• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • בואו להנחות משחק בדרקוניקון - ההרפתקה עלינו!
    צוות המשחקים שלנו ישמח לסייע לכם להריץ הרפתקאה בכנס וגם לספק לכם הרפתקאות מוכנות ממגוון שיטות, פרטים בנושא.

דרקונים ונתונים [דו"נ 47; מו"ד 5]: שן הכפור

Ferenheit

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
כוורת שן הכפור
"כעת, ראה. אנחנו עומדים להשתתף בתחרות בפונדק. אתה זוכר מה קרה בפעם שעברה כשלא הקשבת לי? עם שן הכפור? כשפעלת על פי ה-"אינסטינקטים" שלך?"

ישנם מקומות שבהם שבילי ההרים מוארים בלילה על ידי תילי קרח מרהיבים. מי שיגע בקרח, ואפילו בעדינות, ישחרר לאוויר ענן של ניצוצות קפואים. גם הענן מרהיב, אולם לאחר רגע נוסף הוא הופך לטבעת מוות שמקיפה את שן הכפור. שיני הכפור עשויות להפוך למטרד בזמנים של סערות ברקים רבות, ואז אפשר להדביר אותן, בזהירות. ישנם מעגלי דרואידים שמשגיחים על שיני הכפור, ולא ירשו פגיעה מוגזמת בהן.
שן הכפור היא קן של גחליליות שלג קסומות. שן הכפור מכונה כך משום שהיא נראית כמו עמוד קרח לבן, ונמצאת בסביבה מושלגת בדרך כלל. העמוד בגובה של כ-6 מטרים (אם כי חלקו עשוי להיות מכוסה בשלג או קרח). לעיתים הוא מפיץ אור קלוש, ירוק או סגלגל, ואז ניתן לראות בחשיכה את גחליליות שן הכפור מתרוצצות בתוך בהמוניהן. הגחליליות אינן עוינות. כמעט.

הסוואה. שן הכפור נראית כמו עמוד קרח לבן, וקשה לזהות אותה בסביבה מושלגת באור יום (ד"ק 20, או 15 אם הדמות מכירה את התופעה).

רגישות כללית. כל מגע של חומר שאינו מים טהורים גורם לשן הקרח לפלוט ענן של אלפי גחליליות קפואות. בסיבוב הראשון לא קורה דבר מלבד הפרעה לראיה. בסיבובים הבאים הענן מתרחב ומתפזר לטווח של 10 משבצות, 20 משבצות ו-40 משבצות וגורם 8ק6, 4ק6 ו-2ק6 נקודות נזק קור, בהתאמה. הצלת זריזות (ד"ק 11) מפחיתה את הנזק למחצית. יצור שנמצא בתחום ההשפעה במשך כל זמן ההשפעה יספוג עד 14ק6 נקודות נזק. אם פוגעים או אפילו נוגעים שוב בשן הכפור, הענן ממשיך לבקוע משן הכפור, וההשפעה אינה דועכת. יצורים בטווח 2 משבצות משן הכפור אינם נפגעים לעולם.
יודעי דבר (גלגול טבע, ד"ק 16), עשויים לזכור עובדה חשובה: שן הכפור אינה חסינה לקור ואינה מגיבה לנזק קור טהור, וענן הגחליליות לעולם אינו פוגע בשן הכפור עצמה או במי שנמצא בטווח 2 משבצות ממנה (כך שניתן, בזהירות רבה, להפעיל את שן הכפור מבלי להיפגע ממנה). הקור נפלט מהגחליליות המתפזרות רק לאחר שהתרחקו לפחות 2 משבצות משן הכפור.

רגישות לחשמל. גחליליות שן הכפור מתרבות רק בסערות ברקים עזות. שן הכפור רגישה לחשמל, מושכת ברקים, וסופגת נזק חשמל (כפול) במקום כל יצור אחר בטווח 10 משבצות. לשן הכפור 100 נק"פ, אי אפשר להחטיא אותה, ואם היא מאבדת את נקודת הפגיעה האחרונה שלה כתוצאה מספיגת נזק חשמל היא מתפוצצת. הפיצוץ שולח שברים למרחק של עשרות מטרים, ואלה יגדלו לשיני כפור בתוך חודש. יצורים במרחק 5 משבצות משן הכפור ברגע הפיצוץ סופגים 8ק6 נקודות נזק קור ו-8ק6 נקודות נזק חשמל (הצלת זריזות, ד"ק 11, לחצי נזק).

רגישות לאש. שן הכפור עמידה לאש. אם שן הכפור מאבדת את נקודת הפגיעה האחרונה שלה כתוצאה מספיגת נזק אש היא מתפוצצת. יצורים במרחק 10 משבצות משן הכפור ברגע הפיצוץ סופגים 6ק6 נקודות נזק מוחץ מגל ההדף (הצלת זריזות, ד"ק 11, לחצי נזק). יצורים במרחק קילומטר אחד משן הכפור ברגע הפיצוץ סופגים 1ק6 נקודות נזק קור מגל הקור (הצלת זריזות, ד"ק 11, לחצי נזק). שן הכפור והגחליליות מושמדות.
 

Darki

פונדקאי ותיק
נחמד מאוד.אהבתי במיוחד את הקטע של הפיכת הגחליליות הפשוטות והלא מזיקות למפלצת(אפשר לקרוא לזה ככה?) שיכולה להוריד גם את הלוחם האימתני ביותר(דרגות 4 ומטה).
 
Top Bottom