• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

דרקונים ונתונים [דו"נ 47; מו"ד 5] אגודת שן-הכפור

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
ארצות הצפון היו בעבר קצה העולם המוכר, ארץ-פרא בה ברברים עזי-נפש נלחמו בענקים, דרקונים וזה בזה, ובלילות חגגו, שרו והשתכרו בהיכל הגדול של מלך הצפון - מלכים עם שמות כמו "גונאר הנוגח", "אריק הפטיש", "רולו אדום השפם" או "האראלד שן הכפור".

האראלד "שן הכפור" הוא מלך שנוי במחלוקת. מצד אחד, הוא זה שאיחד את ארצות הצפון והקים שושלת הקרויה על שמו עד היום. מצד שני, היציבות והשגשוג הכלכלי משכו את הסוחרים וההון, את החיים הטובים והתפנוקים, את השלום ואת שלטון מועצת האצילים. כיום, המלך לבית שן-כפור הוא דמות בובה יצוגית, חותם על חוקי המועצה, מדליק ברוב-עם את מדורת ליל החורף, אוכל את צלי הכבש של האביב וטועם ראשון את הבירה של הסתיו, ובשאר הזמן ספון בארמונו, מוקף בחצרנים ופקידים.

אגודת שן-הכפור הוקמה לפני עשור וחצי על ידי כל מיני בנים-שניים וממזרים, שכירי חרב מובטלים ובעלי אחוזות כפריות. הם רוצים להחזיר עטרה ליושנה, לחיות את החיים הפשוטים והאלימים של פעם - ובעיקר להיפטר מהסוחרים ובעלי המלאכה הזרים שהם רואים כהשפעה קלוקלת על רוח האומה. הם גם רוצים לפזר את מועצת האצילים, ולתת למלך מבית שן-כפור למלוך כמו פעם, פראי וחזק ואדון הארץ מעל לחוק. הם מאמינים שאם רק ישוחרר המלך האציל מתככי השרים, קנוניות הסוחרים ופטפוטי הפקידים, הוא יוכל למשול כפי שהוא ראוי. הם גם לא ממש שואלים אותו. זה אצלו בדם, לא?

בינתיים, חברי אגודת שן-הכפור נוהגים להתכנס במסבאות המזכירות להם את היכל המלכים של פעם, לשתות לשכרה ולהתלונן על המצב, תוך שהם קוראים מידי פעם את סיסמתם "מוות לזרים וכבוד למלך!". אין להם ממש תוכנית מסודרת, והם גם מאמינים שלא צריך תוכנית - להט, התלהבות והאמונה שבלב בצדקת דרכם עדיפות על כל תוכנית טרחנית ומטופשת. האם לא היה זה המלך "סוון הנמהר" שניצח את אויביו וזכה בכס המלוכה בהסתערות נועזת וחסרת שיקול דעת? ככה צריך!

בינתיים, בכל אופן, אחרי שהערו לקירבתם כמות גדולה של משקה חריף, הם יעדיפו להסתער על המטרה הקרובה - זרים. אה, ההרפתקנים שלכם הם זרים. אם אין להם זרים לתקוף, הם יתקפו פקידי ממשל ואולי אפילו ינסו להרוג את שרי המועצה. איך נותנים להם להמשיך במעשיהם הפרועים הללו?

לפעילי אגודת שן-הכפור יש אוהדים רבים בקרב האצולה הנמוכה ופשוטי העם. התוקפנות והשתיינות שלהם נתפסות כהתנהגות אמיתית ומקורית הבאה מהלב, שעיקרה הכוונה - כבוד למלך, מוות לזרים והחזרה לימים הטובים של פעם, ימי הלוחמים הגיבורים, המדורות והאגדות. יתכן שאף כמה משרי המועצה מטפחים אותם בסתר, כדי לשסות אותם ביריביהם.

פעיל אגודת שן-הכפור
אדם בינוני, תוהו נייטרלי או תוהו מרושע
דרג"ש: 11 (הילה של אהדה)
נק"פ: 32 (5ק8 + 10)
מהירות: 30 רגל

תכונות: כוח 14 (2+), זריזות 10 (0+), כושר 14 (2+), תבונה 10 (0+), חוכמה 9 (1-), כריזמה 12 (1+)
חסינות למצב: מורעל (פועל על אלכוהול בלבד)
חושים: הבחנה פסיבית 9
שפות: מדוברת
אתגר: 1/2 (100 נק"נ)

הילה של אהדה: כאשר אינם לובשים שריון והם נמצאים במרחק של לפחות 18 מ' מפעילי אגודת שן-הכפור אחרים או מאזרחים המעודדים אותם בקריאות "מוות לזרים! כבוד למלך!" מוסיפים פעילי האגודה את תוסף הכריזמה שלהם לדרג"ש.
גיבור ושיכור: אם פעיל האגודה שתה לשכרה או סתם התמלא באומץ נמהר, הוא נהנה מיתרון לגלגולי ההתקפה שלו, אך גם ההתקפות נגדו נהנות מיתרון.
כבד של אמיצים: פעילי אגודת שן-הכפור לא סובלים מהשפעת מצב "מורעל" משתיית אלכוהול מרובה, אך זו בהחלט עשויה לקצר את תוחלת החיים שלהם.

פעולות:
ריבוי התקפות: פעילי אגודת שן-הכפור תוקפים פעמיים בקפא"פ, והם בדרך כלל נושאים את אחד מכלי הנשק הבאים בו הם מתהדרים כחלק מירושת-משפחה או פשוט חטפו אותו מהקירות של המסבאה שם היה תלוי לקישוט.
גרזן קרב: התקפת קפא"פ 4+ לפגיעה, נזק 6 (1ק8 + 2) חותך או 7 (1ק10 + 2) חותך בשתי ידיים
חנית: התקפת קפא"פ או לטווח 6/18 מ' 4+ לפגיעה, נזק 5 (1ק6 + 2) דוקר או 6 (1ק8 + 2) דוקר בשתי ידיים
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
רחוק מכך.

הבחירה ב"ויקינגים" והמלך שלהם - כי "שן הכפור" הזכיר לי את המלך "האראלד כחול השן" שעל שמו נקראת היום טכנולוגיית הבלוטות'.

ואז רציתי שזאת תהיה אגודה, וכאן קרה שבמקרה אני קורא עכשיו את ספרו של ד"ר דני אורבך, "בוגדים למען המולדת" על חתרנים והרפתקנים בצבא היפני בין סוף המאה ה-19 לשנות השלושים:

%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%94-%D7%A9%D7%9C%D7%9E%D7%94.jpg


ובפרק הראשון הוא מתאר את מעלליה של קבוצה של סמוראים ולאומנים בשם "שישי", שם שפירושו הוא בערך "אנשים/לוחמים בעלי שאיפות נעלות", שפעלו נגד שלטון השוגון, התהדרו בנאמנות לקיסר, שתו המון סאקה ועשו בלגן.
https://en.wikipedia.org/wiki/Shishi_(organization)

האידאולוגיה שלהם סוכמה בסיסמה "סונו ג'וי", שפירושו "כבדו את הקיסר, גרשו את הברברים":
https://he.wikipedia.org/wiki/סונו_ג'וי

בדרך כלל מקורות ההשראה שלי הם לא נאצים ונאציזם, ההיסטוריה מלאה באנשים מעניינים יותר.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
רעיון מגניב ביותר, וגם ההשראה.
יש פתח גדול ורחב לשלב בזה גורמים זדוניים יותר, או סתם הרפתקה פרועה.
מה שכן, הסטאטבלוק לא מעניין במיוחד, אין להם משהו מיוחד שמוסיף לפן הטקטי של הקרב, אבל בעיקר לפלאף.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
הם בסה"כ וריאנט על בסיס הthug, עם קצת שינויים - הילה של אהדה במקום שריון, והשפעות של אלכוהול.
לפעמים נראה לי שלא צריך סטאטבלוק מיוחד - אלא פשוט שיהיה סטאטבלוק לכל מיני יריבים שחשבתי עליהם ועדיין אין להם.
 

tkhag1

פונדקאי ותיק
אצולה פשוטה בדרך כלל מתייחסת לבעלי אחוזה קטנה של כפר או משהו דומה, הגיוני להניח שמדובר באדם פשוט וברברי שמסתכל בנוסטלגיה על הימים הישנים והטובים
 
Top