• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • עדכון חשוב לגבי דרקוניקון והקורונה
    מסתבר שליקום יש שליט מבוך אכזר, שאוהב להניח מלכודות למארגני כנסים בארץ ובעולם - אחרי שב-2020 המלכודת הזו תפסה את דרקוניקון, השנה אנו נחושים לא ליפול במלכודות והכנס יתקיים השנה! כל הפרטים בנושא

דרקונים ונתונים (דו"נ 43) [פאת'פיינדר] האספסוף של אנארכיון

אביעד

פונדקאי ותיק
מתוך חד"פ שהרצתי, יצא לא אפוי אבל היה סבבה.

יש הרבה שיטות ממשל בעולם, ולכל אחת מהן יש אל שמייצג אותה. המלאך תבאוס מייצג את המלוכה, השטן העליון טרינאוס מייצג את הרודנות, האל ארוניוס מייצג את הדמוקרטיה (כבר 3 קנדנציות ברציפות), וכן הלאה.
רק לשיטת ממשל אחת קשה למצוא נציג עליון – אנרכיה. בשיטה בה אין מקור ממשל מוסמך, וכל האזרחים עושים ככל העולה על רוחם על מנת לשמור על הטוב הכללי, קשה למצוא מלאך שטן שד או אל שיוכלו לפקח על השיטה בלי להרוס את המהות שלה, לכן כל היצורים האנרכיסטים שבמישורי הקיום הטובים התקבצו להם ביחד במישור קיום משני והפכו אותו לשלהם תוך כדי השלטת אנרכיה בו, ולמרות שהסדר לא שלט שם, הם הסתדרו די טוב. אמנם, כיצורים אנרכיסטים הם לא התאגדו בצבא ולא היתה להם הגנה מסודרת, אבל גם צבאות השאול לא החזיקו בכוח צבאי סדיר שאפשר להם לתקוף אותם. עד שקמו האספסוף של אנרארכיון – הם השדים של האנרכיה – מתוך אותם המלאכים עצמם. אמנם, הם לא אוגדו יחדיו מעולם, ואינם פועלים במשותף בשום צורה שהיא – לעיתים קרובות למדי הם מנסים להרוג אחד את השני – אבל להשחית את הפלנטה הם הצליחו. לנהל מדינה אנרכיסטית זה קשה, והפיתוי לפעול למען עצמך ולא לפי הצו המוסרי גדול. המלאכים הושתחו בהמוניהם, והפכו גם הם לאספסוף של אנארכיון, או נהרגו על ידיו. האספסוף של אנארכיון לא עצר שם, הוא גם עבר לערים אחרות והשחית אותן, הן ערים של מלאכים, שטנים, שדים, סלאאדים, ג'ינים, ובני אנוש, משחיתים את כל היצורים, הופכים אותם לאספסוף של אנארכיון, והם כבר עושים את העבודה לבד, זורעים הרס בכל מקום אליו הם מגיעים. יש כהנים שסוגדים לאנארכיון, ומספרם עולה בכל עת, אבל הוא לעולם לא עונה לתפילותיהם או מעניק להם לחשים ותחומי השפעה. אמנם, בדרך כלל הם מקבלים לחשים ותחומי השפעה, אבל הם מקבלים אותם כמו כל כהן שמקבל את כוחו מאמונה ולא מאל. כהן של אנארכיון יכול להיות מכל נטייה תוהנית, למרות שרק אלו המרושעים באמת נוטים להפוך בשלב זה או אחר של חייהם לאספסוף של אנארכיון, מאבדים לנצח את יכולת הטלת לחשי הקדושה שלהם. כי אנארכיון לא קיים. אין באפשרותו של שר שדים בודד לייצג את האנרכיה. רק צבא שלם, שאינו מאורגן בשום צורה שהיא, יכול להוות אנרכיה אמיתית. והם לא ממש מצליחים בזה, אבל הם הורסים על מקום שהם מגיעים אליו די מהר, אז זה לא באמת משנה.
מראם של האספסוף של אנראכיון משתנה - הם נראים כמו חיות, או רמשים, או בני אדם מעוותים ברובם, תמיד עם איברים פנימיים יוצאים ובצבע אדום דם. אספסוף חזק יותר ייראה יותר אנושי, עם פחות איברים מידלדלים, ובצבע חזק יותר. הם לא נושאים נשק או שריון, ולא שולטים בו - המהפך, תהליך השינוי בו מלאך הופך לאספסוף משנה את צורתו באופן אקראי. הנתונים כאן למטה מוצגים לאספסוף בצורת אדם.

נתונים:
אספסוף פחות של אנארכיון. ד"א 2.
600 נק"נ.
ת"ר חוצן בינוני (נוכרי, רוע, תוהו)
יוזמה: 1-. חושים: ראיית חושך, תפיסה 6+.
הגנה
דרג"ש 12 (1- זריזות, 3+ שריון טבעי). מגע 9, נטוע במקומו 12.
נק"פ 22 (3ק6+10)
קשיחות 5+ תגובה 1- רצון 3+.
הפחתת נזק 5/סדר או כסף. חסין: אש, רעל. התנגדות: 10 חומצה, 10 קור.
התקפה
מהירות: 9 מטר.
קפא"פ: 2 טפרים 5+ (1ק2+4).
יכולות דמויות לחש:
3/יום: גרימת פצעים קלים.
1/יום: הגנה מסדר.
התקפות מיוחדות: ריסוק, זעם (3 סיבובים ביום)
נתונים:
כוח 14 זריזות 8 חוסן 15 חכמה 10 תבונה 4 כריזמה 7
תה"ב 3+ תת"ק 5+ מת"ק 14
כשרונות: התקפת עוצמה, ניפוץ משופר.
מיומנויות: איום 4+, התגנבות 5+.
יכולות מיוחדות: עוין תמיד, אספסוף.
אקולוגיה
סביבה: הכל (תת המישור אנארכיון)
ארגון: אספסוף (20 ומעלה)
אוצר: ללא.
שפה: שאול.
יכולות מיוחדות:
עוין תמיד – לא ניתן לשפר את גישתו של היצור באמצעות מיומנות הדיפלומטיה או באמצעים קסומים, ולא ניתן להרגיע אותו.
אספסוף – כאשר קבוצה של 3 ומעלה אספסוף של אנראכיון (מכל סוג שהוא) בטווח ראייה אחד מהשני, כל אחד מהם מקבל תוסף 1+ לכל הגלגולים.
ריסוק – אספסוף של אנארכיון גורם נזק כפול לחפצים.
 

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
אני מודה שבעקבות זה שהנתונים הם בבירור ל-PF אקרא אותם כך, למרות שכתוב 4 בכותרת. אנסה לתת ביקורת מפורטת ככול הניתן בזמן הקצר שיש לי :)

רקע: 1. הרקע של האספסוף די מעניין. אתה אומר שהניסיון עצמו להפוך לקונספט המושלם של אנרכיה השחית את המלאכים? האם זה הקונספט עצמו, שאולי הטוב לא מסוגל להכיל מבלי ליפול, או שזה איזה כוח בתת מישור אליו הם הלכו שחיבל ב"תוכנית המושלמת"?

2. סתם אציין שסלא'אדים קיימים רק ב-3.5 ולא ב-PF, אבל אני מבין שזה עולם חלופי וניתן להשתמש בו באיזה גזעים שרוצים. מצד שני, מוזרה לי ההימנעות משימוש בחוצנים הפרוטאנים, החוצנים שמייצגים תוהו-ניטרלי. או אם אתה מתעקש, שימוש פשוט בנתונים של סלא'אדים מ-3.5, שהם שם החוצנים של תוהו-ניטרלי. הם נראים לי מושלמים לייצג אנרכיה.

נתונים:
3. חוצן נוכרי בגלל שהוא מגיע מהתת-מישור של האנרכיה במקור? הייתי מציין את זה בסביבה איפשהו.
4. לא הבנתי איך הם נראים בדיוק, אם הם אנושיים, למה שלא ילבשו שריון או יישאו נשק? הייתי מוסיף פסקה לתיאור המראה שלהם.
5. חסינות להשפעות על התודעה זה די חזק לדירוג אתגר 2, ויותר מזה נראה לי לא מתאים. אנארכיות יכולות להיות מושפעות בקלות מכוחות חיצוניים, לתת חסינות להשפעות כאלו זה קצת נגד הרקע של היצור. היכולת עוין תמיד (שבמצב הנוכחי היא חסרת שימוש כמעט) מגנה כבר מהשפעות שהורסות את הקטע הרס האנרכי של היצור, אז זה נראה לא דרוש במיוחד.
6. הנזק של הטפרים נמוך מידי ביחס ליצור בדירוג אתגר 2, במיוחד כאשר ערך הכוח שלו כזה נמוך ולכן שימוש בהתקפת עוצמה אינו ראלי עד כדי כך. עם כול הכמות, היצור הזה עדיין אמור להיות שווה לדירוג אתגר 2 בפני עצמו.
7. בעוד שגרימת פצעים קלים עוד מתאים (מלאכים שנפלו, השתמשו בעבר באנרגיה חיובית) אני באמת לא מבין את הקשר של Death Knell לעניין. למה לא במקום זאת לתת Protection From Law?
8. אני באמת לא מבין למה התכונות של היצור הזה כול כך נמוכות. במיוחד התכונות המנטליות.
9. אם הם היו בעבר מלאכים, לא הגיוני לתת להם את השפה השמימית?
10. לסיום, אמליץ לכתוב נתונים ל"יחידה"- במקרה הזה אספסוף אמתי- של היצורים הללו. הנתונים ליחידה נמצאים כאן: https://www.d20pfsrd.com/bestiary/monster-listings/humanoids/troop/ , ונראה שליצור יחידה של היצור הזה ממש ישרת את הת'מה שלו.
 

אביעד

פונדקאי ותיק
הבהרה - עקב טעות רשמתי 4 ולא פאת'פיינדר. נערך.
1. הקונספט עצמו השחית את המלאכים, אם כי זה לא הכרחי, ראה מטה.
2. עד עכשיו לא יצא לי לשמוע את השם פרוטאנים, אז לא ידעתי עליהם. לא רלוונטי באמת - כל אחד והחוצנים שלו. זה שהם מושלמים לאנרכיה - נכון מאוד, הוספתי גם את האספסוף של אנארכיון, שמוסיף עוד דרך לייצג אנרכיה, אבל עושה את זה בצורה יותר הרסנית.
3. ציינתי - אנארכיון. (אנארכיון הוא לא תת המישור של האנרכיה, הוא סתם תת מישור שהם השתלטו עליו והושחת עד היסוד. אבהיר את זה ואולי גם אשנה)
4. מצאת את חרפתי, אם כי לא כל דמוי אנוש נושא נשק.
5. לא ממש חזק בהתחשב בזה שהוא די חלש יחסית לטבלה של פאת'פיינדר, וגם לא נראה לי הורס את הקונספט, הבעיה היא שזה גם הורס לו יכולות אחרות.
6. חזק יחסית ליצור בד"א 2, לפי הטבלה. היצור בגדול די חלש, אבל הנזק של הטפרים מעל הממוצע המומלץ לרמתו.
7. כי אני אוהב את הלחש הזה והכנתי את היצור בזמן קצר. אבל הלחש המתאים אם כבר הוא rage. אשנה.
8. לא יודע, זה לא אמור להיות בעייתי - הוא עומד בקריטריונים המומלצים לרמה גם אחרי התכונות, אם כי הוא קצת חלש. הנזק שלו מפצה על זה, וגם היד"לים והיכולת אספסוף.
9. לא חשבתי על זה, אחזור עם תשובה אחר כך. נראה לי שלא כולם מלאכים שנפלו כבר, אז הם יכולים לדעת שפה נוספת שדברו בגלגול הקודם, או לשכוח בתהליך. היא לא חייבת להיות מרום דווקא, אבל רובם עדיין מלאכים.
10. בהחלט, אוסיף בקרוב.
 

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
תראה, כרגע הוא נראה לי פשוט כמו שק של נק"פ עם נזק ודרג"ש ממש נמוכים. אפילו אם אתה מחליף את Death Knell ב-Rage, עדיין הוא נשאר ממש מעפן.

בוא נשווה לדרטצ', כי היצורים האלו ממש דומים ובאותו ד"א. נתחיל מזה שאפילו לדרטצ', יצור שנחשב לתחתית ההיררכיה של השאול ולבשר תותחים ברור, יש תכונות גבוהות יותר. אני לא בטוח באיזה טבלאות אתה משתמש, אבל השוואה ליצורים אחרים זו שיטה הרבה יותר טובה.

לדרטצ' יש 3 התקפות בסיבוב (אחת יותר מהאספסוף) עם תוסף נזק נמוך ב-1. אני מניח שעכשיו, אחרי ששמת Rage כיד"ל (למרות שעוד לא ערכת את זה) הם יהיו די שווים בקטע הזה.

לדרטצ' יש בנוסף לזה ענן סירחון, 35% לזמן עוד אחד ולהכפיל את עצמו, גרימת פחד (בד"ק נמוך, ועדיין). לאספסוף אין את זה- רק גרימת פצעים קלים שבכנות לא עושה יותר נזק מההתקפות שלו. בנוסף נראה שכמעט כול תכונה באספסוף (יוזמה, דרג"ש, הצלות, אפילו תפיסה) נמוכה יותר מדרטצ'.

אני באמת ממליץ על איזשהו חיזוק.

ובנוגע לחסינות להשפעות מנטליות, אני ממש לא מסכים איתך. אני חושב שיצור שאתה יכול להשפיע עליו בהשפעות מנטליות אבל לא לשפר את הגישה שלו אליך בשום צורה הוא הרבה יותר מעניין מיצור שאתה לא יכול להשפיע עליו בהשפעות מנטליות או בדיפלומטיה ופשוט עצבני. אלו יצורים בדירוג אתגר נמוך, אני חושב שכאן עיצוב מעניין של המפלצת מנצח יעילות, ולא חושב שיש בעיה עם זה שתוריד את זה ותשאיר רק את עוין תמיד.

הערות קטנות נוספות: התפיסה אמורה להיות רק 2-.
לא סגור איך התוסף לנק"פ הוא +3. נקודה אחת ממקצוע מועדף? מפלצות מקבלות את זה בכלל?
הפורמט של הסביבה צריך להיות "הכול (תת המישור אנארכיון)" או "הכול (אנארכיון)", לבחירתך.
 

אביעד

פונדקאי ותיק
דבר ראשון ששכחתי קודם: תודה על הביקורת, אני מאוד שמח לקבל אחת, ועוד כזו מפורטת.

השוויתי לדרטצ' מההתחלה, והא אכן טיפה יותר חלש ברוב התחומים, אבל בהתקפה ונזק הוא חזק יותר עם התקפת עוצמה, שסטטיסטית השימוש בה משתלם לו. מבחינת ההתקפות, התקפת עוצמה נותנת לו תה"ב כמו הדרטצ' ונזק גבוה יותר. הוספתי זעם אמיתי וגם את הגנה מסדר כמו שהמלצת, זה יתן לאספסוף טיפה יכולת הגנתית, כי הדרג"ש שלו נמוך. בכל אופן חיזקתי עם זעם אמיתי והעליתי את החוסן ואת הנק"פ.
בנוגע לחסינות להשפעות מנטליות ולעוין תמיד - מדובר בטעות - כשכתבתי את האספסוף שכחתי למחוק את החסינות להשפעות מנטליות כשחשבתי על ניסוח טוב לעוין תמיד, וכשדיברתי איתך שמתי לב רק למאפיין אחד כל פעם. מחקתי את החסינות להשפעות מנטליות.

הערות קטנות:
לגבי התפיסה - נכון.
לגבי התוסף לנק"פ - ממתאם חוסן. שיניתי את המתאם והנק"פ עלה.
שיניתי את הפורמט של הסביבה.

הערה נוספת: שכחתי לשים לו מיומנויות, עכשיו הוא נורמלי, גם מבחינת תפיסה.
 
Top Bottom