• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2021!

    כנס המשחקים של הקיץ חוזר ב-26-27 באוגוסט, במלון דן פנורמה בתל-אביב. פתחנו כעת את הגשת המשחקים לכנס, אז בואו להריץ משחק - עמוד הגשת המשחקים לכנס

דרקונים ונתונים [דו"נ 42; מו"ד 5] קופי הבנדר-לוג

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
ההרפתקן המטייל בג'ונגלים העבותים, ישמע מפעם לפעם צרחות וצווחות מצמרות העצים. אם בעקבות הרעשים הוא גם יספוג מטר של פירות דביקים, צואה או אגוזי קוקוס קשים ומכאיבים, זה סימן לכך שהוא נכנס אל שטחם של הבנדר-לוג, שם שפירושו "עם הקופים". יצורים רעשנים אלו הם בערך בגודל של זוטון או גובלין, מכוסים בפרווה חומה-צהבהבה או אפורה, כשעור פניהם וכפותיהם ירקרק, כחלחל או סגול עמוק.

הבנדר-לוג נבונים יותר מקופים בממדים דומים, ומדברים בשפה משלהם. הם גם נבונים מספיק כדי לפתח אידאולוגיה וראיית עולם - אך השקפתם מבוססת על אמונה אדוקה בתוהו ובוהו. הבנדר-לוג לא מוכנים לקבל הוראות מאף אחד, כולל לא מבנדר-לוג אחר, מתנגדים לסדר ולניקיון ולכל סימן של ציביליזציה. הם שונאים פולשים, אך פחדנים מכדי להילחם ישירות, תוך שהם מעדיפים להשליך פירות ופסולת ממרחק בטוח בגובה העצים.

השמועות על בנדר-לוג החיים בערים חרבות תחת הנהגתם של קופי-ענק הן אגדה שגויה, שכן הבנדר-לוג משחיתים והורסים בקפידה חורבות של תרבויות עתיקות ובאופן כללי משתמשים בהן כבבית-השימוש הפרטי שלהם. בנוגע לאגדה על "מלכי קופים עצומי-מימדים" השולטים בבנדר-לוג, הרי שהמציאות מראה כי כאשר בנדר-לוג נתקלים בקופי-ענק, שלעיתים חולקים עמם את הג'ונגלים העתיקים, הם בעיקר מציקים להם, מתאספים בקבוצות גדולות כדי להתעלל בהם ומפריעים להם לאכול ולישון. הבנדר-לוג אף מסרבים להישמע לדרואידים ושאמאנים ואינם מושפעים משליטתם של אלו ביצורי בר - תכונה שבאופן אירוני גורמת לאנשים מסויימים לייחס לבנדר-לוג קדושה ולראות בהם את התגשמות החירות שבטבע - אבל תמהונים שניסו לסגוד לבנדר-לוג כלאלילים זכו לתעלולים לא נעימים במיוחד מצד מושאי הערצתם.

בנדר-לוג
חיה קטנה, תוהו נייטרלי
דרג"ש: 12 (זריזות)
נק"פ: 7 (2ק6)
מהירות: 30 רגל, טיפוס 30 רגל

תכונות: כוח 8 (1-), זריזות 14 (2+), כושר 11 (0+), תבונה 8 (1-), חוכמה 13 (1+), כריזמה 7 (2-)
חושים: הבחנה פסיבית 11
חסינות למצב: מוקסם
שפות: בנדר-לוג
אתגר: 1/4 (50 נק"נ)

כל קוף לעצמו וכולם ביחד: לבנדר-לוג יש יתרון בגלגול הפגיעה כנגד יריבים אם הבנדר-לוג נמצא במרחק של עד 10 רגל (3 מ') מבנדר-לוג אחר המשתתף בקרב ואינו חסר הכרה.
לצרוח ולברוח: הבנדר-לוג יכול לבצע פעולת בונוס של ניתוק מגע.

פעולות:
ריבוי התקפות: הבנדר-לוג תוקף פעמיים בהשלכת פירות וכו' לטווח, או פעם אחת בנשיכה בקפא"פ
נשיכה: התקפת קפא"פ 1+ לפגיעה, נזק 1 (1ק4 - 1) דוקר
השלכה: התקפת טווח 20/60 רגל (6/18 מ') 4+ לפגיעה, נזק - בהתאם לתחמושת המושלכת.

הבנדר-לוג משליכים פירות שונים ואף צואה, תוך גרימת ההשפעות הבאות:
פירות רכים: פירות אלו אינם גורמים נזק, אך גורמים לנפגע מהם להימרח במיץ דביק וציפת פרי. אם הליכלוך לא ינוקה מיד, יש סיכוי של 30% שבתור שלאחר הפגיעה, יופיע נחיל של חרקים (נתוני נחיל רגילים מאסופת המפלצות) ויתקוף את המרוח בפרי ומיץ.
פירות קשים: פירות אלו, כגון אגוזי קוקוס גדולים, גורמים לנזק של 4 (1ק4 + 2) מוחץ למי שנפגע מהם.
צואה (מתחדש במנוחה ארוכה או קצרה): צואת הבנדר-לוג מסריחה ודביקה במיוחד. על הנפגע מגוש צואה להצליח בגלגול הצלה כושר בד"ק 10, או לאבד את פעולתו בתור הבא שלו תוך שהוא מקיא בגועל. על כל מי שנמצא במרחק 5 רגל (1.5 מ') ממי שנמרח בצואת בנדר-לוג, להצליח בגלגול הצלה זהה לאותה ההשפעה.
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
kwint stormbelow אמר/ה:
נראה טוב, משום מה זה מזכיר לי משהו, אבל לא סגור מה.
מזכיר לך את "ספר הג'ונגל"
בספר המקורי, קופי הבנדר-לוג הם החיה היחידה בג'ונגל שאין לה חוקים ואין לה שפה. השמועות על קופי ענק שמנהיגים אותם, בטקסט של המפקד האלמוני, זו קריצה ברורה לסרטי הקולנוע של דיסני שבהם "המלך לואי" מנהיג את הקופים.

אני חושב שהיכולת של הקופים לזמן נחיל חרקים היא קצת מוגזמת (במיוחד בהינתן שכל קוף תוקף פעמיים, כלומר יכולים להגדיל את הסיכוי ולתקוף שתי מטרות שונות). מעבר לזה הם נראים אחלה.
 
Top Bottom