• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • עדכון חשוב לגבי דרקוניקון והקורונה
    מסתבר שליקום יש שליט מבוך אכזר, שאוהב להניח מלכודות למארגני כנסים בארץ ובעולם - אחרי שב-2020 המלכודת הזו תפסה את דרקוניקון, השנה אנו נחושים לא ליפול במלכודות והכנס יתקיים השנה! כל הפרטים בנושא

דרקונים ונתונים [דו"נ 40] גרזן שלושת המוחות (4)

אביעד

פונדקאי ותיק
גרזן שלושת המוחות, נוצר לכאורה על ידי מצליפי המוח, מנחית ששתי מכות על כל אויב. המכה הראשונה עורפת את ראשו. המכה השנייה פותחת את ראשו ומבתרת את המוח.
במקור, גרזן שלושת המוחות הראשון נוצר לכאורה במהלך שעבוד הגית'* הראשון, כאשר המוחות המרכזיים גילו שבין מצליפי המוח מסתתר בוגד, אבל לא הצליחו למצוא אותו. אמנם, המוחות המרכזיים הפרנואידיים מוצאים את הבוגדים מאוד מהר בדרך כלל, עקב הקישור המנטלי שכל מצליפי המוח חולקים ומחשיד באופן אוטומטי את כל מי שמצליח להתנתק ממנו איכשהו, אבל אחת לכמה מאות שנים יש בוגד שמצליח להסתיר את עצמו בכל זאת. עובדת עצם קיום הבוגד נותרה חסויה במשך מאות שנים לפני שיעבוד הגית', וכשהשעבוד החל מצליפי המוח שמו לב שהכל הולך חלק מדי – הם השתלטו על ערי הגית' בקרבות קצרים ומהירים, כאשר בהיסטוריה החלופית הקודמת, "לפני" שחזרו בזמן, המצור נמשך מספר שנים לפני שהצליחו לחזור את החומות ולחשי ההגנה. מצליפי המוח ערכו סיעור מוחות** והסיקו שישנן שתי אפשרויות סבירות – או שהבוגד משנה את אירועי ההווה, או שהבוגד משנה את זיכרונם לגבי אירועי העבר. מפה לשם, המוחות המרכזיים פעלו במזימות מתוחכמות במשך חודשיים, עד שמספר החשודים צומצם לשלושה: האחד מצליף זמן בשם שאל-וולופ, השני מצליף זיכרון בשם רוקלוומפ, ואף אחד לא זכר את עצם קיומו של השלישי שנמצא אשם, אבל מכיוון שאחרי שהוא קיבל את העונש שלו העניינים הסתדרו, והשניים האחרים לא נענשו בכלל, כל מצליפי המוח הסיקו שאכן היה אשם שלישי, ושהוא נענש כראוי, ככל הנראה נהרג על ידי גרזן שלושת המוחות, שנוצר כדי למצוא את האשם האמיתי.
המבחן תוכנן, בשעת יצירת הגרזן, להתרחש כך: ראשית עורפים את ראשו של מצליף המוח האמצעות הגרזן, ואז מבתרים את המוח. כאשר המוח יבותר על ידי הגרזן, כל תודעתו תישאב לתוך הגרזן, וכך יתאפשר להציץ פנימה בלי סיכון – המוחות המרכזיים לא רצו שמצליפי המוח יאכלו מוח של אחד שיכול להסתתר מהמוחות המרכזיים, ולהסתכן במה שלא יהיה שם.
אף אחד לא יודע מה קרה לגרזן אחר כך. שום ידע. אבל חמש מאות שנים מאוחר יותר גופתו חסרת הראש (והחיים) של שאל-וולופ נמצאה על ידו עצמו במעבדה שלו, מה שלא הפריע לו לחיות עוד כמאה וחמישים שנה לפני שנעלם בפתאומיות. רוקלוומפ מעולם לא נמצא, אבל יומיים לפני ששאל-וולופ נעלם כל מצליפי המוח קיבלו תמונה מנטלית של עריפת ראשו של רוקלוומפ, שהיה בדיוק מעל פני השטח של כדור הארץ, ולא חזר. אף אחד גם לא טרח לחפש אותו.
לפי הוראות היצירה של הגרזן, נוצרו עוד מספר עותקים שלו, חלשים יותר. הם נועדו לחיסול ממוקד של אויבים, וכבר לא התאימו להוצאה להורג של חשודים. כי המוחות המרכזיים חשדו, במידה רבה של צדק, שיתכן שהבוגד רק רצה להשיג לעצמו את הגרזן, וגם כי אף אחד לא ידע מי היוצר המקורי וגם לא הצליח לחקות אותו.
*שעבוד הגית' הראשון הוא התקופה שבה מצפילי המוח שעבדו את גזע הגית', שלאחר שמרד במצליפי המוח התפצל לגית'זראי ולגית'יאנקי.
** מכאן מגיע המינוח בימינו, אם כי המשמעות המקורית התמתנה מאוד.

עותק של גרזן שלושת המוחות
על הגרזן הכסוף הזה מופיעות חריטות חסרות כל משמעות שהיא, שגורמות לאי נוחות לכל מי שלא מתבונן בהן.
רמה 13 (3+) 17,000 מ"ז. רמה 18 (4+) 85,000 מ"ז. רמה 23 (5+) 425,000 מ"ז. רמה 28 (6+) 2,125,000 מ"ז.
נשק: גרזן
הקסמה: גלגולי התקפה ונזק
חמורה: +1ק8 נזק תודעה לכל תוסף, אם המטרה מדממת +1ק12 נזק תודעה לכל תוסף.
תכונה: כאשר אתה מבצע מכת מוות עם הגרזן הוא פוגע אוטומטית, וגורם נזק מקסימלי גם עם קוביות הפגיעה החמורה שלו.
כוח (יומי): פעולה רגילה. מטרה: יצור תבוניי מת. אתה מפלח בגרזן את מוחה של המטרה, ומקבל תשובה לשאלה אחת שהמטרה יודעת את התשובה אליה. אם המטרה לא יודעת את התשובה אתה לא יכול קבל תשובה לשאלה אחרת. הכוח עובד פעם אחת בלבד כנגד כל מטרה.
רמה 23 או 28: שתי שאלות.
 
Top Bottom