• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2021!

    כנס המשחקים של הקיץ חוזר ב-26-27 באוגוסט, במלון דן פנורמה בתל-אביב. פתחנו כעת את הגשת המשחקים לכנס, אז בואו להריץ משחק - עמוד הגשת המשחקים לכנס

דרקונים ונתונים [דו"נ 39; מו"ד 5] לטאת הרעם (ברונטוזאורוס, אבל...)

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
מלומדים רבים, והרפתקנים עוד יותר רבים, יודעים זה-מכבר שבעמקים אבודים, איים נידחים ואף יבשות לא-נודעות, ניתן לפגוש בזוחלים ענקיים ששרדו מעידנים קדומים. זוחלים אלו מכונים "דינוזאורים", שם בלשון עתיקה שפירושו "לטאות אימתניות", והמינים השונים והרבים של הדינוזאורים זכו לשמות משלהם, המעידים על תכונותיהם או מראם.

אחד המוכרים שביצורים אלו הוא הברונטוזאורוס, שם שפירושו "לטאת רעם". זוחל ענקי וצמחוני זה מהלך על ארבע רגליים דמויות-עמודים התומכות בגופו הכביר, יש לו צוואר ארוך שבקצהו ראש קטן ובו מוח זעיר להפליא ביחס לגודל הגוף ומאחוריו מתנחשל זנב ארוך ודמוי-שוט. הברונטוזאורוס מוכר היטב להרפתקנים ולמלומדים, אך יש התוהים לגבי מקור שמו - הסברה היא שהוא זכה לשם מפני שסברו כי מפלצת כה גדולת מימדים תרעיד את האדמה בכל צעד והילוכה ישמע כסופת רעמים. כל זה לא נכון והברונטוזאורוס אינו רועש יותר ממשפחת פילים, אבל בכל אגדה, יש גרעין של אמת.

מלבד הברונטוזאורוס הרגיל והמוכר, חיים באזורים נידחים במיוחד ברונטוזאורוסים שהם "לטאות-רעם" אמיתית. צבע עורם הכחול-סגול הזרוע בעורקים ירקרקים וחומים מעיד על מוצאם - הכלאה בין הזוחל הקדמון ובין איתני הטבע. כומר אחד שנשא דרשות כנגד האמונה באלים העתיקים אף תיאר את לטאות הרעם כפרי תאוותו החולנית של פוסידון, אל הסערות ומרעיש הארץ, לנקבות הברונטוזאורוס. מצד שני אותו כומר נעלם מאז ויש הטוענים כי בלעה אותו האדמה.

כך או אחרת, לטאות הרעם עדיין משוטטות אי-שם. שאגותיהן מטיחות הרפתקנים אל הקרקע, צליפות זנבן באוויר משמיעות שריקה חדה ומחרישת-אוזן, ורקיעות רגלייהן מסוגלות לחולל רעידת אדמה המשתווה לזו המתרחשת מכוח הקסם של גדולי הדרואידים. גיבורים - היזהרו!

לטאת רעם

תפלצת כבירה, ללא נטייה
דרג"ש: 15 (שריון טבעי)
נק"פ: 121 (9ק20 + 27)
מהירות: 30 רגל

תכונות: כוח 21 (5+), זריזות 9 (1-), כושר 17 (3+), תבונה 2 (4-), חוכמה 10 (0+), כריזמה 7 (2-)
גלגולי הצלה: כושר 6+
חושים: הבחנה פסיבית 10
שפות: אין
אתגר: 7 (2900 נק"נ)

פעולות:
רמיסה: התקפת קפא"פ 8+ לפגיעה, נזק 27 (5ק8 + 5) מוחץ, ועל המטרה להצליח בגלגול הצלה כוח 14 או להשתטח ארצה.
הצלפת זנב: התקפת קפא"פ 8+ לפגיעה, נזק 32 (6ק8 + 5) מוחץ ועוד 7 (2ק8) רעם.
שאגה (מתחדש 5-6): כל מי שנמצא בתחומי קונוס של 60 רגל (18 מ') מלטאת הרעם צריך להצליח בגלגול הצלה כושר בד"ק 14. אם יכשל, יהדף לאחור למרחק של 10 רגל (3 מ') ויספוג נזק של 22 (5ק8) רעם. בגלגול הצלה מוצלח נגרם חצי נזק והקורבן לא נהדף.
שריקת זנב: לטאת הרעם מצליפה בזנבה באוויר ומשמיעה צליל שריקה חד. על כל הנמצאים ברדיוס 30 רגל מהיצור צריכים להצליח בגלגול הצלה כושר בד"ק 14, או להתחרש למשך דקה. כל מי שמושפע מהחירשות יכול לחזור על גלגול ההצלה בתורו כדי לסיים את ההשפעה.
רעידת אדמה (מתחדש במנוחה ארוכה): לטאת הרעם עומדת במקומה ורוקעת ברגליה בקצב, וכך נוצרת השפעה זהה ללחש הדרואידים או הכוהנים מעוצמה 8 "רעידת אדמה", ברדיוס של 100 רגל (30 מ') סביב הזוחל.
 

אביעד

פונדקאי ותיק
TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
די מעניין, השאלה היא , בהתחשב בעובדה שזה אמור להיות בעל חיים רגוע ושקט.... מי טורף אותו ?
למה שמישהו יטרוף אותו? הוא גדול מדי. אולי דינוזאור חזק יותר.

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
( ואיך זה מסתדר כשהוא נמצא ברובו מתחת למים ?)
הוא לא. זה שמדענים חשבו ככה פעם לא אומר שהם לא שינו את דעתם.
 

tkhag1

פונדקאי ותיק
אהבתי ח"ח.
באשר לטורפים... אני לא ממש מכיר את ההיסטוריה של הדינוזאורים אבל אני זוכר שקראתי איפו שהוא שרוב הדינוזאורים הבינוניים והקטנים לא יכלו לאכול אפילו את הגופות שלהם בגלל העור העבה והקשה שלהם, הטורפים שלהם היו בעיקר טורפים גדולים שגם הם נאלצו לתת קרב בשביל להכריע את הענקים הצימחוניים הללו.
אני מניח שהיכן שיש יצורים כאילו יש טורפים המתאים להם...
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
להוציא האדם, לפיל אפריקאי בוגר אין טורף טבעי. אבל הוא צריך להגן על הצאצאים שלו.

עכשיו אפשר לעשות גם כל מני קרסי עלילה ללטאת הרעם שקשורים לזה. נניח אם נגמר האוכל במקום אחד והלטאות מתחילות לנדוד קרוב לארצות התרבות, ואין להן טורף טבעי, אז ההרפתקנים הם היחידים שיכולים להתמודד עם הלטאות ולהבריח אותן לכיוון אחר.
 

TheKnightWhosaidKnit

פונדקאי ותיק
אביעד אמר/ה:
TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
די מעניין, השאלה היא , בהתחשב בעובדה שזה אמור להיות בעל חיים רגוע ושקט.... מי טורף אותו ?
למה שמישהו יטרוף אותו? הוא גדול מדי. אולי דינוזאור חזק יותר.

זה עולם פנטזיה, הייתי שמחה לראות את יצור האדמה והמים הזה נכנס לאיזשהו עימות עם יצור אוויר ואש ( התשובה הברורה לשאלה "מה טורף אותו?" היא מבחינתי דרקון, ואדום ).
 
Top Bottom