• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

דרקונים ונתונים [דו"נ 34; מו"ד5] חדף ענק

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
רקע:
החדף הענק היה מפלצת די נבזית ממו"ד בקופסאות. למרות שהוא לא היה גדול או מרשים הוא היה מהיר מאוד, חמקמק, עם נטייה לקפוץ על דמויות ולתקוף אותן בפנים ובצוואר - מה שהיה מפחיד מאוד וגרם לכל דמות בדרגה 3 או פחות להידרש לגילגול הצלה או להימלט בבהלה.

ראיתי כמה המרות של החדף הענק למו"ד5, אבל למרות שהן היו די תואמות לתכונות של היצור המקורי מהקופסא האדומה, משהו הרגיש לי חסר שם באווירה שלו. אז החלטתי לכתוב אחד משלי.

חדף ענק

במבט ראשון, החדף הענקי נראה קצת כמו עכברוש באורך של מטר, בצבע אפור-חום עם בטן לבנה. אבל מדובר ביצור שונה לגמרי מהעכברוש הענק והנפוץ - חוטמו ארוך ומחודד והוא אינו מכרסם אלא טורף. עיניו זערוריות וכמעט עיוורות לגמרי והוא משתמש בציוצים על-קוליים כדי להתמצא במרחב ולאתר את טרפו. החדף רעב תמיד - מהירותו התזזיתית מכלה כמויות אדירות של אנרגיה והוא חייב לאכול מידי יום כמות בשר שמשקלה עולה על משקל גופו. מרבית החדפים הענקיים ניזונים מעכברושים, עטלפים, חרקים ולעיתים גובלין או קובולד מזדמן, אך ללא היסוס הם ישמחו לנעוץ את שיניהם גם בבשרו הרך של ההרפתקן.

חדף ענק
חיה קטנה, חסר נטייה
דרג"ש: 17 (זריזות, האצה)
נק"פ: 11 (2ק6 + 4)
מהירות: 60 רגל

תכונות: כוח 7 (2-), זריזות 20 (5+), כושר 14 (2+), תבונה 2 (4-), חוכמה 12 (1+), כריזמה 4 (3-)
חושים: ראייה עיוורת 60 רגל, הבחנה פסיבית 11
שפות: -
אתגר: 2 (450 נק"נ)

ריח ושמיעה חדים: החדף נהנה מיתרון לבדיקות חוכמה (הבחנה) המבוססת על שמיעה או ריח.
ראייה חלשה: החדף לא מסתמך כמעט על חוש הראיה שלו ועיניו קטנות וחלשות. הוא סובל מחיסרון לבדיקות חוכמה (הבחנה) המבוססות על ראייה בלבד.
האצה: כל עוד הוא זכה לתזונה מספקת באותו יום, החדף נמצא תחת השפעה קבועה של האצה, בדומה ללחש - הוא נהנה מ2+ לדירוג השריון שלו וקצב התנועה שלו מוכפל (מחושב בנתונים), הוא יכול לבצע פעולה נוספת בתורו (ראו סעיף הפעולות) ויש לו יתרון לגלגולי ההצלה זריזות. במידה והחדף סובל מרעב (החלטה של השה"מ) הוא מאבד יתרונות אלו. ככלל אצבע, "תזונה מספקת" פירושה שהחדף אכל משהו או מישהו בשעה האחרונה.
קפיצה לצוואר: החדף תוקף בזינוק ומנסה לנשוך את פניו וצווארו של קורבנו. על המותקף על ידי חדף ענקי להצליח בגלגול הצלה חוכמה בד"ק 10, או להיות מושפע מפחד למשך דקה (בין אם החדף הצליח לפגוע ולגרום נזק או לא). המושפע מפחד יכול לחזור על הגלגול כל פעם בתורו ומי שניצל מהשפעת הפחד של הקפיצה לצוואר מצליח ללא צורך לגלגל בגלגולי הצלה נגד הפחד הנגרם מקפיצה לצוואר של חדפים למשך 24 השעות הבאות.

פעולות:
פעולה מואצת: כל עוד הוא זכה למספיק מזון ולפיכך מואץ, החדף יכול לבצע בתורו פעולה נוספת. ניתן לנצל פעולה זו להתקפת נשיכה, מאוץ או ניתוק מגע.
נשיכה: התקפת קפא"פ 7+ לפגיעה, נזק 7 (1ק4 + 5) דוקר.
 

אביעד

פונדקאי ותיק
אז בעצם החדף הזה יכול להתאים לכל יצור זולל בשר שנתקף ברעב מטורלל לפתע
 

זרתוסטרה

פונדקאי ותיק
אחלה מפלצת, מעביר את התחושה של יצור מורעב וזריז די טוב. הדבר היחיד שהייתי משנה זה לתת לחדף עוד תכונה בזמן שהוא רעב חוץ מחסרונות כדי שזה באמת ירגיש כמו קרב שונה ולא רק כמו מצב של debuff וbuff.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
החדף תמיד רעב, אבל הוא מואץ כל עוד יש לו מספיק אנרגיה.
מכיוון שהוא מפלצת ולא דמות, לא ראיתי לנכון לכתוב כללים מפורטים בנוגע לכמה אנרגיה הוא צורך ולכמה זמן זה מספיק לו. ברירת המחדל - כשהוא פוגש את הדמויות יש לו מספיק אנרגיה כדי להיות מואץ כל הקרב. אם המנחה רוצה, החדף יכול להיות חסר אנרגיה או שהיא תיגמר לו באמצע הקרב.

בעיקרון לא מדובר במפלצת מאוד חזקה - פשוט קשה לפגוע בו והוא יכול לתקוף פעמיים בסיבוב, מה שנותן לו דירוג אתגר גבוה יחסית לפי המחשבון שהשתמשתי בו.

אולי טוב שיצא לו דירוג אתגר כזה, כי בזימון ע"י דרואיד להקה שלמה של כאלה יכלה להיות די מסוכנת.
 
Top Bottom