• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

מהדורה 5 דרקונים ונתונים דו"נ 150- קוטל ענקים ננסי (מו"ד 5- נתיב ללוחם)

liorgonen3

פונדקאי ותיק
כשהתחלתי לשחק אי שם במהדורה 3.0, תמיד הרגיש שלכל גזע יש תפקיד משלו מבחינת איזה מקצועות הוא אמור לשחק, אתה לא אמור לשחק חצי אורק אשף, אתה אמור לשחק אלף סייר ובני מחצית תמיד יהיו נוכלים. למעשה ננסים נועדו להיות אשפים בדרך כלל, אם איזה קריצה ליכולת שלהם להיות אשפי אשליות (אי שם לפני שמישה חשב על ארכיטייפים או וריאנטים גזעיים למקצוע) בגלל שבסך הכל הם נהנו מיותר חוסן ופחות כוח, מה שאמר שהם לא אמורים להיות בחזית, יחד עם העובדה שהם גזע קטן ויש להם בעיית נגישות לכלי נשק דו ידניים. (יחד עם עוד 1 ד"ק להצלות נגד לחשי אשליה)
מיותר לציין שבאותו זמן התרחקתי מהטלות לחשים כמו מאש, וככה שננסים נחשבו אצלי בתור גזע שאני לא רוצה להתקרב אליו.

אבל ככל שהתבגרתי התחלתי להבין שהחברה האלה די מסוכנים, ויש מצב שיכולים לתת קרב נגד גמד בתור הגזע החזק ביותר בסל"ש. הם נהנים מתוספים לא רעים סה"כ, והעובדה שהם קטנים מתקזזת עם הנזק העיקרי של מחסר כוח לגזע. יש להם יותר נק"פ והם נהנים מאותם תוספים שגמדים נהנים מהם מול האויבים היותר נפוצים בשיטה (בעיקר בדרגות נמוכות).

לכן, כמה שנים אחרי זה, כשקראתי את המדריך השלם ללוחמה ואת קוטל הענקים הננסי, די אהבתי את הרעיון, רשמתי לעצמי שאני צריך לשחק אחד ומאז עברנו 2 מהדורות, אז חשבתי לנצל את האתגר בשביל לעשות בדיוק ההפך ממה שהדו"נ הזה מתכוון, ובמקום לכתוב משהו שקושר לענקים, לכתוב משהו שהורג ענקים

קוטל הענקים הננסי
לוחמים אלה למדו לנצל את הבדלי הגודל בינם לבין האויב שלהם לטובתם, נכון שהדקירות שלהם הם כמו של יתוש, ונכון שלאויב יש מחבט גדול שמכה ממנו תעביר אותם לצד השני של העולם, אבל יש סיבה שיתשים מצליחים לשתות דם של פילים- זה לא משנה כמה חזק אתה מרביץ, אם אתה לא מסוגל לפגוע במטרה. וזה לא משנה כמה אתה חזק ויציב, מספיק עקיצות יפילו גם דרקון

לוחם חמקמק- החל מדרגה 3, קוטל הענקים לומד לנצל את הבדלי הגודל לטובתו, כאשר אויב בסיווג גדול גדול יותר ממך מתקיף אותך, אתה יכול לנצל את התגובה שלך בשביל להעניק לו חיסרון להתקפה. כמו כן יצורים גדולים ממך מקבלים חיסרון לניסינות לאחוז בך, ואתה מקבל יתרון לבדיקות אשר נועדו להשתחרר מהאחיזה.
לבסוף כאשר אתה מתקיף יריב הגדול ממך, אתה מסוגל לנצל פעולת בונוס על מנת לקבל יתרון להתקפה.

רחוק מהעין - החל מדרגה 7, הניסיון שלך מלמד אותך לא רק איך להתגנון מפני ענקים, אלא גם מתי להתגונן מפניהם, החל מדרגה 7, יצורים גדולים ממך לא יכולים לנצל תגובה על מנת לתקוף אותך כאשר אתה יוצא מטווח האיום שלהם. והם סובלים מחיסרון לבדיקות תפיסה על מנת לזהות אותך.

גמישות מופתית- שנים של לחימה בענקים מלמדת אותך גם כיצד לחמוק מסכנות אחרות, כיצד לזוז לפני הפגיעה וכיצד להכין את עצמך למכה הבאה. החל מדרגה 10 אתה מקבל הכשרה בהצלת זריזות.

גלגול הגנתי- החל מדרגה 15 , אתה לומד כיצד לכפר על טעויות, זה נכון שלא תמיד אפשר לפגוע בך, זה נכון שאתה מסוגל לעזוב את הזירה לפני שאתה נפגע, אבל לעיתים אתה מפספס, ולעיתים לא מפספסים אותך. כאשר אתה אמור לרדת ל0 נק"פ מהתקפה שנעשה נגדך על ידי יצור הגדול ממך בסיווג גדול אחד לפחות, אתה סופג רק מחצית מהנזק. אתה יכול לעשות שימוש ביכולת הזו פעם אחת ומחדש את השימושים בה במהלך מנוחה ארוכה.

חיתוך ברכיים - דקירה אחת לא תכניע ענק, אבל שבע דקירות ישברו אותו כמו זכוכית. החל מדרגה 18 כפעולה רגילה אתה יכול לבחור לבצע התקפה אחת כנגד יצור הגדול ממך בסיווג גדול אחד לפחות, בפגיעה אתה לא גורם לנזק, אבל האויב סובל מדרגת תשישות אחת.
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
ממש מגניב ומאוזן למדי! הבעיה היחידה שלי היא חיתוך ברכיים, דרגות תשישות הן לא דבר שנותנים למפלצות- אבל אני מבין את הסיבה שבחרת במצב הזה, והיכולת מאוזנת.
 
Top