• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

מהדורה 5 דרקונים ונתונים [דו"נ 143] מנעול גמדים

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
זה לא חפץ קסם, אלא פשוט חפץ מיוחד- מנעול מלאכת מחשבת, עשוי מממתכת נדירה וקשיחה כגון אדמנט, עם מנגנון צופן, שני חורי מנעול או יותר שדורשים לסובב בהם מפתחות מתאימים בו-זמנית או בסדר מסויים, בריחים מתוחכמים ושאר סיבוכים.

ד"ק הפריצה של המנעול הזה הוא לפחות 25 ובדרך כלל הוא גם כופה חיסרון על מיומנות השימוש בכלי גנב שמתבצעת מולו, ו/או דורש שימוש בתכונה שונה מלבד זריזות כגון חוכמה (צריך להקשיב בזהירות מתי מנגנוני הנעילה של המנעול משתלבים זה בזה), תבונה (פיצוח צופן) או כוח (נדרש להפעיל כוח פיזי כדי להזיז את המנגנונים של המנעול בלי מפתח מתאים).

המנחה יכול להשתמש במנעול הזה כדי לנעול אזורי-הרפתקה חשובים או תיבות אוצר/כספות שהשגת המפתח המתאים להם אמורה להיות הרפתקה בפני עצמה.
 

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
זה לא רעיון מאוד-מאוד מקורי שלי. אני די בטוח שראיתי גרסאות ל"מנעול שאי אפשר (כמעט) לפרוץ" בכמה הרפתקאות.
למשל, בהרפתקה הצ'יזית "קברו של טרפיל" (פורסמה בעברית בשני חלקים בגליונות 7 ו-8 של הירחון WIZ שאפשר למצוא במאגר המגזינים הישנים) יש דלת שאי אפשר לפרוץ כי היא נעולה במנעול גמדים מיוחד וצריך למצוא שני מפתחות שנמצאים אצל מפלצים במבוך. הקטע הבאמת צ'יזי שם זה שאחרי שמצליחים לפתוח את המנעול, אפשר לפרק אותו ולמכור אותו והוא הופך לחלק מהאוצר.
 
Top