• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

פאת'פיינדר 1 פאת'פיינדר 2 דרקונים ונתונים [דו"נ 118] אפשרויות לתושבי מטרופולין הקשת

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
מטרופולין הקשת, הידועה בשמה היותר מפורסם- כספת האופאל, היא העיר הגדולה ביותר במישור האדמה והבירה של האימפריה שאין שווים לה. היא נשלטת בידי השייטאנים- ג'ינים הקשורים ליסוד האדמה, וכוללת צבאות אגדיים מהג'ינים הללו, שעומלים ומתאמנים בעבור מלחמה אגדית שנמשכת כבר מאות שנים כנגד עיר הארד. היא ידועה על האיים המעופפים שלה, שעשויים מקריסטלים יפיפיים ובארכיטקטורה הכמעט בלתי אפשרית שלהם. היא ידועה כנקודת עליה לרגל לאלו שחוקרים את מישור האדמה, סוחרים בין מישוריים המחפשים אוצרות או עבדים, ולמגים המחפשים את הקסמים הנסתרים שבקריסטלים. היא ידועה על כול הדברים האלו, וזאת לא ניתן יהיה לקחת ממנה. בעיר כה אגדית, מעטים מצליחים לפאר את שמם מספיק מעל הסולטנות השייטנית, מעל הפלאים הנוצצים, ולהשיג הכרה שתופץ מעבר לתושבי המטרופולין הקבועים. אבל גם אם שמם אינו מוכר, הם שם. אפילו במקומות כה אדירים שהצל שלהם בולע כול צל של יצור יחיד, גם שם ניתן למצוא גיבורים.

תושבי כספת האופאל הם ברובם שייטאנים, עם מפיטים ויסודני אדמה כרוב גדול השני הכי גדול בעיר- ולצידם, יצורים נוספים שלעתים רבות קיומם מתפספס. העיר מכילה יצורים נוספים- גמדים, אורידים, בני אנוש ואף אלפים- כולם מיעוט קטן ביחס ליתר התושבים. ובכול זאת, הם חלק משמעותי מהעיר, ותרבותם קשורה באופן ישיר לתרבות הג'ינים והיסודנים בעיר. החל מהלא-מקורקעים המסייעים לצבא השייטאני במלחמתם כנגד עיר הארד, דרך המגים הקליידסקופיים שמשתמשים במטרופולין הקשת ככלי במחקר הקסום שלהם, ועד לורד הקריסטל שרוצה לשנות את העיר על פיה, דמויי האדם של כספת האופאל מוכנים לפעול בכול כוחם.

1E: מאפיין: מסנוור קשת (כספת האופאל) [מקומי]: מטרופולין הקשת הנוצצת מציעה מגוון מראות מהממים למראה, אבל לא פחות מכך, מסנוורים. אתה זוכה בתוסף מאפיין 1+ לגלגולי ידע (הנדסה) ומיומנות זו נעשית מיומנות מקצוע בעבורך, ובנוסף אתה זוכה לתוסף מאפיין 1+ לגלגולי הצלה כנגד השפעות הגורמות למצב מסנוור.

2E: כישרון מורשת: מסנוור קשת- כישרון 1
[לא נפוץ][אוריד][אלף][בן אנוש][גמד][סולי]

דרישת קדם: תושב כספת האופאל.
מטרופולין הקשת הנוצצת מציעה מגוון מראות מהממים למראה, אבל לא פחות מכך, מסנוורים. אתה זוכה לתוסף מצב 1+ להצלות כנגד השפעות ויזואליות, וכאשר אתה מגלגל כישלון קריטי בהצלה כנגד השפעה שכזו, הוא הופך לכישלון רגיל.

האורידים של כספת האופאל
אורידים מהווים חלק גדול מאוד מדמויי האדם של כספת האופאל. בעלי דם יסודני אדמה בתוכם, שמתבטא ישירות בגופם ובכוחות היחודיים שלהם, הם מוצאים את עצמם כמרגישים בבית במישור האדמה ובכספת האופאל בפרט. אבל למישור האדמה יש השפעה מוזרה על אורידים. כול אוריד יאמר בעצמו שהוא מרגיש עוצמה נובעת ממישור האדמה, אבל אורידים שנולדים במישור או מבלים בו זמן רב מידי הופכים לדומים יותר לו, האדמה שבגופם משתנה, חומרים חדשים נוצרים בתוכם, ושאר השפעות שקורות בקצב איטי במשך שנים ארוכות- אבל ניתנות לזיהוי בסופו של דבר, ומשנות את האורידים. ברחבי כספת האופאל, האורידים חוגגים זאת, וכך הם מזהים בין המבקרים המישוריים לתושבי העיר הביתיים. מספרים שישנם כמה טקסים סודיים בקרב האורידים של כספת האופאל שנועדו לקשור את עצמם לחלוטין למישור האדמה ולהתחזק מעבר למה שחשיפה פשוטה יכולה לחזק אוריד, במחיר הנוראי שכול עזיבה של מישור האדמה תגרום לאוריד לחלות ולהתכלות, אבל אף אוריד במטרופולין הקשת לא מוכן לאשר את הסיפור.

1E: מאפיין גזע חלופי לאוריד: אדמת מישור האדמה (מחליף התנגדות לאנרגיה): אתה עשוי מחומרים מוזרים ממישור האדמה שאינם ידועים כלל במישור החומר ואפילו אתה מתקשה להבין אותם, כגון אקי-לוג, דפורוקס, לוכד-עין, לשון-סרו, שיני ת'אק ואבני הזר, ואף חומרים אחרים שאפילו לא נמצא להם עדיין שם. עליך לבחור 3 מסוגי הנזק הבאים: אנרגיה שלילית, אש, חומצה, חשמל, קול וקור. אתה זוכה בהתנגדות 3 לאחד מהסוגים הללו, וכפעולת סיבוב מלא אתה יכול להחליף את ההתנגדות לאחד מ-2 סוגי הנזק האחרים שבחרת.

כישרון: יהלום מסנוור (כללי)
אבני החן שבך קסומות, מאפשרות לך לסנוור באור את אלו הבאים למולך.
דרישות: אוריד נשמת אבן חן.
תועלת: אחת ליום, אתה יכול להטיל את הלחש פרץ צבעים כיכולת דמוית לחש המבוססת על מתאם הכריזמה שלך. החל מדרגה 10, אתה יכול להטיל את היכולת דמוית הלחש כחלש מועצם. החל מדרגה 15, יש לך את הבחירה בין להטיל את היכולת דמוית הלחש כמהירה או מועצמת.

2E: כישרון מורשת: אדמת מישור האדמה- כישרון 9
[נדיר][אוריד][יסודני]

אתה עשוי מחומרים מוזרים ממישור האדמה שאינם ידועים כלל במישור החומר ואפילו אתה מתקשה להבין אותם, כגון אקי-לוג, דפורוקס, לוכד-עין, לשון-סרו, שיני ת'אק ואבני הזר, ואף חומרים אחרים שאפילו לא נמצא להם עדיין שם.
אתה זוכה בהתנגדות 5 לחומצה, ובנוסף בפעולה הבאה:

שינוי המינרל [3 פעולות] * יסודני, ריכוז; השפעה ההתנגדות שאתה מקבל מכישרון זה משתנה לעמידות 5 לאחד מסוגי הנזק הבאים: אש, חשמל, חומצה, קול, קור או שלילי, עד אשר תשתמש בשינוי המינרל פעם נוספת.

כישרון מורשת: יהלום מסנוור- כישרון 5
[לא נפוץ][אוריד]

אבני החן שבך קסומות, מאפשרות לך לסנוור באור את אלו הבאים למולך.אתה יכול להשתמש בפרץ פצעים כלחש טבעי אחת ליום.

אלפי הקריסטל והגמדים
בעוד שאורידים הם המושפעים ביותר מהשינויים של מישור האדמה, גם גזעים אחרים מרגישים אותו. הראשונים הם הגמדים, רבים מהם מגיעים ממורשות שמקדשות את האבן והאדמה- וכאן המורשות האלו חזקות מתמיד. אותם גמדים שנטשו את ביתם במישור החומר והתמסרו לאבן של מישור האדמה מצאו בה כוח רב, והם מסתכלים בזלזול על יצירותיהם של הגמדים ממישור החומר. בעוד שחלק מהם עדיין מאמינים בטוראג, הולכת וגדלה קהילת הגמדים שנוטשת את אבי היצירה ומפארת במקומו את אדון האדמה אייזול, המלך המאובן, על פניו- כאשר הכוהנים שלו טוענים שהאדמה שטוראג קשר אל הגמדים אליה ואיתה יצר פלאים במישור החומר- לא יכולה להשתוות לאדמת מישור האדמה, האדמה המקורית, מקור העוצמה של האבן.

הגמדים של מישור האדמה קרובים במיוחד למיעוט האלפי שחי שם, שמושפע אף יותר מהם מהמישור. אלפים, מטבעם, מסתגלים לאזור בו הם חיים, וזן ייחודי של אלפים חי בכספת האופאל, אלפי הקריסטל. הם נדירים במיוחד, העור שלהם דומה יותר לגוונים הסגלגלים של קריסטלים והעיניים שלהם נוצצות כיהלומים, והם מציגים כוחות דומים לאלו של האורידים והגמדים.

2E: כישרון מורשת: התפרצות אדמה- כישרון 9
[נדיר][גמד][יסודני]

דרישות קדם: גמד לב יסודני, תושב מישור האדמה.
כאשר אתה משתמש ביכולת ההתפרצות היסודנית שלך, אתה יכול לשנות את סוג הנזק לנזק מוחץ אם אתה בוחר בכך. בנוסף, אתה יכול לבחור להפחית את הנזק ב-2ק6, אבל כול אויב הנכשל בהצלה הופך למגושם 1 (מגושם 2 בכישלון קריטי).

הארכיטקטים הנלהבים
הארכיטקטים הנלהבים קנו לעצמם שם בחמישים השנים האחרונות- שהם תקופה מאוד קצרה בכספת האופאל, אבל הישג אדיר בעבורם. ארגון של דמויי אדם שמבוסס על בנאים, אדריכלים, ארכיטקטים והנדסאים שונים שכולם רק רוצים לנצל את הכישרון שלהם על מנת להקים חלקים חדשים ברובע החיצוני ושכונות חדשות בו לכול לקוח הרוצה בכך, הארכיטקטים הנלהבים הוקמו בכלל כקואליציה כנגד שחיתות.
לפני 50 שנים, משפחת פשע שייטאנית, מקו פחות של האצולה, שלטה במונופול על הזכות להקמת מבנים חדשים וחכירת כול מבנה שנבנה ב-200 השנים האחרונות. הם דרשו סכומים דרקוניים על כול אלו שרצו להשתמש בזכויות שלהם. הארכיטקטים הנלהבים התאחדו כך לראשונה, בתקווה להילחם כנגד השחיתות של משפחת האצולה ולהביא חיים טובים יותר לרובע החיצוני. הם תימרנו את אגודת הצפעים, שחיפשה להשיג דריסת רגל טובה בכספת האופאל, על מנת לפרוץ ולהשיג מידע ממשפחת הפשע- ולאחר מכן הם השיגו מהם את המידע בתחבולה על גבי תחבולה- מונעים מאגודת הצפעים להשיג את המונופול לעצמה. הדבר גרר רעש כה גדול שבתי האצולה השייטנים הגדולים התערבו (כפי שצפו הארכיטקטים) ולאחר גילוי השחיתות הגלו מן העיר את משפחת הפשע השייטאנית- והארכיטקטים הנלהבים זינקו למלא את הוואקום. הם לא לקחו את המונופול בעצמם, אלא פירקו אותו, מאפשרים לכול מי שירצה בכך לבנות ולחכור מבנים בכוח רחבי הרובע החיצוני. הדבר גרם לפרץ גדילה לא יאמן ב-50 השנים האחרונות של העיר של שכונות חדשות, דבר שהעלה את רמת החיים של כלל תושבי העיר. הארכיטקטים הנלהבים הם כמובן, ארגון של בוני מבנים, אבל יש בהם את הרצון העז להפוך את העיר הזו ליהלום המדהים שהיא יכולה להיות אם רק ילטשו אותו, והם ידועים לטובה בקרב כול המעמד הנמוך של כספת האופאל.

1E: מאפיין: ארכיטקט חופשי (כספת האופאל) [מקומי]: אתה אחד מהארכיטקטים החופשיים, מומחה בשיטות שלהם ובדרכי הפעולה שלהם. אתה זוכה בתוסף מאפיין 1+ לגלגולי ידע (הנדסה) ומיומנות זו נעשית מיומנות מקצוע בעבורך, ובנוסף אתה זוכה בתוסף מצב 1+ לגלגולי דיפלומטיה ותרמית כנגד יצורים עם תת הסוג אדמה.

2E: רקע: ארכיטקט חופשי
אתה אחד מהארכיטקטים החופשיים, מומחה בשיטות שלהם ובדרכי הפעולה שלהם. אתה זוכה בשתי העלאות תכונה, אחת מהן לכוח או תבונה והשנייה חופשית. אתה הופך למוכשר במיומנויות חברה וידע (כספת האופאל), ואתה זוכה בכישרון חכמת רחוב.

המגים הקליידסקופיים
בית ספר אניגמטי ומוזר למטילי לחשים, המנהיגים של המגים הקליידסקופים טוענים להמשיך את דרכו של אשף שאת שמו הם חושפים רק למעטים, אבל לטענתם, הוא היוצר של הלחש פרץ צבעים, ועוד מגוון לחשים רבי עוצמה- כמו הלחשים הפריזמטיים. הם טוענים שהוא היה תושב של העיר, וראה את ההשראה בקשת האדירה במרכז העיר, שהיא החלק העתיק ביותר לטענתם של כספת האופאל. המגים הקליידסקופיים הם בעלי שיטות מוזרות במיוחד ללימוד לחשים, הם משתמשים בחדרים מלאי אורות מסנוורים בצבעים שונים כחדרי מדיטציה בטענה שדווקא המצב הלא טבעי הזה גורם לרעיונות המקוריים ביותר להתרחש. הם מחלקים את שיעוריהם ושיטותיהם על פי צבעים וכך גם הם מחלקים את התלמידים- שכמות הצבעים שמותרת להם לשלב בתלבושותיהם הססגוניות מסמנת את מעמדם ותחומי ההתמחות שלהם. המגים הקליידסקופיים נשמרים בעיקר לעצמם, אך נאמר שהם הצליחו לפתח מספר לחשים יוצאי דופן במיוחד שהם רק מחכים להזדמנות כבר לבחון בשטח- כאשר כול אחד מהמגים הקליידסקופיים חולם ליצור המצאה נפוצה כמו פרץ הצבעים.

מעגל האופאל
מעגל האופאל לעתים מקבל את היחס כזרוע ההתקפית של הארכיטקטים החופשיים, אבל הם הרבה יותר עתיקים מהם, וההבדל היחיד הוא הברית החדשה שלהם עם הארכיטקטים שהובילה אותם לצאת ולנסות לשנות את המצב הנוכחי של הרובע החיצוני. מעגל דרואידים עתיק במיוחד, שהשתלב לחלוטין כחלק מן העיר, מעגל האופאל מונהג בידי יסודנים עתיקים שרובם בתרדמת כבר מאות ואלפי שנים, ורק לעתים בודדים מהם קמים לתת הנחיות לדרואידים בדרכם להפוך לנציגיה המקודשים של אדמת מישור האדמה. כול הדרואידים שם קשורים לאבן בקשר הדוק, כאשר הם לומדים את מדע האבנים והכוח הטמון בהם באופן שמשלב מדע ודת פנאטית.

הלא מקורקעים
קבוצת שכירי חרב האנושית הזו היא השקעה חדשה יחסית של האימפריה שאין שווים לה, כעת שכספותיהם האדירות של השייטאנים כבר מתחילות להתרוקן מעשרות שנים של מלחמה כנגד עיר הארד. הלא מקורקעים הם שכירי חרב בעיקר ממישור החומר, שהגיעו למישור האדמה על מנת להילחםלצד השייטאנים במלחמתם חסרת הפשרות. הם מחקים את סגנון הלחימה השייטאני ומפתחים תורות לחימה שיסייעו להם בתוואי השטח הקשה של מישור האדמה, כנגד יריביהם המתמחים בשימוש באש, ואף על מנת להכריע אפריטים למרות כוחם האדיר.

1E: מאפיין: אתלט מגוון (בסיסי- קרב): אתה רגיל לשנות את תנועותיך ולהתאים את עצמך לסיטואציות לא צפויות בשדה הקרב, מנצל לעתים את הכוח שלך כדי לזנק ולמשוך את עצמך מעל מכשולים ולעתים כדי לדלג מעליהם בזריזות. אחת ליום, כאשר אתה מגלגל בדיקת אקרובטיקה, אתה יכול לנצל פעולה חופשית על מנת לזכות בתוסף מאפיין 3+ לגלגולי טיפוס ושחייה למשך דקה. אחת ליום, כאשר אתה מגלגל בדיקת טיפוס או שחייה, אתה יכול לנצל פעולה חופשית על מנת לזכות בתוסף מאפיין 3+ לגלגולי אקרובטיקה למשך דקה. לא ניתן להיות מושפע משני התוספים במקביל.
2E: כישרון מיומנות: אתלט מגוון
[כללי][מיומנות]

דרישות קדם: הכשרה באקרובטיקה או אתלטיקה.
אתה רגיל לשנות את תנועותיך ולהתאים את עצמך לסיטואציות לא צפויות בשדה הקרב, מנצל לעתים את הכוח שלך כדי לזנק ולמשוך את עצמך מעל מכשולים ולעתים כדי לדלג מעליהם בזריזות. כאשר אתה מצליח בבדיקת אקרובטיקה, אתה זוכה בתוסף מצב 1+ לבדיקות אתלטיקה למשך דקה. כאשר אתה מצליח בבדיקת אתלטיקה, אתה זוכה בתוסף 1+ לבדיקות אקרובטיקה למשך דקה. לא ניתן לזכות בשני התוספים במקביל, וכאשר אחד מהם פועל לא ניתן לזכות באחד נוסף.

ורד הקריסטל
ורד הקריסטל הוא ארגון עוין למטרופולין הקשת שחי בתוכה. התחיל מכת קטנה למילאני והתרחב משם, ורד הקריסטל חולם על מטרה בלתי אפשרית- להפיל את האימפריה שאין שווים לה.
ורד הקריסטל וחבריו- עלי הקריסטל כמו שהם קוראים לעצמם- הם מתנגדים נחרצים לעבדות בכול מקום, אך הם ממקדים את מאמציהם דווקא על כספת האופאל ושחרור העבדים שבה. על פי האידיאולוגיה שלהם, למרות שחייהם של עבדים הם חיים יחסית מאושרים ביחס לאזורים מסוימים במישור החומר או עבדות במישורים כמו הגיהינום או האבדון, העבדות לאימפריה שאין שווים לה היא הנוראית מכול מכיוון שהקיום שלה יוצר צורך שאינו נגמר לעבדים- מה שגורם לאימפריה לשעבד עוד המונים כבר במשך אלפי שנים. בעוד שבמישורי הרוע העבדות היא לשם גרימת סבל, כאן האימפריה שאין שווים לה מגייסת צבאות שלמים של עבדים במלחמתה כנגד עיר הארד, מה שמוביל לעיר הארד שמגייסת מצידה אלפי עבדים להילחם כנגדם. מאות אלפי עבדים נאבדו וממשיכים להיאבד במלחמה הזו, שלא מועילה לאף אחד חוץ מלספירת הגופות, והם רואים את האשמים במלחמה באימפריה שאין שווים לה, שגרמה למצב מבחינתם.

בסיס הפעולה של ורד הקריסטל הוא בשגרירות שאין שווים לה, בכנף הכבשן. כנף זה בצו הסולטנית נסגר לכול, כאשר כול מי שייכנס לתוכו יוגלה מיד. האיום הישיר של הסולטנית כה הפחיד את תושבי העיר, שכולם חוץ מורד הקריסטל באמת נמנעים מן המקום, ובכך אף אחד לא מגלה על הנוכחות של הארגון העוין במבנה. ורד הקריסטל מנסים בכול העת להרחיב את השפעתם, והמיקום הלא מבוקר ברובע החיצוני מאוד נוח להם. הם עוסקים במבצעים של שחרור עבדים, נמנעים מלחסל לכרגע שייטאנים רבי עוצמה עד שהם יהיו חזקים מספיק כדי להתמודד עם הזעם של האימפריה שלא הולך לאחר לבוא. לכרגע כול התייחסות בקרב השייטאנים לורד הקריסטל נלווית לצחוקים בלתי פוסקים של ג'יני האדמה.

ולמרות התוכניות הגרנדיוזיות, המשימה הנוכחית של ורד הקריסטל היא מוזרה יותר. מנהיג הארגון החדש, איפריט שקט כאש צוננת ובעל חזון שתואם לחלום המרוחק של ורד הקריסטל, מפתח תפיסה פילוסופית ספציפית כדי להצליח לשחרר את הוויספים מעבדות. הוויספים, גזע יסודני שמאמין שהוא נועד לשרת, מפריע כבר שנים לורד הקריסטל בניסיונות השחרור שלהם והרבה פעמים העבדים הוויספים מסרבים להשתחרר. המנהיג החדש של ורד הקריסטל מאמין שאם הוא יצליח להבין את הלך המחשבה של הוויספים, הוא יוכל למצוא ברטוריקה שלו את השכנוע שיעבור בזע שלהם ויאפשר להם לרדוף חיים חופשיים. השאיפה הזו מסובכת, וכבר מספר חודשים המנהיג לא קרוב יותר לפענוח הבעיה משהוא היה לפני כן.
 
עריכה אחרונה:

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
פשוט מצוין. יש כאן גם חומר מעולה בשביל הרפתקה רצינית שתתרחש בעיר - אולי אפילו יותר מאחת.

למה מסנוור הקשת של פ"פ 2 פועל נגד כל השפעה ויזואלית (זה לא מכסה ככה גם התקפות מבט ואשליות?) אבל לא מעניד תוסף הערכה?).

חלק מהמשפטים קצת מאונגלזים ("בית ספר מוזר במיוחד למטילי לחשים, המגים הקליידסקופים טוענים..."), וגם יש לי בעיה עם הבחירה של פאיזו לקרוא לג'יני האדמה הסדר-ניטרלי שלהם בשם shaitan (שזה מילולית שטן, שד - מתייחס בקוראן למשרתים של איבליס, שהוא שורש הרע; וגם מאוד ברור לקוראים דוברי עברית שזה שימוש שגוי במילה...). היו יכולים למצוא שמות טובים יותר, כולל המילה dao במו"ד שהיא מומצאת לחלוטין ולא מבוססת על שום דבר מיתולוגי.
 

דיוגנס

פונדקאי ותיק
dao במו"ד שהיא מומצאת לחלוטין ולא מבוססת על שום דבר מיתולוגי.
אם אינני טועה, "דאו", או כמו שיש נוהגים לכנות זאת "טאו" זה ביטוי סיני עמוק שמבטא את הקשר בין הדברים במציאות (ההסבר קצר ולא מדויק. רק סביב המושג הזה יש תורות שלמות, שאינני מכיר את כולם):p
 

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
אכן, התכנון שלי המקורי היה לתרגם את הערך הזה לאנגלית לאחר שארחיב עליו (עם תת גזע כנראה לאלפי הקריסטל ועוד כישרונות מתאימים), למרות שבסוף לא מצאתי השראה מכאנית לכול הדברים שרציתי לכתוב- אבל זה המקור למשפטים שבבירור נכתבו עם מחשבה על אנגלית מאחוריהם.

כן חשוב לי לציין, כי קלטתי שפספסתי את הקישור, כספת האופאל היא עיר קיימת בגולאריון שהורחב עליה רבות בספר Planes of Power שמפרט על המישורים היסודניים. מה שכן, לאחר שקראתי אותה בשביל השראה לדו"נ- הבנתי שאין בה שום מקום ליצור ממנה דמויות, וזו הייתה מטרת הכתיבה. בסופו של דבר, זה נחמד שכותבים על "הארמון מלא המלכודות של הויזיר לשעבר, שהיה דרקון קריסטל פרנואיד" וגם על "הבסיס הצבאי האגדי ביותר ברחבי המישורים שמאמן את הצבא העוצמתי ביותר שעשוי כולו משייטאנים"- אבל אלו לא דברים שאפשר לפתח מהם דמות. דווקא בגלל שהכתיבה שם כול כך לא מכוונת שחקנים, זה היה דווקא אתגר מעניין לראות איפה אפשר להכניס לזה מקום לשחקנים.

אני בכללי לא מחבב את השייטאנים כמפלצות. בכללי, השייטאנים הם המשעממים מבין הגזעים הג'יניים בפאת'פיינדר- חוץ מהשימוש הלא נכון מיתולוגית (מה שבעצם מנתק אותם מהמקור המיתולוגי שלהם לחלוטין, רק שבניגוד למקרים כמו הקיקלופ זה לא מעניק רקע חלופי טוב במיוחד), הם פשוט לא מעניינים. לכול שאר הג'ינים היסודניים יש איזשהו קטע מעניין, ובשייטאנים אני לא מוצא את זה. חבל דווקא.

האם יצא לך פעם לבנות עולם משלך, למעשה?
בעבר, כן, אבל אף פעם לא משהו שעבר שלבים מתקדמים. אני מאוד אוהב לפתח על משהו קיים מאשר ליצור משהו מאפס, גיליתי שזה גורם לי ליהנות יצירתית הרבה יותר. הדבר הכי קרוב שהיה לי אבל מבחינת עולם משלי היה לכתוב על אזור ספר מד"בי שבו משחקים פורעי חוק בקצוות של אימפריה חללית של חרקים-דמויי-אדם מוזרים, כאשר כול מיני זני חרקים (טרמיטים, נמלים, דבורים וצרעות זכורות לי במיוחד שהשקעתי בכתיבתן) פיתחו חברות שלמות והם באמת השליטים של האימפריה השולטת בגלקסיה. הוא מעולם לא הושלם, אבל הוא היה חמוד לחשוב עליו. בצורה מצחיקה, גם אימפריית חלל חרקית וגם פורעי חוק בחלל אלו שני דברים שאחרי זה נחשפתי אליהם במקומות אחרים (קאובוי ביבופ זה בגדול הז'אנר שכיוונתי אליו בלי להבין, וכמובן החייזרים הזבובים מריק ומורטי)- וזה די שיעשע אותי.

כך או כך, אין לי תכנון לעשות זאת. אני לעתים כותב דברים לעולמות של מנחים אחרים (יצא לי לכתוב לדו"נ בעבר לעולם של נקסטורל וכבר שקלתי בכמה דו"נים לכתוב משהו לגאנור בו הורצו ממלכות שבורות ומוות עגום בפורום), אבל זה המיעוט של הדברים שאני כותב. כול עוד עולם נותן לי את ההשראה, אני אכתוב לו כנראה- ולגולאריון יש לי השראה גם פלאפית וגם מכאנית.
 
Top Bottom