• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות

דרקונים ונתונים [דו"נ 117]לוחמי מחזור הלבנה

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
הלוחמים-קוסמים של מחזור הלבנה

הקדמה


משחר הזמנים מחזור הלבנה נחבא בצלו של מחזור הדם לעיני האדם. הוא זורם במקביל לו ובדומה לו יכול להיות נתיב לעוצמה. נוזל הלבנה הוא בדרך כלל שקוף אבל הוא קיבל את שמו מהעובדה שאם הם מנקזים אותו מהחלקים המתאימים, הוא עשוי להיות לבן. הלוחמים הקוסמים של מחזור הלבנה הקדישו לו את עצמם. את דרך החשיבה האופיינית למסדר ניתן לתמצת על רגל אחת: "דע את עצמך ודע את האחרים." בלי תודעת הלבנה, הלוחמים הקוסמים של הלבנה אינם יכולים להפעיל את כוחותיהם. האידיאלים המנחים נועדו לשמש כלים שיעזרו לחשוב דרך תודעת הליבנה – ולעצב דרכם את יכולותיהם. הדבר החשוב ביותר ללוחם הלבנה היא היכרות עם הזהות הרוחנית שלו שבלעדיה הוא לא יכול להרגיש אם הוא נפגע רוחנית או הוסט. למרות שקיימות שמועות על דרגה שלישית של תודעת הלבנה, רוב הלוחמים-הקוסמים מסתפקים בהגעה לדרגה השנייה של תודעת הלבנה שפותחת גישה ליכולות המתקדמות יותר שלהם.

הכשרה

על מנת לתעל את מחזור הלבנה, עליך להיות מודע לזרימתו של מחזור הלבנה. בעוד שיחסית קל לעקוב אחרי מחזור הדם, חניכים של מחזור הלבנה לומדים בהתחלה לזהות את כלי הלבנה שמסתעפים במקביל לכלי הדם. רק אחרי שהם מסוגלים להבחין בהם, הם מתחילים במשימה הפשוטה של חישול להב מלבנה. חניך שסיים את הכשרתו מסומן על ידי הלהב השקוף של חרבו. חרב זו מעידה על כך שהוא הגיע לדרגה הראשונה של תודעת הלבנה. לא מדובר, מעשית, בנוזל הלבנה המלא אלא בנוזל הלבנה כפי שהוא זורם במרבית הגוף. לאחר סיום חישול הלהב השקוף, החניכים צריכים להחליט לאן הם יתמחו.
מאגר הנקודות

נוזל הלבנה הוא שילוב של נוזלי הגוף ביחד עם חומרים שנפלטו מהדם וחומרים מעוכלים מהמזון. ניתן להקצות מאגר של נקודות עם שלושה שלבים:

שלב ראשון – נוזל הלבנה עצמו.

שלב שני – הנוזלים הבין איבריים.

שלב שלישי – הדם עצמו.

מובן ומומלץ לעצור בשלב השני...

הנתיבים

נתיב חרש הלבנה


אידיאל מנחה: להגן על הטוב.

חניך שיבחר בנתיב חרש הלבנה יזכה ליכולת לעצב מהלבנה שלו כלים רבי עוצמה על מנת למממש את האידיאל המנחה של הנתיב. על מנת להימנע מפגיעה במי שהוא לא רואה כאויביו, על חרש הלבנה לבצע את טכס הזהות בו הוא מכוונן את מחזור הלבנה שלו למחזור הלבנה של אלה שהוא לא יילחם בהם. טכס זה מבטיח שגם בלהט הקרב, כלי הנשק שלו לא יפגעו אלא רק באלה שלא הוגדרו כידידים על ידי טכס הזהות. חרשי הלבנה זוכים לתשע היכולות הבאות:

יכולות התחלתיות:

 1. פרץ לבנה: על ידי תיעול הלבנה, חרש הלבנה יכול לטבול את אויביו בנוזל הלבנה האישי שלו. נוזל זה מתפקד עבורם כמו רעל ברגע שמנגנוני המגננה של חרש הלבנה מופעלים כנגדם אם הם לא חלק ממעגל הזהות.
 2. מגננת לבנה: על ידי תיעול הלבנה, חרש הלבנה יכול להפוך את שריונו, את חרבו או כל פריט אחר לחלק ממחזור הלבנה שלו. אם האובייקט הפוגע לא נכלל בטכס הזהות, הוא יפגע ממגננת הלבנה של חרש הלבנה.
 3. צביעת לבנה: על ידי תיעול הלבנה, חרש הלבנה מעניק לפרצי הלבנה שלו את צבע העור שלו, השיער ו/או הבגדים שלו. צביעת לבנה מעין זו תותיר את אובייקט המטרה שקוף, ולהבדיל ממגננת לבנה, בלתי מוגן לחלוטין.
  יכולות בינוניות:
 4. רציעת לבנה: על ידי תיעול לבנה, חרש לבנה מעניק את מגננת הלבנה לבני בריתו. רציעת לבנה איננה מרפאת פצעים אבל היא יכולה למנוע את זיהומם ולהגן עליהם בעודם מחלימים.
 5. הלימת לבנה: על ידי תיעול הלבנה, חרש הלבנה מכה באמצעות הצד הרחב של להב הלבנה שלו או פרץ הלבנה שלו.
 6. שיסוף לבנה: על ידי תיעול הלבנה, חרש הלבנה מכה באמצעות הצד החד של להב הלבנה שלו או פרץ הלבנה שלו.
  יכולות מתקדמות:
 7. בניית לבנה: על ידי תיעול הלבנה, חרש הלבנה משנה את מצב הצבירה של נוזל הלבנה שלו על מנת לבנות מתוכה את הציוד שנחוץ לו. זה יכול לקחת זמן היות וחרש הלבנה צריך להתחשב במאגר הנקודות שלו ולא להגיע לנקודת האל-חזור.
 8. רשת לבנה: על ידי תיעול הלבנה, חרש הלבנה מחורר את אובייקט המטרה באמצעות הצדדים החדים של פרצי הלבנה שלו או מפיל אותו על ידי הצדדים הרחבים של פרצי הלבנה שלו.
 9. סימון לבנה: על ידי תיעול הלבנה, חרש לבנה יכול לסמן אובייקט להפעלה על ידי לוחמים אחרים או על ידי הלוחם עצמו ברגע שהוא ישיב לו את כוחו.
לוחם קוסם מנתיב חרש הלבנה משתמש בלהב הלבנה שלו כדרך למיקוד היכולות שלו. השמדתו של הלהב תיקח ממנו את היכולת להפעיל את כל היכולות שלו עד שהוא יחשל אחד חדש.

נתיב אוכל הלבנה

האידיאל המנחה: להדביר את הרע.

חניך שיבחר בנתיב אוכל הלבנה יקבל יכולות רבות עוצמה לעצב את מחזור הלבנה למטרותיו. חניכים אלו זכו לשמם בשל יכולתם לספוג את המתקפות עליהם בלי מגן ולהב. שמם של אוכלי הלבנה יצא לרחוק יותר כמרפאים מאשר כלוחמים בשל יכולתם לספוג את פגעי הזולת. על מנת שיוכלו להכיל את הפגעים, עליהם לבצע את טכס הזהות. אוכלי הלבנה זוכים לתשע היכולות הבאות:

יכולות למתחיל:

 1. העתקת לבנה: על ידי תיעול הלבנה, אוכל הלבנה יכול להעתיק את מחזור הלבנה של אובייקט נבחר ועל ידי כך לשאת את הפגעים שהאובייקט נפגע.
 2. גיאות לבנה: על ידי תיעול הלבנה, אוכל הלבנה יכול להעצים את תודעת הלבנה. היכולת בסיסית ליכולות ההעצמה המתקדמות יותר. היכולת מודיעה למשתמש אם הוא יצא מנקודת הזהות הרוחנית שמעבר לה נמצאת רק נשיכת הלבנה המחליאה – היות ומחזור הלבנה כבר לא מזהה את הגוף והרוח כשלו והוא תוקף אותו כמו זר.
 3. הענקת לבנה: על ידי הנחיית הלבנה, אוכל הלבנה יכול להעניק לבן בריתו את שלושה היכולות הבאות – חישת לבנה, חוסן לבנה וחשיבת לבנה – לפי בחירתו.
יכולות בינוניות:

 1. חישת לבנה: על ידי תיעול הלבנה, אוכל הלבנה יכול להגביר את חושיו על ידי סימון הלבנה של איברי החושים לאנרגיה רוחנית שתעצים לצורכי משתמש הקסם.
 2. חוסן לבנה: על ידי תיעול הלבנה, אוכל הלבנה יכול להגביר את עוצמתו הפיסית – שרירים ועצמות – על ידי סימון הלבנה של מערכת התנועה לאנרגיה רוחנית שתעצים לצורכי משתמש הקסם
 3. חשיבת לבנה: על ידי תיעול הלבנה, אוכל הלבנה יכול להגביר את מחשבתו על ידי סימון הלבנה של מערכת העצבים לאנרגיה הרוחנית שתעצים לצורכי משתמש הקסם
[סימון זה חושף, מאידך, את משתמש הקסם למתקפה מבחוץ כמו בכל סימון לבנה. בנוסף, כמובן, לאפקט הולך וגובר של נשיכת לבנה ככל שהוא מתרחק מנקודת הזהות הרוחנית שאותה מזהה מחזור הלבנה. אלה קסמי העצמה, לא קסמי שינוי צורה.)

יכולות מתקדמות:

 1. טיהור לבנה: במקרה ואוכל הלבנה לא הצליח לספוג את המפגע, הוא יכול להנחות את הלבנה שלו לתוך מחזור הלבנה של האובייקט ועל ידי כך לטהר אותו מבפנים.
 2. הנחיית לבנה: על ידי תיעול הלבנה, אוכל הלבנה יכול להנחות את הלבנה שלו למחזור הלבנה של מישהו אחר. אם מדובר באובייקט דומם, הנחיית לבנה יכולה להחדיר את כח רצונו של אוכל הלבנה. האובייקט הוא שלוחה של כח רצונו של אוכל הלבנה ואם הוא מפנה ממנו את כח רצונו, האובייקט חוזר להיות דומם. כמות האובייקטים שהוא שולט בהם תלויה ביכולת ריבוי המשימות שלו ועשויה להגיע עד תשעה אובייקטים.
 3. נשיכת לבנה: על ידי הנחיית הלבנה, אוכל הלבנה יכול לאכול את אויבו מבפנים.
לוחם קוסם מנתיב אוכל הלבנה משתמש בלהב הלבנה על מנת להכיל את זוהמת העולם. רק מרגע שהלהב נעשה שקוף (או לבן), אוכל הלבנה יודע שהמשימה שלו כבר הושלמה. בנסיבות קיצוניות, הם אפילו עשויים להשתמש בזה לדו קרב יכולות בין חברי הנתיב. במקרה כזה, הלהב שבו מתנהל קרב היכולות של קורא התיגר אבל לפי כללי הקרב, המפסיד מוצא את הלהב שלו שבור ויחכה תקופת זמן מסוימת עד לחישולו מחדש.

נתיב נושא הלבנה

אידיאל מנחה: למגר את הרעב

על פניו נושאי הלבנה לא נתפסים באותה המחשבה עם הלוחמים-הקוסמים האחרים של מחזור הלבנה. כוחותיהם נתפסים כמוחשיים יותר והם מתבטאים בציבור בצורה אחרת. עם זאת, הם מפחידים לא פחות מהם. נושאי הלבנה נקראים על כך שהם יכולים לשאת בליבנתם חומרי מזון שהם מעבירים לרעבים. הם גם עוברים את טכסי הזהות הקפדניים ביותר בשל מגוון החומרים שהם מתנסים בהם.לאלה שבחרו בנתיב עומדות תשע היכולות:

יכולות למתחיל:

 1. העתקת לבנה: יכולת זו עומדת בבסיס יכולתם להעניק מזון לרעבים ומים לצמאים.
 2. גיאות לבנה: תודעת הלבנה המועצמת שלהם מאפשרת להם לשמור על גופם טהור.
 3. סימון לבנה: על מנת להתחיל את שרשרת המזון, צריך להתחיל מסימן אחד קטנטן.
יכולות לבינוני

 1. קפיצת לבנה: על ידי תיעול הלבנה, נושא הלבנה הופך את עצמו לשער למקום המסומן על ידי סימון הלבנה.
 2. הנעת הלבנה: על ידי תיעול הלבנה, נושא הלבנה יכול לשאת את החלשים במהירות. יכולת זו מעניקה לו את האנרגיה הרוחנית הנחוצה לנוע במהירות רבה. עליו רק לשמור על עצמו שלא יחרוג מנקודת הזהות הרוחנית לעבר נשיכת הלבנה – משום שכבר קרה שהנעת הלבנה פגעה בנושאה יותר משהועילה לחלשים.
 3. כתיבת הלבנה: על ידי תיעול הלבנה, נושא הלבנה יודע את מצב החומרים המזינים שהוא נושא בתוך הלבנה. הסימונים אומרים לו מתי עליו לאכול ומתי עליו לשתות... ומתי לא.
יכולות למתקדם

 1. בישול הלבנה: על ידי תיעול הלבנה, נושא הלבנה יכול להאיט או להאיץ את חייהם של חומרים מזינים שהוא נושא בתוכו. יכולת זו מאפשרת להם להכין מצרכים מורכבים עבור הרעבים והצמאים.
 2. שימור הלבנה: על ידי תיעול הלבנה, נושא הלבנה מקפיא את חייו של החומר המזין עד שהוא יצטרך אותו. הוא יכול לאכול ולשתות ועדיין זה לא יראה עליו כלל.
 3. שזירת הלבנה: על ידי תיעול הלבנה, נושא הלבנה יכול להקים שרשראות מזון – שרשרת של סימוני לבנה שמאפשרים מעבר של חומרים מזינים מנקודה לנקודה.
לוחם קוסם מנתיב נושא הלבנה משתמש בלהב הלבנה על מנת לשזור בין אובייקטים.
 
עריכה אחרונה:

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
האם זה נכתב לשיטה מסוימת, או שאלו רק קווים מנחים למכאניקה?

מעבר לזה, קראתי את זה כמה פעמים ואני עדיין לא בטוח שאני מבין. האם נוזל הלבנה הוא דבר אמיתי? האם הוא נוזל קסום שזורם בורידים שנמצאים בנוסף לדם? האם הוא פיזי או רוחני? וכיצד ניתן לחשל איתו דברים? האם השימוש בו מסכן חיים- והאם ניתן למות מחוסר בו, כמו שניתן למות מאובדן דם?
 

הלדין

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
תודה על התגובה.

זה לא נכתב לשיטה מסוימת. ניתן לראות את זה כקווים מנחים למכאניקה או סתם חופשיטה. חוסר הידע שלי בתחום הזה הוא הסיבה שהיססתי להגיש.

נוזל הלבנה זה השם העברי לנוזל הלימפה. יש לו מערכת תובלה משל עצמו. אני לא יודע מספיק על זה אבל אני מניח שניתן למות מחוסר בו כמו אובדן דם - מערכת הלימפה – ויקיפדיה. אני מניח שאפשר להוסיף מאגר של נקודות שיורדות בכל פעם שמשתמשים ביכולת.

כמו שהדם לא בהכרח מאגי, ובכל זאת, משמש כרכיב במאגיה, כך גם נוזל הלימפה. חשבתי שזה יהיה מעניין לתת לזה שיטת קסם משל עצמו. לגבי חישול, ברמה הטכנית, הקסם שמתועל דרך הלבנה הופך אותו למוצק. מעבר לכך, זה קסם, לא מדע.
 
עריכה אחרונה:
Top Bottom