• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

מהדורה 4 דרקונים ונתונים [דו"נ 112][4] תלמיד הברק הזהוב- נתיב מופת לנזיר

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
בהשראת צ'ו סוראן, הדמות הראשית של האנימה הסינית Hitori no Shita: The Outcast.

תלמיד הברק הזהוב
"האמונה התמימה שברק לא פוגע פעמיים לא תגן עליך מפניי"
דרישות: נזיר.

אומנות סודית המלומדת בידי מעטים, סגנון הלחימה של הברק הזהוב הוא פראי ומתפרץ, הופך את הקי של התלמיד בו לחסר מנוח וקשה לשליטה- ודורש שליטה עצמית אדירה רבה בזמן קרב ומחוצה לו. תלמידי הברק הזהוב לומדים כיצד להפוך את רוחם, את הקי שלהם, לזהה לזה של ברק מתפרץ- וברגעי הצורך, הם מסוגלים לזמן ברקים מסביבם להגן עליהם או לשנות את גופם לברק רגעית כדי לזנק מאזור לאזור בשדה הקרב ברגעים מהירים.

בנארת' (נקודות של אור)
מסדר הברק הזהוב הוא מסדר של העבר. לפני עידנים, מקימי המסדר מצאו נקודה במישור החומר בה כוח פראי ואדיר התפרץ- אזור של עוצמה יסודנית אדירה, שהם שאפו להשתמש בה. בתחילה, מכשפים וכושפים שונים שאבו מן העוצמה, משתמשי מאגיה כבלו אותה לרצונם, והמקום נוטף העוצמה הקמאית נראה מבטיח. עד אשר האחד שהעוצמה הייתה שייכת לו שם לב לניצול הכוח, הקדמון טי-ה'קאדי, נסיך הרעם וברק- שבזעמו המהיר הציף את האזור בעוד מכוחו, הורס את אלו שחשבו שהם מסוגלים לשלוט בכוח שלו וממוטט את ההר ממנו פרצה העוצמה היסודנית. האסון היה נורא, והרחיק את כול מי שנותר מהאזור, חוץ ממקימי המסדר, מספר נזירים שלמדו את כוחו של הקדמון ולמדו כיצד לחקות אותו בצורתו. הם גילו את העומק בכוחו של טי-ה'קאדי, שכן הברקים שהוא שלט בהם אגרו בתוכם כוח יסודני אדיר. הם למדו כיצד להפוך את הקי שלהם לכוח יסודני בלתי ניתן לעצירה- כפי שהקדמון טען את ברקיו בעוצמה יסודנית.
אך עם הזמן, הם לא יכלו לשמור על הסוד, סיפורים על כוחם והעוצמה האדירה שהם מחזיקים בה נדדו והגיעו לכת של טי-ה'קאדי, שראתה בדבר חילול קודש שאין כמותו. הכת נשבעה להשמיד את המסדר, והם הניעו את המזימות שלהם בהתאם. מסדר הנזירים התמים נלחם, נאבק, אך נשבר בסוף, מתפרק ורוב חבריו נהרגים. אבל אלו ששרדו, כולל הצאצא של מקים המסדר המקורי, נשבעו לשמור על הכוח שלהם. דור אחרי דור, הם מלמדים את ילדיהם את דרך הברק הזהוב, בתקווה שיום אחד המסדר יחזור לגדולה העתיקה שלו.

בסרמיאת [עולם המערכה של Nextorl Nextorl ]
מסדר הברק הזהוב הוא מסדר קטן אך שנאמן לדרכיו, ולרוב לא מתעסק בעניינים החיצוניים לו- למעט גיבורים בודדים שמידי פעם יצאו ממנו (ונכון להיום, אף נבל עוד לא הגיח מן מדלתות המסדר). הוא מבוסס בארכיפלג קנת'ריש, אי הלטאים, ועד היום הוא לא משך הרבה תשומת לב- עד לאחרונה. המסדר הודיע שהוא מוקיע את אדון הסער ושולח את תלמידיו להתנגד אל האיש רב העוצמה. אדון הסער, המחזיק בכוחות ברק עוצמתיים משל עצמו, שואף להפוך לאל ולהחליף את אל הסערות האכזר וצמא הדם אקוואלריון, ולכן לא ברור מה התרחש בין המסדר לבינו. יותר מזה, אלו שקרובים יותר לשני הצדדים טוענים שדווקא לפני זה, היחסים בין מסדר הברק הזהוב לאדון הסער היו חברותיים והתקרבו לברית...

מאפייני תלמיד הברק הזהוב
נע כסערה (דרגה 11)
: אתה זוכה בעמידות לברק בשווי של מחצית מדרגתך (או מגדיל עמידות קיימת לברק ב-5, אם התוצאה תהיה גבוהה יותר), ומוסיף משבצת לטווח של כול שיגור שאתה מבצע. בנוסף, כאשר אתה משתגר, אתה זוכה בהסתרה עד תחילת תורך הבא.
לזמן את הברק (דרגה 11): כאשר אתה מנצל נקודת פעולה, אתה יכול להשתגר את מהירותך, ואתה זוכה בהזחה עד סוף תורך הבא.
קי חשמלי (דרגה 16): כאשר אתה מנצל פרץ ריפוי, כול אויב בפרץ 1 סופג נזק ברק השווה ל-3+ מתאם הזריזות שלך, או 6+ מתאם הזריזות שלך בדרגה 21.

כוחות תלמיד הברק הזהוב
מכת הסערה המתפרצת- התקפת תלמיד הברק הזהוב 11

ברק מכה במרכז קבוצת היריבים, ושם אתה מופיע, מניף את אגרופך קדימה במכה עוצמתית שמערערת את היריב לחלוטין.
היתקלות * אביזר, ברק, דיספלינה מלאה, פסיוני, שיגור
> טכניקת התקפה
פעולה רגילה * קפא"פ
מגע
מטרה: יצור אחד.
התקפה: זריזות נגד תגובה.
פגיעה: 3ק10+ מתאם זריזות נזק ברק והיצור מוחלק 3 משבצות, ובנוסף, כול השפעת תנועה כפויה על היצור מזיזה אותו 2 משבצות נוספות (הצלה לסיום).
> טכניקת תנועה
פעולת תנועה * אישי
השפעה
: אתה משתגר את מהירותך. כול אויב שאתה מופיע לידו מעניק לך יתרון קרבי עד סוף תורך הזה, או נופל שרוע אם הוא מעניק לך כבר יתרון קרבי.

הגנת הסופה- תכלית תלמיד הברק הזהוב 12
אתה קורא לקי שבך להתפרץ בסופה חשמלית ולשחרר אותך מכל הכבלים, לאפשר לך להיות חופשי כברק.
יומי * ריפוי
תגובה מידית * עצמי
תנאי
: אתה סופג נזק.
השפעה: אתה מנצל פרץ ריפוי ומרפא את ערך הפרץ שלך, ומבצע הצלה כנגד כול השפעה שמאטה, נוטעת או מרסנת אותך. בנוסף, כול אויב בפרץ 2 ממך נדחף 2 משבצות (אם יש לך את המאפיין קי חשמלי, הם נדחפים לאחר שהם סופגים את הנזק).

קריאה לברק הזהוב- התקפת תלמיד הברק הזהוב 20
אתה קורא ממרחק אל ברק אדיר, שיורד על אויביך, וברגע אתה מופיע ממרחק עצום הישר למולכם- מוכן להכות בהם בכול עוצמתך.
יומי * אביזר, ברק, פסיוני, שיגור
פעולה רגילה * אזור
פרץ 1 בטווח 20.
מטרה: כול אויב בטווח.
פגיעה: 3ק10+ מתאם זריזות נזק ברק והמטרה מואטת עד סוף תורה הבא.
החטאה: חצי נזק.
השפעה: אתה משתגר למשבצת באזור.

עריכה אחרונה:

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
טוב, נזירים הם המקצוע הכי פחות אהוב עלי במהדורה הרביעית. משהו בדיסציפלינות שלהם מאוד מבלבל אותי לא משנה כמה מנסים להסביר לי אותן, אבל ממה שאני רואה- מדובר בנתיב מופת ממש מגניב, אם כי קצת underwhelming בדרגות הגבוהות. אני אפרט יותר על כל היכולות הבעייתיות ואציע תיקונים בהמשך, אבל קודם נעבור על הפלאף.\

בנארת' (נקודות של אור)
מסדר הברק הזהוב הוא מסדר של העבר. לפני עידנים, מקימי המסדר מצאו נקודה במישור החומר בה כוח פראי ואדיר התפרץ- אזור של עוצמה יסודנית אדירה, שהם שאפו להשתמש בה. בתחילה, מכשפים וכושפים שונים שאבו מן העוצמה, משתמשי מאגיה כבלו אותה לרצונם, והמקום נוטף העוצמה הקמאית נראה מבטיח. עד אשר האחד שהעוצמה הייתה שייכת לו שם לב לניצול הכוח, הקדמון טי-ה'קאדי, נסיך הרעם וברק- שבזעמו המהיר הציף את האזור בעוד מכוחו, הורס את אלו שחשבו שהם מסוגלים לשלוט בכוח שלו וממוטט את ההר ממנו פרצה העוצמה היסודנית. האסון היה נורא, והרחיק את כול מי שנותר מהאזור, חוץ ממקימי המסדר, מספר נזירים שעדיין האמינו שניתן להשתמש בכוח הזה בצורה נכונה. הם ראו כיצד העוצמה של טי-ה'קאדי השמידה והרסה, וכעת שהם ידעו את מלוא הכוח הזה, הם ידעו שהם יכולים למצוא דרך לשלוט בו לחלוטין. וכך הוקם המסדר, שניצל בשקט ומבלי שטי-ה'קאדי הרגיש זאת את כוחו של הקדמון.
אך עם הזמן, הם לא יכלו לשמור על הסוד, סיפורים על כוחם והעוצמה האדירה שהם מחזיקים בה נדדו והגיעו לכת של טי-ה'קאדי, שראתה בדבר חילול קודש שאין כמותו. הכת נשבעה להשמיד את המסדר, והם הניעו את המזימות שלהם בהתאם. מסדר הנזירים התמים נלחם, נאבק, אך נשבר בסוף, מתפרק ורוב חבריו נהרגים. אבל אלו ששרדו, כולל הצאצא של מקים המסדר המקורי, נשבעו לשמור על הכוח שלהם. דור אחרי דור, הם מלמדים את ילדיהם את דרך הברק הזהוב, בתקווה שיום אחד המסדר יחזור לגדולה העתיקה שלו.
סיפור מעניין, אבל הוא מעלה לי כמה שאלות. למה הכוונה בניצול כוחו של הקדמון? אחרי הכל, הכוח של הנזיר מגיע מהשליטה שלו בעצמו, מבפנים, לא ממקור כוח חיצוני. הגיוני בהרבה שהנזירים חיקו את הכוח שלו באמצעות דיסציפלינות מיוחדות, ולא ניצלו אותו.

בסרמיאת [עולם המערכה של @
Nextorl
Nextorl ]

מסדר הברק הזהוב הוא מסדר קטן אך שנאמן לדרכיו, ולרוב לא מתעסק בעניינים החיצוניים לו- למעט גיבורים בודדים שמידי פעם יצאו ממנו (ונכון להיום, אף נבל עוד לא הגיח מן מדלתות המסדר). הוא מבוסס בארכיפלג קנת'ריש, אי הלטאים, ועד היום הוא לא משך הרבה תשומת לב- עד לאחרונה. המסדר הודיע שהוא מוקיע את אדון הסער ושולח את תלמידיו להתנגד אל האיש רב העוצמה. אדון הסער, המחזיק בכוחות ברק עוצמתיים משל עצמו, שואף להפוך לאל ולהחליף את אל הסערות האכזר וצמא הדם אקוואלריון, ולכן לא ברור מה התרחש בין המסדר לבינו. יותר מזה, אלו שקרובים יותר לשני הצדדים טוענים שדווקא לפני זה, היחסים בין מסדר הברק הזהוב לאדון הסער היו חברותיים והתקרבו לברית...
take notes GIF

אתה יודע שאאלץ להכניס את זה לארק הבא במשחק עכשיו, כן? בהחלט מסתורין מעניין, כיצד המסדר מתנגד לאדון הסער (שלפרוטוקול, קיבל את השם הזה הרבה לפני שקראתי את גנזך אורות הסער)? האם הוא עוזר למשרתיו של אקוואלריון?

ועכשיו, לקראנץ':

נע כסערה (דרגה 11): אתה זוכה בעמידות לברק בשווי של מחצית מדרגתך (או מגדיל עמידות קיימת לברק ב-5, אם התוצאה תהיה גבוהה יותר), ומוסיף משבצת לטווח של כול שיגור שאתה מבצע. בנוסף, כאשר אתה משתגר, אתה זוכה בהסתרה עד סוף תחילת תורך הבא.
עד סוף תחילת תורך הבא?

קי חשמלי (דרגה 16): כאשר אתה מנצל פרץ ריפוי, כול אויב בפרץ 1 סופג נזק ברק השווה למתאם הזריזות שלך.
נשמע חלש בשביל יכולת דרגה 16. היכולת דרגה 16 של הsoaring blade לדוגמה אומרת שאתה גורם נזק נוסף בשווי מתאם החוסן שלך בערך בחצי מההתקפות שלך, וגורם עוד 2ק10 נזק בפגיעה חמורה.
יכולת מגניבה שיכולה להתאים במקום זה שכשאתה משתמש במשב מרענן, כל האויבים בפרץ 1 מקבלים רגישות לנזק ברק עד תחילת תורך הבא, כשאם ליצור יש כבר רגישות לברק היא גדלה ב-5.

כוחות תלמיד הברק הזהוב
מכת הסערה המתפרצת- התקפת תלמיד הברק הזהוב 11

ברק מכה במרכז קבוצת היריבים, ושם אתה מופיע, מניף את אגרופך קדימה במכה עוצמתית שמערערת את היריב לחלוטין.
היתקלות * אביזר, ברק, דיספלינה מלאה, פסיוני, שיגור
> טכניקת התקפה
פעולה רגילה * קפא"פ
מגע
מטרה: יצור אחד.
פגיעה: 3ק10+ מתאם זריזות נזק ברק והיצור מוחלק 3 משבצות, ובנוסף, כול השפעת תנועה כפויה על היצור מזיזה אותו 2 משבצות נוספות (הצלה לסיום).
> טכניקת תנועה
פעולת תנועה * אישי
השפעה
: אתה משתגר את מהירותך. כול אויב שאתה מופיע לידו מעניק לך יתרון קרבי עד סוף תורך הזה, ואם האויב כבר העניק לך יתרון קרבי במקום זאת הוא סופג את מתאם הזריזות שלך נזק ברק.
כוח מגניב ממש, אהבתי! הייתי משנה אבל את ההשפעה ל"אם האויב כבר העניק לך יתרון קרבי, הוא נופל שרוע.", זה יותר מגניב מעוד קצת נזק.
קריאה לברק הזהוב- התקפת תלמיד הברק הזהוב 20
אתה קורא ממרחק אל ברק אדיר, שיורד על אויביך, וברגע אתה מופיע ממרחק עצום הישר למולכם- מוכן להכות בהם בכול עוצמתך.
יומי * אביזר, ברק, פסיוני, שיגור
פעולה רגילה * אזור
פרץ 1 בטווח 20.
מטרה: כול אויב בטווח.
פגיעה: 3ק6+ מתאם זריזות נזק ברק והמטרה מואטת עד סוף תורה הבא.
החטאה: חצי נזק.
השפעה: אתה משתגר למשבצת באזור.
3ק6 נזק והאטה זה כלום ברמות האלה. הייתי הופך את זה לנטיעה לכל הפחות.

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
סיפור מעניין, אבל הוא מעלה לי כמה שאלות. למה הכוונה בניצול כוחו של הקדמון? אחרי הכל, הכוח של הנזיר מגיע מהשליטה שלו בעצמו, מבפנים, לא ממקור כוח חיצוני. הגיוני בהרבה שהנזירים חיקו את הכוח שלו באמצעות דיסציפלינות מיוחדות, ולא ניצלו אותו.
מקבל, מקבל, ערכתי בהתאם.
אתה יודע שאאלץ להכניס את זה לארק הבא במשחק עכשיו, כן? בהחלט מסתורין מעניין, כיצד המסדר מתנגד לאדון הסער (שלפרוטוקול, קיבל את השם הזה הרבה לפני שקראתי את גנזך אורות הסער)? האם הוא עוזר למשרתיו של אקוואלריון?
אני אוהב את המסתורין הזה במכוון- מה הם בפועל עושים ומה הטבע של המסדר אני משאיר כבאמת כזה מסתורין.
עד סוף תחילת תורך הבא?
אמור להיות תחילת, נערך.
נשמע חלש בשביל יכולת דרגה 16. היכולת דרגה 16 של הsoaring blade לדוגמה אומרת שאתה גורם נזק נוסף בשווי מתאם החוסן שלך בערך בחצי מההתקפות שלך, וגורם עוד 2ק10 נזק בפגיעה חמורה.
יכולת מגניבה שיכולה להתאים במקום זה שכשאתה משתמש במשב מרענן, כל האויבים בפרץ 1 מקבלים רגישות לנזק ברק עד תחילת תורך הבא, כשאם ליצור יש כבר רגישות לברק היא גדלה ב-5.
אני מרגיש שהיכולת מתאזנת עם היכולת של דרגה 11 שהיא בעיניי מאוד חזקה- גם הסתרה. מה שכן, אפשר להעלות את הנזק ל-3+ מתאם זריזות ו-6+ מתאם זריזות בדרגה 21. רק מקווה שזה לא חזק יתר על המידה. אני לא רוצה רגישות לברק, כי אני לא מדמיין את הנתיב מופת הזה "רק לנזירים שמתקיפים עם התקפות ברק"- זה בהחלט ייתרון, אבל זה לא מאסט בכלל בעיניי ומאפיין כזה הופך את זה לדרישה כמעט בשביל לנצל אותו ביעילות.
כוח מגניב ממש, אהבתי! הייתי משנה אבל את ההשפעה ל"אם האויב כבר העניק לך יתרון קרבי, הוא נופל שרוע.", זה יותר מגניב מעוד קצת נזק.
מקבל, זה מגניב.
3ק6 נזק והאטה זה כלום ברמות האלה. הייתי הופך את זה לנטיעה לכל הפחות.
השוויתי והסתכלתי קצת, ואתה צודק. אעלה ל-3ק10 כמו Riddle of Invulnerability של נתיב המופת Transcendent Perfection. מה שכן, אני מאמין בהאטה מכיוון שהמצב הוא ממש לא הקטע של הכוח- אלא היכולת להתקיף ולהשתגר 20 משבצות במכה.

Top Bottom