• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

פאת'פיינדר 1 דרקונים ונתונים [דו"נ 109][PF1] ספר הלחשים של יוצר הבובות- ספר לחשים מוכן

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
אומנות המריונטות העתיקה (ספר לחשים של אשף הקסמה 11)
החוקרים שהסוכנות חסרת-השינה שלחו דיווחו עם חשש שכאשר הם הגיעו לקחת אותו, יוצר הבובות נשען אחורה ונאנח. הוא דיבר על זה שכול חייו, האומנות הזו נותרה לא מוערכת. שימוש במריונטות הוא מסובך, אומנות שהוא למד מסבו שלמד את זה מסבו שלמד את זה מסבו וכך הלאה, אבל בכול פעם שהוא הצליח לעשות מופע מדהים באמת- במקום להתלהב האנשים סירבו להאמין שאין קסם מעורב במה שהוא עשה. הוא הביע כאב וזעם על כך- אנשים שלא היו מסוגלים להבדיל בין מיומנות לאומנות ובלבלו בין השניים. הוא ציין שהלקוחות הרבים ביותר שלו, למורת רוחו, היו אותם הקוסמים. הם השתמשו במריונטות שהוא הכין כמוקד ללחשים שלהם, כדי לחקות את ההשפעות של המריונטות בלחשים חסרי כול חן. האומנות הלכה ונכחדה, והוא בכה קלות. הבת שלו נכנסה פנימה, שיערה היה חום ועיניה היו עיני שקד גדולות, ובידיה היא שיחקה בשתי מריונטות, גרמה להן לנשק זו את זו.
הוא הציע לחוקרים לשבת, וצעק לאשתו. מאחורי החנות, אשתו צעקה שהיא כבר מכינה את העוגות המפורסמות שלה.
החוקרים ביקשו מיוצר הבובות להפסיק עם ההצגה, וביקשו ממנו לקחת מפה את הילדה. יוצר הבובות הניד בראשו. "כול מה שאתם יכולים לומר לי, אתם יכולים גם לומר מול משפחתי. אנחנו כאחד" הוא התעקש מולם, לא משנה כמה הם ניסו לדרוש לדבר לבד.
חוקר אחד בסוף התנדב לקחת את הפציעה. "המונולוג שלך אינו הסיבה שהגענו לכאן. החשד שלנו שאתה הוא זה שרצח ותלה את ארבעת הנערים מאחורי הגולגולת החצופה, ולא החיה של לפידסטראדט" הוא אמר לו, ושלף את הסיף שלו באיום "החוטים היו איכותיים בהרבה מאלו שהחיה הייתה מסוגלת להשיג, דומים לאלו שאתה מייצר כאן. האם יש לך אליבי ליום-השבועה האחרון?"
יוצר הבובות צחק. גם אשתו צחקה. גם הבת הקטנה שלו צחקה. הם צחקו ביחד בתנועות מתואמות.
במקום להיבהל, יוצר הבובות ענה ברוגע "המסקנה שלי הייתה פשוטה, בנוגע לאומנות המריונטות. בשביל לגרום לאנשים לבוא למופעים שלי, אני חייב לגרום להם לחשוב שזה מופע אחר לחלוטין, ורק בסוף לחשוף את האמת. כך, לא יהיה להם זמן לפקפק באומנות, לפגוע ביושר שלי כאומן. כמו עכשיו, הגעתם למופע מסוג אחד, וכעת, זהו מופע מסוג אחר" הוא אמר. הוא הסתכל ישירות לעיניים של חוקר אחד, ואז לעיניים של החוקר השני, ואז קרס על הרצפה, ביחד עם הבת שלו, והקול מאחורי החנות העיד שגם עם אשתו.

כשהחוקרים זינקו אל יוצר הבובות, וגם אחרי זה שהם בדקו את שתי בנות המשפחה, הם מצאו בובות, תפורות מבשר סוסים ועזים עם קסמי אשליה שגרמו להן להיראות אנושיות. עמוק בתוך ה'גרון' של הבובות האלו, קסמי פה קסום יצרו להם קולות. בתקרה, מערכת חוטים מסובכת הפעילה את הבובות, הופעלה כאשר החוקרים נכנסו פנימה.

כול מה שנשאר מיוצר הבובות הוא ספר הלחשים הזה, והסוכנות נותנת אותו רק בתנאי שמי שייקח אותו ימצא את הפיתרון לתעלומה. החוקרים המקוריים ששלחנו לשם יצאו לשנת שבתון מיד אחרי המקרה, אחד מהם הפך למיומן במיוחד בלהרקיד מריונטות בעצמו, וחבריו מספרים שזה מה שהוא מתעסק בו בעיקר בזמן החופשה שלו.


ספר הלחשים של יוצר הבובות, נמצא כרגע אצל הסוכנות חסרת-השינה באוסטלאב. מאז ההתרחשות, אף אחד לא מצא את יוצר הבובות או את משפחתו, אבל הוא הואשם בבית המשפט ברצח ארבעת הנערים על פי סך ההוכחות, ומחיר הונח על ראשו.

ספר הלחשים נראה כספר כרוך בעור בעל גוון בז', שמבפנים קשור בחוטים בצורה מאוד בולטת להחזיק את הדפים, עם מספר דפים שחוטים שזורים בתוכם. חלק מהחוטים עשויים משיער, חלק מהחוטים עשויים מהם קושרים חתיכות עור דקיקות כנייר של הספר לתוך הדפים שלו. כול החלקים מהספר שאינם כתובים בסימנים קסומים כתובים בוואריסיאנית.

מסורות אסורות חיזוי, עוצמה
הגנה בדף השלישי של הספר, במקום בו אמור להיות הלחש הראשון, יש סמל של צחוק (רצון ד"ק 19)
מחיר 4750 מ"ז (8415 מ"ז עם טקס ההכנה)
לחשים
דרג 6- חילוף תודעה
דרג 5- אחיזת מפלצת, דיבוק, דיבוק בחפץ, טלקינזיס, מיכל נשמה, עדר בובות בשר, שליטה בחפץ, שלטון באדם
דרג 4- בובת בשר, דיבוק פחות בחפץ, כפיל פחות, סמל של צחוק
דרג 3- אחיזת אדם, דיבוק מריונטה, כפיל שזור, שליטה ביצור מזומן, שליטה ברמשים
דרג 2- הלבשת גופה, מרעיד עצמות, שליח עור, תפירת שפתיים
דרג 1- הנפשת חבל, הסתרת פצעים, הקטנת אדם, יצירת תחפושת, נעילת מבט, פיסול גופה, פיתום, פני שקר, שימור
טקס הכנה
מומחה הבובות (ע"ט)
: אתה יכול להשתמש ביתרון של טקס זה אחת ליום כפעולה חופשית כאשר אתה מטיל לחש שיכול לשלוט בגופו של יצור, כמו דיבוק או מיכל נשמה. אתה יכול להתעלם מהחסינות שמעניקים לחשי הגנה מטוב/סדר/רוע/תוהו ודומיהם מהשפעות אלו. לחילופין, אתה יכול לבחור במקום זאת להעניק ללחש את ההשפעה של לחש מוארך- בתנאי שהלחש לא מושפע כבר מכישרון העל-קסם.
 
Top Bottom